Günahın Esiri (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Hindistanda tutsak edilen İngiliz casusu Sir Gideon Trevithick ülkesine döndüğünde ulusal kahramandır. Bir yıl boyunca işkence gören Gideon insanlarla ilişki kurmakta güçlük çekmeye başlamış ve içine kapanmıştır. Ancak çok zor durumda olan Lady Charis Weston ile karşılaşınca, duyduğu ilgi ve yakınlığı gizleyemez. Charis, kendisine miras kalmasını istemeyen ve onu şiddet uygulayarak istemediği bir adamla evlenmeye zorlayan üvey ağabeylerinden kaçmaktadır.
Gideon bir yandan Charis ile aralarındaki yakınlaşmaya karşı koymaya çalışır çünkü güzeller güzeli Charisin kendisi gibi travmalar yaşamış, bunların etkisinden kurtulamamış bir adamdan çok daha iyisini hak ettiğini düşünmektedir. Bir yandan da genç kızı kurtarmanın tek yolunun onunla evlenmesi olduğunun farkındadır.
Charisin planları, Gideonun yaralı ruhunu tedavi etmeye ve onların tutku dolu aşklarını özgürce yaşamalarını sağlamaya yetecek midir?

Tek kelimeyle romantik.
Eloisa James

Okuyucular birbirine derinden aşık, muhteşem iki karaktere bayılacaklar.
Publishers Weekly

Campbell, müthiş etkileyici, çarpıcı, güçlü aşk hikayeleriyle okuyanları kendine esir ediyor.
Kathe Robin, Romantic Times Book Reviews

Gideon kıpırdamadan, kızın hareketlenmeye başlamasını izledi. Gün ışığı altında, sisli ela rengi gözleri, dışarıdaki kar yağışını aksettiriyordu. Gözleri açıldı ve yavaş yavaş Gideon'a odaklandı. Suçlayıcı bakışlarla.
''Beni uyuttunuz.'' Sesi, ağzında bir şeyler geveler gibiydi. Uykudan ya da şişmiş yüzünden dolayı. Ya da afyondan.
''Dinlenmen gerekiyordu. Sadece bir damla afyon ruhuydu.'' Çok daha fazlası. Ama Gideon onu yatıştırabilmek için başka bir yol düşünememişti.
''Bir daha yapma,'' dedi kız daha temkinli bir şekilde. Gözleri, derin bir yeşil renge dönüştü. Gözlerinin için, gün ışığı altında altın gibi parlıyordu. Hırpalanmış yüzündeki tek güzel yer, gözleriydi.
Adam, onaylayarak kafasını eğdi. ''Yapmam.'' Duraksadı. ''Kendini nasıl hissediyorsun?''
Kız, dudağındaki yaraları zorlayarak gülümsedi. En azından sesinde kuru bir mizah vardı. ''Sanki bir katır bana vurmuş gibi. Büyük, sinirli bir katır.''
Başı dik bir şekilde, kaderini göğüslemişti. Ne ağlıyordu ne de korkudan geri çekiliyordu. Kızın cesareti, Gideonun nefesini kesti ve hak ettiğinden daha fazlasını istemesine neden oldu.
Charisin dediği gibi, şans eseri tanışmış iki yabancıydılar. Kaçınılmaz kadere karşı koymak gereksizdi. Kız, ona göre değildi. Hiçbir zaman da olamazdı. Hiçbir kadın olamazdı.
Bu lanet olası gerçekle, aylar önce yüzleşmişti.

Hindistanda tutsak edilen İngiliz casusu Sir Gideon Trevithick ülkesine döndüğünde ulusal kahramandır. Bir yıl boyunca işkence gören Gideon insanlarla ilişki kurmakta güçlük çekmeye başlamış ve içine kapanmıştır. Ancak çok zor durumda olan Lady Charis Weston ile karşılaşınca, duyduğu ilgi ve yakınlığı gizleyemez. Charis, kendisine miras kalmasını istemeyen ve onu şiddet uygulayarak istemediği bir adamla evlenmeye zorlayan üvey ağabeylerinden kaçmaktadır.
Gideon bir yandan Charis ile aralarındak... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 416 sayfa

2010 tarihinde , Epsilon tarafından yayınlandı


Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

6.9 puan (21 kişi)
48 okumuş, 16 okumak istiyor, 1 okuyor

7.6 puan (38 kişi)
102 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

6.9 puan (32 kişi)
67 okumuş, 19 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (36 kişi)
67 okumuş, 21 okumak istiyor, 1 okuyor

7.9 puan (38 kişi)
91 okumuş, 25 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (26 kişi)
53 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (32 kişi)
77 okumuş, 19 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (50 kişi)
92 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (42 kişi)
101 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

