"düşünce" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Toplumsal Cinsiyet

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

yunan felsefesi (1) kıraat (1) favorilerim (1) pedro paramo (1) sofra (1) hayvan çiftliği (1) aynı isimli (1) selçuklu (1) çağdaş türk edebiyatı (2) ile (1) suç ve ceza (3) nar ağacı (1) yaşam kullanma kılavuzu (1) iktisat (1) padişah (1) çizgi roman (1) margret weis (1) türk edebiyatı (5) discworld (1) varoluşçuluk (1) kraliçenin soytarısı (1) polisiye / gerilim (1) mit (1) biyografi (4) kodin (1) polisiye (4) çevirmen (1) romantik-komedi (1) sana gül bahçesi vadetmedim (1) bencilliğin erdemi (1) seri (3) liste (1) macera-gerilim-polisiye (3) edebiyat (5) gerçek (1) okunmalı (1) kürk mantolu madonna (6) bilinmeyen (1) nadir (1) yaşama coşkusu (1) ishak (1) ilk (1) siyaset bilimi (1) yerli roman (1) komik (1) ceza (1) müzebilim (1) ateş böceği yolu (1) aşk macera (1) ürkütücü (1)