"düşünce" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Toplumsal Cinsiyet

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

3 (1) mutlaka (1) müzebilim (1) çağdaş türk edebiyatı (2) tarikatler (1) yerli roman (1) jean-christophe grangé (1) film (1) gereken (2) 100 temel eser (1) kitabı kapağından tanıyanlar (1) tükenmiş (1) tatil (2) kitap (15) anı-günlük-mektup (1) çok satar (1) en iyi 2. abdülhamit roman ve kitapları (1) seri (3) okunmalı (1) psikoterapist (1) hayat (2) anı (1) darren shan (1) katre (1) mülksüzler (1) dizi (1) sefiller (1) zaman kaybı (1) kültür tarihi (1) dünya devrimleri (1) iz taşıyan kitaplar (1) discworld (1) grange (1) türkçe edebiyat (1) bağımsız çizgi roman (1) mushaf (1) islam (3) margret weis (1) genel kültür (1) kıraat (1) poetika (1) insan ilişkileri (1) silinmiş (1) dilbilim (1) hayatımın anlamı (1) 20. yüzyıl (1) zaman yolcusunun karısı (2) edebiyat (5) bu yıl (1) kızıl kraliçe (1)