serhanuresin

Detayları:  serhan üresin, ankara, 57 yaşında, Erkek
Hakkında: 
HUZURU HER ŞEYDE ARADIM, HİÇ BİR YERDE BULAMADIM; ELİMDE BİR KİTAPLA ÇEKİLDİĞİM KÖŞEDEN BAŞKA....
44 takip ettiği ve 37 takip edeni var. 370 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu

eylemsizlik86

eylemsizlik86: serhann bey.mrh..kemal tahir okumuşsunuz bu aralar..yazarların kitaplarını eklerken olan kitapları tekrar ekleme yapmayalım..esir şehir serisi mevcut zaten..iyi okumalar

3 yıl, 7 ay önce gönderildi

Son Haberler

serhanuresin bir değerlendirme yaptı.
Oblomov

10

İvan Gonçarov ( 1812 - 1891 ) Çok fazla yazmamasına rağmen.Rusya'nın en önemli yazarların biri olarak kabul edilir. Oblomov 1857 yılında yayaınlandığında çok ses getirmiş, hem trajikomik bir karakter hemde adıyla özdeşlemiş bir insanlık durumu kazandırmıştır.

Harika bir roman Oblomovluk diye bir insanlık durumu kitaptan bir pasaj yazdığımda çok daha iyi anlaşılacak..
" Uzanmak İlya İlyiç ne hastalarda yada uykusu gelmiş insanlarda olduğu gibi bir zaruret, ne yorgun bir kimsedeki gibi geçici bir ihtiyaç, nede uyuşuk bir insandaki bir zevkti. Bu onun tabii hali idi evde olduğu zamanlar ( evde olmadığı zamanda hiç yok gibiydi ) hep uzanırdı.
Aslında çok varlıklı asil değişen dünyaya ayak uyduramamış, tertemiz , dürüst, altın kalpli bir karakter Oblomov. Kesinlikle akılda kalacak bir roman kahramanı. Andrey İvanoviş Ştolts Olga Sergeveyna başta olmak üzere tüm karakterler muhteşemdi

Çok beğenerek okudum ve keşke daha çok eser üretseymiş diye düşündüm. yine bir Rus edebiyat severi olarak roman sanatı Rus' yazarlardan okunduğunda başka türlü bir keyif veriyor diye düşündüm.....

İvan Gonçarov ( 1812 - 1891 ) Çok fazla yazmamasına rağmen.Rusya'nın en önemli yazarların biri olarak kabul edilir. Oblomov 1857 yılında yayaınlandığında çok ses getirmiş, hem trajikomik bir karakter hemde adıyla özdeşlemiş bir insanlık durumu kazand... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 ay önce
serhanuresin bir değerlendirme yaptı.
Göremediğimiz Tüm Işıklar

8

Anthony Doerr 1973 Cleveland Ohio doğumlu Amerikalı yazar. İngiltere'nin 124 yıllık edebiyat dergisi Grantanın en iyi genç romancılar listesindedir. Ayrıca bir çok ödül sahibidir. 2014 yılında yılında yayınladığı 10 yıllık bir çalışma ürünü olan Göremediğimiz Tüm Işıklar 2015 yılında Pulitzer en iyi kurgu ödülüne layık görülmüştür.

Kendisini unutturamayacak kadar güzel.... The New York Times
,
Güzel, samimi bir hikaye tutku dolu görkemli... Los Angeles Times

Bir şaheser...... BBC ( kitaptan Alıntılar )

Alev Denizi adlı 133 karatlık ortasında kırmızı alev gibi lekesiyle. sahip olana ölümsüzlük yakınlarına felaket getirdiğine inanılan Paris Doğa Tarihi Müzesinde saklanan paha biçilmez bir taş .. Roman bu müzenin çilingiri olan Daniel LeBlanc kızı Marie-Laura LeBlanc ve Almanya Zollverein adlı bir yerde kimsesizler yurdunda yaşayan Werner PFennig ve kız kardeşi Jutta etrafında !934 -2014 yıllarında geçiyor.

Roman 575 Sh ve 13 blm bir çok bölümden oluşuyor. İlk başladığımda ilk bir kaç sayfa, çocuk kitabı deyip bırakmayı düşündüm. Pulitzer Ödüllü hadi bir kaç sayfa daha derken roman beni içine adeta alıverdi. Müthiş keyif alarak okudum ve bitirdim.

Kitap her yaşa hitap eden bir hikaye. Çocuklarına okuma alışkanlığı edindirmek isteyen ebeveynler, öğrencilerine kitap öneren öğretmenler kitabı alıp incelesinler ve tavsiye etsinler sonuç çok güzel olacak eminim Harika bir kitap....Anthony Doerr 1973 Cleveland Ohio doğumlu Amerikalı yazar. İngiltere'nin 124 yıllık edebiyat dergisi Grantanın en iyi genç romancılar listesindedir. Ayrıca bir çok ödül sahibidir. 2014 yılında yılında yayınladığı 10 yıllık bir çalışma ürünü olan Gör... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 4 ay önce
serhanuresin okumuş bitirmiş.
Göremediğimiz Tüm Işıklar

Marie-Laure, bir müzede kilit ustası olan babasıyla birlikte Paris'te yaşamaktadır. Gözleri gün geçtikçe daha az görmeye başlayan Marie-Laure, altı yaşına geldiğinde kör olur. Babası ona yaşadıkları mahallenin mükemmel bir minyatürünü yapar, böylece her yeri parmaklarıyla ezberler ve artık dışarı çıktığında evinin yolunu bulabilecektir. Fakat bir sabah savaşın kara bulutları şehrin üzerine çökünce, yanlarında müzeye ait içi sırlarla dolu bir taş ile, Saint-Malo'da deniz kenarında bir evde yaşayan, yirmi yıldır dışarı adım atmamış olan amcalarının yanına gitmek zorunda kalırlar.

Almanya'da bir maden kasabasında kız kardeşi ile birlikte bir yetimhanede büyüyen Werner'in önündeki tek seçenek, on beş yaşına geldiğinde babasının öldüğü madende çalışmaktır. Işık kadar beyaz saçları ve sonsuz merak içinde yüzen zihni ile Werner özel bir çocuktur. Bir gün şans eseri eski bir radyo bulup onu çalışır hale getirince ve karşılaştığı her elektronik aleti dakikalar içinde tamir edince, bir subay tarafından keşfedilir ve sonradan bir katil ordusu olduğunu öğreneceği özel bir okula gitme fırsatı elde eder. Orada dâhi olmasının bedelini ödeyip, hayatın acı taraflarına tanıklık ederken, kendisini Marie-Laure ile kaderlerinin kesişeceği Saint-Malo'da bulur.

Göremediğimiz Tüm Işıklar, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle kısa sürede bir milyondan fazla sattı, yılın en çok konuşulan kitabı oldu.

Marie-Laure, bir müzede kilit ustası olan babasıyla birlikte Paris'te yaşamaktadır. Gözleri gün geçtikçe daha az görmeye başlayan Marie-Laure, altı yaşına geldiğinde kör olur. Babası ona yaşadıkları mahallenin mükemmel bir minyatürünü yapar, böy... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 4 ay önce
serhanuresin bir değerlendirme yaptı.
İtiraf Ediyorum

8

Jaume Cabre 1947 Barcelona doğumlu Katalan yazar. Barcelona Katalan Üniversitesini bitirdikten sonra, çeşitli Üniversitelerde öğretim görevlerinde bulundu. Bir dönem Sinema ve Tv lerde senaristlik yaptı. 1974 yılında yazarlığa başladı ve eserleri bir çok dile çevrildi.

Roman " Laurintes Storioni Cremonensis me fecit 1764 " " Beni Cremonalı Storioni 1764 yaptı " yazısı yazan bir paha biçilme bir keman, yine paha biçilmeyen Pardac'lı Madonna kolyesi etrafında Ardevol ailesinin 8 yüzyıllara kadar uzanan müthiş hikayesi.

Çok güzel ve çok katmanlı bir romandı. Yer yer polisiye, macera, gerilim, dostluk, entrika, tutku, hüzün, Nazi toplama kampları ve çok büyük bir aşk.

Latin yazarları çok seven biri olarak çok severek okudum. Katalanca aslından çeviriyi yapan Suna Kılıç çok başarılı bir çeviri yapmış. Romanın sonundaki Karakterler ( bir hayli çok ) okunuşlarıyla verilmesini çok beğendim.

Yazar son sayfada 27 Ocak 2011 Auschwitz 'in kurtarılmasının yıldönümünde bu romanı bitmemiş olarak kabul ediyorum Matadepera 2003-2011 teşekkür yazısı yazmış. Bende devamını beklerim dedim içimden.....

Jaume Cabre 1947 Barcelona doğumlu Katalan yazar. Barcelona Katalan Üniversitesini bitirdikten sonra, çeşitli Üniversitelerde öğretim görevlerinde bulundu. Bir dönem Sinema ve Tv lerde senaristlik yaptı. 1974 yılında yazarlığa başladı ve eserleri bir... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 ay önce
serhanuresin okumuş bitirmiş.
İtiraf Ediyorum

Adria'nın derin bir suçluluk duygusuyla yaşadığı ömrü zihninin parça parça ölümüyle son bulurken, uzun zaman önce yitirdiği sevgilisine yazmaya başladığı mektup, bir günah çıkarmaya dönüşür ve bu kişisel itirafı Avrupa uygarlığının bir itirafına doğru yol alır. Roman boyu karşımıza çıkan nesneler, eserler, Avrupa'da yaratılmış bütün güzellikler ile bütün bu güzelliklerin üzerine düşen kötülüklerin ya da kötülüklerin üzerine düşen güzelliklerin gölgelerini gösterir.

Adria'nın derin bir suçluluk duygusuyla yaşadığı ömrü zihninin parça parça ölümüyle son bulurken, uzun zaman önce yitirdiği sevgilisine yazmaya başladığı mektup, bir günah çıkarmaya dönüşür ve bu kişisel itirafı Avrupa uygarlığının bir itirafına... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 ay önce
serhanuresin bir değerlendirme yaptı.
Avunamayanlar

7

Ünlü japon yazar Kazuo İshiguro 1954 doğumlu olup hemen hemen her yazdığı kitap aralarında Booker ödülü dahil bir çok ödül kazanmıştır. Avunamayalar da 1995 yılında Cheltenham ödülü kazandı.

Bu romanında bizi yazar tam anlamıyla çok katmanlı bir labirentin içerisinde dolaştırıyor. Yer yer çok güldüm, yer yer çok sıkıldım ama çoğunlukla çok keyif alarak okudum . Bitirdiğimde ana karakter olan Mr Ryder ve Mr Hofmann için bile okumaya değer dedim kendime. Ama herkesin keyif alacağı bir kitap olacağını hiç sanmıyorum...

Ünlü japon yazar Kazuo İshiguro 1954 doğumlu olup hemen hemen her yazdığı kitap aralarında Booker ödülü dahil bir çok ödül kazanmıştır. Avunamayalar da 1995 yılında Cheltenham ödülü kazandı.

Bu romanında bizi yazar tam anlamıyla çok katmanlı bir ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 5 ay önce
Daha Fazla Göster

serhanuresin şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

La Mancha'lı Yaratıcı Asilzade Don Quijote #1

%0

2019 Okuma Hedefi - serhanuresin

%30
serhanuresin 20 kitap hedefinden 6 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Delikanlı
Kardeş Kavgası
Julia Teyze
Yitik Adanın Öyküsü
 Mongoliad (3. Kitap)
İsa'ya Göre İncil
Açlık
Nagazaki
Cesur Yeni Dünya
Yaprak Fırtınası
Oyunbozan (Myron Bolitar, #1)
Kaplıcada Bir Konuk
Kazanan Yalnızdır
Bertie'nin Dünyası
Kızılağaçlar Kralı
Yanılsamalar Kitabı
Düşüş
Lord Jim
Koloni
Otranto Şatosu
Körlük
Zorba
Önemsiz Bir Adamın Günlüğü
Doğal Yaşam ve Başkaldırı
Sonu Olmayan Dünya - 2
Battallar ve İnsanlar
Doctor Faustus
Beyaz Şehrin Kafeteryaları
Kasaba
Şeker Portakalı (Zeze, #1)
Süreç
İvan İlyiç'in Ölümü
İşte O Adam
Therese Raquin
Çorum Üçlemesi 1 ( Yediçınar Yaylası )

Favori Yazarları (8 yazar)

mario vargas llosa
paul auster
hermann hesse
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (4 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (1 liste)

Takip Ettikleri (44 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (37 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

6 yıl önce üye olmuş.

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar...

Okuma Güncesi (tümü)

Körlük
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Elebaşılar Hergeleler
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Burma Günleri
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Kara Defter
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Albaya Mektup Yok
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Victory
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
La Mancha'lı Yaratıcı Asilzade Don Quijote #1
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz