"düşünce" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Toplumsal Cinsiyet

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

tasarım (1) araba (1) küçük mucizeler dükkanı (1) dan brown (1) son otobüs (1) akıcı üslup (1) devrimler (1) sürükleyici romanlar (1) mahkum prenses (1) tjh (1) dght (1) felsefe (9) bd (1) bereketli topraklar üzerinde (1) korku (1) sil baştan (1) yaşam kullanma kılavuzu (1) çağdaş roman (2) akıcı (1) en (4) 9 puan üstü kitaplar (1) göçebe (1) kıraat (1) islam (3) fantastik yazar (1) ilginç (1) çeviri (1) vizyon (1) basit üslup (1) yağmurdan sonra (1) motivasyon (1) kuantum teorisi (1) kraliçenin soytarısı (1) ahlak felsefesi (1) alışkanlığı (2) anna karenina (1) ölmeden önce (1) tarihi roman (2) anı-günlük-mektup (1) listem (1) alemdağ'da var bir yılan. alıklar birliği (1) ateşböceği yolu (2) pulitzer ödülü (1) felsefe tarihi (2) diskdünya (1) grinin elli tonu (2) bdt (1) yolculuk (2) beni aşka inandır (1) gezikitabı (1)