Tutkulu Notalar (Sinners on Tour #1)

GÜNAHKARLAR TURNEDE 1. KİTAP

Müzik hiç bu kadar ateşli olmamıştı!

Sahnelerin en seksi metal grubunun baş gitaristi Brian Sinclair, yaratıcılık kıvılcımını kaybettiğinde, bastırılmış dehasını ortaya çıkarabilmek için grubunu tutku dolu gecelere sürükleyecekti.

Tutkulu notaları ortaya çıkaran kadın...

Seksi psikolog Myrna Evans “Günahkârlar” ile birlikte tura çıktığında, gruptaki herkes onu baştan çıkarmaya çalışır ama Myrna’nın elde etmek istediği tek adam Brian’dır…

İki aşığın çılgın ve dizginlenemez tutkuları, onları yepyeni bir boyuta taşırken kendilerini sınırsız arzu ve günahlarla dolu bir turnede bulacaklardı...

Ve artık siz de bu ritmin esiri olacaksınız !

GÜNAHKARLAR TURNEDE 1. KİTAP

Müzik hiç bu kadar ateşli olmamıştı!

Sahnelerin en seksi metal grubunun baş gitaristi Brian Sinclair, yaratıcılık kıvılcımını kaybettiğinde, bastırılmış dehasını ortaya çıkarabilmek için grubunu tutku dolu gecelere sürükleyecekti.

Tutkulu notaları ortaya çıkaran kadın...

Seksi psikolog Myrna Evans “Günahkârlar” ile birlikte tura çıktığında, gruptaki herkes onu baştan çıkarmaya çalışır ama Myrna’nın elde etmek istediği tek adam Brian’dır…

İki aşığın çılgın ve dizginlenemez tutkuları, onları yepyeni bir boyuta taşırken kendilerini sınırsız arzu ve günahlarla dolu bir turnede bulacaklardı...

Ve artık siz de bu ritmin esiri olacaksınız !


Değerlendirmeler

değerlendirme
7 kişiden, 7 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kitabı 7 saatlik gibi bir süreçte bitirdim.İkilinin aralarında ki diyaloglar ve birbirine duydukları derin aşk gerçekten güzel anlatmış hele grubun diğer üyelerinden bahsetmeme hiç gerek yok.Uzun bir süredir bir kitapta bu kadar sık kahkaha attığımı gerçekten hatırlamıyorum.

Benimde rock gruplarını sevmem,neredeyse alt.rock dan başka bir şey dinlemeyen bir kişi olarak bu kitap benim için paha biçilemezdi.Hele o konserler...resmen hissettim ve orada olmak için inanılmaz bir istek duyduğumuda söylemek isterim Yazar duyguları gerçekten çok iyi işlemişti .

Tek rahatsız olduğum nokta Brian'ın fazla paylaşımcı olmasıydı(.Kitapları okuyanlar muhakkak anlayacaklardır.)Belki sadece bu kitapta karşılaştığım için olabilir ama ne kadar karşılaşırsam da karşılaşayım alışmayacağım da kesin. Tek umudum grubun diğer üyeleri Brian'ı örnek almamaları :)


Onun dışında her şey güzeldi seriyi takip etmeyi planlıyorum :)

9 yıl, 9 ay
3 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Haftalardır Vikitap'a girmediğimi ve çoook uzun süre önce bittiği halde Tutkulu Notalar da dahil bir sürü kitabı yorumlamadığımı fark ettim, evet, süperim.

Şimdi... Bu. Seriye. Aşık. Oldum.

Kitabın başlangıcında üniversitede cinsellik profesörü olan Myrna Evans konferans için gittiği sıkıcı bir yerde çok sevdiği Günahkarlar grubunun beş seksi üyesiyle karşılaşıyor. Bu konuda isyan etmek istiyorum. Kızdaki şansa bak. Oldu canım? Ben de yolda yürürken rock yıldızlarıyla karşılaşırım hep zaten, her sabah Marilyn Manson'la selamlaşırız hatta. Geçenlerde elim David Draiman'e çarptı, oturduk sohbet ettik falan, bana sahne arkası girişi ayarladı. Anlayacağınız her zamanki gibi bir gündü. Axl Rose'un üvey babam olduğunu söylemiş miydim?

(Her şeyle dalga geçmek depresyonun yan etkisi, katlanacaksınız.)


Neyse, grupta 5 kişi var: Sed Lionheart (vokalist), Brian Sinclair (başgitarist), Jace Seymour (basgitarist), Trey Mills (ritim gitaristi), Eric Sticks (baterist) ve EVET, bunları ezberledim :3.