6.8 puan (45 kişi)
100 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

K.Ş.
1 kişi
Dilara Korkmaz Nurhan U. ebrusner Zeynepim prize123 Mbskra İlkind zeeyneep hayriye nill35 Sevgi06 ezgi_sue Betty Only Carpe_Diem que lyle89 Kayla_Oz Hayata devam NuRTeNcE şahende okuyucu Serap_Köksal melahat Aviendha Canan Buk@ pizbola Hanife Albayrak hulyami elifkayhan Nesslii GLY effy glnlcr Neva sardam Belinda pl1
84 kişi
Sedaslan Hikari a-sibel sydney yok denizim SDA Briseis Joseph Zekiye beyzaaa hAnAJks MİRSAD aysel aysel
14 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Yazarın okumadığım tek kitabını okuyup bitirdim. Birçok okur kitabı Mahrem'e benzetmişti. Ben benzemesinden çok andırdığını düşünüyorum. Ancak okurken biraz hayal kırıklığına uğradım, belki önceden okuduğum 4 kitabın muhteşemliğinden sonra bu bana yavan gelmiş olabilir. Karakterlere zaten değinmeyeceğim gayet güzel işlenmişlerdi.

Şimdi bu yazarın ülkemize yeni kitabı ne zaman gelecek diye beklemekten başka bir şey yapamamak çok sinir bozucu.

3 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Yazardan etkileyici bir hikaye daha. Gideon un yaşadıklarını okuyunca dehşete düşeceksiniz bence.Ben çok etkilenmiştim.Dokunuma fobisi var ve nedennide öğreniyorsunuz. Historial ve romantizm sevenler okusun.

5 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kitabı yeni bitirdim.Ama Mahrem ile çok benzer yönleri vardı sanki Yazar kendini tekrarlamış gibi geldi bana..Ama hikayeyi beğenmedim değil çok beğendim.Kahramanları özellikler Gideon Mahrem'deki Matthew ile çok benzeşiyordu..Mahremdeki Matthew'da amcasından yıllarca ağır işkence görüyordu.Yinede çok dokunaklı bir hikaye idi..Kısaca yazar kendini tekrar etmiş olsa da beğendim..Tavsiye ederim...

6 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Mahrem'i okuduktan sonra yazarın diğer kitabı diye ne kadar yana döne aramıştım... Çok güzel bir aşk romanı daha...

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Gerçekten güzel bir aşk vardı bu kitapta. Uğruna her şeyi göze alan ve karanlığı savuşturan bir aşktı hemde :) Tabi ki bu aşkı ilmek ilmek dokuyan Charis .... Bu karaktere bayılmamak elde değil.Her şeye rağmen ayakta kalmasını bildi ve Gideon u içine hapsolduğu karanlıktan kurtardı.Azmine hayran kalmamak elde değildi.Özellikle Gideon un ondan uzak durmaya çalıştığı zamanlarda, her ne olursa olsun ne konuşulursa konuşulsun vazgeçmedi.Ve kendini bana öyle güzel sevdirdi ki!! Gideon un çok zor şeyler yaşamış olduğunu göz önünde bulundurarak aldığı mantıksız kararları mazur görüyorum.Hiç tasvip edilmeyecek derecede kendisini hor görüyordu ki acımadım desem yalan olur...Neyse ki Charis Gideon un karanlıklarının üzerine bir güneş gibi doğdu da bize de böyle güzel bir kitap okumak nasip oldu :) Yazarın dili çok akıcıydı.Diğer kitaplarını da okuma kararı aldım...Tavsiye ederim gerçekten güzeldi.
İyi okumalar canlar:) :)

3 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Yazarın Mahrem kitabını okuduktan sonra uzun bir süre başka bir kitabını okumamıştım tekrar bir kitabını okuma fırsatı bulunca ve beğenince bu kitaba başladım keşke yazara ara vermeseymişim çok sevdim kitabı.

Charis'in babasından kalan miras nediyle üvey abileri ile başı derttedir. Mirasa el koymak isteyen üvey abileri onu evlendirmek istemişlerdir Charis evlenmek istemeyince de ikna olsun diye her türlü yola başvurmuşlardır en son kötü bir şekilde dayak yedikten sonra Charis dayanamayıp kaçmıştır saklandığı ahırda ise onu Gideon bulmuştur.
Gideon Hindistan da esir alınmış ve arkadaşları ile birlikte bir çukurda işkenceye mahkum edilmiştir. Sadece kendisi kurtulmuştur fiziksel yaralarının yanın da ruhsal yaraları da vardır inanlara dokunamıyor ve ona dokunduklarında da kötü oluyor. Aslında ruhsal yaraları olan erkekler sıradan bir durum ama Gideon bana farklı geldi durumu beni üzdü.
Gideon güçlü düşmanlar karşısında ayakta durmanın ne kadar zor olduğunu bildiğinden Charis'e yardım eder ve maceraları başlar.

Charis ona bayıldım her şeye rağmen dimdik duruşu vazgeçmemesi sevdiği adamı iyileştirmesi çok güzeldi normalde iten erkeğe karşı kızlarda bir süre vazgeçme olurdu bir ayrılık yaşanırdı burda olmaması da çok hoşuma gitti. Hiç sıkılmadan okudum çok beğendim yazara kaldığım yerden devam.

1 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Severek okudum ama adı günahın esiri değil acının esiri olmalıymış
Tavsiye edilir 😍

1 yıl, 5 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski