Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Çirkin (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

MASUM BİR GÜZELİN AŞKI ÇİRKİN BİR ARİSTOKRATI TERBİYE EDEBİLİR Mİ?
“BÜYÜKLER İÇİN YAZILMIŞ MUHTEŞEM BİR PERİ MASALI” Susan Elizabeth Phillips
“TUTKUYLA HARMANLANMIŞ BİR AŞK HİKAYESİ…” Amanda Quick
GÜZEL
Seçkin bir Amerikan vârisi olan Louise Vandermeer güzel ve zekidir… ancak hayatından bıkmıştır – cesaret isteyen bir maceraya atılması da bu yüzdendir: Başka ülkedeki bir aristokratla evlenmek için okyanusun karşı tarafına seyahat edecektir. Dedikodulara göre evleneceği adam son derece çirkindir – bu, onu gün ışığında hiç görmediği ve merak uyandırıcı bir yabancıyla tutkulu, gözü kara bir ilişkiye iter.
ÇİRKİN
Charles Harcourt, çocukken geçirdiği bir hastalığın bıraktığı yaraya rağmen, Avrupa’nın en entelektüel güzellerini elde etmeyi başarmıştır. Şaka olsun diye, kendi nişanlısının gemisinde kimliğini gizleyerek seyahat etmeyi – ve zifiri karanlıkta budala bir genç kızı baştan çıkarmayı – planlamıştır. Ancak, çapkın kahramanımızın şakası geri teper. Şimdi deliler gibi aşık olan odur; artık eşi olan ve her şeye çabucak sinirlenen Lulu ise sadece gemideki sevgilisine aşıktır, hem de tüm o zaman boyunca onun Harcourt olduğunu bilmeden. Ve Charles onun kalbine asla sahip olamayacaktır – içinde saklanan prensi ona gösterene kadar.

MASUM BİR GÜZELİN AŞKI ÇİRKİN BİR ARİSTOKRATI TERBİYE EDEBİLİR Mİ?
“BÜYÜKLER İÇİN YAZILMIŞ MUHTEŞEM BİR PERİ MASALI” Susan Elizabeth Phillips
“TUTKUYLA HARMANLANMIŞ BİR AŞK HİKAYESİ…” Amanda Quick
GÜZEL
Seçkin bir Amerikan vârisi olan Louise Vandermeer güzel ve zekidir… ancak hayatından bıkmıştır – cesaret isteyen bir maceraya atılması da bu yüzdendir: Başka ülkedeki bir aristokratla evlenmek için okyanusun karşı tarafına seyahat edecektir. Dedikodulara göre evleneceği adam son derece çirkin... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

394 sayfa

2010 tarihinde , koridor tarafından yayınlandı


Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.6 puan (47 kişi)
85 okumuş, 15 okumak istiyor, 1 okuyor

6.7 puan (44 kişi)
85 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (32 kişi)
77 okumuş, 19 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (77 kişi)
152 okumuş, 30 okumak istiyor, 1 okuyor

7.5 puan (42 kişi)
101 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (47 kişi)
117 okumuş, 17 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (69 kişi)
157 okumuş, 28 okumak istiyor, 0 okuyor

6.8 puan (45 kişi)
100 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

6.0 puan (56 kişi)
89 okumuş, 11 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (53 kişi)
96 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

semma_21_
1 kişi
ebrusner CelileKaplan LadyMaria Zeynepim Özdenak Serap_Köksal erlikan NuRTeNcE incapita Zekiye Seher Sez LuLu Only cuburcu dolunay Bahanur Carpe_Diem mucdem hayriye Tuğçe Üner masal_ll_85 Füsun Betty Kayla_Oz Hayata devam şahende kingrose İlkind okuyucu glnlcr Canan Hanife Albayrak hafize Nesslii effy Belinda busesun inci
123 kişi
~Claire İremİvgin. a-sibel Tuğba Pay Durgut sydney Ebru-li Joseph FaMe KÖSE gül_hayat leman_l
10 kişi
gomşumuzoluyoda Ebru Ersürmeli Maria Puder
3 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

Aslında yorum yazmaya bile değmez.Sadece bilgilendirme amaçlı buraya bırakıyorum.Cidden çok kötü bir kitaptı.İnsan yattığı adamı bilmez mi ya :( Son sayfalara kadar gerçeği öğrenmedi daha da sinir oldum.Zamanınıza yazık gerçekten.Tavsiye etmiyorum.

1 yıl, 9 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

yer yer sıkıldığım yerler olsa da güzel bir kitaptı.

5 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

eski Türk filmlerindeki gibi bir konu ama süslenmişi. çeviride bazı sorunlar olabilir diye düşünüyorum zira mecazi kullanılan kelimeler bize gerçek manası ile verildiğini düşünüyorum.bu aksaklığı dışında iyi bir uyku öncesi kitabı diyebilirim. benim gibi gerilim sıkıntı sonunda hüzün olan kitaplardan uzak duruyorsanız tavsiye ederim. hoş , romantik,gerçekte pek olmayacak bir aşk öyküsü.

5 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Okuyalı uzun zaman oldu ama güzel bir aşk kitabıydı.

5 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Yazarın ''Tekiif'' adlı romanı kadar iyi değildi ancak anlatımının güzelliği bu kitapta da ortaya çıkıyor.

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Teklifi okuduktan sonra vakit kaybetmeden aldığım ve bir çırpıda bitirdiğim harika bir kitaptı.Diğer aşk romanlarının aksine buradaki erkek karakterimiz çirkindi. Bu faktörde beni oldukça çekti ve daha bir merakla okudum. Kitaptaki tasvirler okurken beni pek rahatsız etmedi bence yerindeydi. Kısacası çok beğendim ve keyifle okudum.

6 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

gerizekalılar karanlıkta beraber olduğu adamı gündüz tanımıyor

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Amber ve parfüm malzemeleri hakkında bol bol bilgi sahibi olduğum kitap :) Kızım şımarıklığının tüm çileden çıkarmalarına rağmen eğlenceli bir kitaptı...

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kızın bencede böyle bir derse ihtiyacı vardı yani...

Ama adamın son halleri içimi parçaladı :/

Klasik güzel ve çirkin uyarlamalarını unutun, bu kadın taşları yerinden oynatmış :)

Tavisyemdir.

Sevgilerle,

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

o çirkini var ya :) kitabı okuyan anlar hehe :)

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Seçkin bir amerikan varisi, lousie vandermeer güzel ve zekidir. Macera aramaktadır, bu yüzden bir aristokratla evlenir. Bu aristokrat hakkında çeşitli söylentiler vardır... Söylenene göre; son derece çirkin biridir... Fakat avrupanın en entellektüel güzellerini etkilemiştir. Güzel kız ve çirkin adamın macerasını anlatan bu kitabı, okumanızı tavsiye ediyorum.

5 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Prens Charles Harcourt parfüm işiyle uğraşan yüzünde yara, gözünde sıkıntı olan bacağının birinde de ara sıra aksama olan biridir.Tanıştığı Amerikan aile ile iyi anlaşınca aile kızını onunla evlendirmek ister.
Lousie Vandermeer on sekiz yaşındadır görünüşe önem veren,şımarık,güzel bir kızdır. Evleneceği adamın çirkin ve sakat bir adam olduğunu öğrense de evlenmek için gitmek zorundadır.

Louise evleneceği adama gitmek için çıktığı gemi yolculuğunda bilmese de Charles de vardır. Charles Lousie'i biri ile flört ederken görünce ona bir ders vermeye karar verir ve baştan çıkarmaya başlar. İkili karanlıkta görüşmeye başlar. Louise onu paşa sanar ve bir süre sonra aşık olur. Yolculuk bitince ilişkileride biter.
Charles yeniden Louise'i baştan çıkarmaya başlar ama bu kez o kadar kolay olmaz Louise'nin aklı paşasındadır.
Bir süre sonra Charles kendini kıskanır hale gelir neyse ki sonunda her şey yoluna girer.
Büyük beklentiyle başlayıp hayal kırıklığı ile biten kitaplardan aslında konu güzeldi fakat gerisi gelmedi keşke daha farklı anlatılsaydı, ikili iticiydi sevemedim.

1 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Harika bir konusu olmasına karşın yazarın kalemi hikayeyi sıkıcı hale getirmiş malesef ... Diyaloglar çok az iç konuşmalar fazla ve yazarın gereksiz uzatmaları yüzünden hikaye sıkıcı bir hal alıyor fakat hikayenin temel konudunu ve karakterlerini sevdim.

5 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Elimde sürünen kitaplardan biri hikayenin anlatılış şeklinden kaynaklandığını düşünüyorum

2 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Bu yoruma nasıl başlamak gerekir pek bilmiyorum. Bir adam ve bir genç kız var kitabımızın kahramanları olarak. Anlaşmalı olarak kız adamı görmeden, adam sadece kızın bir fotoğrafını görerek nişanlanmışlar. Çünkü kızın babasının amber yüklü gemileri var. Ve çünkü adam parfüm üreticisi. Doğrusu kitabın bu kısmı oldukça ilgimi çekti. Parfüm yapımını detaylı olarak öğrenmesem de bu kitaptan amber nedir, konusuna son derece bilgilendim. Amber balina kusmuğuymuş. Evet parfüm sabitleyicisi olarak kullanılan (eskiden çünkü artık yasakmış) amber, balinaların midesinde hazmedemedikleri şeyler yediklerinde oluşan madde. Ve insanlar balinaların kusmasını beklemeyip bu maddeyi almak için balinaları avlamışlar yıllarca. Ayrıca güderi de hayvan derisinin balık yağında bekletilmiş haliymiş:)
Kitabın aşk romanı olarak çok değişik bir kurgusu yok. Adam kimliğini ve yüzünü belli etmeden kıza yaklaşır. Sonra gerçek hayatta karşısına çıkınca eskiden tanımıyormuş gibi yapar vs vs. Adamın yüzü geçirdiği bir rahatsızlıktan ötürü çirkindir. Bu yüzden ilk karşılaşmaları hep karanlıkta olur ve adamın kendine güveni vardır. Fakat kızın karşısına aydınlıkta çıktığında kendine güvensiz biri haline gelir. (Gölgelerin gücü adına :) durumu var birazcık) .
Yazar konuyu toparlamaya çalışırken çok sıkıldım. Eğer biraz daha hızlı toparlayabilseymiş, akıcı olabilseymiş ve ilgi uyandıran olurmuş. Bir de konu aralarında çok atlamalar olmuş. Mesela iki kişi konuşurken birden başka bir şey okumaya başlıyorsunuz. Geriye dönüp bakıyorsunuz. Geçiş yok diğer sahneye direk hiç bir uyarı olmadan kesilivermiş.
Neyse bu da böyle bir kitaptı işte.

2 yıl, 1 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski