Aşk Zamanı (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Yirminci yüzyılın ilk yarısında, Kahire; varlıklı, dul bir kadın: Ain hanım. Şımartarak büyüttüğü oğlu İzzet, arkadaşı Hamdun, ikisinin de âşık olduğu güzel Bedriye ve bahtsız Seyyide; bütün bir mahalle ve o mahallede Mısır’ın saklı yüzü. Necip Mahfuz, Aşk Zamanı’nda okurunu umutsuz bir aşkın çevresinde ördüğü entrikalara, yeraltı örgütlerine, örtünmeye mahkûm kadınların cesaretle adım attığı tiyatro ve gösteri dünyasına götürüyor. Gerçekleşmeyecek hayallerin peşinde koşan, yolunu tesadüflerle ören ve kendi tercihi olan yalnızlığın içinde avunmaya çalışan amaçsız ve hedefsiz İzzet, en yakınlarının kaderini değiştirecek adımı attığında bu seçimin yalnız onlara değil kendine de ihanet olduğunu çok sonra anlayacaktır.

Kulüpteki odasına kapanıp hayatını gözden geçirmeye başladı. İlk kez değildi, ancak duyguları altüst olmuştu. Önceleri boşluktan bunalırdı, fakat sonra o boşluğu inanmadığı bir işle doldurmuştu. Doldurmamış mıydı? Oysa İzzet ne tiyatro adamıydı ne de gece kulübü ona göreydi. “Ömrümde yaptığım işler bir şeylerden, arzuladığım şeylerden ya da intikam duygularından kaçış oldu hep,” diye geçiyordu zihninden. “Beni yoldan ilk çıkaran annemdi, tamamen iyi niyetle hareket etmişti oysa. Böyle şeyleri anlama ya da sindirme yeteneğinden yoksunum. Tek istediğim biraz huzur. Kendimle barışık olmaya ihtiyacım var.”

Yirminci yüzyılın ilk yarısında, Kahire; varlıklı, dul bir kadın: Ain hanım. Şımartarak büyüttüğü oğlu İzzet, arkadaşı Hamdun, ikisinin de âşık olduğu güzel Bedriye ve bahtsız Seyyide; bütün bir mahalle ve o mahallede Mısır’ın saklı yüzü. Necip Mahfuz, Aşk Zamanı’nda okurunu umutsuz bir aşkın çevresinde ördüğü entrikalara, yeraltı örgütlerine, örtünmeye mahkûm kadınların cesaretle adım attığı tiyatro ve gösteri dünyasına götürüyor. Gerçekleşmeyecek hayallerin peşinde koşan, yolunu tesadüflerle ö... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 133 sayfa

2011 tarihinde , Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlandı


ISBN
9944756600

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.0 puan (1 kişi)
5 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (26 kişi)
39 okumuş, 24 okumak istiyor, 2 okuyor

8.4 puan (19 kişi)
26 okumuş, 8 okumak istiyor, 0 okuyor

2 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (2 kişi)
4 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

7.2 puan (4 kişi)
8 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

2.0 puan (1 kişi)
1 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (4 kişi)
6 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (10 kişi)
18 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

kitaplarla beslenmek
1 kişi
zileliyusuf Siyam darqfly PulpFiction teomaninan01 dsaydam veli sandukam asabibakire derpapalagi zuz bilalante seyyah gül nvn ıslakçeltik kagitkayik Zuhalay Kafsiel hayalkar Bayvosvos elistopcu burcuva hul_ya  Gülay  Cansever Papillion02 demian kanserkedi kitapsevinci IşılBulut aksakallıdedeçınar özo leylisram
32 kişi
şüheda moculus KARAMELA zynpbz beyzaaa VerloreN`RooS eldanar Fısıltı` busumm booking40 outofcontrol bhtr
12 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

gayet güzel sürükleyici

5 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Yazarın ilk okuduğum "Kahire üçlemesi " ne göre bu biraz vasat kaldı. Mükemmel bir eserden sonra insan daha iyi bir şey bekliyor sanırım.mutlaka okunması gerekir diyeceğim bir eser değil.

3 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

http://kitapsevinci.blogspot.com.tr/2014/12/ask-zamani-necip-mahfuz.html

3 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Necip Mahfuz'un okuduğum ikinci kitabı. Buruk bi hikayesi var. Çok beğendim. Bölümlerinin kısa kısa oluşu okumasını hızlandırıyor.

3 yıl, 3 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski