Rosie Projesi (Don Tillman, #1) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Kadınları bir türlü anlamayan erkekler ve erkeklerin duygularını tamamen aldırdığını düşünen kadınlar… Rosie Projesi’yle aşkın doğasını çözeceksiniz!

Dâhi genetik profesörü Don. Onun daha önce hiç kız arkadaşı olmamıştır. Bu yüzden sayısal verilere güvenen bir bilim insanı olarak kendisine en uygun kişiyi bulmak için kriterler belirleyip Eş Projesi’ni geliştirir.

On altı sayfalık testteki kriterlere bakılacak olursa bu kişinin bir barmen, sigara ve alkol tiryakisi, dağınık ve hiçbir buluşmaya vaktinde gelemeyen bir kadın olması kesinlikle imkânsızdır.

Ve Rosie... Yukarıda sayılan eleme kriterlerinin hepsi onda mevcuttur. Fakat bir yandan da son derece zeki ve güzeldir. Küçük yaşta evlat edinilmiş genç bir kadın olan Rosie, biyolojik babasını bulma yolculuğunda Don’la karşılaşır. Ve bu karşılaşma, tüm bilimsel gerçekleri teker teker yere sererken tek bir şeyi kesinliğe kavuşturacaktır: Aşkı arayıp bulamazsınız, o beklemediğiniz anda gelip sizi yakalar.

“Bir solukta okumak istesem de hiçbir detayı kaçırmamak için uzun uzun keyfine vardım. Kesinlikle bu çifte âşık olacaksınız…”
Jojo Moyes

“Kadın erkek herkesi gülmekten kırıp geçirecek! İşte karşınızda yılın romanı!” San Francisco Chronicle

“Okuduktan sonra arkadaşlarıma da birer tane hediye etmeden duramadım.” Bill Gates

“Romantik komedi filmlerine ilham verecek.” Chris Cleave

“Tüm dünya bu çifte âşık olacak: Don ve Rosie… Bu iki kaçık yan yana geldiğinde neler olacağını bir türlü kestiremiyorsunuz.”
Jill Mansell

“Mizah yüklü büyük bir başarı… Zekice, şefkat dolu ve gözünüzden yaş getirecek kadar komik. Ama hepsinden iyisi, Rosie Projesi
aklınızı başınızdan alacak bir aşk hikâyesi.” Liz Jensen

“Romantik, benzersiz ve sarsıcı. Bir Gün hayranları bu kitaba da bayılacak…” Easy Living

“Uzun zamandır okuduğum en eğlenceli aşk hikâyesi.” Kristin Hannah

“Muhteşem bir karakter olan Don Tillman bize her şeyin ihtimal dâhilinde olduğunu ve insan olmanın en tuhaf yanlarını gösterirken aynı zamanda hepimizi gülmekten yerlere yatıracak kadar eğlendiriyor…” Matthew Quick

Kadınları bir türlü anlamayan erkekler ve erkeklerin duygularını tamamen aldırdığını düşünen kadınlar… Rosie Projesi’yle aşkın doğasını çözeceksiniz!

Dâhi genetik profesörü Don. Onun daha önce hiç kız arkadaşı olmamıştır. Bu yüzden sayısal verilere güvenen bir bilim insanı olarak kendisine en uygun kişiyi bulmak için kriterler belirleyip Eş Projesi’ni geliştirir.

On altı sayfalık testteki kriterlere bakılacak olursa bu kişinin bir barmen, sigara ve alkol tiryakisi, dağınık ve hiçbir bu... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

352 sayfa

2015 tarihinde , Pegasus Yayınları tarafından yayınlandı


Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.9 puan (15 kişi)
18 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (18 kişi)
22 okumuş, 20 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (42 kişi)
68 okumuş, 23 okumak istiyor, 0 okuyor

8.6 puan (10 kişi)
10 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

7.4 puan (21 kişi)
36 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (14 kişi)
18 okumuş, 15 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (15 kişi)
22 okumuş, 13 okumak istiyor, 1 okuyor

8.1 puan (27 kişi)
35 okumuş, 7 okumak istiyor, 1 okuyor

7.9 puan (22 kişi)
27 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
ElectronicArts muazzez111 öylesinebiri nihalle oogut rorygilmore Öznur akkaya Chanana Nadire Yılmaz angelsbooks Irmak Dönmez Berfin. peresstt EMine cicekkorkmaz ezop ena iertenable bookslover ayfesa charmed
21 kişi
bey_za zehra xtina ilkayozgur catlakkazaan Peri.. EbruEr ordoabchao TheBlackPearl Lulu Marley kubra_55
11 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Tatlış, şeker, eğlenceli, komik bolca da bilimsel bilgi içerikli hoş bir kitaptı. Okurken cok eglendim. Don tam bir kaçık😂 ciddiyim adam kendine bambaşka bir dünya olusturmus. Düzen manyağı, temizlik hastası, aylarını-haftalarını-günlerini hatta saatlerini belirledigi program dahilinde sürdüren (haftalık hangi günün hangi öğününde ne yediği daima belli deli adamın, şaşmıyor hiç 😂) bilimle kafayı bozmus bir dahi adam var elimizde.

Kendine uygun bir eş istiyor tabi yaşı da gelmis artık. Ama ne yapsın kimse kriterlerine uymuyor. O da dahiyane bir fikirle bir test olusturuyor. Buna da es bulma projesi diyor.

Tamamen tesadüf! eseri kızımız Rosie ile karsilasiyor ve onu da eş adaylarindan sanıyor. Ki kızımız onun aradığı kriterlerin taaammm zıddı bir karakter. Yani düşünün sigara içiyor inanabiliyor musunuz! 😂 birlikte olmaları imkansız uymuyorlarrr testten iyi mi bileceksiniz siz!

Neyse efenim bu iki deli eş bulma projesinin yanına bir de Rosie'nin gercek babasını bulma projesini ekliyorlar ve sonuç tam bir komediye dönüyor.
Don duyguları olduğunu ve asosyal olmadığını, insanlarla iletisime gecmenin dost edinmenin zor olmadigini öğreniyor yavaş yavaş. Vee tabikiii mutlu son! Kriterler ve test kimin umurunda, seni olduğun gibi kabul edecek birini bulduysan gersini salla gitsin.

Okurken cok eglendigim bir kitaptı. Filmi de cikacakmis kesinlikle gidecegim çıkar çıkmaz. Romantik komedi sevenlere tavsiye ederim kesinlikle:)

Not: ikinci kitabi varmissss ohh may gattt😲😍 bizim deli adamımız Don baba olmayı (kendi ilginç yollarıyla tabi😂) öğrenecekmiş. Ahahaha şimdiden 2.kitap için aşırı heyecanlanmiş durumdayım. Umarim cabuk cikarisiniz devamini sevgili Pegasus :)

3 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Kitabı, ana karakter olan Don'un The Big Bang Theory dizisindeki Sheldon'a benzetildiği için almıştım ve beklentim yüksekti. Gerçekten de benzerlikler çoktu ancak kitap beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Kafa dağıtmak için okunabilir.

3 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Çok eğlenceli, akıcı, romantik komedi tadında. Ama bahsedildiği kadar komik anlar yoktu, birkaç yerde gülümsememe sebep oldu. Devam kitaplarını da bekliyoruz.

7 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski