Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Kekeme Çocuklar Korosu (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Modern yaşam ölümü unutturur der Ahmet Hamdi Tanpınar. Bu söz herhalde en çok 1980 sonrası kuşak için geçerli. Sadece ölümü unuttursa iyi, tüm değerleri de yapboz haline getirdi. Popüler kültürün hızlı yayılışı ve modern yaşam tasarımları birçok hayatı ve duyarlılığı kapitalizmin çöp kutularına yuvarladı. Artık neredeyse hemen her şeyin bir bedeli ya da fiyatı vardı. Bu hızlı yaşamda kendini içlerine hapsedenler İslamcı söylemin tarafında yer alanlardı. Elinizdeki kitap 1990-2000 yılları arasında İslamcılık söyleminin bir tarafında yer tutmuş kuşağın içinde biriktirdiklerini dikkafalı bir söylemle dışavurumu; bu koronun çocuklarına ulşabilmiş, kimi zaman bağıra çağıra, kimi zaman da dudak ucuyla söylediklerini anlayan kitlenin kitabıdır. Kekeme Çocuklar Korosu içinde barındırdığı insanlar ve onların öyküleriyle kocaman bir duygu dünyasına karşılık geliyor.

Modern yaşam ölümü unutturur der Ahmet Hamdi Tanpınar. Bu söz herhalde en çok 1980 sonrası kuşak için geçerli. Sadece ölümü unuttursa iyi, tüm değerleri de yapboz haline getirdi. Popüler kültürün hızlı yayılışı ve modern yaşam tasarımları birçok hayatı ve duyarlılığı kapitalizmin çöp kutularına yuvarladı. Artık neredeyse hemen her şeyin bir bedeli ya da fiyatı vardı. Bu hızlı yaşamda kendini içlerine hapsedenler İslamcı söylemin tarafında yer alanlardı. Elinizdeki kitap 1990-2000 yılları arasın... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 11. Baskı , 135 sayfa

Mart 2013 tarihinde , Profil Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9789759960513
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.3 puan (192 kişi)
502 okumuş, 107 okumak istiyor, 6 okuyor

8.3 puan (188 kişi)
401 okumuş, 133 okumak istiyor, 10 okuyor

9.0 puan (70 kişi)
154 okumuş, 75 okumak istiyor, 4 okuyor

8.3 puan (16 kişi)
54 okumuş, 19 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (24 kişi)
68 okumuş, 31 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (96 kişi)
217 okumuş, 65 okumak istiyor, 2 okuyor

7.5 puan (62 kişi)
175 okumuş, 37 okumak istiyor, 2 okuyor

8.2 puan (150 kişi)
347 okumuş, 117 okumak istiyor, 6 okuyor

8.5 puan (32 kişi)
82 okumuş, 33 okumak istiyor, 3 okuyor

8.3 puan (151 kişi)
321 okumuş, 112 okumak istiyor, 3 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Ya büneyye
1 kişi
failimechul ayseV sfnr69 nurik eylulberna Meryem Seyda Parlak Mercanism demrude Jeliboni asmunikal yelizedebiyat efendi zibidi melinda iamabrutal Nurten aghartakitapcisi yün kafa muazzez111 ncym anormal loliss ŞAHİN_BEY Tuğba ekici melzöçakmak beytullah_95 hatci stendhal sendromu Okyanus16 selvac okuyandeniz yt deryahyt razumihin tyavuzz yeşimmm dark_hell umareustaoglu fezavefeza kevir
247 kişi
İremimosa hale gökçek ehlifasil E.f.y..(: Cessie delibu mantolumariapuder muffiniam CandanKadıoğlu Tasardur kitap delisi Yeşil Zeytin elifpotok kitaplaraskına Rüzgâr Büşraa. canavarotu heten dertli dentist sayınokur Gamze Ergün gargamelinbacısı keje21 Esma Aygn Ykn sheydas melek çınar ecebaran Alperen Samet hll muse jane austen hayaletsatırlar dasebru merveagb bersenboyluu kufurbazicses SÜMEYRA incitanesi
61 kişi
sefa
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
4 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

ismindeki o ironiye bayıldım da başladım.. kitap öylesine güzel işlenmiş duygular içeriyor ki..yeri geliyor ağlıyorsunuz..yeri geliyor güldürüyor sizi..

7 yıl, 7 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

tarık tufan okuduğum kadarıyla, kendine has bir edebiyatı var. yani okudukça daha çok okumak isteyeceğimiz. kısa kısa öykülerle bizi kitaba bağlıyor. istiyorum ki hiç bitmesin yazdıkları, hep yazsın.

4 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

''Her acı çekene hayatın devam ettiğini hatırlatmalarından nefret ediyorum. O anlarda hayat devam etmiyor aslında. Sen durduğun anda hayat da duruyor. Ama sen yitirmeye devam ediyorsun.''
Aklımızdaki düşünceleri sözcüklere ne de güzel dökmüş.

3 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

tarık tufanın okudğum ilk kitabı. bana neden dha önce okumadım dedirten kitap çok beğenerek okudum tadı damağomda kaldı :)

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Çok yaralayan bir kitaptır,nedenini bilmem ama Tarık Tufan'ın kendisini anlattığını düşünürüm hep. Çok ağır yükler bırakır insanın omzuna.

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kent, yıldırım düştüğünde yalnız kalanların acı hikayeleriyle doludur.

4 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

altını çizdiğim bir çok cümle, hatta paragraf oldu ki hepsini buraya almadım ama yazarın tanımladığı gibi "1990-2000 yılları arasında İslamcılık söyleminin bir tarafında yer tutmuş kuşağın içinde biriktirdiklerini "dikkafalı" bir söylemle dışavurumu" olarak göremedim ben kitabı. Tamam buna ilişkin bölümler de vardı ama kitabın bütününe baktığımda şizofrenik bir karakterin kendiyle, insanlarla, hayatla hesaplaşmasını ve bunları kafasında anlamlandırmaya ilişkin çabasını gördüm ben.

Kitap kötü değil, yine doğru tespitler, güzel ifadeler var ancak bir kafa karışıklığı da var...

Tarık Tufan okumalarına başlamak için iyi bir tercih değil bence..

http://kitapsevinci.blogspot.com.tr/2015/12/kekeme-cocuklar-korosu-tark-tufan.html

3 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Biraz aforizma yazayım, biraz şairane tümceler iliştireyim, biraz dindar kesime göz kırpayım, biraz da dram kondurayım. Oh mis! İşte size niteliksiz okur kitabı. Olsun çok satacağı garanti nasıl olsa.

Bu kitap roman mıydı, öykü müydü, deneme miydi, şiir miydi, yoksa anlatı mıydı? Ya da hepsinden bir parça mı? Aynen öyleydi.

Yazar Kahraman Tazeoğlu ve Ahmet Batman/Hikmet Anıl Öztekin karışımı bir şey çıkartmış. Bu okur bunu hak ediyor demek ki.

1 yıl, 9 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski