İnce Memed 3

Türkiyenin evrensel yazarı Yaşar Kemal YKYde... Yaşar Kemal Anadolunun binlerce yıllık kültüründen beslenerek yazdığı büyük ve modern romanlarla, ABDden İngiltereye, İtalyadan Tunusa, Norveçten Kanadaya, dünyanın dört bir yanında tanındı. Yazdıkları doğu ile batı arasında köklü bir kültürün ve verimli bir coğrafyanın yarattığı, çağlar ötesi gür ses olarak kabul edildi, sevilerek okundu; okunuyor. 15 Ocakta okurla buluşacak 40 olağanüstü kitabın tasarımında Abidin Dinodan Avni Arbaşa, Turan Eroldan Bedri Rahmi Eyuboğluna kadar pek çok Türk ressamın resimleri ve Ara Gülerin fotoğrafları kullanıldı. Türkiyenin Evrensel Yazarı Yaşar Kemal tüm Yapıtlarıyla karşınızda. TADIMLIKOtuz iki yıllık bir zaman diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü, düzene başkaldıran Memedin ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurovanın öyküsü. Yaşar Kemalin söyleyişiyle içinde başkaldırma kurduyla doğmuş bir insanın, mecbur adamın romanı.Çiçekli Mahmut Ağa, Çiçeklideresi köyündeki topraklarını işleyen köylüleri İnce Memedi korudukları için topraklarından atar. Bunun üzerine Memed Çiçekli Mahmut Ağayı öldürür. Zulmedenlerin öldürmekle bitmeyeceği yönündeki kuşkuları, bir İnce Memed gitse de, yerine bin Memed gelir fikriyle umuda dönüşür. Büyük bir yazar, büyük bir kitap... Demek ki hem çok okumuşlara hem az okumuşlara seslenen bir eser yazılabilirmiş. Bir eser ki hem destan hem de bireysel nitelikli; bir eser ki yürekle aklı birleştirmiş.Anne Philippe, Liberation, (Fransa)Yaşar Kemal yalnızca Türkiyenin en büyük romancısı değil, dünya edebiyatının da bir devidir.Alain Bosque, Magazine Litteraire, (Fransa)Büyük bir edebiyat olayı. Dünya çapında bir Türk romanı.Liv Kooter Lauhn, Morgenavisen, (Norveç)Bu büyülü ve en doğal dünyaları dile getiren böylesine harika bir sevgi, ölüm ve isyan şarkısını görmezlikten gelebilir miyiz?Jacqueline Piatier, Le Monde, (Fransa)

Türkiyenin evrensel yazarı Yaşar Kemal YKYde... Yaşar Kemal Anadolunun binlerce yıllık kültüründen beslenerek yazdığı büyük ve modern romanlarla, ABDden İngiltereye, İtalyadan Tunusa, Norveçten Kanadaya, dünyanın dört bir yanında tanındı. Yazdıkları doğu ile batı arasında köklü bir kültürün ve verimli bir coğrafyanın yarattığı, çağlar ötesi gür ses olarak kabul edildi, sevilerek okundu; okunuyor. 15 Ocakta okurla buluşacak 40 olağanüstü kitabın tasarımında Abidin Dinodan Avni Arbaşa, Turan Eroldan Bedri Rahmi Eyuboğluna kadar pek çok Türk ressamın resimleri ve Ara Gülerin fotoğrafları kullanıldı. Türkiyenin Evrensel Yazarı Yaşar Kemal tüm Yapıtlarıyla karşınızda. TADIMLIKOtuz iki yıllık bir zaman diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü, düzene başkaldıran Memedin ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukurovanın öyküsü. Yaşar Kemalin söyleyişiyle içinde başkaldırma kurduyla doğmuş bir insanın, mecbur adamın romanı.Çiçekli Mahmut Ağa, Çiçeklideresi köyündeki topraklarını işleyen köylüleri İnce Memedi korudukları için topraklarından atar. Bunun üzerine Memed Çiçekli Mahmut Ağayı öldürür. Zulmedenlerin öldürmekle bitmeyeceği yönündeki kuşkuları, bir İnce Memed gitse de, yerine bin Memed gelir fikriyle umuda dönüşür. Büyük bir yazar, büyük bir kitap... Demek ki hem çok okumuşlara hem az okumuşlara seslenen bir eser yazılabilirmiş. Bir eser ki hem destan hem de bireysel nitelikli; bir eser ki yürekle aklı birleştirmiş.Anne Philippe, Liberation, (Fransa)Yaşar Kemal yalnızca ... tümünü göster


Değerlendirmeler

değerlendirme
10 puan

Okuyun, okutun.

Profil Resmi
9 puan

hani bu kitaba yorum yapmak ayıp olur şimdi yaşar kemal in 4 ciltlik bu kitabı muhakkak okunmalı her ne kadar ben geç tanışmış olsamda siz bu hataya düşmeyin hemen alıp okuyun derim

Profil Resmi
10 puan

http://kitapeylemi.blogspot.com/2013/03/26-ince-memed-3-yasar-kemal.html

Profil Resmi
9 puan

Kitap yine çok güzeldi. 27 günde bitirmemin eserin kalitesiyle alakası yok. Herkese okumasını tavsiye ederim :)

9 yıl, 8 ay
8 puan

Artık İnce Memed'lik bir durum kalmamış kitapta , Memed başka hikayelerin içerisinde tohumlanmış sadece. 1 ve 2'ye göre daha bir olgun olmuş Memed ayrıca. Ağzı laf yapan birisine dönmeye başlamış. Eh tabi bunuda 400-500 sayfa sonra görebiliyoruz. İlk 3'ü okuyan bir insan için sanırım 4'ü okumak biraz sıkıcı yada yorucu olabilir. Fazla zorlamayın biraz ara verin sonrasında da bir ara devam edersiniz :)

10 puan

Serinin en derin ve en durgun kitabı. Diğer iki kitaptan çok farklı ve daha renkli. Kahramanımız ince memed 200'lu sayfalara kadar yok.
Serinin bu kitabında ağalar ve koyluler daha çok ön plana çıkarılmış, ince memed ikinci plana atılmış gibi geldi bana.
Ben seriye ara vermedim. Okurken hiç sıkılmadım. Hürü ana ve seyran beni çok duygulandırdı.
Serinin bu kitabında hiç tartışmasız eğlenceli karakteri murtaza ağaydı. Çiçekli mahmut ağa hakkında fazla bir şey yoktu.

Profil Resmi
10 puan

HEMEN 4. OKUMAM LAZIM :)

10 puan

İnce Memed ağaların zulmüne başkaldırmaya devam ediyor, içine düşen umutsuzluk tohumlarından Battal Ağa ve Ferhat Hoca vasıtasıyla kurtuluyor, dünyaya bir ağa gider bir ağa gelirken, İnce Memed'ler de boş durmaz, İnce Memed'lerin de biri gider bini gelir. Ağalar az, fakir-fukara çok.

İnce Memed bu ciltte bir taraftan yakalanmama mücadelesi verirken, bir taraftan da ağalar tarafından başlatılan itibarsızlaştırma politikası ile de mücadele ediyor. Hedefinde herhangi bir insan yokken onun yüzünden zulmedilen Çiçeklidere Köylülerine armağanı oluyor Mahmut Ağa ölümü.

Ferhat Hoca ile aralarında oluşan ietişim ve diyaloglar oldukça başarılıydı. Fakat bu ciltte açıkçası İdris Bey için bazı gelişmeler bekledim. Memed'le yoldaş olmaya karalı, dürüst bir insandı İdris Bey. Şu an için kuru kuruya gittmiş oldu.

Serüvene yeni dahil olan Müslüm'ü de zekası, azmi, yüreğiyle çok beğendim.

9 puan

İNCE MEMED 3: Yine muhteşem betimlemeler ve yine renkli karakterlerin ilginç diyalogları çok güzeldi. Sayfanın sonlarına doğru ağaların, beylerin kirli oyunları gün yüzüne çıkıyor. Amaçları çukurova'nın değerli topraklarını aralarında pay etmek. Efsane devam ediyor...


Baskı Bilgileri

603 sayfa


ISBN
9789750807030

Diğer baskılar


Benzer Kitaplar

Şu An Okuyanlar

M.Okan Uğurlu Azraeryilmaz a.badem
3 kişi

Okumuşlar

yağmurr keybar TheOriginaL kamilklkn Mentat
334 kişi

Okumak İsteyenler

booking40 Sevgi06 peltek vaiz Tuche:) Serefing
122 kişi

Takas Verenler

Takas veren bulunamadı.
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski