Kullanıcı Araçları

Aysel Gürmen

Yazar Açıklaması (düzenle)

1956 yılında Kıbrıs'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini, 1963-1974 yılları arasında Kıbrıs'ta tamamladıktan sonra lisans öğrenimi için İstanbul'a geldi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Eğitim bölümlerini bitirdikten sonra, aynı üniversitede Yaygın Eğitim Yüksek Lisans Bölümüne devam etti.

Yüksek Lisans öğrenimi sırasında Yaygın Eğitim Araştırma ve Proje uygulama uzmanı, Prof. Dr. David Kline'in (Harvard Üniversitesi) öğrencisi oldu. D.P.T. - Harvard Üniversitesi işbirliği ile yürütülen H.E.M. (Halk Eğitim Merkezleri) araştırmasında asistanlık yaptı. Tam Öğrenme Yöntemi (Mastery Learning Theory) kuramının mimarı Prof. Dr. Benjamin S. Bloom'un yetiştirdiği öğrencilerden Prof. Dr. Güzver Yıldıran'ın öğrencisi ve asistanı olma şansını buldu. 1995 - 2008 yılları arasında kurucularından biri olduğu Uçanbalık Yayınlarının yöneticiliğini yaptı. 2008 yılında Kırlangıç Yayınlarını kurdu.

Okul öncesi ve ilköğretim çağı çocukları için elliye yakın kitabı var. Eğlenceli öykülerden oluşan Selen'in Öyküleri Dizisi (13 Kitap) hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından zevkle okunuyor. Yazdığı metinlerin bazıları Türkçe Ders Kitaplarında yer almaktadır.

Yazar Detayları (düzenle)

Yazarın detayları bulunmamaktadır ...

Kitapları (birleştir)