Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

O Gecenin Ardından (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Sevgili okuyucu;
Bütün kitaplarım arasında O Gecenin Ardından en sevdiklerimden biri ve Faith Devlin ile Gray Rouillard en sevdiğim iki karakterim. Faith güçlü, gururlu ve korkusuz. Gray ise ah, o inanılmaz derecede seksi. Faith’in, annesini ve Gray’in babasını içeren korkunç skandal hakkındaki gerçeği arayışı merak uyandırıyor. Bunun üzerine Güney ateşi de eklenince elden düşmeyecek bir kitap çıkıyor ortaya. Umarım O Gecenin Ardından’ı beğenirsiniz.
Sevgilerimle,
Linda Howard

Sevgili okuyucu;
Bütün kitaplarım arasında O Gecenin Ardından en sevdiklerimden biri ve Faith Devlin ile Gray Rouillard en sevdiğim iki karakterim. Faith güçlü, gururlu ve korkusuz. Gray ise ah, o inanılmaz derecede seksi. Faith’in, annesini ve Gray’in babasını içeren korkunç skandal hakkındaki gerçeği arayışı merak uyandırıyor. Bunun üzerine Güney ateşi de eklenince elden düşmeyecek bir kitap çıkıyor ortaya. Umarım O Gecenin Ardından’ı beğenirsiniz.
Sevgilerimle,
Linda Howard

Baskı Bilgileri (düzenle)

413 sayfa


Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.8 puan (47 kişi)
80 okumuş, 17 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (60 kişi)
106 okumuş, 57 okumak istiyor, 1 okuyor

8.7 puan (58 kişi)
110 okumuş, 32 okumak istiyor, 0 okuyor

7.1 puan (49 kişi)
128 okumuş, 22 okumak istiyor, 1 okuyor

7.8 puan (35 kişi)
61 okumuş, 17 okumak istiyor, 0 okuyor

7.2 puan (82 kişi)
147 okumuş, 30 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (32 kişi)
79 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

6.6 puan (44 kişi)
82 okumuş, 15 okumak istiyor, 2 okuyor

7.6 puan (74 kişi)
117 okumuş, 20 okumak istiyor, 2 okuyor

8.5 puan (44 kişi)
71 okumuş, 40 okumak istiyor, 1 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

133 kitap, 524 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

yoseitr Nurselii
2 kişi
Okuyan K. sibelmert sheridan ebrusner Garfield evil_thing lleyla ranayıldız keskinek DenizKızı effy que Aviendha KeskinBilik runaway cuburcu Only Carpe_Diem Nesslii serpil hafize NuRTeNcE melahat Kayla_Oz Betty Hayata devam şahende İlkind okuyucu KeskinEk nill35 laliberte Buk@ Elif Hanife Albayrak Burçak MERAL GLY melis
101 kişi
ezgi_sue Tuğba Pay Durgut Canan Ghoul brc.ay drwilldone çeçilya Miss_Nefertiti ceecefe46 ÖyküTansuğ Lady_Avy sydney zeynep sahin merve y. denizim Briseis aleyna- SDA ehlimana bidibidi Zekiye beyzaaa merve delikanlı Irmak Dönmez KitapHazinesi KuroiNamida nebile desert_Rain seliner Aslı Seymen mrsn causamortisss98 Burcualtn Ckmksm menilsa giizemss SiHiRLi_PeRi NEMESİS xtina
40 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Linda'nın ülkemizdeki çıkan kitapları arasından favorim oluverdi bir anda, Ölümcül Hata'yı sollayarak. Kitabın akıcılığı, o güzel dili ve genel olarak esprilerin, olayların ve karakterlerin bileşimi o kadar yerindeydi ki, bana sadece eglenmek ve kendimi olayların akışına bırakmak kaldı. Günümüz romanları arasında Linda'nın üzerine tanımıyorum, önceden böyle değilse bile bu kitap sayesinde bendeki tüm taşlar yerlerinden oldular :) Ve tabi ki mutlaka tavsiye ettiğim bir kitap bu artık. 2. 3. hatta 4. kez bile sıkılmadan okunacağına kanaat getirdiğim kitap oldu kendileri. hatta 2.kez okuyuverdim bile.

7 yıl, 8 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Linda Howard__O Gecenin Ardından___ ♥♥♥♥

Bu kadın kitap işini çok iyi biliyor..Okurlara ne sunacağını,nelerden hoşlanacağını,kurgulardaki bağlantıları ve karakterlerdeki kusurları kusursuzluğa çevirmesini en iyi şekilde bize yansıtıyor..
Şu ana kadar okuduğum kitaplarından "daha iyi yazılabilirdi"dediğim ke-sin-lik-le" olmadı...
Ve yine neden bu yazarın kalemine hayran kaldığımı kısa bir hatırlatma yaptı O GECENİN ARDINDAN....

Faith DEVLİN... Onun tek şansızlığı,sarhoş bir baba,Kasabada macera yaşadığı erkeğin kalmadı bir anne,annesinin izinde giden bir abla ve hırsız iki abi... Hiç bir aile üyesine benzemesede Devlin soyadını taşımak zorundadır.. Çocukluğundan beri sevdiği,Kasabanın en önde geleni olan Guy Rouillard'ın oğlu Gray, kirli hayatında en temiz olanıdır..
Ama annesinin Guy ile olan beraberliği ve kaçışı,Grayın onları bir gece yarısı arazilerinden hiç birşeyleri olmadan kovması o küçük bedenine çok fazla ızdırap vermiştir.
"o gecenin ardından"herşey değişir...

Gray Rouillard.... Babasının onları terk ettiğinde henüz çok genç bir iş adamıydı..Annesi ve kızkardeşi bu utanca dayanacak gücü kendilerinde bulamaz... Bütün hırsını Devlin ailesini kasabadan kovmakla çıkartacağını düşünür,o gece Faith'in gözlerinde gördüğü utancın ve nefretin yıllarca etkisinden kurtulamayacağını bilsede karar vermiştir bir kere...

Aradan geçen zamandan sonra Kızıl saçlı Devlin üyesinin kasabaya tekrar geri dönmesi,korkularını gün yüzüne çıkartır..Ama korktuğu şeyin adını bir türlü koyamaz...

Veee konu bu şekilde başlar....
Süprizler,inanılmazlıklar ve aşkın en masum halini okuyarak sonlandırdım kitabı...
Çok beğendim,hayranlığım her defasında olduğu gibi yine yeniden LİNDA okumanın keyfini yaşattı bana...

Mutlaka tavsiye ederim...LİNDA HOWARD okumak ayrıcalıktır benim için... ♥

7 yıl, 2 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Muhteşem bir Linda Howard romanı..Baştan sona kadar büyük bir zevk ile okumuştum...

6 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

çok etkileyici bir kitaptı.

7 yıl, 1 ay önce
3 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
1 puan

Linda'nın sevmediğim tek kitabı. Allah'ım o adam neydi öyle ya kitap boyu sinir etti beni.

7 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

çok iyiydi kahramanlarını ilk kez bukadar net hissettim

7 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

sürükleyici etkili merak uyandırcı

6 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Kara melekten sonra yazarın diğer kitaplarını merak edip okumuştum bana fazlasıyla türk filmi kıvamında bir kitap gibi geldi.ne zaman kız kendini hülya koçyiğit gibi yatağa atıp ağlıyacak ve kasabalılar sonunda kızı taşlıcak derken kitap bitti.Böylece bendede linda howard macerası burda bitti

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Faith Devlin meşhur Devlin ailesinin bir üyesidir. Babası bir alkolik, iki abisi hırsızdır. Annesi güzelliği ile erkekleri büyülüyor ve sürekli bir sevgilisi var ablası ise annesinin yolunda ilerliyor. Küçük erkek kardeşi ise Down sendromlu kardeşinin bakımı ve evin tüm işi ile ilgilenme görevi ondadır.
Annesinin kasabanın en zengini olan Guy Rouillard ile ilişkisi olduğu için onların evinde kira vermeden yaşıyorlar. Kendisi de Guy'un oğlu Gray'a aşık.
Dokundu diye tişörtünü saklayacak kadar.

