"düşünce" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Toplumsal Cinsiyet

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

beyoğlu rapsodisi (1) sayfa (1) dünya devrimler tarihi (1) rus edebiyatı (2) atıştırmalıklar (1) sosyoloji (1) yaşam kullanma kılavuzu (1) otobiyografi (2) darren shan (1) favorilerim (1) online kitap al (1) tatlı (1) bosna savaşı (1) diskdünya (1) çağdaş roman (2) şiirler (1) en çok satanlar (1) zaman kaybı (1) kızıl kraliçe (1) museum (1) kapıda ödemeli kitap (1) ilyada (1) ince (2) uçurtma avcısı (3) gizli anların yolcusu (1) vazgeçilmez (1) tarihsel materyalizm (1) öykü (6) boleyn mirası (1) bilim (1) ekonomi politik (1) rusça roman (1) sağlık (3) felsefe tarihi (2) tasavvuf (1) sokratesin savunması (1) en iyi roman (3) şah ve sultan (1) açlık oyunları (2) tarihi gerilim (1) eğitim kitabı (1) okunmalı (1) seri kitaplar (1) beslenme (2) pala (1) savaş romanı (1) aksiyon (2) 100 temel eser (1) lolita (1) odysseia (1)