aysetgl

0 takip ettiği ve 6 takip edeni var. 180 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu


Henüz bir mesaj gelmemiş.

Son Haberler

aysetgl okumuş bitirmiş.
After - Paramparça

Ezici Bir Karşılaşma Kırılan Kalpler Vazgeçilemeyen Aşklar

İlişkilerinin çalkantılı başlangıcından sonra, Tessa ve Hardin işleri yoluna koymaya çalışır. Tessa, Hardin'in zalim olabileceğini bilse de kendisinden sakladıkları ve sarsıcı itirafıyla derin bir ikileme sürüklenmiştir.

Tessa'nın önünde bir hayat vardır; Hardin için ertelediği, görmezden geldiği, belki de vazgeçtiği… Bir tarafta sevdikleri ve kariyeri onu beklemektedir. Diğer taraftaysa öfkeli, vurdumduymaz kişiliğine ve hovarda görünüşüne rağmen delicesine âşık olduğu genç adam. Onun kollarında geçirdiği tutku dolu gecelerden, bütün vücudunu titreten dokunuşlarından, doyumsuz öpücüklerinden sonra bu hiç kolay olmayacaktır.

Tessa tutulmayan bir sözü daha kaldırabileceğinden emin değilken gururunu hiçe sayıp ona bir şans daha verebilecek midir?
Telafisi çok güç bir hata yaptığını bilen Hardin'in ise savaşmadan kaybetmeye niyeti yoktur. Peki, aşk için değişebilecek midir?

… hayat bir daha asla eskisi gibi olmayacak.
Tessa'nın kaybedecek çok şeyi var.
Hardin'in ise hiçbir şeyi…
Tessa'dan başka.

Beni sevdiğini biliyordum; gerçekten sevdiğini biliyordum. Bunu biliyordum. Peki, yaptığı bütün hatalara ve geçmişte işlediği bütün günahlara rağmen onu seviyor muydum? Mutluluk için, hayatının geri kalanını yalnız geçirmemek için tek şansının ben olduğumu söylemişti. Ne kadar ağır bir ifadeydi. Ve ne kadar doğru bir ifadeydi. Kimse onu benim sevdiğim gibi sevmeyecekti. Sevilmeyi hak etmediği için değil, kimse onu benim gibi tanıyamayacağı için. Peki hâlâ tanıyor muydum? Karar veremiyordum ama onu, gerçek Hardin'i tanıdığıma inanmak istiyordum.
(Tanıtım Bülteninden)

Ezici Bir Karşılaşma Kırılan Kalpler Vazgeçilemeyen Aşklar

İlişkilerinin çalkantılı başlangıcından sonra, Tessa ve Hardin işleri yoluna koymaya çalışır. Tessa, Hardin'in zalim olabileceğini bilse de kendisinden sakladıkları ve sarsıcı itirafı... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 gün önce
aysetgl okumuş bitirmiş.
Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet... Tarlabaşı'nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul'un en gözde yeri olan Beyoğlu'nun hazin hikâyesi.

Karanlık... Soğuk havayla iyice ağırlaşan bir karanlık. Uzaklardan şarkılar geliyor kulağına, neşeli kadın çığlıkları, ayarını yitirmiş sarhoş naraları, biri küfrediyor belki ana avrat, belki ağlıyor biri hıçkıra hıçkıra, belki biri sessizce ölüyor bu gürültünün, bu hengâmenin ortasında. Umurunda değil. Hepsinden sıyrılmış, sadece öfke...

Nereye gittiğini bilmeden yürüyor, nefret tarafından kuşatılmış olarak. Kıskançlık denen o canavar, çelikten pençesine almış yüreğini, habire sıkıyor. "Kadınlar," diyor bir ses zihninin derinliklerinden... "Kadınlar, onlarla oynayamazsın... Oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun." Hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. Birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. Hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. Hepsi üzgün... Aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. "Kadınlar," diyor o ses yine, "Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder."

Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet... Tarlabaşı'nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erke... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 gün önce
aysetgl okumuş bitirmiş.
Rehine

Lizzy Gardner daha 17 yaşındayken, mükemmel başlayan gecesi bir kabusa dönüşür. Erkek arkadaşı Jared ile romantik bir gecenin ardından evinden birkaç sokak ötede kaçırılan Lizzy, kendini azılı bir seri katilin merhametine kalmış bir hâlde bulur. Örümcek Adam olarak bilinen manyak katil tarafından türlü işkenceye maruz kalan Lizzy, hayatta kalmayı başaran tek kurban olarak kaçmayı başarır. Ama kaçmayı başaran tek kişi o değildir, polisi kurnazca atlatmayı başaran Örümcek Adam da kaçmıştır.
14 yıl sonra Lizzy, boş zamanlarında genç kızlara kendilerini savunmayı öğreten bir özel dedektiftir. Başkalarına kendilerini korumayı öğretebilmek ve yıllar önce yaşadığı işkenceyi unutabilmek için elinden geleni yapan Lizzy'nin hayatı, artık FBI ajanı olan Jared Shayne’den bir telefon almasıyla ikinci kez altüst olur. Görünüşe göre katil yeniden ortaya çıkmıştır ve bu sefer tek bir hedefi vardır: Lizzy. Böylece içlerinden yalnızca birinin hayatta kalacağı nefes kesen bir kedi-fare oyunu başlar.

Lizzy Gardner daha 17 yaşındayken, mükemmel başlayan gecesi bir kabusa dönüşür. Erkek arkadaşı Jared ile romantik bir gecenin ardından evinden birkaç sokak ötede kaçırılan Lizzy, kendini azılı bir seri katilin merhametine kalmış bir hâlde bulur. Örüm... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
aysetgl okumuş bitirmiş.
After - Karşılaşma

Tehlikeli bir aşk
Asi bir aşk
Sonsuz bir aşk

Tessa Young on sekiz yaşında bir üniversite öğrencisidir; basit bir hayatı, mükemmel notları ve dünya tatlısı bir erkek arkadaşı vardır. Genç kız bütün hayatını gelecek planları üzerine kurmuştur; ta ki dövmeli ve pirsingli, serseri Hardin'le tanışıp bu planları altüst olana kadar.

1 milyardan fazla okura ulaştı. 11 milyon beğeni aldı. 6 milyon yorum yapıldı.
Kimsenin bitirmek istemediği bir hikâye, herkesin içinde yaşamak istediği bir dünya…

"Tek bir şeyden emin olabilirsiniz, o da beklenmeyeni beklemeniz gerektiği!"
-Vilma's Book Blog-

"Duygusal bir patlama yaşamaya hazır olun!"
-Biblio Belles-

Tehlikeli bir aşk
Asi bir aşk
Sonsuz bir aşk

Tessa Young on sekiz yaşında bir üniversite öğrencisidir; basit bir hayatı, mükemmel notları ve dünya tatlısı bir erkek arkadaşı vardır. Genç kız bütün hayatını gelecek planları üzerine kurmuştur; ta ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
aysetgl okumuş bitirmiş.
Sonbahar Gülleri

Aşkın dehayı ya da gençliği geri getirmeyeceğini kim iddia edebilir!

1949 yılında, tek başına bir Güney Amerika seyahatine çıkan André Maurois, bu seyahatte tanıştığı ve eserlerini İspanyolca’ya çeviren genç ve güzel María de los Dolores Checa Garçía y Rivera’ya âşık olur. Yirmi gün süren bu ilişkinin ardından Fransa’ya genç bir adam olarak dönen Maurois, “Marita” adını verdiği bu kadına elli dört mektup ve on bir şiir yazar. Bu mektup ve şiirler daha sonra karısının isteğine uyularak yayımlanır.

Maurois her ne kadar Sonbahar Güller’nin girişinde “Bu roman bir romandır; bu şahıslar da şahıslardır. Bunda ölü veya diri, gerçek yaratıklar bulup çıkarmaya çalışan kişi, bir romanın ne olduğunu, şahısların da neler olduklarını bilmediğini ispat etmiş olur,” dese de insan, romanın baş kişisi yazar Guillaume Fontane’ın hikayesinde André Maurois’yı aramadan edemiyor.

İklimler, Yaşama Sanatı ve Patronlar gibi hem Türkiye’de hem de dünyada severek okunmuş eserlerin yazarı André Maurois’nın son romanı Sonbahar Gülleri, ömrünün sonbaharını yaşayan ünlü bir yazarın, kendisini tepeden tırnağa dönüştüren “yasak aşkını” anlatıyor.

Aşkın dehayı ya da gençliği geri getirmeyeceğini kim iddia edebilir!

1949 yılında, tek başına bir Güney Amerika seyahatine çıkan André Maurois, bu seyahatte tanıştığı ve eserlerini İspanyolca’ya çeviren genç ve güzel María de los Dolores Checa Gar... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
aysetgl okumuş bitirmiş.
Ölümle Randevu

Şah Mat ve Gördüğüne Asla İnanmadansonra, Mario Mazzanti yeni bir sayfa açıyor vekarşımıza, ilk iki romanından farklıbir gerilim atmosferi sunduğu üçüncüromanıyla çıkıyor. Hikayenin baş kahramanı,gündelik hayatın içinde rahatlıkla saklanabilentarih. Günümüzde işlenen bir cinayeti,1576da Carlo Borromeonun yaşadığı,vebanın pençesindeki Milanoya ve 1250yılındaki Monzaya bağlayan neydi? MüfettişBenninin, Brianza ve Maggiore Gölü arasındaçıkacağı zaman ve mekândaki yolculuk, tuzakve gizemlerle dolu olacak.

Şah Mat ve Gördüğüne Asla İnanmadansonra, Mario Mazzanti yeni bir sayfa açıyor vekarşımıza, ilk iki romanından farklıbir gerilim atmosferi sunduğu üçüncüromanıyla çıkıyor. Hikayenin baş kahramanı,gündelik hayatın içinde rahatlıkla saklanabilentarih. ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
Daha Fazla Göster

aysetgl şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Yağmurun Gelini

%0

2019 Okuma Hedefi - aysetgl

%73
aysetgl 100 kitap hedefinden 73 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Ölümle Randevu
Aşk Kalpte Bir Gölge
Postacı Kapıyı Çalmayacak
Uğultulu Tepeler
Veronika Ölmek İstiyor (Yedinci Gün #2)
Canan
Meleğin Düşüşü (Penryn & the End of Days, #1)
Sevdalinka
Şahane Hatalar
Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
Sevme Beni Yanarsın
Bu Yolda Kırk Yıl
Son
Kıyamet Sonrası (Penryn & the End of Days, #2)
Cumhuriyet: Türk Mucizesi
Beyoğlu Rapsodisi
Mai ve Siyah
İstasyondaki Görevli
Deniz Altında 20.000 Fersah
Amak-ı Hayal
Satranç Cinayetleri
Delifişek (Zeze, #3)
Psikopat
Kardelenler Üşümez
Gözlerini Sımsıkı Kapat (Dave Gurney, #2)
Sherlock Holmes-Dehanın Esrarengiz Yüzü Korku Vadisi
Olmadı Baştan Alallım
Çalıkuşu
Babalar ve Oğullar
Tozlu Rüyalar Kitapçısı
Zacharius Usta
Mücella
Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee
Bab-ı Esrar
Bostan

Favori Yazarları (11 yazar)

marian keyes
fatih murat arsal
canan tan
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (1 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (0 liste)

aysetgl, liste oylamamış.

Takip Ettikleri (0 kişi)

aysetgl kimseyi takibe almamış.

Takip Edenler (6 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Kitap Ağacı

Kitap Ağacı

5 yıl, 10 ay önce üye olmuş.

...

Okuma Güncesi (tümü)

Bu Yıl Herkese Evet
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Son 10 Saniye (Tina Boyd, #5)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Yağmurun Gelini
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ay Büyürken Uyuyamam
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
S.E.C.R.E.T Kadınlığımın Romanı (Secret, #1)
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ye Dua Et Evlen
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Baba ve Piç
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz