Beyaz Zambaklar Ülkesinde (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki yaşamı yenilemek için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerimden sonra en çok okunan kitap haline geldi. Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan işadamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, Finlandiyayı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne sermektedir.

******

Bu kitap,karlar altında ölüm uykusuna yatmış bir ülkenin uyanış destanıdır. Bir avuç idealist, çalışkan ve mütavazi aydının sırtladığı bu destan, sadece yaşandığı ülkenin sınırları içinde,yaşandığı zamanda ve tek bir milletin hafızasında kalmayacak kadar ufuk açıcı ve ilham verici bir mücadelenin öyküsüdür. Bu kitabın, on yıllardır dünyanın hemen hemen tüm dillerine çevrilmiş olmasına ve milletlere; cahillikle, geri kalmışlıkla, ümitsizlikle mücadele etme heyecanını aşılamasına şaşmamak gerekir! Kişisel gelişim kitaplarının, çoğu içi boş öğüt ve tavsiyelerini bir kenara bırakın! Ve Grigory Petrovun Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabına baş ucunuzda yer açın!

************

Bazı devletler, halk olarak korkunç krizler geçirir ya da tümüyle perişan bir hale düşerler. Bazı uluslar ise hayatlarına iyi bir düzen kazandırırlar. Bu misallerin her ikisi de sadece devlet adamları, bakanlar, milletvekilleri için önem taşımaz; ulusun her bir üyesini de ilgilendiren meselelerdir. İster beyin gücüyle, ister kas gücüyle çalışsın; bütün erkekler, kadınlar, yaşlılar, gençler, kentliler, köylüler, hep bu sorunları düşünmelidir.

************

Tüm imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan işadamlarına kadar, her meslekten insanın halkla omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir uygarlık mücadelesi verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak bir şekilde gözler önüne sürmektedir.

************

Köylüler daha iyi, daha sıcak elbiseler giymeye başladı. İmalathanelerde binlerce elbise, palto, kundura ve iç çamaşırı üretimine başlandı. Her şey için en sağlam ve en güzel malzemeler seçildi. Bu elbiseleri giyen köylüler, bir bayram manzarası gösterir oldu. Yüzlerce yamadan meydana gelmiş paçavra elbiseler ortadan kalktı. Öksürükler, nezleler, bronşitler ve soğuk algınlıkları kesildi. Verem kurbanları yarı yarıya azaldı, çocuk ölümleri durdu. Trahomun kökü kazındı. Birçok yhalk, böyle bir hastalığın varlığını bile unuttu. Artık herkes daha sağlıklı ve sağlamdı...Beyaz Zambaklar Ülkesinde, bir modernleşme projesinin başarıya ulaşma öyküsüdür. Bu kitap, ülkesini ilerletme arzusunu taşıyan milletlere bu uğurda nasıl çalışılacağını ve neler yapılması gerektiğini gösterir.

******

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki yaşamı yenilemek için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerimden sonra en çok okunan kitap haline geldi. Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elveri... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 240 sayfa

2007 tarihinde , KORİDOR YAYINCILIK tarafından yayınlandı


ISBN
9789944983990
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.6 puan (455 kişi)
858 okumuş, 477 okumak istiyor, 16 okuyor

7.9 puan (308 kişi)
725 okumuş, 293 okumak istiyor, 16 okuyor

8.2 puan (294 kişi)
703 okumuş, 355 okumak istiyor, 3 okuyor

8.4 puan (295 kişi)
573 okumuş, 439 okumak istiyor, 19 okuyor

8.2 puan (342 kişi)
854 okumuş, 179 okumak istiyor, 5 okuyor

8.2 puan (113 kişi)
301 okumuş, 255 okumak istiyor, 7 okuyor

8.1 puan (287 kişi)
757 okumuş, 101 okumak istiyor, 2 okuyor

8.2 puan (193 kişi)
582 okumuş, 154 okumak istiyor, 4 okuyor

8.1 puan (106 kişi)
239 okumuş, 277 okumak istiyor, 3 okuyor

7.5 puan (52 kişi)
82 okumuş, 72 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

87 kitap, 514 oy
99 kitap, 103 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

muratozturk okuyorum sno aydingokce_7 suomi mehmetcicekli ahmetahmet Tuğba C arkeozek gltn_05 Ömür Tekince technosaur Ugi Merve S. ademince rsckutay sendenonceben tugceeay Derya Özkan BerkayKarakas kiraz barisbaydar12 metinozdemir87
23 kişi
lamerf asila MURATAYDIN94 mryz Onur Taştutan boncukprenses nymphe vicahit mihrimah uniqjj Eraykekec sheva7 gizosizm ipeklik Hawkstone aksakallıdedeçınar KML DYRN descure since1925 rük! ayseV seckinmurtaza Kubrabozkurt ahmetkoca35 kerimkaya onursan gmzpnhns sfnr69 berkebozbek awas Muratgok Scylla mervecagli TAYFUN AFD merveakarr Birsen öztürk bhtr iso336
853 kişi
nergis BlackMysterious minellfrtm Sena Karanfil Asude Dalgakıran emel elif kirmizikurnaztilki recycledbeing mmelda halime darmaduman90 dudu tumbilik seccill Khelben kitapsever ehlifasil nrcnn Godot brida erdikaradeniz elifff su'nun notu bikahvebikitap nilaysea umursamaz uykucu somut Raziye_munguc melisgokce güneşimol serdarks Canın cehenneme pmjude imdbsever firatergul okurmerv freudbasi K.Ozan calistemon
234 kişi
mustafayilmaz56 vlad maru geleceginpatronu
4 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

"Beyaz Zambaklar Ülkesinde" bu kitabı okuyunuz ve okutunuz.
Mustafa Kemal Atatürk hayatının her döneminde zamanının büyük kısmını kitap okuyarak ve okuduklarından sayfalarca not çıkararak geçirmiş bir önderdir. O kadar kitap arasından bu kitabı Türk halkına okunması gerekli olarak önermiş olması Atatürk'e olan hayranlığımı bir kat daha arttırdı. "Atatürk'ü tanrılaştırıyorsunuz" diyenler keşke bu kitabı okuyarak onun ne kadar halkını ve ülkesini seven, ileri görüşlü bir lider olduğunu anlayabilseler

2 yıl, 9 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bu kitabı okuduktan sonra Fin eğitim sistemini araştırdım ve hayran kaldım. Gerçekten her öğretmenin ve öğretmen adayının okuması gereken bir kitap.

5 yıl, 6 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

sadece okumakla kalmayıp 300 kadar ogrencımın de okumasına vesıle olduğum kıtap.. ıyı de yaptıgıma ınanıyorum kı benim değil bir oğrencımın kıtapla ılgılı yorumu '' hocam bu adam resmen Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'ndan esinlenmiş'' kuzum bilmez ki Atatürk zamanından önce yazılmış ve Atatürk bu kitabın okullarda okutulmasını zorunlu kılmış :)

5 yıl, 3 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

"İstediğiniz kadar mükemmel anayasalar yapın. Özgürlük­ler alanında da halka dilediğiniz kadar haklar tanıyınız. Sos­yalizmin veya liberalizmin sihirli gücüne dilediğiniz kadar inanın. Eğer çocuklarınız gerektiği şekilde eğitim almazlarsa hayata bir hiç olarak atılırlarsa, yasalar ve bütün sosyal hak­lar var olmasına rağmen toplumsal hayat yine de sönük ve ruhsuz olacaktır.
Bu nesilden gelen memurlar bencil ve uyuşuk, devlet adamları ise politik madrabaz olurlar.Politikacılar, çıkar peşinde koşar.Okullar yeni neslin bilincini körelten ve kalbini karartan birer karanlık mağara olur.Basın, sokak kadınlarının albümlerine döner.Tok veya aç olan halk kitleleri ise kendilerine yabancı olan her şeye, özellikle varlıklı sınıfa mensup insanlara karşı nefret, kıskançlık ve intikam duyguları beslemeye başlarlar."

4 yıl, 2 ay önce
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Bu kitap çıktığı dönemlerde kışlalarda okunması için önerilmiş; bence şimdi tam zamanı, yeniden sadece kışlalarda değil, tüm okulların müfredatında olmalı ve tüm öğretmenler önermeli. İçinde siyaset yok, ne sağ var ne sol, ne komünizm var ne liberalizm, ne emperyalizm var ne kapitalizm... İçinde bir vatan var ve o vatana aşık bir avuç isimsiz kahramanın bir halkı ayağa kaldırma öyküsü...

6 yıl, 8 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Eğitimci olmak isteyen ve aydınlık bir gelecek için mücâdele eden herkesin okuması gereken bir kitaptır.

"...bize bataklıklar, kayalıklar düştü; oraları bir kültür ülkesine çevirdik."

Kitabın özeti niteliğinde olan bu söz bir çok şeyi anlatmaya yetiyor. Rusya ve Ukrayna'nın sömürgesi altında ezilen ve büyük acılara tanıklık eden Finlandiya'nın, Snellman'ın büyük katkıları sonucunda nasıl bir kültür ülkesine dönüştüğü ve bu kültürün de getirisi olarak günümüzde hâlâ dünyanın "eğitim" konusunda başı çeken ülkelerinden biri olduğunun mükemmel bir hikâyesidir.

Snellman, şöyle soruyordu; "...hayatın ve bizim emeğimizin sırrı burada gizlidir. Ülkemizde ne ile meşgulüz? Ulusumuzun kaderinde nasıl bir rol oynamaktayız?" Bugün, geleceğin Türkiye'sini hayal eden gençler için teşvik edici bir kitaptır.

4 yıl, 8 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Beyaz Zambaklar Ülkesinde; her insanın okuması gereken, her insana bir şeyler katacak, her insanın kendinden bir şeyler bulacağı müthiş bir eser. Şiddetle tavsiye ediyorum:)

4 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Futbolda geri kalmışlığından daha fazlasını konuşmadığımız ülkenin, nerelerden nerelere geldiğini ve nasıl geliştiğinin gösteren kılavuz tadında bir kitap.

6 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Bizde eksik olan ne?Hiç yoktan bu insanlar nası bu kadar ilerledi?
Aslında hepsini kendileri yaptılar.Sadece doğru yolu gösterek biri lazımdı.Onlara neler başarabileceklerini,onlara gerçekte kim olduklarını gösterecek birisi

6 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Nekadar büyük bir önderimiz olduğunu anlamak için güzel bir eser bu. Atatürk okumayı şart koşuyorsa mutlaka okumaya değerdir arkadaşlar.

5 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kaç kez okuduğumu hatırlamadığım çok güzel bir kitap. Her okuduğumda farklı düşüncelere götüren bir milletin nasıl kendini geliştirmesi gerektiğini anlatan, içinde bir çok konuda güzel tespitleri olan bir kitap.
Bu kitabı okuyanlar özellikle üniversite ve üstü eğitim almış kişilerin yani aydın sayılacak bireylerin millete karşı sorumluluklarını nasıl yerine getirmesi gerektiğini anlatan güzel bir yapıt.
Herkesin okumasını tavsiye ederim. Size mutlaka bir şeyler katacaktır.

5 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kitabın esas değeri Finlandiya'yı anlatmasından kaynaklanmıyor. Değeri, bu kitap sayesinde Türk milleti olarak nasıl göründüğümüzü ve geleceğimizin nasıl olacağını anlayabilmemizi sağlamasındandır. Roman havasında bir solukta değil, bölüm bölüm düşünerek okunacak bir kitap.

5 yıl, 7 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Atatürk'ün önerdiği kitaptır. Bir halkın ayağa kalkkınışını anlatıyor

4 yıl, 8 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Atatürk'ün okumamızı vasiyet ettiği kitap. Toplumun aydın kesiminin kesinlikle okuması gerekiyor. Eminim çok şeyler katacak.

4 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Ben bunu yanlış zamanda okumuşum.Kesinlikle seneler seneler önce okumam gerekiyormuş.Finlandiya eğitim sistemi.Bu nasıl bir başarıdır düşüncedir saygıdır.Her sene değişen güya yenilenen ama sürekli geriye giden eğitim sistemimizi gördükçe neden diyorum.Atatürk boşuna bütün okullarda okutun dememiş.Cidden okutun.Herkese her yaşa.

2 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kitabı tek kelimelik özeti "EĞİTİM"
Atatürk' ün neden okullarda zorunlu okutulmasını emrettiğini kitabın her bölümünde daha iyi anlıyorsunuz. Kitabı okurken Finlandiya daki değişimi değilde bizim cumhuriyet dönemimizde yapılanları, köy enstitülerini, cumhuriyet öğretmenlerini vs. görür gibi oluyorsunuz. Kitapta halkın bilinçlenmesinden sonraki süreçlere de yer verilseydi sanırım ders almamız açısından daha etkili olabilirdi. Her halükarda bence bu ülkedeki tüm devlet adamlarının, öğretmenlerin, din adamlarının, doktorların, memurun, işçinin, öğrencinin vs herkesin okuması gereken bir kitap. .

2 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

ulu önderimiz Atatürk ün bile askeri okullarda müfredata koyduğu kitap tabi ki 10 10 10 puan Finlandiya'nın bir bataklık ülkesinden nasılda günümüzün yaşam standardı en yüksek ülke olduğunu anlayacaksınız... Eğitim şarttt

2 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kitapla ilgili söyleyeceğim herşey o kadar eksik kalırki. Niye daha önce okumadım diye hayıflanıyorum. Bu kadar sade bu kadar basit bir dille anlatılır ancak. Her yaştan insanın çok kolay anlayabileceği ve örnek alacağı bir kitap. Ulu önder Atatürk'ün önünde bir kez daha eğiliyorum. Boşuna bu kitabı cevirtip okutmamış. Bir milletin yoktan var olması, eğitimin ne kadar önemli olduğu ve pek çok şey. Şu saatten sonra başucu kitabımdır...

2 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Heinrich Snelman'ı bize tanıttığı için ayrıca teşekkür ederiz Petrov'a.

2 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

bir milletin diriliş hikayesi olsa gerek, örnek alınabilir araştırılabilir,

7 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

zambaklar ülkesine aşık eden bir kitap.güzel anlatım

7 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

İnsanoğlunun inandığı zaman neler başarabileceğinin kanıtı

7 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

http://sourmenia.blogspot.com/2012/02/bataklktan-zambaklar-ulkesine-egitim-ve.html

yorumlarımı buraya aktardım zaten

7 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

farklı bir millet. farklı bir bakış. okunası

7 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

bir kitap bu kadar ince olup, o kadar çok şeyi bir çırpıda nasıl verebilir? bunları anlamanız için bence hemen okuyun.
bir ülkenin emekleme tarihi, tüm insanların birlik olup neler yaptığı hepsi bu kitapta müthiş anlatılmış.

7 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Başarılı okunası bir kitap...

7 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

herkes okumalı dediğim kitaplardan. finlandiya'nın ve finlerin öyküsünü okurken kendinizden de bir şeyler bulacaksınız.

6 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Müthiş bir başarı öyküsü,

7 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Atatürk'ün askeri müfredata konulmasını emrettiği bu kitap, kendimizi için değil toplumumuz için, toplum refahını yükseltmek için, daha güzel günlerde beraber yaşamak için, doktor asker çiftçi öğretmen tüccar yani kısaca toplumu oluşturan bütün bireylerin aynı sorumlulukla çalışmasını öğütlüyor...

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Üniversite yıllarında okuduğum bir kitaptı. Bir milletin azmini ele alıyor ve azim, kararlılık ve el birliği ile nelerin başarılabileceğini...

7 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Gerçekten okunması gereken bi kitap atatürkün neden derslerde okutmasını istediğini anlıyosunuz askerlik yapanlar farkedecektir gerçekten orda yapılan eğitimler öğütler bu kitapta anlatılanla uyuşuyo kesinlikle tavsiye ederim

6 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

atatürkün en çok tavsiye ettiği kitapmış bir an önce okumak istiyorum

6 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Bu kitap sayesinde bir ülkenin bataklık içindeyken nasıl gelişiğ beyaz zambaklara benzediğini anladım. Güzel bi kitap

6 yıl, 10 ay önce
2 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

hoca zoruyla okumanın etkisi malesef olumsuz oldu. kendi isteğimle okusaydım belki daha pozitif düşünebilirdim ;)

6 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Finlandiya'nın güzellikleri. Anlatım da iyi. ben çok beğendim

6 yıl, 10 ay önce
2 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
2 puan

sıkıcı bir kitap :(

6 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Okuduğum okulda her öğrencinin okuması için büyük çaba sarfettim. Ama maalesef mümkün olmadı.

6 yıl, 8 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

Çok sıkıcı bir hikaye başlarında sıkılıp bıraktım.

6 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kitap direnişe denk geldiği için tam tadını çıkartamadım. Bu kitabı Atatürk'ün neden bu kadar çok sevdiğini anlamak zor değil. Bir ülkede eğitimle, çalışarak ve her bireyin çabalamasıyla kendilerini nasıl refaha ve daha bir hayata kavuşturduklarının gerçek hikayesi. Hâlâ günümüzle paralellik taşıyan noktalar olduğunu görmekse yozlaşmışlığın, bozulmuşluğun zamandan bağımsız olduğunu
hatırlattı bana. Okunması gereken kitaplardan.

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Düşündürücü kaliteli bir kitap okunması gerekir

6 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
6 puan

biraz sıkıcı ama neyse

6 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Atamızın okunmasını tavsiye ettiği bir kitabı okumamak olmazdı. Gerçekten zamanında söylendiği gibi okullarda okutulan bir kitap olsaydı şimdi çok daha farklı yerlerde olurduk.

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Eğer yeryüzünde bir cennet olsaydı mutlaka İskandinavya olurdu. Ve onların en önemli temsilcilerinden olan Finlandiya.

Grigory Petrov kitabında Finlandiya'yı anlatıyor. Finlandiya'nın yaşadığı büyük gelişimi ve nasıl başarıldığını sergiliyor.Özellikle eğitim bilimleri açısından tam bir başyapıt.

Petrov'un anlattığı insanların bir amacı var: Halk kitlelerinin zeka ve gönlünü tutuşturma mutluluğuna erişmek.

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Finlilerin nasıl çabadıklarını ve sonrasında başardıklarını anlatan bir kitap.Zaten Atatürk'ün tavsiye ettiği bir kitapmış.Okunup ders alınacak bir eser.

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

çok güzel

5 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Muhteşem bir kitap ve aslında okuyacak her insanı etkileyecek seviyede yazılmış bir roman.Herkese tavsiye ederim,mutlaka okuyun.

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

çok değerli bir kitap

5 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Bir halkın ülkesini kurtarmak için verdiği savaşı ve zorlukları gözler önüne seriyor.

5 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Çoğu kişi tarafından okunmuş olan ve benim okumakta geç kaldığımı düşündüğüm bir kitap. Çok beğendim.Siz de vakit kaybetmeden okuyun.

5 yıl, 6 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

bilgileri sıkıcı ve yüzeysel geldi..bır ülke nasıl kurulur dıyorsan bunu okumak yerine bizimkilere bak.(bkn Turgut Özakman)

4 yıl, 9 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski