"düşünce" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Toplumsal Cinsiyet

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

dram (3) boleyn mirası (1) hep seni bekledim (1) korkutucu (1) şair (2) romantik-komedi (1) fırtına (1) yitik ülke yayınları (1) türk romanı (1) müze (1) yerli roman (1) tjh (1) astronomi (1) fantastik kurgu (3) baskısı yok (1) pala (1) ressam (1) ahlak felsefesi (1) museology (1) discworld (1) psikoloji (5) lord of the rings (1) poirot (1) fantastik edebiyat (3) yanardağın altında (1) nadir (1) liman (1) mutlaka (1) yıl (1) felsefe (9) kitabı kapağından tanıyanlar (1) eğitim kitabı (1) kum kitabı (1) devrim (1) din felsefesi (1) tarihi biyografi (1) yarım bıraktım (1) iskenderi pala (1) terry pratchett (1) ingiliz edebiyatı-klasikler (1) bilimkurgu (1) sevilen (2) en beğenilen kitaplar (1) basit üslup (1) tarihsel (1) alevilik (1) deneysel (1) anı (1) sefiller (1) grange (1)