Kurtlar İmparatorluğu (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Kurtlar İmparatorluğunda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denisdeki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi... Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son sayfaya kadar hiç düşmeyen bir roman.

Kurtlar İmparatorluğunda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denisdeki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi... Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son s... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , Ana Basın Yayın , 405 sayfa

Ekim 2015 tarihinde , Doğan Kitap tarafından yayınlandı


ISBN
9789759915186
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.3 puan (682 kişi)
1807 okumuş, 370 okumak istiyor, 10 okuyor

8.2 puan (532 kişi)
1214 okumuş, 241 okumak istiyor, 13 okuyor

8.4 puan (621 kişi)
1533 okumuş, 349 okumak istiyor, 8 okuyor

7.3 puan (402 kişi)
1094 okumuş, 166 okumak istiyor, 3 okuyor

7.6 puan (576 kişi)
1543 okumuş, 226 okumak istiyor, 6 okuyor

8.1 puan (372 kişi)
937 okumuş, 208 okumak istiyor, 6 okuyor

7.7 puan (804 kişi)
2059 okumuş, 235 okumak istiyor, 9 okuyor

7.5 puan (322 kişi)
853 okumuş, 204 okumak istiyor, 5 okuyor

7.4 puan (343 kişi)
865 okumuş, 230 okumak istiyor, 11 okuyor

8.3 puan (307 kişi)
589 okumuş, 278 okumak istiyor, 19 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

31 kitap, 216 oy
168 kitap, 993 oy
295 kitap, 3301 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

gioad14 akifozkalay brkgnr51 brkgnr_34 ksecer SingleWOLF Atacante HULYASA
8 kişi
ilknuryalvac htutkuc Kübra Gürbüz dilaraumut booky TugayAkay cortexiphan Bhr octivarus elflady evil_thing mrtyvs Semademir SLEEPLESSDREAMS husein Funda34 cnss Pluie serenita Sevilayykrkr Diğergam shlimazl hurinur savarona suley_adam SteinBeckenbauer onursan h.m ümmühanzilan caglagkyldz snnkpln mehonya RosenRussian utrmn Yunus Serdar GONCASİLAHLI berentonforme glbndmr Aylak_
1148 kişi
bender HakanCOLAK svgfyvz kitapkurduyumben gullce ayşenur bucu90 humuhumunukunukuapua enesfurkanaras glnlcr Canan aealfc arina SCelestine gizlenmisozne karagozozlem recycledbeing Sittirella exiled Sefa ÖZPINAR merve@ louzhijie Vision KARAMELA anlamiyorsun masal_ll_85 efla akdogan akifozkalay imdbsever deliokurum uğurbocugu Shahrukh Khan bilgeşirin leon naylas NosferatuAysegul ebh_61 Ş.i.
180 kişi
cerapunci faruk77 yasminikay smile 53 cihancan
5 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Okuduysanız filmi izlemeyin zira bu kötü film okuduğunuz bu güzel kitaba dair tüm sevginizi öldürebilir

7 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Olay 2002’de geçiyor ama konu 23-24 sene geride kalmış. Ülkücülerin yıldızı parlamadığı meclise bile giremedikleri bir dönemde hem de. Yazar konu kıtlığında kalmış herhalde.

Dört Hilal altında uluyan Bozkurt’lu yeni amblem karşısında küçük dilimi yuttum. Üç Hilal varda 4 Hilali neresinden uydurmuş acaba? Aslında çoğu kişi 3 Hilal amblemini Osmanlı İmparatorluğunun sanırlar. Ama aslında Göktürk Hakanlarının karısı olan Hatunlar 3 Hilalli taç takarlardı. Ayrıca Uygur Paralarının üstünde 3 hilal vardı. Bulunan arkeolojik kanıtlar bunu bize gösteriyor. Türk Şaman inancında 3 Hilal yeryüzüne hükmeden 3 gücün simgesidir. Sonradan 3 hilale başka bir çok anlam yüklenmiş olsa da. Yer, Gök, Su. Orta Asya Türklerinin hayatının bağlı olduğu 3 şey. Herhalde Jean-Christophe Grange Avrupa inancındaki, Su, Toprak, Ateş, Su 4 ana element ile ilişkilendirmek istemiş.

Kitapta ki ülkücü mafya babası –ülkü ile mafyanın ne alakası olduğunu çözebilmiş değilim. Tabii ülküden kasıt para ve güç sahibi olmaksa o zaman durum değişir.- İsmail Kutsi’nin kilim dokuyan kadın hakkında söyledikleri, İsmail’in yetiştirmesi olan ve cinayetleri işleyen Azer Akarca’nın koyu ülkücü ve Türkçü olmasına rağmen kadınları küçük görmesi ve onlardan nefret etmesi çok garip olmuş.

Nedenine gelince Orta Asya Türkleri hakkında bildiğimiz şeyleri özetlersek Şaman inancına sahip oldukları, Oğuz Han ile Şaman inancına Tek Tanrı inancının karıştığı. Ayrıca Şaman inancına göre aynı Avrupa’da ki Pagan inançları gibi Türk toplumlarının kadının doğurganlığına büyük saygı duydukları kadınların adet döngüsü ile aynı seyreden ayın döngüsü nedeniyle dünyamızın uydusu Ay’ı kutsal saydıklarıdır. Toplumun devamlığını kadınların doğurdukları çocuklar ile sürüyordu. Kadın doğurgan olduğu için saygı gördüğü gibi toplumda aktif rol alıyordu. Kadınlar ata biniyor, silah kuşanıyor, sürü güdüyor, savaşıyordu, bunun dışında ev için de üretim yapıyordu. Kadın erkek ile eşitti, hatta daha üstündü. Kadınlar erkek meclislerinde yer alıyordu. Erkekler ise kadınlara saygıdan saç uzatırlardı. Türkler Müslüman olduktan sonra bile kadının toplumdaki saygınlığı devam etti. Ancak, göçerlikten yerleşik düzene geçiş kadın hakları açısında felaket oldu. Osmanlı ordusunda bile Bacı Bey gibi kadınlara ait makamlar vardı. Zamanla bu tür makamlar Arapların İslamiyet öncesi uygulamalarının İslamiyet gibi algılanması nedeni ye yok oldu. Hala yaşlı kadınların görüşlerine toplumda değer verilir. Hatta “Ana sözü” çiğnenmez. Bu o zamanlardan kalma bir gelenek. İslamiyet öncesi Türk Devletlerinde Hakanlarının emirleri okunurken Hakanın ve Hatunun buyruğudur diye ilan edilirdi.

Eğitimli ve ülkücü biri olan bu kişilerin Şaman geleneğini okumuş ve kadına saygıyı görüşünü paylaşmış olmalıydılar. Bu karakterlerin hiçbir şeyden haberleri yok o zaman. Yazar bunları bilmeyince romanda ipe sapa gelmez oluyor. Kadına saygı ve kadının toplumsallığı Türk-Alevi Bektaşi toplumunda hala gözlemleniyor. Kadın erkek karışık oturuluyor, kimse kimseden rahatsız olmuyor, erkelerde kadınları taciz etmiyor. Bu Şaman inancının sürdürülen bir öğesidir.

Adıyaman’daki Nemrut Dağındaki timülüs ve heykelleri, sapık seri katil Azer Akarca’nın Adıyamanlı olması ile kitaba dahil etmiş. Ama Turancılık nerede Adıyaman nerede, hele Kommagena Krallığı nerede bağlantıyı anlayamadım gitti. Herhalde Kommagena Krallığı’nı bir kenar süsü yani tarihsel zenginlik olarak ekleme gereği duymuş.

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Fransa'da bir türk mahallesinde işlenen cinayetler, bir anda peydah olan ülkücüler. Derin kurgusuyla akıcı bir kitap. Grange'ın en iyilerinden.

8 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

grange ın belki de en iyi romanı...

7 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Leyleklerin Uçuşu bi tık iyi bundan. Ama sürükleyicilik, gizem, kurgu kalitesi, hikaye açısından Grange cidden farkını gösteriyor.

7 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Türkiye geçtiği için merak ettiğim ve okumaya başladığım bir kitap. Kesinlikle beni yanıltmadı iyi ki okumuşum dedim.

7 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

mafia-ülkücü hareket ilişkisini açıklıyor.

7 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Okunması gereken bir roman biraz bizden de bahsediyor...

7 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

6 yıl önce okumuştum ve şimdi aklımda tek satır kalmamış :s

7 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Ekseni Türkiye ve Türk mafyası arasında geçen sürükleyici bir roman.

7 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Yazarın kitaplarını kronolojik sırasına göre okuma şansım olmadı son kitabı "sisle gelen yolcu'da ) hafızası silinip yeni kişilik empoze edilen bovulsuz yolcuların bir benzeri bu eserinde de mevcut. Türkiye'de başlayıp Fransa'ya kadar uzanan bir macera uyuşturucu kaçakçılığı Türkiye'nin yakın tarihiyle ilişkilenmiş silahlı çeteler. Eserin Türkiye ve Türk insanı hakkında çok ayrıntılı bir araştırmanın sonucunda ortaya çıktığı satır aralarında bariz şekilde göze çarpıyor. Okunması okutulması gereken bir Grange Klasiği

6 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Ya yine Grange ya. Bu adam kitaplarındaki olaylara bayılıyorum. Ama bu kitapta ülkemizi ilgilendiren bazı konularda vardı. Bilgileri okudukça ''vayy, anaaa, ohooo, eheheh'' gibi tepkiler veren bir tek ben değilimdir herhalde? Anna'nın gerçekten Anna olmayışı,estetik ameliyatı,kartel,bozkurtlar............... Gerçekten geniş bir yelpazeli gizemli bir olay örgüsü vardı. Akıcıydı. Bayıldım.

2 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

İçerisine Türkiye yide almış sürükleyici güzel bir kitap olmuş

6 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Grange ile ilk tanıştığım kitaptı:)Zaten sonra da müptelası oldum Grange kitaplarının.Hikayenin teee Türkiye'ye kadar uzanması da hoş bir sürpriz olmuştu benim için.

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Surukleyıcı bir kitap.yazar türkiye için iyi bir araştırma yapmış ve bunu kitabına yansımış

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

Grange'ın Şeytan Yemini ve Leyleklerin Uçuşu kitaplarından sonra, her çıkan kitabını alıp okuyorum . Çünkü onlar gerçekten çok okunası kitaplardı. Tam aradığım gerilim,kurgu polisiye vardı. Ama her kitabı ne yazık ki aynı tadı vermiyor. Kurtlar imparatorluğu da bu yüzden beğenmedim.. Kendimi Kurtlar vadisi izliyor gibi hissettim. Zaten bu diziyi de hiç izlemedim.. Sanırım ondan bu kitabı da beğenmedim. Mafya adamları ve uyuşturucular falan bana göre değil..

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Güzel bir kurgunun yanında yurt dışına giden insanların şartları hakkında da fikir edinebileceksiniz. Filmi de var fakat hiç bir film roman kadar tat vermiyor. Garange her zamanki gibi başarılı.

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

kitabın sonu hayal kırıklığı yarattı benim için ama gerikalan herşey harika

5 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sürekli şaşırdım bu kitabı okurken...
Çok güzel bir olay örgüsü. Çok beğendim...

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Türkler hakkında fazlasıyla araştırma yapmış. Gerek tarih olsun gerekse siyaset. Olay o kadar güzel işlenmiş ki çoğu zaman insan düşünüyor acaba gerçekte bunlar yaşanmış olabilir mi diye.

5 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Grange'ın ortalama kitaplarından birisi. Kurgusu tabi ki parlak bir zekanın ürünü, ama daha iyi Grange'lar okumuştuk.

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

En beğendiğim Grange kitabı. İşin içerisinde Türklerin olması da ayrıca ilgi çekici yapıyor kitabı. Bozkurt olayını biraz kurgulayarak anlatmış ama gerçeklik payı da yok değil.

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Grange'nin güzel bir polisiye romanı... ismiyle müsemma bir kitap... :)

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sonu biraz zorlama olsa da oldukça sürükleyici bir kitap. Grange kalitesinin bir tık aşağısı açıkcası ama gene de güzeldi. Ayrıca Grange Türkiye'ye gelirse kimliğini açık etmesin bence. Bizim ülkücülerden dayak yiyebilir bu kitaptan sonra.

4 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kurgusuna hayran olduğum , Siyah Kan'dan sonraki ikinci Grange kitabım. Kitabı bitirdiğimde başından sonuna o kadar çok dolaştığımı hissettim ki ilk önce hangi adımı atmıştı da bu olay gerçekleşmişti diye sorar olmaya başladım :) Tuhaf ve inanılmaz bir akıcılığa sahipti, sanırım çok ayrıntı vardı o yüzden kafamı durmadan meşgul ediyordu.

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
1 puan

çok sürükleyici. bitöesini istemediğim bir kitap....

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Grange'den Türkiye'nin yakın tarihine de değinen uyuşturucu, siyaset, polisiye ve bolca gerilim içeren okunması gerekli bir kitap.

5 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bu yazarın çoğu kitabını okudum ama en iyi kitabı kanımca Kurtlar İmparatorluğuydu. Başlarda sıkıldım bi hayli. Olaylar gelişmeye başladıkça kitaba iyice gömüldüm. Kurgu muhteşemdi. İki olayın birbirine bu kadar mükemmel bağlanması takdire şayan. Sonlarına doğru kitabı nasıl bitirdiğimi anlamadım. Filmi bi o kadar sıkıcı ama kitabını seven izlerken sıkıldığını hissetmez diye düşünüyorum.

5 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Diger kitaplarindan aldigim hazzi alamadim ne yazik ki..

5 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

mutlaka okunması gereken bır kıtap kurgusu kıtabın muhtesem

5 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

grange kıtaplarını yazarken o kadar ıyı bır araştırma yapıyor kı.kıtabın yazarının yabancı bırı olduğu aklınıza gelemez..bızı bızden daha ıyı tanımış..

4 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kitap ile ilgili yorumlarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://ipeksiden.blogspot.com.tr/2014/11/kurtlar-imparatorlugu-jean-christophe.html

4 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Jean-Cristophe Grange'den Türkiye yakın tarihine bir bakış ve oldukça güzel araştırmanın sonucunda ortaya sürükleyici bir roman.

Fransa, Bozkurtlar, Türk mahallesi, gizli askeri beyin yıkama programları, beyni yıkanarak Anna Haymes olan ziantepli Sema Gökalp, Mafia,seri işlenen vahşi cinayetler vs vs. Bozkurları biraz Ninja gibi işlesede :-) sonuçtada elden bırakılmayacak bir roman Kurtlar İmparatorluğu. Grange severler okumuştur ama okumayanlara tavsiye ederim

3 yıl, 1 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski