Antabus (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

" Hani kadınlar çocukları olsun diye gezmedik doktor, türbe bırakmıyorlar ya... Akılsızlar! Bırakın olmuyorsa olmuyor, ille doğurup ne diye sabinin de hayatını karartıyorsunuz? "

Gelin Başı ve Hanımların Dikkatine kitaplarının yazarı Seray Şahiner'in kaleminden yeni bir insanlık öyküsü... Antabus, yaşadığımız şiddet ortamının kaynaklarını, bu şiddetin yarattığı insanlık hallerini anlatıyor. Bu kısa romanın anlatıcı kahramanı, işçi sınıfına mensup genç bir kadın; Leyla. Bir konfeksiyon atölyesinde çalışan Leyla, sessiz sakin, "sıradan" bir hayat kurmak ister. Fakat hayatı seçimleriyle değil, kendisine dayatılanlarla şekillenir.

İçinde bulunduğu durumdan kurtulmak için kendince yöntemler geliştirmekten vazgeçmeyen Leyla'nın anlatısını elinizden bırakamayacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

" Hani kadınlar çocukları olsun diye gezmedik doktor, türbe bırakmıyorlar ya... Akılsızlar! Bırakın olmuyorsa olmuyor, ille doğurup ne diye sabinin de hayatını karartıyorsunuz? "

Gelin Başı ve Hanımların Dikkatine kitaplarının yazarı Seray Şahiner'in kaleminden yeni bir insanlık öyküsü... Antabus, yaşadığımız şiddet ortamının kaynaklarını, bu şiddetin yarattığı insanlık hallerini anlatıyor. Bu kısa romanın anlatıcı kahramanı, işçi sınıfına mensup genç bir kadın; Leyla. Bir konf... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 112 sayfa

7 Nisan 2014 tarihinde , Can Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9789750721687
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.2 puan (14 kişi)
26 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (22 kişi)
33 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (27 kişi)
61 okumuş, 31 okumak istiyor, 1 okuyor

7.9 puan (57 kişi)
113 okumuş, 29 okumak istiyor, 3 okuyor

7.1 puan (14 kişi)
22 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (89 kişi)
164 okumuş, 36 okumak istiyor, 1 okuyor

7.9 puan (19 kişi)
42 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

8.5 puan (24 kişi)
48 okumuş, 13 okumak istiyor, 0 okuyor

Kul
7.3 puan (16 kişi)
23 okumuş, 4 okumak istiyor, 1 okuyor

8.1 puan (19 kişi)
34 okumuş, 14 okumak istiyor, 2 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
reggie casnuuu Girift filizd fndkkk Şah-Rû efendi zibidi demian aslıhankaplan tumbulica donnakişot OzLEm eylulberna niler melinda Jeliboni bookslover dylanduchovny Yıldız acl melikemetin Merveguv Kitapkurdu33 Mervekoroglu merveakarr dolunayozlem erdikaradeniz rabiacanan holstein nino ozgevedugme Irmak Dönmez Mine tuna80 hilalseval seridpr ZehraDemirkale filpaye gezenti purplebreeze
90 kişi
büş sacredblame BetülK tensii swainza pinar yeşil F&Y Unbroken kırık kafiye azra2004 xtina Böğürtlenlivişne tarçınportakal burcuva
14 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kesinlikle çarpıcı bir iş. Tamamiyle kendine özgü bir dili ve keskin bir mizahı var. Aslında bu keskin mizah karakteri biraz gerçeküstü hale getirmiyor değil. Ama itiraf etmek gerekir, gazetede kısaca göz atıp sayfayı çevirirken böyle yazılınca su gibi okumuyor muyuz?

Eser, birinci ağızdan yazılması sayesinde artık ne yazık ki kanıksadığımız üçüncü sayfa haberlerinden birinin içine düşmemizle başlıyor. Olur ya beğenmezsek diye bize alternatif de sunarken lafını sakınmadan önce yalın bir sertlikle sonra baya baya şiddetli bir sertlikle seyrediyor. Okuyup geçtiğimiz, yorumda bulunup eylemde bulunmadığımız nice olaya içeriden bir bakış atıyor. Belki yeni bir şey söylemiyor. Bir çıkış yolu da sunmuyor. Sadece bir bakmamızı bir de buradan yakmamızı istiyor. Sonunda mı? Şimdi sayfayı çevirebilirsiniz....

4 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

"Roman" demek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Daha çok uzun öykü gibi. Bir kadının [Leyla Taşçı] hikayesini iki farklı biçimde yazmış Seray Şahiner. Başka bir deyişle Leyla için iki ayrı kader belirlemiş.
Anlatım [1. tekil şahıs ile] akıcı ve güzel olmuş. Ziyadesiyle kendini okutturuyor. Genç ve fikrimce başarılı bir yazar Şahiner. Umarım hak ettiği ilgi çok geçmeden onu bulur.

5 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Bu kitabın en olumlu yönü, içten anlatımı bence. Dili ve akıcılığı hemen içine çekti beni. Ancak daha edebi olabilirdi diye düşünüyorum. En büyük eksisi ise tecavüz gibi bir vakayı gerekli ciddiyette işlememesi. Sanki trajikomik bir konuymuş gibi zamam zaman esprisini yapıyordu. Halbuki bu çok ciddi sonuçları olan bir yıkımdır. Dramdır. Yazar bir kadın olmasa empati kuramamış diyeceğim.

1 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Üçüncü sayfa haberlerinde rastladığımız kadın hikayelerinin, trajikomik öyküsü..Yaşadıklarıyla ancak onları alaya alarak savaşabilen bir kadınla sohbet eder gibi okunup bir çırpıda biten bir kitap..
Bu kitaptan hemen önce de "sıfır noktasındaki kadını"okumuştum. Gerçekten afallamış haldeyim..

4 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Harika bir kitaptı. Çok hüzünlü başladığını düşümsem de ilerleyen sayfalar da işin içine eğlence de girdi. Aslında trajilomik şeyler. Bütün kadın arkadaşların okuması gereken bir eser diye düşünüyorum. Bir solukta okudum.

2 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Leyla yine sayfalar arasından çıkıp gelecek kadar gerçekti, kim bilir etrafımızda kaç tane Leyla var, yolda sokakta geçerken gördüğümüz....akıp gidiyor, içinde insanın acı bırakıyor Antabus....

2 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Çok sıradan....

1 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Yazarın en en favori kitabım:))

1 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Her iki bakis acisi da insanin icini hop ettiren cinsten. Bakip gectigimiz ve hatta cogu zaman gormemeye calistigimiz seye boylesine yakindan tanik olmak.. Bittiginde insani ciddi manada rahatsiz ediyor.

9 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski