Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Fobi (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Fobi kapıları kilitle! Korku soğuk hava gibi içeri sızmak istiyor…

Dondurucu bir kış gecesi kocasının arabası evin önünde durur. Sarah kocasını karşılamaya iner ama mutfaktaki adamın o olmadığını anlar. Yabancı eve arabalarıyla gelmiş, içeri kocasının anahtarıyla girmiş ve onun gibi giyinmiştir. Sarah'nın ise yüzünde yara izleri olan ve kendisine karısıymış gibi davranan bu adama inanmış gibi yapmaktan başka çaresi yoktur, çünkü altı yaşındaki oğlu Harvey yukarıda uyumaktadır. Kendisi ve oğlu kestiremediği bir tehlikenin ortasındadır. Kocası kayıptır. Sarah'nın kâbusu ve mücadelesi işte o gece başlayacaktır…

Fobi kapıları kilitle! Korku soğuk hava gibi içeri sızmak istiyor…

Dondurucu bir kış gecesi kocasının arabası evin önünde durur. Sarah kocasını karşılamaya iner ama mutfaktaki adamın o olmadığını anlar. Yabancı eve arabalarıyla gelmiş, içeri kocasının anahtarıyla girmiş ve onun gibi giyinmiştir. Sarah'nın ise yüzünde yara izleri olan ve kendisine karısıymış gibi davranan bu adama inanmış gibi yapmaktan başka çaresi yoktur, çünkü altı yaşındaki oğlu Harvey yukarıda uyumaktadır. Kendisi ve... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 352 sayfa

2016 tarihinde , Pegasus tarafından yayınlandı


Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.4 puan (56 kişi)
102 okumuş, 83 okumak istiyor, 1 okuyor

8.8 puan (54 kişi)
91 okumuş, 41 okumak istiyor, 2 okuyor

7.0 puan (19 kişi)
34 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (25 kişi)
38 okumuş, 11 okumak istiyor, 0 okuyor

8.1 puan (10 kişi)
17 okumuş, 3 okumak istiyor, 1 okuyor

7.0 puan (26 kişi)
41 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

7.3 puan (7 kişi)
13 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (9 kişi)
17 okumuş, 8 okumak istiyor, 0 okuyor

9.1 puan (7 kişi)
11 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (1 kişi)
9 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
bensemes esolaris Peri.. onrony yebeka Semademir Sevinç K.D. _bayanhiçkimse_ Selin Esen cglctn caglayano ümitalyanak gmzpnhns eylulberna ozenyesim nursema Winter mmeralunal lemantek maggie dolunayozlem doganozmurat özdensöze Fatma Akgün eliiff_ tugbss lamekan gozde Irmak Dönmez Berrak Yağmur Önal awas gulshen_naz NiSa
33 kişi
nüvit tarçınportakal gzdmr xtina ilknuryalvac ilkayzgr TheBlackPearl SungYeol nuro Nurullah63 uncookiez Tuğba ekici noodle
13 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
7 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

Herkese hayırlı bayramlar, umarım her şey yolundadır. Benim açımdan hayat gayet iyi gitse de sözde şu yaz ayında bolca kitap yorumu girecektim. Kitap okumak için şükür ki zaman buluyorum ve baya da okudum fakat sıcaklar olsun, son günlerde bayram koşuşturmacası olsun blogu boşluyorum yine. Umarım bir ara şu yorumları girebileceğim.

Şu an dün okuyup bitirdiğim, aynı zamanda katıldığım mim için listeme eklediğim Fobi hakkında kısa bir yorum gireyim dedim.

Yazarla tanışmam yaklaşık 3 ay öncesine dayanıyor. Okuduğum ilk kitabı Hain Yüreğim'di ve o kitabı hiç beğenmemiştim. İncelemek isterseniz tık tık.

Şimdi ise 2 şansı Fobi'ye verdim ve yine hayal kırıklığına uğradım. Bunun en önemli nedeni yazarın kalemi. Akıcı bir kalem olmasına rağmen bir psikolojik gerilim yazarının bu kadar basit bir kalemi olmamalı. Yazımı sanki çocuk kitabı yazıyormuş gibi.

Diğer sevmediğim yön ise yazdıklarını çok karıştırması oldu. Şöyle ki Sarah'ın başından bir şey geçiyor, 2 paragraf sonra geçmişteki bir anısı aklına geliyor. Sonra o geçmiş anıdan da bir anı hatırlayıp bizlere anlatıyor. Ve bu durum 2-3 kez yaşanmıyor. Artık kitabı bıraktırma derecesine getiriyor.

Hain Yüreğim'e göre biraz daha iyi olsa da yine de ahım şahım bir şey yok. Bir daha bu yazarı okumayacağımı görmüş oldum.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/2016/07/fobi-yorum.html

3 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kader, kaprisli bir demiryolu makasçısı gibi. İnsanları bir araya getirip sonra ayırıyor. Canı isterse onları yeniden karşılaştırıyor. Üstelik bu karşılaşmanın yollarını insan en çılgın fantezilerinde bile hayal edemiyor.

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Hayranları yazarımızın ilk kitabında hayat verdiği Dr. Mark karakterinin sonrasında neler yaşadığını merak etmiş ve yazara epeyce mesaj atmışlar yazarımızda mesajlarına karşılık olarak son kitabında Dr. Mark a yeniden yer vermiş. İyi güzel ama Mark bu kitapta ilki kadar etkili değil hatta yazar son söz de açıklama yapmasa hiç anlamazdım bile.. Yazarı çok seviyorum tüm kitaplarını da okudum ama hala ''Psikiyatrist'' gibi etki yaratacak kitap yazamadı bu kitabında Mark a ait kısmının ucu açık bırakılmış umarım yeni kitabında bu karakterle ilgili sarsıcı bir hikaye okuruz inatla bekliyorum.. Yazacak..yazacak ..

3 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

Beklentilerimi karşılamadı.

2 yıl, 6 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski