Bin Muhteşem Güneş

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Yazar bu kitaptada yaşanan savaşın insanların hayatlarını nasıl mahvettiğini anlatıyor bizlere. Evlilik dışı birlikten doğan Meryem annesi ile birlikte dışlanmış bir hayat yaşamaktadır. Babasının başka eşi ve çocukları yani Meryemin dahil olmadığı bir hayatı vardır. Haftanın bir günü erzak getirmek ve Meryemi görmek için ziyaretlerine gelirdi sadece. Meryem birgün evden kaçar ve babasının evine gider fakat babası onu kabul etmez geri döndüğünde ise annesi kendisini öldürmüştür. Tamamen yalnız başına kalan Meryem istenmedği için kurtulmak adına apar topar Babasının arkadaşı Raşitle evkendirilir.
Leyla ise Raşit ve Meryemin komşusudur. Savaşta iki abisini kaybeder. Afganistanı terk etmek üzere iken ailesini tamamen kaybeden Leyla da yalnız başına kalınca oda Raşit e sığınır işte olaylarda burdan sonra başlıyor.
Savaşın mağdurları herzaman kadınlar ve çocuklar oluyor ne yazıkki... kitabı okurken yer yet sinirden kuduracak yer yerde boğazınız düğümlenecek gözleriniz dolacak. Herkese tavsiye ediyorum mutlaka okunacak kitaplar arasında bence...

4 yıl, 7 ay önce

Yorumlar
« geri ileri »

0 ile 0 arası yorum gösteriliyor, toplam 0 yorum.
Yorum yazılmamış.
« geri ileri »