Dr.Watson

49 takip ettiği ve 58 takip edeni var. 563 değerlendirme yapmış.

Son Aktiviteler

Dr.Watson okumuş bitirmiş.
Kersten, Himmler'in Doktoru Bölüm 2: İnsanlık Adına

Acımasız mide ağrıları çekmekte olan Himmler, adeta sihirli ellere sahip bu fizyoterapist doktordan kendisini tedavi etmesini istediğinde, kendisi bir Anti-Nazi olan Felix Kersten ilk önce bu isteği reddetmeyi düşünse de daha sonra bunu Nazilerin ellerindeki mahkumların lehine kullanmayı düşünür ve kabul eder. Başarılı olur mu, takdir görür mü yoksa Nazi olmakla mı suçlanır?

Acımasız mide ağrıları çekmekte olan Himmler, adeta sihirli ellere sahip bu fizyoterapist doktordan kendisini tedavi etmesini istediğinde, kendisi bir Anti-Nazi olan Felix Kersten ilk önce bu isteği reddetmeyi düşünse de daha sonra bunu Nazilerin ell... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
Dr.Watson, 2021 Okuma Hedefi için kendine 100 kitap hedef koydu.

Hedefe doğru 4 kitap okumuş. okuduğu kitaplar

%4
2021 Okuma Hedefi

2021'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

2021'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

1 hafta önce
Dr.Watson okumuş bitirmiş.
Kahve Öyküleri

İngiltere'nin en çok okunan yazarlarından Alexander McCall Smith, Kahve Öyküleri'nde Edinburgh'un renkli simaları ve onların eğlenceli öykülerine geri dönüyor, İskoçya Sokağı 44 Numara'nın ilginç karakterlerinin yeni maceralarını anlatıyor.

Narsist ve yakışıklı Bruce emlakçılık kariyeri sona erince şarap tüccarlığına atılıyor. Uzun süredir Bruce'dan çeken ev arkadaşı Pat Macgregor gerçek aşkı ararken, komşusu Domenica Macdonald'ın çöpçatanlığı yüzünden kendisini bir nüdist pikniğinde buluveriyor.

Altı yaşındaki olağanüstü çocuk Bertie Pollock, yoga ve pembe tulumlarla dolu bir hayat yerine, her küçük çocuk gibi balık avlayacağı ve rugby oynayacağı bir hayata kavuşmak istiyor. Baskıcı annesi Irene ile psikoterapisti Dr. Fairbairn'e başkaldırma planları yapıyor.

Bertie'nin pısırık babası Stuart oğluyla Glasgow yolculuğuna çıkıyor. Bertie iskambil oyununda Glasgow'un ünlü kabadayısı Domuz O'Connor'un parasını alınca, onun da babasının da hayatında önemli değişiklikler olmaya başlıyor.

İskoçya Sokağı 44 Numara'dan tanıdığımız ilginç kişilerin komik ve son derece eğlendirici maceraları Kahve Öyküleri'nde devam ediyor.

İngiltere'nin en çok okunan yazarlarından Alexander McCall Smith, Kahve Öyküleri'nde Edinburgh'un renkli simaları ve onların eğlenceli öykülerine geri dönüyor, İskoçya Sokağı 44 Numara'nın ilginç karakterlerinin yeni maceralarını ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 hafta önce
Dr.Watson bir değerlendirme yaptı.
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 hafta önce
Dr.Watson okumuş bitirmiş.
Küçük Şeytan

Rus sembolizminin özgün kalemi Fyodor Sologub, öncüllerinin izlediği yolu tamamen terk ettiği ve en önemli eseri sayılan Küçük Şeytan'da, sıradan insanların düştüğü trajikomik durumları sıradışı bir kasaba dekoruna yedirerek okuru adım adım kimin suçlu kimin kurban olduğunu sorgulatan bir çöküş panoramasına sürüklüyor.

Rus edebiyatını hâkimiyeti altına almış gerçekçilik akımına yapılmış en vurucu misillemelerden biri olan Küçük Şeytan, aynı zamanda Ekim Devrimi öncesi burjuva yaşantısını ve rehaveti, yıkıma götüren toplumsal çözülmeyi gözler önüne seriyor. Yazıldığı dönem ahlaka mugayir olduğu gerekçesiyle pek çok kez sansürlenen ve yasaklanan bu yer yer karnavalesk hiciv, sansürsüz haliyle ilk kez Türkçede...

Rus sembolizminin özgün kalemi Fyodor Sologub, öncüllerinin izlediği yolu tamamen terk ettiği ve en önemli eseri sayılan Küçük Şeytan'da, sıradan insanların düştüğü trajikomik durumları sıradışı bir kasaba dekoruna yedirerek okuru adım adım kimi... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 ay önce
Dr.Watson okumuş bitirmiş.
Evelyn Hardcastle’ın Yedi Ölümü

Varlıklı, mazisi karanlık bir ailenin genç ve güzel kızı olan Evelyn Hardcastle bu gece ölecek. Yarın da. Ertesi gün de.

Blackheath Malikânesi’nde bir kutlama için toplanan kalabalık, partinin keyfini çıkarırken Evelyn son nefesini verecek. Tekrar, tekrar ve tekrar. Katilin kim olduğunu bulması gereken ve her gün malikânedeki başka biri olarak uyanan kahramanımız ise kendi ismini dahi hatırlamıyor. Gizem gittikçe karmaşıklaşıyor: Bugün neden ve nasıl sürekli tekrar ediyor? Salgın doktoru kılıklı adam kahramanımıza neden yardım ediyor? Ayakçı ne istiyor? Anna kim? Hardcastle ailesi neler saklıyor?Bu cehennemden kurtulmak mümkün mü?

Stuart Turton, tüm dünyada ilgiyle karşılanan, İngiltere’de iki yüz binden fazla satan ilk romanında tekrarlanan gün fikrini çetrefil bir polisiye hikâyeyle harmanlıyor. Agatha Christie romanlarını ve Bugün Aslında Dündü filmini hatırlatan bu bulmacayı çözerken her hamlede şaşıracaksınız ve oyun hiç beklemediğiniz bir noktada bitecek.

Evelyn Hardcastle bu gece ölecek. Peki yarın?

“Kara bir komedi; akıl yakan ters köşeleri ve inanılmaz tuhaf karakterleriyle, bambaşka bir kapalı oda gizemi.” –Sarah Pinborough, Sunday Times çoksatanı Gözlerinin Ardında’nın yazarı

“Baş döndürücü. Orijinalliği kışkırtıcı, dehası ise şeytani. Şimdiye kadar okuduğum hiçbir şeye benzemiyor, hepsinden daha iyi.” –A. J. Finn, New York Times çoksatanı Penceredeki Kadın’ın yazarı

“Büyüleyici, bir havai fişek gösterisi gibi sona eriyor.” –The Guardian

Varlıklı, mazisi karanlık bir ailenin genç ve güzel kızı olan Evelyn Hardcastle bu gece ölecek. Yarın da. Ertesi gün de.

Blackheath Malikânesi’nde bir kutlama için toplanan kalabalık, partinin keyfini çıkarırken Evelyn son nefesini verecek. Tekrar... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 ay önce
Daha Fazla Göster

Dr.Watson şu an ne okuyor?

%51 Zararsızlık

%35
Sayfa 86.

Bilirbilmezler

%42
Sayfa 151.

Favori Yazarları (11 yazar)

Favori yazarı yok.