Kullanıcı Araçları

V. C. Andrews

36 kişi favori yazarlarına eklemiş

Yazar Açıklaması (düzenle)

(Cleo Virginia Andrews)

1923 Virginia doğumludur. Küçük yaşta okulda merdivenlerden düşüp ömür boyu tekerlekli sandalyede üzerinde yaşamak zorunda kalır ama V. C. Andrews bundan şikayetçi olmadığını her fırsatta tekrarlar. Kitaplarını daha çok V. C. Andrews veya Virginia C. Andrews adlarını kullanarak yazmıştır. Romanlarının çoğunda bir ailenin dramlarını gotik korku öğeleri kullanarak anlatır. Genelde bu hikâyeler ölümcül aile sırları, yasak aşk, yoksulluktan zenginliğe geçiş gibi konular etrafında döner dolaşır. Kitapları bir çok dilde baskı yapmıştır.

Yazar 1986’da göğüs kanserinden ölünce, mirasçıları isimsiz-yazarlar kadrosuna yine V. C. Andrews adıyla kitaplarının devamını yazdırırlar. Bu yazarlardan biri, aynı adlı film uyarlaması da bulunan The Devil's Advocate (Şeytanın Avukatı) kitabının yazarı, korku edebiyatının ustalarından Andrew Neiderman'dır.

Serileri genellikle 5 kitaptan oluşur. İlk kitaplarda baş kahraman genellikle genç ve güzel bir kızdır. 4. kitapta bu genç kızın çocuğu veya başka bir aile üyesi anlatılır. Ve serinin en son kitabında yine bu genç kızın annesi veya büyükannesi ilk kitaba göndermelerde bulunarak yazılır ve olaylar bağlanır.

Yazar Detayları (düzenle)

Cinsiyet
Kadın
Doğum Tarihi
6 Haziran 1923
Doğum Yeri
Virginia, ABD
Ölüm Tarihi
19 Aralık 1986
Ölüm Yeri
Virginia, ABD

Kitapları (birleştir)