"yeraltı edebiyatı" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Beat Kuşağı Şövalyeleri.

Beat Kuşağı New York’ta bir araya gelen ve daha sonra batı yakası kardeşliğine katılan bir grup Amerikan şairleri ve yazarlarından oluşmuştur. Bu hareket 1950 ve 60’lı yıllarda belirgin hale gelmiştir. Beat Kuşağı doğaçlama, tutkulu diyalog, açık cinsellik ve uyuşturucu deneyimleriyle ilgilenmiştir. Çalışmaları bunlara yansımış ve sonrasında yerleşik edebi dergilere sızmaya başlamıştır. Beat Kuşağının post modern edebiyata etkisi yadsınamaz. 1950'li yıllarda konformist bir hayatı yücelten ABD toplumunun değerlerine karşı olan bu yazarların en önemlilerinden biri olarak kabul edilen Jack Kerouac aynı zamanda "Beat Kuşağı" terimini de öneren ilk isimdir.

Beat Kuşağı New York’ta bir araya gelen ve daha sonra batı yakası kardeşliğine katılan bir grup Amerikan şairleri ve yazarlarından oluşmuştur. Bu hareket 1950 ve 60’lı yıllarda belirgin hale gelmiştir. Beat Kuşağı doğaçlama, tutkulu diyalog, açık cinsellik ve ... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

kürk mantolu madonna. (1) mit (1) etki. (1) oku (2) tess gerritsen (1) aşk macera (1) siyaset (2) sovyet (1) en iyi (5) beatrice: kötü tohum (1) sil baştan (1) dght (1) hazine (1) felsefe tarihi (2) kuğunun son şarkısı (1) kitapkurdu (1) fantastik (7) boleyn kızı (2) puslu kıtalar atlası (2) resim (1) dünya devrimleri (1) şiir (çeviri) (1) listem (1) en beğenilen kitaplar (1) a dan z ye felsefe (1) şeker portakalı (2) ayşe kulin ve eserleri (1) percy jackson ve olimposlular (1) babil (1) selçuklu (1) pedro paramo (1) cocuk (1) ahlak felsefesi (1) iki dünya arasında (1) tarikatler (1) yine (1) eğitim kitabı (1) dan brown (1) cocuk edebiyatı (1) edebiyat > şiir (yerli) (1) beni aşka inandır (1) pulitzer (1) yunan felsefesi (1) tatlı (1) dilbilim (1) az (1) diyalektik (1) ingiliz edebiyatı-klasikler (1) açlık oyunları (2) akıcı (1)