İkiz Bedenler (Rizzoli & Isles, #4)

En Son Değerlendirmeler

10 puan

her zamanki gibi harikaydı :D

10 puan

Albenili bir kitap,kurgusu ve anlatımı iyi,sürükleyici.

10 puan

müthiş gerilim

Profil Resmi
8 puan

Adli tıp uzmanı Dr. Maura Isles'in aniden bilmediği bir ikizinin olduğu ortaya çıkar. Ne var ki ikizi öldürülmüştür, hem de tam kendi evinin önünde...

9 puan

Tess işte tek geçerim onu ya harika :)

8 puan

Tess sanki formundan biraz düşmüş gibi :((( Ama yinede cinayet kategorisinde iyidir!

10 puan

tess her zamanki gibi süper yine..

10 yıl, 11 ay
10 puan

şoktayım...

Profil Resmi
8 puan

Kurgu çok güzel ama sonu vasat

9 puan

Bir Tess klasiği daha.

10 puan

Bi kerede şaşırmasam sonunda.....

8 puan

Tess kitapları anlatılmaz,okurken yaşanır.

Profil Resmi
10 puan

Tess Gerritsen yine kaleminin ustalığını göstermiş..

9 puan

Serinin en etkilendiğim kitaplarından biriydi..

Profil Resmi
8 puan

Kitap pek benim tarzım olmasa da güzeldi, anlatımı akıcıydı.Bir kitapta aradığım bir çok vardı.(özellikle sert kadınlar) Tek sorun olanları çoğu zaman önceden anlıyordunuz. Ballard'ın annaya aşık olması ya da Maura!nın annesini tekrar görmeye gidip babasının o canavar olması ya da Anna'nın Mauranın kardeşi olması. Biz bunları anında görüyoruz okuyucular olarak.Karakterlerin se bunu görmesi çok uzun zaman alıyor ve bu tür kitaplar beni sıkıyor.
Bu ufak kişisel olayın dışında Kitap Dönüşümlü olarak anlatılıyordu bazen iki kadın arasında paslaşma yaşanırken bazende kurbanların bakış açısına yöneliyordu.
Maura ve Rizzoli, Maura'nın yeni öğrendiği ikizinin cinayetini araştırırken bir dizi kaçırılma ve cinayeti araştırıyor. Kitabın temelinde Maura'nın aile ilişkisi DNA ve diğer şüpheleri yatıyor. Bu türü sevemedim.Yazarla ilgili belkide benim genelde okumadığım bir tür bu yüzden.
En sonunda Bayan Purvis'in aklını başına toplaması çok güzel oldu. Boşanırlar mı bilmem, ki gönlüm boşanmalarından yan, adama her şey müstahak. Karısı kaçırılmış hala arabanın lastiğinin derdinde ALlahın öküzü!!! http://i221.photobucket.com/albums/dd112...
Rizzolinin kocayı çok merak ettim. Belki sırf onun için tanıştıkları kitabı okurum, ya da ilişkileri hangi kitapta gelişiyorsa onu.Merak adama sevmediği türde kitapları bile okutturur.
Şimdi düşününce belkide sıkılmama neden olan şey yazarın dönerek anlatmasıdır. Sadece önemli detaylar bize sunuluyor ve bu, karakterlerin dünyasından kopmamıza neden oluyor. Isınamama nedenimin bu olması çok yüksek.

Profil Resmi
9 puan

Maura isles'in ikizi ölü olarak ortaya çıkar ve olaylar başlar.Sürükleyici bir Tess romanı daha..

Profil Resmi
10 puan

Tess Gerritsen'ın okuduğum en güzel kitabı. Bayıldım, tek kelimeyle harikaydı.

9 puan

İlk sayfadan itibaren çok sürükleyici ve etkileyici bir kitaptı.Kesinlikle okumalısınız!
http://zamansozleri.blogspot.com/2012/08/ikiz-bedenler.html

10 puan

Başından sonuna temposu hiç düşmeyen harika bir Tess Gerritsen kitabı daha. Hamilelerin okumamasını önemle tavsiye ederim.

Profil Resmi
9 puan

Bence şimdilik serinin en güzel kitabı gibi
canavar cerrahtan daha eğlenceliydi.

9 puan

Ilk defa bir gerilim kitabı beni bu kadar etkiledi. Hamile kadınlar ve canavar bir aile... Tess Gerritsen hayranıyim ve tüm kitaplarını okumak için sıraya dizdim bile. Bu kitap rüyalarıma girecek hatta gece uykumu kaçıracak kadar beni etkiledi. Cerrah daha kanlıydı daha iyiydi ama başta da söyledim hamile kadınlar yani anneler ışin içine girince farklı duygular uyandırdı bende...

10 puan

rizzoli-isles serisi her kitapta daha iyiye gitmiş bu kesinlikle yazarın başarılı olduğunu gösterir, ilk 3 kitapta genelde gerilim ön plandayken bu kitapta gerilimin yanına polisiye de oldukça iyi işlenmiş, kitabı gösteren en iyi yerin sonu olduğunu düşünen biri olarak sonu harikuladeydi...

9 puan

Giriş bölümünden itibaren insanı kendine bağlayan müthiş bir tıbbi-gerilim romanı.Müthiş çevirisi ve Tess'in müthiş yazımı ve anlatımıyla harika bir kitap.Kesinlikle tavsiye edilir. :)

5 puan

tessin rizolli farkı güzeldi mauraya çok üzüldüm hep mahsun bakışının nedeni belli oldu

Profil Resmi
7 puan

Bu yazarlar nasıl bu kadar zeki olup okuyucuyu böyle şaşırtabiliyorlar ki....Mükemmel kitaptı.

10 puan

Tanıtımı okudum şimdi ilgimi çekti. Tanıtımı okurken bile etkilendiyse alıp okumalıyım bir an önce ..

Profil Resmi
8 puan

bu kadar tıbbi bilgisi nerden geliyor diye sormaktan kendimi alamadığım yazar.

evinin önünde arabasında ölü bulunan bir kadının ,cinayete kurban gittiğini sonra bu kadının tıpatıp kendisine benzediğini son olarakta testlerle ikizi olduğunu öğrenmesinden sonra kahramanımız maura annesini bulmaya çalışacak,ancak annesinin akıllı delilerden olduğunu farkedecektir.

sürükleyici+gerilim

10 yıl, 11 ay
9 puan

Tess Gerritsen'in okuduğum ilk kitabıydı ve içlerinde beni en çok etkileyen kitap da bu oldu. Gerçekten çok güzel yazılmış, insanı büyülüyor. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Elinizden asla düşüremeyeceğiniz bir kitap.

Profil Resmi
9 puan

Değişik bir kurgu vardı. Baş rolde ki karakter işin içerisinde olunca daha bir heyecanlı oluyor kitap.
Bir ara acaba nasıl bağlanacak konu dedim. Fakat kitabın yarısını geçene kadar her şey havadaydı. Birçok bilgi elde ediyor fakat sonuca ulaşamıyordu insan. Neyse ki sonlara doğru her şey çözüldü.
Tess Gerritsen yine harikalar yaratmış.

10 puan

Tess gerritsen diyorsan orda durcan hacı..Gerilim denilen şeyi sonuna kadar yaşatabilen ender yazarlardan

geri 1 | 2