"beat kuşağı" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Beat Kuşağı Şövalyeleri.

Beat Kuşağı New York’ta bir araya gelen ve daha sonra batı yakası kardeşliğine katılan bir grup Amerikan şairleri ve yazarlarından oluşmuştur. Bu hareket 1950 ve 60’lı yıllarda belirgin hale gelmiştir. Beat Kuşağı doğaçlama, tutkulu diyalog, açık cinsellik ve uyuşturucu deneyimleriyle ilgilenmiştir. Çalışmaları bunlara yansımış ve sonrasında yerleşik edebi dergilere sızmaya başlamıştır. Beat Kuşağının post modern edebiyata etkisi yadsınamaz. 1950'li yıllarda konformist bir hayatı yücelten ABD toplumunun değerlerine karşı olan bu yazarların en önemlilerinden biri olarak kabul edilen Jack Kerouac aynı zamanda "Beat Kuşağı" terimini de öneren ilk isimdir.

Beat Kuşağı New York’ta bir araya gelen ve daha sonra batı yakası kardeşliğine katılan bir grup Amerikan şairleri ve yazarlarından oluşmuştur. Bu hareket 1950 ve 60’lı yıllarda belirgin hale gelmiştir. Beat Kuşağı doğaçlama, tutkulu diyalog, açık cinsellik ve ... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

mahkum prenses (1) saatleri ayarlama enstitüsü (1) franz (1) hazine (1) gerilim (4) fantastik kitap (2) vampir akademisi (1) bd (1) şair (2) sürekleyici (1) mavi saçlı kız (1) bütün şiirler (1) 1001 (1) bulanamayan (1) boleyn mirası (1) seyehat (1) margret weis (1) çocuk (1) adaş (1) en iyi roman (3) 100 temel eser (1) ıskender (1) 9 puan üstü kitaplar (1) silinmiş (1) celil oker pınar kür (1) pala (1) favorilerim (1) tilavet (1) için (1) zaman yolcusunun karısı (2) kültür tarihi (1) boleyn kızı (2) seyehatname (1) cocuk (1) harika (2) beyaz kraliçe (1) kitap listesi (1) bir garip orhan veli (1) kitaplar (1) çocuk kitabı (1) dönüşüm (1) kuantum teorisi (1) ateşböceği yolu (2) seriler (1) sanat tarihi (1) roman - bilimkurgu - fantastik (1) terry pratchett (1) iktisat (1) miss marple (1) çok satar (1)