fndkkk

28 takip ettiği ve 60 takip edeni var. 563 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

fndkkk bir değerlendirme yaptı.
Esir Şarkılar Vadisi

7

İyiydi guzeldi ama bu kadar uzatmaya gerek var miydi bilemiyorum. İlk sayfalari okumak cidden zordu. Ara verdikten sonra okumaya devam etmek ise daha da zordu. Normalde kitaptaki iki karakterin hikayesi anlatilir ama bunda her karakterin ayri hikayesi vardi. Bu da kitaba adapte olmayi epey zorlastiriyor. Son sayfalara dogru hareket gelse de kitapta, benedict kismi fazla geldi bana. Angela'nin gecmisini reddetmeyi surdurmesi ise bir yerden sonra epey sıkıcıydı. Genel itibariyle tipik Kimberley kitabi olmasina ragmen tugla kadar olmasi ve gereksiz uzatilmis kisimlar sebebiyle en cok sıkıldığım kitabı oldu.

İyiydi guzeldi ama bu kadar uzatmaya gerek var miydi bilemiyorum. İlk sayfalari okumak cidden zordu. Ara verdikten sonra okumaya devam etmek ise daha da zordu. Normalde kitaptaki iki karakterin hikayesi anlatilir ama bunda her karakterin ayri hikayes... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
fndkkk okumuş bitirmiş.
Esir Şarkılar Vadisi

Kalbin sol anahtarı suskun melodilerde gizlidir... Hayallerine tutkuyla bağlanan iki kadın... Biri, küçük bir Alman kasabasında yaşayan Ellie Frankel. Tek hayali, operada sahne alıp o güzel sesini herkese duyurmak... Ancak bu hayalin, hırsa dönüşüp onu düzenbazlık, açgözlülük ve pişmanlıklarla dolu bir yola sürükleyeceğinin farkında değildir. Diğeri, Londra'nın kasvetli havasını şarkılarıyla değiştiren Penny Bright... Ancak söylediği duygu yüklü şarkılar önceki hayatını değiştirmeye yetmiyordur. Dahası uğradığı bir saldırı sonrası kendini korkunun ve sakinleştiricilerin pençesinde bulacaktır. Tam yirmi yıl... Biri çaldığı bir hayatı yaşayacak ve hayatının aşkını sonsuza kadar kaybedecektir. Bir diğeri geçmişinden kurtulmaya çalışsa da karanlık anıları onu rahata eriştirmeyecektir. Ve her iki hayat da tek bir kişinin hırsına yenik düşecektir. Öyle bir sır düşünün ki Londra'dan Avrupa operalarına uzansın, sizi Yunan Adaları'ndan Avustralya'nın çorak topraklarına götürsün. Ve öyle bir şarkı hayal edin ki son notaları, pişmanlıklarınız sizi köşeye sıkıştırdığında kalbinize umudu vadetsin... Kimberley Freeman'ın muhteşem kaleminden dökülen Esir Şarkılar Vadisi ile sahip olduğumuz hayatı sorgulayacak, göz ardı ettiğimiz gerçek benliğimizi keşfetmenin önemini, yüreğe dokunan melodilerle anlayacaksınız...
Yazar 'KİMBERLEY FREEMAN' Diğer Kitaplar

Kalbin sol anahtarı suskun melodilerde gizlidir... Hayallerine tutkuyla bağlanan iki kadın... Biri, küçük bir Alman kasabasında yaşayan Ellie Frankel. Tek hayali, operada sahne alıp o güzel sesini herkese duyurmak... Ancak bu hayalin, hırsa dönüşüp o... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
fndkkk, 2021 Okuma Hedefi için kendine 54 kitap hedef koydu.

Hedefe doğru 1 kitap okumuş. okuduğu kitaplar

%1
2021 Okuma Hedefi

2021'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

2021'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

2 hafta önce
fndkkk, tarçınportakal tarafından yapılmış bir değerlendirmeyi beğendi.
Sana Söyleyemediğim Her Şey

3

Roman bir intiharın nedenlerini işlemesiyle bana Ölmek İçin 13 Sebep romanını hatırlattı. Aldığı ödüller nedeniyle daha iyi olacağını düşünmeme rağmen hayal kırıklığı yarattı.

Konusuna gelirsek Lydia isimli ana karakterimiz Çinli babası, tam bir Amerikan It Girl'ü olmaya çalışan annesi ve biri erkek biri kız olmak üzere 2 kardeşiyle yaşayan 15 yaşında bir genç kız. Roman annesiyle babasının tanışma hikayesiyle başlayıp Lydia'nın intiharından sonra ailesinin yaşadıklarını anlatıyor.

Babası James Çinli olduğu için her zaman dışlandığını düşünen çocuklarını sürekli popüler olmaya teşvik eden bir baba. Anneleri ise geçmişte doktor olmak istemiş ancak ilk kez dersine gelen hocasının odasına gidip sonra koynuna giren, annesinin tüm ısrarlarına rağmen Çinli kocayla evlencem en farklı ben olcam diye direten bir Amerikan sarışını. Daha sonra bu anne 2 çocuğu ve kocasını terk edip ben doktor olcam diye evi terk ediyor. Keşke anne intihar etseydi de aile rahatlasaydı. Bu nasıl bir ilgi açlığı nasıl bir salaklık. Bari boşan git kocan hayatına devam etsin. Ama o da yok illa kenarda yedekte ailem bulunsun diyen bir kadın. Sonra hamile olduğunu öğrenip eğitimini ikinci kez yarım bırakıyor ve yedek ailesine geri dönüyor. Daha sonra bu psikopat anne kızı Lydia'ya daha küçüklükten doktor olacan bilim insanı olacan diye baskı yapmaya başlıyor. Lydia ise aman herkes beni çok seviyor herkes beni çok düşünüyor diye intihar ediyor. Tam bir anasının kızı.

Sonuç olarak bu kitap bu kadar ödül aldıysa Ölmek İçin 13 Sebep nobel edebiyat ödülü almalı. Kimseye tavsiye etmiyorum.

Roman bir intiharın nedenlerini işlemesiyle bana Ölmek İçin 13 Sebep romanını hatırlattı. Aldığı ödüller nedeniyle daha iyi olacağını düşünmeme rağmen hayal kırıklığı yarattı.

Konusuna gelirsek Lydia isimli ana karakterimiz Çinli babası, tam bir A... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
fndkkk bir değerlendirme yaptı.
Çinli Zengin Sevgilim

6

İlk kitabin devami olarak gayet hos bir kitap olmus. Eglenceli komik ve bol aksiyonlu. Yazar Rachel gibi siradan bi kizin bu gorkemli hayata girisini kayip babanin bulunusuyla baslatmis. Tabi ki de baba fakir biri degil ultra zengin. Her ne kadar Rachel siradan hayatindan mutlu gorunse de yeni sahip oldugu baba ve kardesin cevresi pek tabi rahat vermiyor ve bir suru olayla karsilasiyor. Astrid ve Michael cephesinde isler yoldan cikiyor ve bu kitapta o sevimli Michael'in ne kadar varos bi adam oldugunu goruyoruz. Neyse ki elde yedek stepne olarak Charlie var, canimiz cigerimiz. Kimsenin burnunun ucuna koymadigi Kitty ise bu kitapta epey yer aliyor. Hatta olaylar onun cevresinde donuyor bir bakima. Yine bol bol abarti , zenginligi goze sokma , kim daha zengin yaristirmasi bu kitapta da var. Ben okurken epey eglendim. İsimler karakterler karmasik olsa da okutturuyor kendini.

İlk kitabin devami olarak gayet hos bir kitap olmus. Eglenceli komik ve bol aksiyonlu. Yazar Rachel gibi siradan bi kizin bu gorkemli hayata girisini kayip babanin bulunusuyla baslatmis. Tabi ki de baba fakir biri degil ultra zengin. Her ne kadar Rac... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 ay önce
fndkkk okumuş bitirmiş.
Çinli Zengin Sevgilim

Kwan, moda dünyasını ve şişkin egoları hedef alan atışlarında tam isabet kaydediyor. Karakterleri gerçek hayattan alınmış olsun ya da olmasın, onların tarzına ilişkin gözlemleri gayet yerli yerinde. Okurları şaşırtmayı ve merak ettirmeyi iyi biliyor. Eleştirel ve hınzır.
-Janet Maslin, The New York Times-

Bu kitaba bayıldım! Dedikoducu Kız (Gossip Girl), Hanedan (Dynasty) ve İngiliz Kraliyet ailesi aynı çatı altında buluşmuş gibi. Kwan'ın karakterleri paldur küldür yaşıyorlar ve buna tanık olmak çok eğlendirici.
-Elaine Lui, Flare-

Bu yılın en iyi yaz kitabında, âdeta Jane Austen Singapur'a yerleşiyor.
-Alyssa Rosenberg, The Washington Post-
(Tanıtım Bülteninden)

Kwan, moda dünyasını ve şişkin egoları hedef alan atışlarında tam isabet kaydediyor. Karakterleri gerçek hayattan alınmış olsun ya da olmasın, onların tarzına ilişkin gözlemleri gayet yerli yerinde. Okurları şaşırtmayı ve merak ettirmeyi iyi biliyor.... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 ay önce
Daha Fazla Göster

Favori Yazarları (8 yazar)

Favori yazarı yok.