Kullanıcı Araçları

stephenie meyer düzenleme geçmişi

ilkeryus, stephenie meyer isimli yazarın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

Stephenie Meyer,Alacakaranlık Meyer, Alacakaranlık serisi ile tanınan ABD'li yazardır. Otuz yedi farklı dile çevrilen Alacakaranlık romanları dünya çapında yetmiş milyondan fazla kopya sattı.Alacakaranlık sattı. Alacakaranlık romanının aynı adlı film uyarlaması ise 21 Kasım 2008'de gösterime girdi ve yaklaşık 380 milyon dolar hasılat elde etti. Meyer'in ayrıca Göçebe (The Host) adlı bir bilim kurgu romanı da vardır.
Meyer USA Today tarafından 2008'de "Yılın Yazarı" seçildi.Alacakaranlık'ın seçildi. Alacakaranlık'ın en çok satan kitap olduğu 2008'de Meyer'in kitapları toplamda 22 milyon satarken yazar da o senenin birincisi oldu.
4 yıl, 7 ay
Lucresia, stephenie meyer isimli yazarın detaylarını düzenledi

Doğum Günü düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 24
Doğum Ayı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 12
Doğum Yılı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 1973
Doğum Yeri düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali Hartford, Connecticut, ABD
Cinsiyet düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali Kadın
WebSitesi düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali http://www.stepheniemeyer.com/
9 yıl, 7 ay
Lucresia, stephenie meyer isimli yazarın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

Stephenie Meyer,Alacakaranlık serisi ile tanınan ABD'li yazardır. Otuz yedi farklı dile çevrilen Alacakaranlık romanları dünya çapında yetmiş milyondan fazla kopya sattı.Alacakaranlık romanının aynı adlı film uyarlaması ise 21 Kasım 2008'de gösterime girdi ve yaklaşık 380 milyon dolar hasılat elde etti. Meyer'in ayrıca Göçebe (The Host) adlı bir bilim kurgu romanı da vardır.
Meyer USA Today tarafından 2008'de "Yılın Yazarı" seçildi.Alacakaranlık'ın en çok satan kitap olduğu 2008'de Meyer'in kitapları toplamda 22 milyon satarken yazar da o senenin birincisi oldu.
9 yıl, 7 ay