Şimdi Mezar Zamanı (Gece Avcısı, #6) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Bir yeraltı savaşını kılpayı önleyen Cat Crawfield, kocası Bones'la birlikte, biraz dinlenmekten başka bir şey istemiyordu. Maalesef, New Orleans'ın vudu kraliçesinden aldığı yetenek başına türlü belalar getirdi. Ve sonunda, birine iyilik yapmak adına kendilerini tekrar, bu kez kana susamış bir hayaletle savaş halinde buldular.
Heinrich Kramer asırlar önce yaşamış bir cadı avcısıydı. Şimdi ise her Cadılar Bayramı öncesinde masum kadınlara işkence etmek, sonra da onları diri diri yakmak için ete kemiğe bürünüyor. Ancak bu yıl, Cat ve Bones ikilisi onu bir daha inmemek üzere sonsuzluğun öbür tarafına göndermek için şeyi riske atmaya kararlı! Tek bir yanlış adım atarlarsa, kendi mezarlarını kazmış olacaklar.

Bir yeraltı savaşını kılpayı önleyen Cat Crawfield, kocası Bones'la birlikte, biraz dinlenmekten başka bir şey istemiyordu. Maalesef, New Orleans'ın vudu kraliçesinden aldığı yetenek başına türlü belalar getirdi. Ve sonunda, birine iyilik yapmak adına kendilerini tekrar, bu kez kana susamış bir hayaletle savaş halinde buldular.
Heinrich Kramer asırlar önce yaşamış bir cadı avcısıydı. Şimdi ise her Cadılar Bayramı öncesinde masum kadınlara işkence etmek, sonra da onları diri diri yakma... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 380 sayfa

Temmuz 2012 tarihinde , Artemis Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9786051420400
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.2 puan (34 kişi)
99 okumuş, 26 okumak istiyor, 1 okuyor

9.0 puan (104 kişi)
183 okumuş, 54 okumak istiyor, 2 okuyor

8.9 puan (92 kişi)
161 okumuş, 47 okumak istiyor, 0 okuyor

9.1 puan (87 kişi)
150 okumuş, 53 okumak istiyor, 0 okuyor

8.7 puan (63 kişi)
101 okumuş, 48 okumak istiyor, 2 okuyor

8.9 puan (61 kişi)
97 okumuş, 38 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (62 kişi)
104 okumuş, 32 okumak istiyor, 3 okuyor

8.5 puan (41 kişi)
62 okumuş, 26 okumak istiyor, 1 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

1258 kitap, 6315 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
kagittandunyam angelsbooks maggie ebrusner prize123 peresstt PRiCELeSS Gisem Betty que laliberte DenizKızı cuburcu GLY Tuğçe Nur Aviendha merve y. gaiptekises hafize glnlcr özde Mcdreamy carmina koraysel İlkind Derya Gülşan sassenach ANİTA micef şahende Süleyman Güney Olurbu uglyclementine Carpe_Diem KadriyeMurat mrvhll okurkolik denizerdem
79 kişi
Burçin hulyami İremİvgin. KuroiNamida Darkshadow Only ezgi_sue AABookWorm Sefa ÖZPINAR Fullmoon clemalice Elif zeeyneep incapita Lady_Avy aleynaaoztrk ferimm gnltl93 denizim buseholcay Melissa Cassandra Jackson Paradoks biruzaylininkitapligi KitapKurduBuse vipoll Angel Deniz02 TimeLady sibelmert eda fidan FaMe KÖSE Buket Elif Aslı Seymen pretty reader sydney denizgul minaa Hiera Ckmksm
45 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sondan önceki kitap olan Şimdi Mezar Zamanı bitti. Mezarın Yüzü'ne göre daha sevdim. Diğerine göre aksiyonluydu. Sanırım bu 2 kitap biraz daha Cat'in kişisel hayatını öne çektiği için okuyucular tarafından zayıf görülüyor.

Meydum Tyler'a bayıldım. Garibim, hayaletten olmasa bile bu tayfa yüzünden ölebilirdi :D Yanlış anlaşılmasın, Tyler hala yaşıyor. Spoiler olarak saymadığım için uyarısız yazdım.

Kitap bittiğinde "Oh be! Mencheres'siz bir kitap okuyabildik sonunda!" diye çok sevindim. Mencheres olmayınca kitap gözüme acayip hoş gözüktü. Vlad da yoktu ama olmaması sorun değil, sonuçta geçici bir karakter Cat'in dünyasında.

Ama Mencheres'in boşluğunu da pislik Ian güzelce doldurdu -_- Hoş, göründüğü yerler az olduğu için terbiyesizce bir şey yapacak veya söyleyecek şeyi yoktu. Ama bence hiç olmasa daha da güzel olurdu.

Justina da gösterdiği tavırla kendini iyice sevdirdi :)

Görünüşe bakılırsa sıradaki düşman Cat'in başını çok ağrıtacak.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/2016/09/simdi-mezar-zaman-yorum.html

2 yıl, 3 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Diğer kitaplara göre daha durağandı okurken biraz sıkıldım. Yine de güzeldi Ian sayesinde baya güldüm.

4 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Jeaniene Forst'un yazdığı Gece Avcısı Serisi 6 kitabı da okundu, bitti. Soluksuz, nefes nefese kalmış bir şekilde hemde. :))
Bu seriyi daha önce neden okumamak gibi bir akılsızlık yapmışım bilemiyorum.
Ah tanrım, müthiş bir seriyidi ! Sizde okuyun :) Fakat size şunu söyleyebilirim ki 5. kitaba başlamadan önce serinin yan kitaplarını okuyun. Ben direk bu seriyi tamamladım 5. kitapta biraz kopukluk yaşadım.. Sanırım yan kitaplarda ana seriyi etkileyecek olaylar olmuş. :) Ama fazla da etkilemiyor tabi.

Ah aah Kedicik.. Bu Kedicik hem çok ateşli hemde ateşle oynuyor ! Ve Bones.. Yazarın Bones vampir olmadan önceki ona çizdiği hayata hayret ettim... Kİm 1800lü yıllarda erkek bir fahişe olabilirdi ki, Bones'ten başka :D Gülmekten kırılmıştım. Yazarın cesaretine bal hele :D Ama Cat ve Bones; ikisi de öyle bir bütün ki ! Komik, sinir bozucu ve ateşli. Hem iç çektittiriyor hemde göz devirmeme sebep oluyorlar. Aaah aah !
Yazarın diline hele bayıldım ! Merak uyandırıcı bir dili var.
Gece Avcısı serisi kendine bağlayan, baştan çıkarıcı ve erotik bir seriydi.
Seriyi severek okudum. Peşpeşe okudum. Soluksuz okudum !
Bu mükemmel seriyi okumanızı size de tavsiye ederim :)

7 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

her zaman ki gibi muhteşem!!!!

7 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

Diğer beş kitaptan çok farklıydı , biraz durağandı sanırım aşk fazla yoktu daha çok hareket vardı olaylar hiç bitmedi...
Ian beni kahkahalara boğdu bu bile bu kitabı sevmeme yetti :)
Ama yinede çok iyi değildi.

Yazarlar serileri don lastiği gibi uzatınca böyle oluyor işte...
Her şey para mı. Tadında bitirin şunları...

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Diğer kitaplardan biraz daha durgun ilerledi. Yine de çok güzeldi. Ian saysinde bol bol güldüm :)

7 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Cat ve Bones bu kez başlarından büyük bir işe kalkışıyorlar. Elleriyle tutup dokunamadıkları bir düşmanları var bu kez. Henrich Kramer. sadece cadılar bayramında bedenine bürünebilen bir hayalet. Yüzyıllardır gücünü toplamış ve istedigi zaman insan bedenine bürünebilmek için her cadılar bayramında sectigi 3 kadına eziyet edip öldürüyor. Ehh bunlardan biri Cat olunca işler karışıyor tabi. Çünkü ne Cat'in teslim olmaya ne de Bones'un Cat'i bırakmaya niyeti var. Üstelik hayaleti de rahat bırakamayacakları kesin!

6 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

ahhhh kedicik ahhh 1sene bn sensiz nsl dururm diyerek başlıyorm seri yine harika yalnız yayın evi şu kapaklar konusunda biraz daha çalışmalı bnce çkkk soluk duruyodu orjinal kapağı olduğu gibi kullansalar nolcak ki

7 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
6 puan

Bu kitap diğer seriler kadar etkileyici gelmedi bana yazar sanki aceleye getirmiş, öyküleme ve kurgusunu beğenmedim çok yavan geldi.

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

diğer kitaplara göre daha durağandı.sanki yazar zorla yazmış gibi hava vardı.Daha önceki kitaplardan aldığım zevki bu romanda alamadım ama seri kitaptı ve okumadığım tek bu romanı kalmıştı ama okurken bitsede kurtulsam dedim mi evet dedim.:) serinin daha önceki kitaplarını okumadıysanız bu romandan başlamanızı kesinlikle tevsiye etmem.

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Cat, gulyabani Kraliçesi Marie'den aldığı hayalet çağırma gücü ile hayaletleri kendisine çekmeye başlamıştır. Sürekli hayaletler peşindedir. Cat bu hayaletlerden biri ile uğraşmak zorunda kalınca olaylar başlıyor.
Hayalet olan Heinrich Kramer, bir cadı avcısıdır. Kramer'e göre etek giyen herkes muhtemelen cadıydı. Her Cadılar Bayramı'nda dünyaya yürüyordu. O gün dünyalar arasında ki duvarın en ince olduğu zamandı.O gün suç ortağı olarak bir insan buluyor ve bu insana üç kadın kaçırttırıyordu. Sonra kadınlardan zorla itiraf alıp onları diri diri yakıyor. Cadılar Bayramı'nda ete kemiğe bürünebiliyor. Alevlere gönderdiği her kadın onu hayal edemeyeceği kadar çok güçlendiriyordu.
Cat ve Bones, Kramer ile mücadeleye başlarlar ve büyük uğraşlar sonunda tabi ki galip gelirler.

İkiliyi okumayı çok seviyorum. Ian bu kitapta baya komikti eğlendim okurken.

2 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Cat&Bones
Serinin 6 kitabi yine Cat ve Bones harikaydi... seviyorum ilk sayfadan maceranin ortasina dusup kapilmayi kensimi ordan geri alamamayi ! Buda o serilersen biri bittikce devamiii gelsinnn diye ciglik attiklarimizdan. Aranizda Cat ile Bones'la tanismayaniz varsa kucuk bir tavasiye cok sey kaciriyorsunuz

4 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

çok güzel bir kitap. cat ve bones bu sefer bir hayaletin peşinde gerçekten tavsiye ederim heyecanlı ve süper bir kitap bu serinin tüm kitaplarını okumalısınız...

4 yıl, 6 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski