"düşünce" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Toplumsal Cinsiyet

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.

Toplumların geri kalmasının ana sebeplerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile ilgili yararlanılabilecek.


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

ulu hakan (1) siyaset bilimi (1) ruhlar evi (1) klasik (4) kaptan (1) kurgu dışı (1) 2 (1) celil oker pınar kür (1) gizli anların yolcusu (1) gereken (2) psikoloji (5) pulitzer ödülü (1) için (1) mahkum prenses (1) çok satar (1) soru bankası (1) bir garip orhan veli (1) atıştırmalıklar (1) vahy (1) varoluşçuluk (1) hayatımın anlamı (1) yüzüklerin efendisi (1) etki. (1) işçi sınıfı (1) ateş güneş ve ada (1) grange (1) kısa hikaye (3) aynı yıldızın altında (1) baskısı yok (1) hıristiyanlık (1) kısa öykü (3) tanzimat edebiyatı (1) anna karenina (1) bulanamayan (1) fantastik edebiyat (3) poirot (1) araştırma-inceleme (1) çanakkale (1) tatil (2) yarınki yüzün (1) tjh (1) hasan ali yücel klasikler dizisi (1) mizah (1) martin eden (1) suskunlar (1) en iyi roman (3) ingiliz edebiyatı-klasikler (1) bütün şiirler (1) cinayet (1) orta asya türk tarihi (1)