Ailesine süprüntü Devlin ailesi deniliyor. Faith'i de hor görülüyorlar, hırsız olduğunu düşünüyorlar ailesi gibi değil fakat soyadının arkasındakini görmüyorlar. Annesinin kızıl saçlarını, yeşil gözlerini, güzelliğini aldığından onun gibi davranacağını düşünüyorlar. Fakat o bir gün kurtulmaya kararlı. Hayatı böyle geçerken annesi bir gece eve gelmez ve ertesi gün Gray anneleri ile babasının kaçtığını söyleyip onları evlerinden kovar. Kız kardeşi Monica'da intihara kalkışınca gece polisle gelip onları yataklarından sürükleyip evinden atar. Faith ise utanç ve çaresizlik içinde eşyalarını toplarken Gray'de dahil on dört yaşındaki hali ile bütün erkekleri etkiler. Ailesini mahveden kadının kızının hissettirdikleri yüzünden onu kovarken süprüntü der. Faith ise böyle kovulduğu kasabaya on iki yıl sonra geri döner. O gecenin ardından hayatı tamamen değişmiştir. Kalan ailesi ile yolları ayrılmış, küçük kardeşi ölmüştür. Hem çalışmış hem okumuş üniversitenin son yılında aşık olup evlenmiştir. Kocası ise ölmüş yine yalnız kalmıştır. Turizm şirketinde bir süre çalıştıktan sonra şirket onun olmuştur ve işlerini iyice büyütmüştür. Annesini bulmuş onun Guy ile kaçmadığını annesinin evinde olduğunu öğrenmiştir.
On dört yaşında sokağa atılmış yaşadığı bu acıya neyin sebep olduğunu bilmek ister. Bu yüzden Guy'a ne olduğunu öğrenmeye kararlıdır. Ayrıca kendisini küçümseyen kasabaya ve Gray'a kendini kanıtlayacak yuvasına da dönmüş olacaktır.

Gray Rouillard babası onları bıraktığında yirmi iki yaşındaydı. Babasının gönderdiği vekaletten sonra işleri yönetmek kendisine kalır. Annesi o günden sonra evden dışarı çıkmaz annesi ve kardeşi ile ilgilenmek kendisine kalır. Tam her şey düzelmeye başlamış iken Faith ortaya çıkar. Annesi ile kardeşinin onu görüp üzülmesini istemez. Ondan gitmesini ister fakat o orada ev alıp yerleşir. Kötü ve kırıcı konuşur, hayatını zorlaştırmaya başlar. Faith markette alışveriş yapamaz, benzin alamaz hale gelir orada da istenmez.
Gray Faith'i görür görmez yine etkilenir fakat o ailesini mahveden kadının kızıdır. Ailesini de üzmeye dayanamaz onu oradan gönderip birlikte olabilmelerinin yolunu arar fakat bir süre sonra çekime karşı koyamaz hala gelir.
Faith ise yıllarca Gray'i sevmiştir onun kendisi hakkında düşündüklerinden dolayı uzak durmak istese de uzak kalamaz.
Guy'a ne olduğunu öğrenmek için tuttuğu dedektif ortadan kaybolur. Kendisi de çevrede Guy ve diğer ilişkileri ile ilgili sorular sorup araştırmaya başlar. Bu olaylardan sonra da tehdit notları almaya başlar.
Bu karmaşada Gray ile ilişkisi başlar ve bildiklerini anlatır fakat başlarına gelenlerden sonra gerçekler ortaya çıkmaya başlar.

Yıllar sonra o gecenin ardında ki gerçek ortaya çıkar. Katile şaşırmadım fakat Guy'un aslında karısını onun için bırakacağı sevdiği kadının Faith'in annesi olmaması, Monica ve babasının annesine aşık arkadaşı arasında olanlar şaşırttı doğrusu.
Severek okudum. Faith'in yaşadıklarından sonra o duruşu, mücadelesi ikili arasında ki aşk yaşadıkları okunmaya değer. Bayıldım.

1 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

ilk bölümleri yeşilçam melodramlarıı hatırlattı bana ama hikaye Faith’in kasabaya dönmesinden sonra çok hoşuma gitmeye başladı.

Faith'in ,çocukluklarından beri Gray ile aralarında olan çekim inanılmaz güzeldi , bir yandan kendisinin ve ailesinin adına temize çıkarmaya çalışırken diğer yandan Gray ile birbirlerine karşı duydukları duygusal ve cinsel açlık, üstelik daha birbirlerine dokunmadan hissettikleri o yoğunluk çok güzel anlatılmıştı ,Gray’ den nefret mi etmeli yoksa sevmeli mi bilemedim acımasız bir yanı var ama neyse ki duygusal yanı daha ağır bastı ..
macera, aşk , gerilim kısaca film tadında güzel bir kitaptı

4 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Çok severek okudum muhteşem bir Linda Howard kitabıydı.Faith beni büyüledi remen. Müthiş azimli her zorluğun üstesinden gelmesi hayranlık beslememe sebep oldu.Hayatın zorlukları karşısında her daim ayakta kalmayı başardı. Gray in yaptığı onca şeyden sonra nasıl bir araya geleceklerini merak ettim en çok ama. Faith o kaadr masum bir aşk duyuyordu ki her şey tereyağından kıl çeker gibi oldu. Tabi burada Gray in ısrarcılığının da büyük etkkisi oldu.
Eğer hayata karşı sergilenen dik duruşu ve aşkı okumak istiyorsanız kaçırmayın derim... İyi okumalar canlar!!!!

5 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puanBütün gece uykusuz kalmama neden olan, artık sabah ışıkları odayı dolruruken kapağını mutlu bir tebessümle kapattığım müthiş kitap... Tek kelime 8 harfle ile O Gecenin Ardından'a BAYILDIM :) Uykusuz tüm saatlerime değdi.


Linda Howard'ın daha önce iki kitabını okudum. Hoştu, akıcıydı evet ama bence, benim tarzımda, bir baş yapıt değildi. Oysa bu kitapta yazar aşmış kendini. Hem olayların hüzünü ve hissettirdikleri, hem de çok güzel replikleri ve başarılı karakterleriyle.

Bir kere kız çok masum arkadaşlar :) Güncel bir aşk romanında, böyle masum kız bulmak o kadar zorlaştı ki. Benim gibi; kadınların tek adam değil hayatı boyunca çok adamla beraber olmasını sevmiyorsanız hele daha da zor. (Biraz geri kafalı da dense de kabulumdur, çünkü öyelyim ): )

İşte Faith tam benim sevdiğim karakteri taşıyor. Sefil bir hayatın içinden, hiç kimse beklemese bile, o rezil ailenin içinden bir melek gibi çıkıyor. O çoçukluğundaki tüm felaketlere rağmen yine haline şükrediyor. Ve herkes onun ailesi gibi hırsız, sürpüntü olmasını bekler ve öyle mimlerken o yıllar sonra öyle biri olmadığını göstermek için evine geri dönüyor.

Gray ise ilk, tek, çocukluk aşkı. Ama sorun büyük çünkü Gray ondan nefret ediyor. Tabi aslında yerseniz :)

Çünkü Gray onu kasabadan göndermek için uğraşırken bile deli gibi bu kadına çekiliyor. Aslında o da farkında Faith düşman değil, o da kurban. Ama Gray'in de kendice haklı sebepleri var.

Aralarındaki uçurum büyük, engeller duvar gibi, aşılması zor ve onların yaşadıklarını okumak müthiş keyifli.

Anlaşıldığı üzere, kitabı tavsiye ederim :)

4 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

okuduğum en iyi Linda Howard kitabıydı diyebilirim. Her ne kadar cinayet kurgularını basit yazıp sonucu daha başında bilseniz de yine merakınızdan sayfaların nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Asıl konu aşka gelince çok güzeldi be :) Faith ailesine benzemediğini Gray'e göstermek için çabalarken üzülecek Gray'in Faith'i ailesinden ve kasabasından uzaklaştırmak için yaptıklarına öfkeleneceksiniz. Birde geçmiş var ki insan kime kızacağını şaşırıyor.

Kesinlikle tavsiyemdir.

5 yıl önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski