Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Paranoya (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

John Rectorun karanlık ve büyüleyici psikolojik gerilim romanı Paranoyada, Çiftçi Dexter McCray hem şüpheli hem dedektif oluyor. Sorunlu geçmişinden kaçmaya çalışan bu adam, evi terkeden karısını ölümle tehdit ettiğinin ertesi günü mısır tarlasının yanındaki kavak korusunda genç bir kızın cesedini bulur. Masumiyetini kanıtlama umuduyla gerçeği tek başına aramaya çıkar. Şimdi, ailesinden ve arkadaşlarından ayrı ve cinayet sırasında nerede olduğunu kanıtlayacak bir mazeretten yoksunken dağılmış bir hayatın parçalarını toplamasında ona yardım edebilecek tek bir kişi vardır: Ölü kızın kendisi Rector, hikâyenin ve Katil kim? tarzının karmaşıklığını anlamış, okuyucularını hem akılda kalıcı hem de huzursuz edici bir yolculuğa çıkarıyor...


Çetin, karanlık ve akıcı bir macera... Harika bir anlatım.
- David Peoples

Paranoya, çağdaş romana unutulması güç, yeni bir ses getiriyor. John Rector, aldatıcı bir zarafetle her satıra karanlık bir titreşim kazandırmış. Baştan çıkarıcı türden bir psikolojik gerilim... Tek kelimeyle bayıldım!
- Sean Doolittle

John Rector, hasat zamanındaki bir traktör gibi ruhunuzu yarıp geçecek, fena halde sürükleyici bir roman kaleme almış. İyi kurgulanmış ve karanlık bu roman, okuyuculara deli bir adamın zihnine giriş bileti kesiyor. Paranoyaya kapılırken gelecek şoklara hazırlıklı olun.
- Suspense Magazine

Yazarın gerilimi arttırmaktaki başarısı Paranoyada açıkça görülebiliyor. Olaylar dizisi pek çok soruyu beraberinde getiriyor: Ölü kız gerçekten de doğaüstü bir varlık mı, yoksa Dexter yalnızca deli mi? Eğer cinayeti Dexter işlemediyse kim işledi? Yıllar önceki can alıcı gecede neler oldu? Fakat biz cevapları beklerken yazar da boş durmuyor, sevgili okuyucu. Zorlukları, her bölümde üst üste yeni bir solukla yığıyor. Roman, ne içinden çıkılamayacak kadar karmaşıklaşıyor ne de sıkıntıdan öldürecek kadar belli bir rayda ilerliyor. Karakter inşasına da diyecek yok, McCray daha pek çok romanı dolduracak kadar mahvolmuş bir profil. Okuyucu olarak, Dexterın yaptıkları karşısında ne düşüneceğinizi bilemiyorsunuz. Bütün o ilaçlar, iki muhtemel cinayet Garanti ediyorum, kitabın sonuna gelmeden elinizden bırakamayacaksınız.
- Spinetingler Magazine

Olağanüstü bir okuma deneyimi! Okurken, okumakta olduğunuzu unutuyorsanız kitap başarılıdır ve bu kitap kesinlikle başarılı. Bir parça doğaüstü karışmış yoğun romanları seviyorsanız, Paranoya sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.
- The Novel Blog Reviews
(Yer kalırsa konulabilir)

Paranoya, Cennetimden Bakarken adlı kitabın kötücül ikiz kardeşi gibi.
- Books and Writers

John Rectorun esrarlı ve huzursuz romanı sizi anında baştan çıkaracak. Kontrolden çıkmış bir sarmaşık gibi sizi sarıp romanın sonuna kadar peşinizi bırakmayacak.
- Curled Up With a Good Book

John Rectorun karanlık ve büyüleyici psikolojik gerilim romanı Paranoyada, Çiftçi Dexter McCray hem şüpheli hem dedektif oluyor. Sorunlu geçmişinden kaçmaya çalışan bu adam, evi terkeden karısını ölümle tehdit ettiğinin ertesi günü mısır tarlasının yanındaki kavak korusunda genç bir kızın cesedini bulur. Masumiyetini kanıtlama umuduyla gerçeği tek başına aramaya çıkar. Şimdi, ailesinden ve arkadaşlarından ayrı ve cinayet sırasında nerede olduğunu kanıtlayacak bir mazeretten yoksunken dağılmış bi... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 287 sayfa

2011 tarihinde , Ephesus Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9786058808515
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.2 puan (10 kişi)
12 okumuş, 23 okumak istiyor, 0 okuyor

9.6 puan (5 kişi)
6 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

7.4 puan (9 kişi)
11 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (12 kişi)
22 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (18 kişi)
24 okumuş, 15 okumak istiyor, 1 okuyor

8.1 puan (61 kişi)
90 okumuş, 41 okumak istiyor, 2 okuyor

7.9 puan (12 kişi)
19 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

8.9 puan (10 kişi)
13 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (5 kişi)
7 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

5.0 puan (4 kişi)
8 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

SevgiS
1 kişi
syh.ia ggizaa fatma dilek MrDurden hergene54 Tuche:) bridella hafize muratdoganoz Derya Gülşan lisbethsalander S.Gamze Doğan Kaytan Belinda chacelif begümdemir cansu ünlü Selin's burcu kandemir detays GeceDusleri birilerianlatsin Sel_Res imrenn şahgaga merveucuzova nuclear Burculha doganozmurat yalnızkuşunşarkısı Sel_R. frambuazye bokakonansinek Tardis Sueda yansayfadakikadın Jace Wayland okuyoryaziyor TheVoice
57 kişi
cenesigamzeli lucia yamak Melissa Cassandra Jackson dante yağız
6 kişi
chacelif
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

eski bir suçlu olan Dexter McCray' in çiftiğinin arkasındaki kavak korusunda bir kızın cesedini bulur ve kendini bu olaydan aklamak için çaba sarf eder. Kitap ilerledikçe siz bile cinayeti Dexter' ın işlediğine inanıp inanmamak arasında kalıyor, sayfaları hızla arşınlıyorsunuz.

7 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

İçine kapanık,eskiden yaşadığı acı olayın etkisinden hayatı boyunca kurtulamamış ve bunun etkisiyle bir cinayet işlemiş ve çevresindeki güzel şeyleri yok etmiş bir adamın,yeniden bir cinayet işlediğini sanması üzerine,gerçekle-kurguyu birbirine karıştırmasını konu alan ideal,okunabilecek bir kitap olduğunu söyleyebilirim.Bence akıcı bir kitaptı.Konu çok fazla ilgi çekebilecek hale gelmese bile son ana kadar o 'katil kim ?',sorusu akıllarda ve finali de bence olabildiği kadar çarpıcıydı.Sürükleyicilik özelliği de iyiydi.Gerilim severler için tercih edilebilecek bir seçenek..

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
1 puan

çok kötü!

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Okurken biraz sıkıldım ama sonunu da merak ettiğimdem ötürü devamını getirdim. Sanırım kitapta aklımda kalan tek nokta Dexter'in deli gibi alkol tükettiğiydi. Bir adam dibe nasıl vurur ? diye sorulsaydı Dexter'i gösterebilirdim.

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Kötü! Yazar kitabı yazmaktan sıkılp birden final yapmış gibi.

4 yıl, 1 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski