Shadowfever (Fever 5)

Kitap açıklaması henüz eklenmemiş.


Değerlendirmeler

değerlendirme
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Fantastik, gerilim, macera, heyecan, adrenalin, tutku.. Ne ararsan var bu seride.. Ama en çok AŞK..

Taşra kasabada yetişen ve sorunsuz bir hayatı olan Mac, birgün gelen telefonla Dublin'de ki ablası Alina'nın öldürüldüğünü öğrenir ve katilleri bulmak için Dublin'e gider. Burdan sonrasını anlatmaya başlarsam kendimi durduramayabilirim Gülmek :) Çokk ama çok beğendiğim bir seri oldu. Anladığım kadarıyla serinin kitapları ard arda yayınlamadığı için fanları biraz sıkıntı çekmiş. 5 kitabı 5 günde okumanın mutluluğunu yaşıyorum. Tüm kitapların sonu tırnak yedirten yerde bitiyordu ama o 4.kitap Rüya Ateşinin sonu beni mahvetti. Hayvan (!) öldüğünde ortaya çıkan beni kahretti. Ahh Borrons ahh.. Son kitap Gölge Ateşi ne başladığımda yavaş yavaş herşey çözümlendi derken ohaa bu nerden çıktı filan dediğim yerler oldu, 790 sayfa bu kitaba çok az geldi. Keşke daha uzun olsaydı dedim. Ama sonu herşeye değdi.. Bir tek Dani'ye üzüldüm. Mac ile barıştırıp öyle final yapsaydı keşke. Netten anladığım kadarıyla Dani'nin ana karakter olacağı başka bir seri olacak. O yüzden onu da okuyacağımdan eminim. Barrons'un tüm acılarına son veren ve onu olduğu gibi kabul eden Mac nihayet huzura erdi sevdiceğiyle Gülmek :)

Çokk beğendiğim bir seri oldu. Herkese tavsiye ederim..

“Yavaşça derin nefes al,” dedi Barrons. “Üstesinden gelebilirsin. Zihninizi buna yoğunlaştırın Bayan Lane.”
Aceleyle biraz hava yuttum. Hiçbir faydası olmamıştı.
“Nefes alın, dedim. Sudan çıkmış balık taklidi yapın, demedim.”
Karanlık Ateş

Ben ona hiçbir zaman aşağılık hergelenin tekisin dememiştim. O da bana eğer benim milyon dolar değerindeki halılarımı yakarsan saklandığın yerden çıkarırım seni dememişti. Ben de ona bebeğim gel de çıkar bakalım çıkarabiliyorsan dememiştim veya senin yatağın Dublin’deki son güvenli yer olsa oraya girmeyeceğim dememiştim…
“Bir gün girmeyi düşünebilirsin,” dedi sakin bir ses tonuyla.
Kan Ateşi

6 yıl, 8 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

'Bir gün seni öptüğü zaman soluğunu kesen bir adamla tanışınca, havaya ihtiyacın olmadığını anlayacaksın.' Mac


'O (Barrons) , benim bam telim. Onun için Şiva'ya dönüşebilirim.'


'Yeniden pi-riya halimdeyim. Bu adamla her zaman o halde olacağım.' .


'Bu kötü adama bayılıyorum. Böyle baş belası birine deli oluyorum. Başkalarıyla iyi geçinemeyen ve kimseden emir almayan Alfa erkeğine.'
Mac abayı çok fena yaktı kurtuluşu yok :)


Ne seriydi ama! Her okuduğumda ve bittiğinde acayip boşluğa düşüyorum. Mac ve Barrons bir kere daha bütüüün kitapların en tepesinden bana sırıtıyorlar. "Bizim yerimizi kimse dolduramaz kızım!" der gibi.. Bu hafta öyle kaptırdım ki kendimi nasıl bitti anlamadım üçüncü kez okumama rağmen her başladığımda sanki ilkmiş gibi geliyor.. Araya belli bir süre girdikten sonra tekrar okuyacağım sanırım :)))

5 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Spolier vermeden kitap hakkında çok şey söylemek mümkün değil ve bence heyecanı da burada kitabın ,her sayfayı acaba ne olacak merakı ile okuyorsunuz .Seriyi başından beri takip edenler için söylenecek çok şey yok zaten yazarın hayal dünyası için,seriye yeni başlayacaksanız en başa gidin ve oradan okuyun bu güzel macerayı

6 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Çeviriden memnun kalmadım, mümkünse orjinalini okuyun.

6 yıl, 6 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

http://romantikoptik.blogspot.com.tr/2014/07/golge-atesi.html

Mac ve Barons'un birbirleriyle olan atışmalarını çok özleyeceğim kesin. Bu kadar sert bir o kadar da tatlı bi çift okumadım daha önce. Kitap bir 700 sayfa daha olsa hiç sıkılmadan okuyacağımı düşünüyordum. Aslında bitmesini hiç mi hiç istemesemde bir baktım son sayfadayım. Kapağı bi kapattım ee noldu bitti mi şimdi ama olmaz ki diye bi hüzünlendim ki anlatamam.

En sonunda Barons ve adamlarının ne olduklarını Barons'un kitabı neden istediğini V'lane'nin neden istediğini , Alina'nın katilini ve arkasında kim olduğunu Unseliee Kralı'nın kim olduğunu ve Mac'in ne olduğunu öğreniyoruz. Bütün sırlar açığa çıkıyor ve bizde rahatlıyoruz.

6 yıl, 7 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bu kadına tek kelimeyle hastayım. O kadar güzel yazıyoki ben ateş serisinin ilk kitabını okuduktan sonra bu kadar ileri gidebileceğini tahmin edememişim Bu kitapta Mac ve Barrons'a hayran kaldım en sonunda birleştiler , bu ikiliyi çok yakıştırıyorum birbirine Hala cevaplarını alamadığım sorular var ama bu kadar cevaplanmış soru da yeterli bi müddet sindirmem lazım Şimdi bende Iced kitabını 4 gözle bekleyenlerdenim )
Kesinlikle okunması gerekn özellikle sert karanlık bir erkek karakter isterseniz okumanızı tavsiye edeceğim kitaplardan 5 tanesi BAYILDIM , bu seriyede bu yazarada ,Mac'e de , özellikle de Jericho Zigor Barrons'a!!

6 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Mükemmell bir seri.. müthişş bir son...Yazarın hayal dünyasına hayranımm.. Heyecan ve sürpriz hiç bitmiyor bu kitapta.. Fantastik, macera,gerilim, Aşk sevenler bu seri şiddetle tavsiye edilir!!

6 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

bu kitapta milyon tane şaşırdığım şey vardı ama en çok da vlane yaa. aklımın ucundan bile geçmemişti çünkü gerçekten sevdiğim bir karakterdi. barrons'tan bile daha çok sevdiğim zamanlar olmuştu çünkü çok kibardı ve mac'a karşı iyiydi. her neyse kitap harikaydı. diğer kitaplarından daha daha güzeldi. onlara hep dokuzla on vermek arasında kaldığım için hiç puan vermiyordum ama buna tereddütsüz on verebilirim. oldukça uzun bir kitap olmasına rağmen sıkmadı da. çünkü hiçbir konu uzun uzadıya anlatılmamış ve her bölüme farklı değişik bir konu katılmıştı. belki de bu yüzden kafam aşırı bir şekilde karışmıştı ama en son itap bittiğinde aklımda hiçbir soru kalmadı. dani dışında. onun da yeni kitabı çıkacağı için hiçbir sorun yok. iced kitabının en yakın zamanda çevrilmesi dileğiyle...

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Ben şimdi ne yapayımmm... Her gecemi Barrons & Mac ile geçirmeye nasıl da alışmıştım. Her gece 1'de başlayıp 4-5'e kadar onları okumak bana nasıl huzur veriyordu...

Şu 5 kitabın içinde en güzeli ve benim en sevdiğim kitap 4.süydü. Bunu da sevdim. Fakat uzun bir süre aralığında okuduğum için kitabın içinde çoook fazla olay varmış gibi geldi -ki vardı da ya- :)

Başlarını oldukça sevdim, hızla ilerledim.


****** SPOILER VAR *****


Kitaptaki herkesin aslında bir şeyler çıkmasını hiç sevmedim aslında. Yani sırf kızı karar vermekten kurtarmak için, birisini seçmek zorunda kalmasın diye birisini kötü yapması, diğerini bilmem kim çıkarması olmadı hiç. Sonu çok havada bitti gibi geldi. Barrons tam bin yıl araştırma yaptı, bilmem ne yaptı. O kadar zeki, araştıran bir adam, Mac'in iki saniyede ve son anda aklına gelen K'Vruk mıdır nedir o çözümü nasıl düşünemedi? Tabii ki kötü bir kitap değildi. Sadece 4'ün sonuna, hatta özellikle 5'in başına bu kadar bayılmışken ve kendimi içinde hissetmişken daha fazlasını beklerdim. Bu kadar komplike bir öyküdünün, ilmeklerinin çat çat çat bir anda sökülüvermesi beni uyuz etti.

Tabii ki Dani'nin kitaplarını da okuyacağım :) Hatta yakında başlayacağım onlara da.

7 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

kötü çeviriye rağmen,mükemmeldi...

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

mütiş bi seri ve harika bi son
bi yanım keşke bitmese diyor bi yanım da ohh bee sonunda okuyup bitirebildim diyo
kısaca mutlaka okunmalı bnce :D

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

ve bir muhteşem seri daha bitti. bir yerlerde devasa hayalgücüne sahip insanlar var...

6 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bu kadina asigim baska yolu yok !!! Ve bu seriyede asigim ve umuyorum bu sekilde bitmez.ogrendigim.bi kac haber yan seriden sonra devami gelicek.sekilde oldugu icin bu.asik oldugum seri bittigi icin hayal kirikligina ugramicam ! Bunu acikca reddediyorum ! Ne kadar asik olsamda seriye bagzi yerleri okurken tam bir iskenceydi ! Mac'in bagzen kendi kendine konusmasi ( cok asiri ) beni boguyordu . Hatta yeter diye bagirasim geldi cogu yerde . Ama husrana ugradigim yerle oldu 4.kitaptir yaptigi gibi yazarim yine Barrons'a cok az yer vermisdi bu sinirime dokundu.zaten.kac kotaptir heb ve hebimiz onla ilgili daha fazla sey ogrenmek icin yirtinmistik resmen ! Ama yinede guzel bitti sanirim . Bitti kelimesi bu seriye hic yakismadiya ! Dublin ve iskoc erkekleri artik MacKayla'yi daha iyi anliyorum iskoc erkeklerine karsi olan.zaafimizi kesinlikle bendede var bu zaaflik. Kitaptan alintilar yapmiycam ama sukadarini soylim benim hic.tahmin.etmedigim hadi canim sende yok artik filan.dedigim bi kac.sahne.oldu Yazarimiz bile kendi asmis dedim :)
Ve son olarak ben buseriyi artik kac.kere.daha tahaf ederim bilmiyorum Barrons

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Orjinal Adı: Dreamfever
Edisyon Adı : Rüya Ateşi
Yazar Karen Marie Moning
Goodreads Puanı :5/4,47
Puanım :5/4
Orjinal Adı : Shadowfever
Edisyon Adı : Gölge Ateşi
Yazar : Karen Marie Moning
Goodreads Puanı: 5/4,54
Puanım: 5/5

Sonunda Ateş serisi okuyup bitirmiş bulunuyorum. Ama bu serinin gecikmesine neden olan her şeye inanılmaz derecede kızgınım.Bir de serinin iki kitabının başka yayın evinden çıkması yüzünden hem seri gecikti hem de çeviride ki bariz değişikler oldu. Bu çok can sıkıcı idi.

Sanki serideki bazı çevirideki değişiklikler benim gibi seriye uzun zaman ara verenler için inanılmaz yanıltıcı ve sinir edici idi. Özellikle İlk üç kitaptaki Melunlar ve Mukaddesler Unselie ve Selie olmuştu bu beni bir anda kitapdan koparttı. Daha buna benzer çok değişiklikler vardı. Barrons Kitap ve Süs Eşyaları dükkanı ise,Barrons Kitap ve Baloncukları olarak değişti... Balon ve Barrons çok da uyumlu idi doğrusu ve sonra gel de kitaba uyum sağla..Tabii ki bir süre bocaladım ama o kadar güzel bir kitap ki bu bocalamayı atlattım.

Orjinalden okuyan arkadaşlar için bir sorun olmasa da bizler için büyük bir problemdi.
Beşinci kitap da ki çevirmen ise çok marjinal bir çeviri ile beni şoklara soktuğunu söylemem gerekiyor doğrusu.
Kitap da bir de Alem Buysa Kral Benim bölümü vardı ki yerlere yattım okurken.

Beşinci kitap ile seri çeviri sayesinde büyük bir değişim geçirdiğini söylemeliyim.
Hele serinin karizmatik kahramanı bol küfürlü birine dönüşünce önceki kitaplarda çevirinin yumuşatılmış olduğunu anlamış oldum.,

Sadece bu yüzden Rüya Ateşinin bir puanını kırdım. Bu kadar önemli bir seriyi yayınlarken kesinlikle özenilmemiş. İlk üç kitap okunmamış. Artemis Yayınlarında sadece bu iki kitabın haklarının olduğunu biliyorum. Umarım Epsilon Yayınları bu yazara artık gerekli önemi verir diye düşünüyorum.

Bu kadar olumsuzluklara okuma zevkime iki yayın evi tarafından suikast düzenlenmesine rağmen yinede çok büyük bir zevk ile okudum. Rüya Ateşinin sonunu bildiğim için çok isteksiz okudum.Üçüncü kitap çok kötü bir yerde kaldığı için merakla elime aldım ve beni yine uçurdu bu seri.
Çok fazla ayrıntı vermek konusundan bahsetmek istemiyorum sorularımın hepsine Gölge Ateşi'nde cevabını buldum. Umduğumun çok üstünde idi. İddia ediyorum okuduğum en iyi fantastik seri ama ne yazık ki katledildi.

Üçüncü kitapda nasıl hönk!!. diye kalıyorsanız... Dördüncü kitap Rüya Ateşi'nde ah aman Tanrım olamaz da kalıyor.. İşte bu yüzden 4-5.kitapları arka arkaya okumayı seçtim çok acı da olsa kitabı aldığım halde okumadım. Ve kitabın sonuna gelince çok doğru bir karar vermiş olduğumu anladım..

İki kitabın da konusundan bahsetmeyeceğim. Çünkü bu seri alınır sıra ile tek tek güzelce okunur.
Okumanın zevkine varılır.Hele bir de sonradan Gölge Ateşinde seriye katılan İskoç'ları merak ediyorsanız..Barrons ve MacKayla'nın maceralarını merak ediyorsanız.
Çok büyük sürprizler var bu kitapda. Özellikle Gölge Ateşi'nde..
Rüya Ateşi'nin sonunda kalp krizi geçirebilirsiniz dikkat!!!.
Şiddetle Tavsiyemdir!!!!.

http://hulyami.blogspot.com.tr/2014/06/ruya-atesi-ve-golge-atesi-karen-marie.html

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Puan kıracak hiçbir şey bulamadım. Bazıları çeviriden memnun kalmamış ama ben soluksuz okuduğum için dikkat etmedim bile. Bu kitap bir harika . Yazar gerçekten çok basarili hem hayal gücü hem de anlatım açısından. Bölüm başlarında Mac'in düsunceleri ya da anilariyla olayları çok iyi bağlıyor. Diğer genç yetişkin kitaplarindan çok daha derin olduğunu düşünüyorum ben bu serinin. Tek bir an sıkılmadım bogulmadim . Gercekten inanılmazdı. :)

6 yıl önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
2 puan

Çeviriye katlanamadım. 500lerde bıraktım. Daha sonra baştan tekrar okuyacağım.

6 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Son ana kadar heyecan ve sürprizlerle dolu olduğu için on puan.

6 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

İsteksiz olarak bitirdiğim ilk kitabın ardından serinin diğer kitaplarıyla konunun ilginçleşmesine rağmen bu kadar muhteşem bir final beklemiyordum. Berbat çevirisine rağmen 10 puandan fazlasını hak ediyor kesinlikle. Yalnız Jericho Barrons'la ilgili daha fazla şeyler öğrenmek isterdim!. Karen Marie Moning bir BARRONS serisi yazsa hiç fena olmazdı. :)

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Güzeldi ama tamamen bitti bence. Ne şekilde devam ettirmiştir hikayeyi merak ettim.

5 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

780 sayfalık bie fantastik yoculuk.Kitabın her bölümü ayrı bir konu ayrı bir değişimin habercisi.Nerede ise tüm sırlar ortaya çıktı ama daha hiç birşey bitmedi....Halledilmesi gereken işler kapatılması gereken hesaplar var...
Kitabın son çeyreğine kadar MacKayla hep bir ikilemdeydi.Çünkü sırlarla çevriliydi. Ne zaman ki kabullendi işte o zaman gerçek Mac savaşçı Mac herşeye karşı daha dirayetli oldu...
Barrons, sırların ve acıların adamı O artık benim için...
Merak ve heyecan içinde geçen onca sayfadan sonra biraz sindirmek lazım kitabı. O kadar dolu doluydu ki tek bir yeri bile atlamamak lazım yoksa eksik bilgi gibi dolaşıp durur kafanızda.
Nihayetinde bir çok kişininde takıldığı çeviri kısmına gelirsek beni çok etkilemedi. Kendi kafamda oturtup geçtim.Çeviriden ziyade kitabın her sayfası aksiyon yada olaylarla o kadar doluydu ki ipin ucunu kaçırmamanız gerekiyor kitapta.

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Bu seriyi püyasada bulamadım bu nedenle e-kitap olarak okuyorum, iyi ki önyargılarıma yenik düşmemişim diyorum çok heyecanlı bir seri düşünmeden başlayın derim.

1 yıl, 7 ay önce

Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski