Kullanıcı Araçları

aşkın güngör düzenleme geçmişi

mit1980, aşkın güngör isimli yazarın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

1990 yılından bugüne profesyonel olarak Basım-Yayın ve Reklâmcılık alanlarında görev yapıyor. Bu süreçte yayınevleri, kreatif ajanslar ve ofsetlerde sektörün tüm ihtiyaçlarına yönelik hemen her alanda görev aldı.
Crea / Astrea Kitap, Trend Tiger Reklâm Ajansı, Tasarı Eğitim Kurumları, İş Bankası Kültür Yayınları, BU Yayınevi, Ekspres Ofset, Alfa Matbaacılık, Alfa Yayıncılık, Galaksi Yayıncılık gibi kurumlarda Yazı İşleri Müdürü, Yayın Danışmanı, Editör, Sanat Yönetmeni, Tasarımcı Grafiker, Yayın Sorumlusu, Teknik Müdür, Çizgi Roman Ressamı, Kaligraf olarak görev yaptı.

Farklı yayınevlerine ait 50 civarı kitapta editör olarak imzası yer alıyor. Bu yayınların arasında ağırlıklı olarak yetişkin edebiyatı eserleri yer alsa da çocuk ve gençlik edebiyatı eserlerine ve dergi metinlerine de destek verdi.

2010 yılı itibariyle yayınlanan, yazar/şair olarak imzasının yer aldığı 10 adet kitap var. Ayrıca, aralarında İspanya’da İspanyolca olarak basılan bir eser olan Hispacon 2007’nin de bulunduğu dört antolojide yer aldı. Pek çok dergiye öykü, deneme ve şiirleriyle destek verdi.

1990-1994 yılları arasında Alfa ÇR Yayınları’nda sırasıyla Kaligraf, Düzeltmen, Çizgi Roman Ressamı ve Editör olarak görev aldı. Bu süreçte Conan, Punisher, Tex, Cat Clow gibi yayınlarda yazı ve çizileriyle yer buldu.

1993 yılında Ben Bir Kediyim adlı şiir kitabı Alfa Yayıncılık kitapları arasında çıktı. Aynı yıl, dönemin SHP’sinin düzenlediği “İnsan Hakları” konulu yazın yarışmasında Ve İp Gerildi adlı öyküsü 1.’lik ödülüne değer bulundu.
1994 ile 1996 yılları arasında Darkwood Sakinleri Çizgiroman Kültürü ve Atılgan Bilim Kurgu adlı dergilerde Kurucu Üye, Yazar, Ressam, Teknik Yönetmen olarak yer aldı. Abece, Şiir Bahçesi, Sincan İstasyonu gibi dergilerde de çeşitli öykü, deneme ve şiirleri yayımlandı.

1996 yılı içinde BU Yayınevi’nin düzenlediği “Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması”nda Düşler Diyarı adlı fantastik romanı “Jüri Teşvik Ödülü”ne değer bulundu. Kitap 1997 ile 2010 yılları arasında toplam 5 baskı yaptı.

2003 yılında yine BU Yayınevi’nce Gohor–Cam Kent ile Gohor–Kurtlar Yolu adlı iki bilim kurgu romanı yayımlandı.

2004 yılında İm Yayın Tasarım’ın Türk Bilim Kurgu Öyküleri adlı antolojisinde Gökkuşağı Uzayı adlı öyküyle yer aldı.

Tudem Yayınları’nın “2004 Yılı Çocuk Edebiyatı Masal Yarışması”nda Sevgiyi Arayan Kardan Adam adlı çalışması 3.’lük ödülünü aldı. Adı geçen masal, Mustafa Delioğlu’nun enfes çizimleriyle yeniden doğarak Kardan Adam Masalı adıyla 2008 yılında Uçanbalık Yayıncılık tarafından kitaplaştırıldı.

Türkiye Bilişim Derneği, Bilişim Dergisi’nin “2004 Yılı Bilim Kurgu Öykü Yarışması”nda Sevgilim Dans Edelim mi? adlı öyküsüyle 1.’lik ödülüne değer bulundu. Söz konusu öykü, Remzi Kitapevi tarafından yayınlanan Bilim Kurgu Öyküleri adlı antolojide yer aldı.

2005 yılında BU Yayınevi tarafından Aykolik adlı romanı yayımlandı.

Yine 2005 yılında çocuk ve gençlik edebiyatına yönelik eserler yayınlayan BU Yayınevi’nde Editör, Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı. Bu görev, 2007 yılı başlarında Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndaki Teknik Yönetmenlik görevini tercih etmesine dek, iki yıl kadar sürdü.

2007 yılında Sevgili Salak adlı romanı Olgu Kitaplığı tarafından yayınlandı.

2007 yılında, Tres Culturas adlı kuruluş tarafından İspanya’da, İspanyolca olarak basılan Hispacon 2007 adlı Fantastik ve Bilim Kurgu Öyküleri Antolojisi’nde, Çarkıfelek (La Rueda Del Destino) adlı öyküsüyle ülkemizi temsil eden tek yazar olarak yer aldı. Öykü İspanyolcaya Miguel Angel Romero Junquera tarafından çevrildi.
Aynı yıl, Tasarı Eğitim Kurumları’na bağlı Tasarı Yayıncılık bünyesinde Yayın Yönetmeni, Editör olarak görev aldı. Bu görev, firmanın bir yıl sonra, yaşadığı bir mali kriz sonrası küçülmeyi seçmesine dek sürdü.

2007 yılı ortalarında Mesih’in Klonu adlı çoksatar romanı İnkılâp Yayınları tarafından okura sunuldu.

2007’nin son aylarında, Crea Medya Grubuna bağlı Crea Kitap ve Astrea Kitap’a Editör olarak destek vermeye başladı. Bu görev 2008 yılı başlarında aynı firmaya Yayın Danışmanı olarak da destek vermesiyle pekişti. Bu görevleri, 2010 yılı itibariyle, serbest zamanlı olarak sürdürmekte.

2008 yılı başlarında, bilim kurgu ve fantastik öykülerinin yer aldığı Geceyle Gelen; ardından bir fantastik roman olan Olağan Mucizeler Crea Kitap etiketiyle yayınlandı. Olağan Mucizeler bir yıl sonra Astrea Kitap etiketiyle 2. baskıya ulaşma şansı elde etti.

Yine 2008 yılında, daha önce BU Yayınevi etiketiyle iki kitap olarak yayınlanan Gohor adlı romanı tek ciltte birleşip Kıyametten Sonra alt başlığını alarak Crea Kitap tarafından okura sunuldu. Gohor Kıyametten Sonra ikinci baskıya bir yıl sonra Astrea Kitap tarafından yayınlanarak ulaştı.
2008 Kasım’ında, bir çocuk kitabı olan Kardan Adam Masalı adlı çalışması Uçanbalık Yayıncılık tarafından yayınlandı.

2009 yılında, Uçanbalık tarafından yayınlanan Âşık Oldum (İlk Aşk) adlı antolojide Orman Gözlü Kızla Cam Yürekli Çocuk adlı öyküsüyle yer buldu.

Aşkın Güngör halen İstanbul’da, ömrünün şansı olan karısı Anita’yla birlikte yaşamaktadır. Ve hâlâ yazarak nefes alıp verdiğini iddia etmektedir.
10 yıl, 1 ay
mit1980, aşkın güngör isimli yazarın detaylarını düzenledi

Doğum Günü düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 12
Doğum Ayı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 6
Doğum Yılı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 1972
Doğum Yeri düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali İstanbul
Cinsiyet düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali Erkek
WebSitesi düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali http://www.askingungor.com
10 yıl, 1 ay