Zincirlenmiş Narkissos (Anita Blake Vampir Avcısı, #10) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Yüzümdeki ifade, belli, onu korkutmuştu. Zira kocaman açılan gözlerinde ve aşağılık yüzünde, dehşete benzer, insani bir an yakaladım.
Ben, Anita Blake. Canavar öldürüyorum. Gerçi gecenin bir vakti eve döndüğümde düşünmek istediğim son şey, işim ama Zincirlenmiş Narkissos Kulübünden bir leoparadam kaçırıldığı için düşünmek zorundayım. Dışarıda, istedikleri zaman şekil değiştirebilen suçlular ve doğaüstü yaratıkların mücadeleleriyle dolu, karanlık bir dünya var. Şehrin Vampir Efendisi Jean-Claudeu altı aydır görmediysem de şu anda –bedeli ne olursa olsun- yardımına ihtiyacım var. Biri kurtadamları hedef aldı. İkimiz birlikte onları kurtarmak zorundayız.
Laurell K. Hamilton taptaze bir eğlence sunuyor. Olağanüstü anlatımı tek kelimeyle ifade edilebilir: Zirvede! -Jayne Ann Krentz

Yüzümdeki ifade, belli, onu korkutmuştu. Zira kocaman açılan gözlerinde ve aşağılık yüzünde, dehşete benzer, insani bir an yakaladım.
Ben, Anita Blake. Canavar öldürüyorum. Gerçi gecenin bir vakti eve döndüğümde düşünmek istediğim son şey, işim ama Zincirlenmiş Narkissos Kulübünden bir leoparadam kaçırıldığı için düşünmek zorundayım. Dışarıda, istedikleri zaman şekil değiştirebilen suçlular ve doğaüstü yaratıkların mücadeleleriyle dolu, karanlık bir dünya var. Şehrin Vampir Efendisi Jean-Claudeu... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

834 sayfa


ISBN
9786054228799

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.9 puan (41 kişi)
128 okumuş, 29 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (35 kişi)
118 okumuş, 23 okumak istiyor, 1 okuyor

8.2 puan (40 kişi)
108 okumuş, 26 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (34 kişi)
99 okumuş, 26 okumak istiyor, 1 okuyor

7.5 puan (24 kişi)
63 okumuş, 34 okumak istiyor, 1 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

64 kitap, 157 oy
50 kitap, 295 oy
162 kitap, 1905 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

callaina
1 kişi
burcuva chrıstına leitastani Pluie Mervekoroglu pelin.ete senanita DenizKızı İlkind ega carmina Buk@ Gisem NeoNoir Tuce_B hilalgül ANİTA brimming hafize Kayla_Oz koraysel thestudyingduck Tuğba Pay Durgut Sedaslan Tuğçe Üner dilarakeleser dudu que BurcuS Aviendha busra96 Hanife Albayrak ~Claire hayriye Nesslii glnlcr Hümeyra sassenach smrknd
89 kişi
Elif sercan çelik Fullmoon Carpe_Diem sLn ParanormaL zeeyneep Canan gaiptekises patenligarson Kristalgece symbicort uglyclementine toxicsweet Belinda denizim Sinemce Melissa Cassandra Jackson TimeLady eda fidan KuroiNamida grkm798 valentina Noir Tuğçe Santorski Ckmksm adyali Peri.. persephone.
29 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Aslinda seri uzadikca kendini tekrar ediyor. Ama yine de Anita meraklari cezbediyor.

5 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Anita'dır severek okunur ama Laurell cinselliğin dozunu bu kadar kaçırmasaydı ne vardı.

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Serinin 10.kitabi.
Bu kitap bir nevi serinin donum noktasi.
Bir çağin kapanip başka bir çağin açilmasi gibiydi ! 834 sayfa nasil bitti hangi ara bitti bilmiyorum. Bu kadinin nasil bir hayal gucu var gala cozebilmis degilim.

Anita ve sevgililerine biri daha eklendi. Fakat bu mitapta Anita beni delirtti. her seferinde bilmiyordum deyip kendini savunmaya gecmesi ' Bilmiyordum.soylemeliydiniz ' demesiciddi anlamda beni cildirtti. Cunki Anita bu değildi.

Her neyse Jean-Claude ve Richard'in yani sira birde simdi Micah'im eklendi. Karakterler zaten ayri bir guzellikteler.
Bu serinin her kitabi benim icin zirveyle eşdeğer ve anlatimi zor o yuzden yine her zamanki gibi kisa kesip susucam kisa bi alinti yabicam :D

"Bence ma petite, sen erkekleri anlamamişsin. Pek çok erkek, eğer bir kadinla mutlu olamazsa o kadindan vazgecer. Ama eğer başka bir erkek kadina sahip olmak isterse, erkek birden kadini istediğini fark eder."

"Eğer yeterince kanli olmazsa savaşa girmekten kimse korkmaz. "

4 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Aslında Anita Blake kitapları hakkında yorum yapmak istemiyordum pek. Çünkü yorumun kitap için değil seri için olacağını biliyordum. Böyle serilerde kitabı seriden bağımsız değerlendirmekte zorlanıyorum. Yine de bu kitaba yazmak istedim. Son iki kitaptan sonra onuncu kitabı çok daha iyi buldum çünkü. Her ne kadar cinselliğin çok ön planda olması nedeniyle eleştirilse de kurgusu çok daha sağlam, çok daha akıcı bir hikaye olmuş. Seri ilerledikçe tekrar da artmış haliyle. Okurken bırak şunların kara kaşını kara gözünü anlatmayı da olaya gel dediğim çok yer oldu. Ama benim gibi kitapları üst üste okumayan insanlar için faydalı olacaktır. Kitabın hızlı bir temposu ardı. Hatta ben yoruldum artık karakterler adına. Seriye ve bu tarza alışık olmayan okurlar için de daha da yorucu olduğunu gördüm çevremden. Ama bence romanın en çekici yanı da bu zaten. Bu seriyi insanlara sevdiren şeyin edebi özelliklerinden çok karakterleri olduğunu düşünüyorum. En azından benim için öyle. Ve çok az yazar olayları böylesine canlı bir şekilde anlatabilir diye düşünüyorum. Diğer kitaplardan farklı olarak bir çok karakterin büyük değişimler geçirdiğini gördüm. Ben sevdim gerçi. Çok yerde Anita kaçmayı bırak bahane arama sen böyle biri değilsin demek istememe rağmen. Richard da beni tam anlamıyla çıldırttı. Gerçi ilk ortaya çıktığı andan beri mızmız halleri beni sinir ederdi ama artık iyice gıcık oldum. Seriyi de bu onuncu kitabı da bu türü sevenlere tavsiye ederim. Ben Zincirlenmiş Narkisos'u diğerlerine göre daha bir sevdim. Özellikle sekiz ve dokuza göre. Çok daha akıcı, çok daha sert, kurgusu çok daha sağlamdı.

3 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
3 puan

Tutarsız

3 yıl, 4 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski