Kullanıcı Araçları

eleanor h. porter düzenleme geçmişi

mustafasahin, eleanor h. porter isimli yazarın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

1868 yılında New Hampshire'de Hampshire'da doğdu. Sağlığının bozulması üzerine küçük yaşta okulunu terk etmek zorunda kaldı. Bir süre New England konservatuarında konservatuvarında müzik öğrenimi gördü. Hiç kuşkusuz müzik onun dünyaya bakışına bir yumuşaklık ve duyarlılık kazandırdı. 24 yaşındayken John L. Porter ile evlendi. İlk evlendi.

İlk
romanları: Çapraz Akıntılar, Suların Çekilmesi ve Bayan Billy'dir. Bu zarif, narin kız nice insanları mutluluğa ulaştıran ulaştıran, onlara iyimserliği tattıran Pollyanna romanında kendi hayatını ve duygularını anlattı. Çocukların ve büyüklerin sevgilisi olan Pollyanna yayınlanır yayınlanmaz satışı milyonlara ulaştı. Romanın kahramanı küçük kız, her olayda iyimserlik arayan, dünyadaki karanlıkları pembeye boyayan bir mutluluk perisiydi.
9 yıl, 4 ay
mustafasahin, eleanor h. porter isimli yazarın detaylarını düzenledi

Doğum Günü düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 19
Doğum Ayı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 12
Doğum Yılı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 1868
Ölüm Günü düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 21
Ölüm Ayı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 5
Ölüm Yılı düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali 1920
Doğum Yeri düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali Littleton, ABD
Ölüm Yeri düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali Cambridge, ABD
Cinsiyet düzenlenmiş, eski hali boş, yeni hali Kadın
9 yıl, 5 ay
mustafasahin, eleanor h. porter isimli yazarın açıklamasını düzenledi

eski halini göster | yeni halini göster | değişimi göster

1868 yılında New Hampshire'de doğdu. Sağlığının bozulması üzerine küçük yaşta okulunu terk etmek zorunda kaldı. Bir süre New England konservatuarında müzik öğrenimi gördü. Hiç kuşkusuz müzik onun dünyaya bakışına bir yumuşaklık ve duyarlılık kazandırdı. 24 yaşındayken John L. Porter ile evlendi. İlk romanları: Çapraz Akıntılar, Suların Çekilmesi ve Bayan Billy'dir. Bu zarif, narin kız nice insanları mutluluğa ulaştıran onlara iyimserliği tattıran Pollyanna romanında kendi hayatını ve duygularını anlattı. Çocukların ve büyüklerin sevgilisi olan Pollyanna yayınlanır yayınlanmaz satışı milyonlara ulaştı. Romanın kahramanı küçük kız, her olayda iyimserlik arayan, dünyadaki karanlıkları pembeye boyayan bir mutluluk perisiydi.
9 yıl, 5 ay