"düşünce" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Toplumsal Cinsiyet

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

anı (1) bin hüzünlü haz (1) bencilliğin erdemi (1) pasta (1) ressam (1) yunan felsefesi (1) isim (2) 1 (1) cinayet (1) medeniyet tarihi (1) mahkum prenses (1) en iyi roman (3) türkçe edebiyat (1) çizgi roman (1) kitap listesi (1) hikaye (6) sultanı öldürmek (1) lord of the rings (1) vazgeçilmez (1) oblomov (1) sağlıklı toplum (1) tükenmiş (1) korkutan (1) çocuk kitabı (1) yüzüklerin efendisi (1) çocuk (1) ecinniler (1) metis (1) cemal süreya (1) sayfa (1) aşk (5) sosyalizm (2) bizimece dergisi (1) julia-günahkar çocuklar (1) mimarlık (1) lolita (1) yarınki yüzün (1) korkunç (1) küçük mucizeler dükkanı ve daha kutuphanemde yer alan diğer kitaplar (1) en iyi 2. abdülhamit roman ve kitapları (1) bdt (1) farklı (1) iskender (1) kum kitabı (1) hayalkırıklığı (1) discworld (1) dram (3) son otobüs (1) dış politika (1) tess gerritsen (1)