Birbirinden çok sevdiğim bu grup üyelerini size tek tek tanıtıcam şimdi :P

Sed: Eskiden bir sevgilisi olmuş, terk edilmiş, çok acı çekmiş ve hayatının geri kalanını tek gecelik ilişkilerle geçirmeyi planlayan tipik rock yıldızı. Isırırım.

Brian: Umutsuz romantik. Aralarında en az kadın düşkünü olanı ve en kolay aşık olanı. Biraz fazla kıskanç.

Jace: Dıştan bakınca sevimli, masum, sessiz ve aralarında en küçüğü. Ama içinde tuhaf zevkleri olan bir sosyopat yatıyor.

Trey: Biseksüel olanları ve bakirleri taciz edenleri :Dd.d Öhöm, pek çözemedim bu karakteri ama tatlı birine benziyor :S.

Eric: İzlemeyi sevenleri (?!?!?!). Brian'la Myrna'yı gördükçe başını bir yerlere vurup küfretmesine hastayım. Bateri çalan erkek takıntım olduğunu söylemiş miydim???

Kitapta çok fazla cinsellik olduğunu söyleyenler haklı, var. Ben de ilk başında biraz şaşırdım ama hemen alışıyorsunuz. Diyaloglar çok komik ve eğlenceli. O bayıldığım, okurken bir kitap olduğunu unuttuğunuz ve kendinizi baş karakterin yerine koyduğunuz kitaplardan veya yine bayıldığım, kickass karakterlerin olduğu ve aksiyonun tavan yaptığı paranormal kitaplardan değildi. Ama okurken o kadar eğlendim ki neredeyse tam puan verme kararı aldım :')

Bu arada ikincisi de çıkıyomuş galiba ;)))9 Ephesus ;)))9))9 Bklyrz cnm ;););),9);))9 Hyrlsı ya .s.s

Öhöm, bu arada, kitabın +18 olduğuna hiç katılmıyorum. Bence toplum olarak her boka yaş sınırı koymayı çok seviyoruz. Skins dizisine +18 diyen zihniyetler var sdfdghjk. Hll spr dvm .s.s İçimdeki tumblr kızı açığa çıktı da, pardon dfghjk He he +18 aynen sedfrgthyjuk Tamam .s susuyorum .s ben .s

9 yıl, 6 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

http://illekitap.blogspot.com/2013/06/olivia-cunning-tutkulu-notalar.html

"Sinners on Tour" serisininilk kitabı Tutkulu Notalar... Kitap tam olarak adını yansıtan bir kitap. Ayrıca kapak tasarımı her ne kadar yolda otobüste falan okunamaz gibi görünse çok güzel :)) Ben çok beğendim kapak tasarımını :)

Her neyse kitaba dair hem iyi hem kötü eleştirilerim olacak ama ondan önce yazarın kalemine değinmek istiyorum. Yazar cidden çok akıcı bir kalemle yazmış kitabı dolayısıyla kitabı bitirmek çok kolay oluyor. Bir de kitapta körkütük bir aşk okumuyoruz ama oldukça tutkulu bir ilişkideki filizleri okuyoruz... ve yazar bunu çok iyi işlemiş. Özellikle konser kısımlarını anlatışı cidden hoşuma gitti.

İlk olarak beğenmediğim bir noktaya değinmek istiyorum hatta bir değil iki ondan sonra beğendiğim kısımlara geçeceğim ve kesinlikle kitap içeriğine giren bir yorum olacaktır :))

Beğenmediğim kısımlarda biri kitaba başlar başlamaz yani ilk 100 sayfa neredeyse Brain ve Myrna'nın yatak aktivitelerini okuyoruz bu bir kitaba başlangıç için fazla geldi bana. Tamam erotik olduğunun bilincindeydim ama başlangıçta beklemiyordum açıkçası. Eleştireceğim diğer bir nokta da Trey ve Brain ve Myrna üçlüsünün birlikteliğiydi. Tamam yazar bu kısımda cidden aşlmış ya... İşte bu kısım bana cidden fazla geldi ve hiç huyum olmayan şeyi yaptım sayfaları atladım.

Bu iki unsur haricinde kitapta rahatsız olduğum veya eleştireceğim hiçbir şey yok. Aksine bu kısımları atlattıktan sonra kitabı okumak zaman zaman eğlenceli zaman zaman romantikti. Gruptakilerin birbirleriyle olan ilişkileri zaten beni en çok eğlendiren kısımdı ama Myrna ve Brain'ın yatak dışındaki tavırları ise çok tatlıydı. Hele ki ikisinin sahildeki tavırları çok güzeldi.

Myrna'nın Brain'ın babasına karşı olan sözleri, Brain'ın Jeremy'e olan davranışları, Vegas sohbetleri, Sed'in küçük kıza tişörtünü imzalaması... ahh eğlenerek okuduğum o kadar çok sayfa vardı ki...

Her neyse konuşmaya devam edersem kitabı resmen size anlatırım. Kitap tam adı gibi tutkulu ve müzik doluydu. Ben beğendim... evet rahatsız eden şeylere rağmen sevdim çünkü sadece o kısımlardan ibaret değildi. Ama yine de kitabı herkese tavsiye edemiyorum. Kesinlikle belirli bir yaş ortalamasına hitap ediyor ve erotik aşk romanlarından rahatsız olmayacak kişilerin okuması gerekiyor. :))

Ahh bir de seri hakkında küçücük bir detay vermek istiyorum. "Sinners on Tour" serisi toplamda 5 kitaptan oluşuyor ve her kitap bir grup üyesini konu alıyor. İlk kitabımız Tutkulu Notalar grubun başgitaristi Brain Sinclair'i konu aldı. En çok Sed ve Jace'i merak ediyorum ki onlarda ikinci ve üçüncü kitaplar. Ne diyeyim umarım Ephesus bizi fazla bekletmez :)

9 yıl, 9 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Tutkulu Notalar…

İçinde her şeyi ama her şeyi olan bir kitaptı. Bolca kahkaha, bolca tutku… Aşk, dostluk, müzik, fedakârlık… Yazarın tarzına bayıldım. Ve tabii ki onun tarzını yakalayıp, mizah anlayışını ve hissettirmek istediği duyguları bize aktaran çevirmenimiz Tuba Özkat’a sonsuz teşekkürlerimi ve tebriklerimi iletiyorum… Çeviri gerçekten kusursuzdu. Satırlar akarcasına kayıp gitti. Rahatsız eden tek bir nokta yoktu. Yazar ne kadar muhteşem olursa olsun çevirmen aktaramadığında kitaba gerçekten yazık oluyor… Bunun için tekrar teşekkürler…

Brian ve Mryna arasındaki aşk çok samimiydi… Bunu okumaktan çok hissettim diyebilirim. Bakışları, sözleri insanın durup ikinci kere aynı satırları okumasını sağlıyor. Brain, öyle romantik ve sevimliydi ki birkaç satırda bir ‘ah’ çektiriyordu Mryna’nın geçmişinin getirdiği endişelerinin üzerine set çekebilmek için çok büyük bir sabır ve özveri göstermesi benim için kitaptaki en güzel noktalardan biriydi. Gerçekten oldukça anlayışlı ve sabırlı davrandı. Ve buna karşılık olarak Mryna’nın da kendi korkularını yenerek onun yanında durması- Özellikle babasına karşı- kesinlikle çok etkileyiciydi.

Grubun tüm karakterlerine bittim zaten : ) Onların kendi aralarındaki esprili dialoglar, dostlukları, pasaklılıkları bile çok güzeldi. Mryna’nın onların arasına karıştıktan sonra onları hizaya sokması ve tüm grubun buna ayak uydurması… Yazar, karakterleri çok güzel oturtmuş ve konusu da çok harikaydı. Ve tabii bir de müzik vardı… Konserleri sırasında oradaymış gibi heyecanlanmaktan kendisini alamıyor insan… Kitap kesinlikle muhteşemdi… Öyle ki bitirdikten hemen sonra bir kez daha dönüp başa okutacak kadar…

9 yıl, 9 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

http://kitapasigi.blogspot.com/2013/06/tutkulu-notalar.html
Nasıl yorum yapacağımı bilmediğim bir kitapla karşınızdayım :D O yüzden rastgele bir yerden başlayacağım.

Öncelikle Grinin Elli Tonunu okuyanlar erotik roman okuduklarını zannediyorlarsa onları Tutkulu Notalara yönlendirelim - ki ağızları bir karış açık kalsın :D

Eğer cinsel içerikli kitapları okurken rahatsızlık duyuyorsanız bu kitaptan uzak durun. Yok ben rahatsız olmam diyorsanız kaçırmayın bu kitabı.

Beş yakışıklıdan oluşan ünlü rock grubunun yolu bir gün Myrna ( hadi gel de söyle bu adı ! ) ile kesişir. Myrna baş gitarist Brian'ı gördüğü an onu mimler. Sonrası hop yatak. Kitabın büyük çoğu cinsellikti. Kalan kısımlar ise çok eğlenceliydi. Grubun kendi içindeki atışmaları sohbetleri harikaydı. İlk başlarda tüm grup üyelerini sevsem de sonlara doğru bazı olaylar yüzünden Tyler'dan soğudum. O kısım gerçekten sinir bozucuydu.

Her ne kadar bu kitap Brian'ın kitabı olsa da benim favorim Sed oldu. Sert görünüp aslında içten içe acı çekmesine dayanamadım işte ^.^ İkinci kitap Sed'e ait ve yayınevi kısa bir süre sonra çıkaracak diye biliyorum. Dört gözle bekliyorum :)


Tuğçe'den İtiraflar:
Ben cinsel içerikli kitaplardan rahatsız olmadığım halde bile bazı bölümlerde ufak atlamalar yaptım.
Myrna hayatımda gördüğüm en ballı karakterlerden biri :D Kaç yaşına gelmişsin git örgü ör. (Evet kıskanıyorum -_-)
Tutkulu Notalardan hiçbir alıntı yazmadım. Çünkü alıntıları yazsam kitabın yarısını da yazmış olacağım.
Tyler ikinci kitapta Sed ve manitasına bulaşmasın diye dua ettim :(

9 yıl, 9 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Bu kitaba dair herhangi bir yorum yapabilceğimi sanmıyorum. O kadar çok atlaya atlaya okudum ki!!!
Şunu diyebilirim ki insan sevdiğini, bir arkadaşından kıskanıp öbürüyle paylaşmaz!! Midem kaldıramadı kitabı....
Verdiğim puan da çeviriye ve bir kaç yerde ki güzel diyaloga. Yazar erotizmde abartmasaydı güzel bir kitap olabilirmiş

9 yıl, 7 ay
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Sonunda bu seriyi bitirmiş oldum. Önceliği buna vermem gerekse de zamanında elimde bulunmadığından anca okuyabildim.

Ve bu kitaba bayıldım, bayıldım, bayıldım! Her şeyiyle çok güzeldi.

Aslında Brian-Myrna çiftinden fazla bir beklentim yoktu. Çünkü Eric hariç diğerleri istediğim romantizmi veya güzelliği fazla verememişlerdi. Ayrıca nedense diğer kitaplarda Brian ve Myrna'yı soğuk buluyordum. Bu kitap tahminimin çok ötesindeydi. Eric-Rebecca'dan sonra en sevdiğim ikili bunlar oldu.

Bazı sahneler cidden gülme krizine soktu beni. Hele de grup üyelerinin sürekli Eric'e sataşması, Eric'in bazen kafasını yerden yere vurması cidden çok komikti.

Romantizm ve erotik sahneler çok iyi kurgulanmıştı. Ama son bölümün az daha uzun olmasını isterdim. Çünkü aşklarını itiraf ettikleri kısım biraz oldu bittiye gelmiş gibiydi.

Aslında 10 vermek isterdim ama Eric'in hikayesini ve kendisini daha sevdiğimden ve ona kıyamadığımdan 9 verdim.

7 yıl, 8 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

mezhebim o kadar geniş değil!

9 yıl, 9 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/2013/06/kitap-yorumu-tutkulu-notalar.html

Bu kitabın yorumunu yazmak için 10 kere girmişimdir buraya. Zaten yazması kolay değil bir de aradan zaman geçtikçe zorlanıyor. Neyse bu kitabın yorumunu sanırım Romancekolik blogunda okumuştum, hatta ilk 3.kitabın yorumunu okuyup seriye aşık olmuştum. Rock, seks ve aşk. Bu üçünün harmanlamasını düşünebiliyor musunuz? Evet, kesinlikle ateşli.


"Eğer on iki saatte sana aşık olacak kadar aptalsam, kalbimin kırılmasını hak ediyorumdur."


Kitaba gelirsek konusunu arkasını okuyarak öğrenebilirsiniz. Psikolog olan Myrna otelin barında bayıldığı rock grubuyla karşılaşır. Eh, kimse böyle seksi ve yetenekli erkeklere karşı koyamaz. anlaşılan onlar da kızımıza karşı koyamıyorlar! Bana çok ilginç gelen bir yeri vardı kitabın, o da seksi gitarist Brian'ın umutsuz bir romantik olması. Ama ba-yıl-dım! Sanırım böyle aşık olabilen erkekleri çok seviyorum. Myrna daha ılımlı yaklaştı konuya, genel kadın karakterlerin tersine. Üstat Sinclair kesinlikle benim gibi kızların hayali, tek bir hareketi dışında. O da Myrna'nın -kusura bakmayın ama- azgınlığı. Oraları okurken rüya mı acaba ya diye diye okudum. Çok özgün bir kurgu olmuş. Sen Rock yıldızlarını al, baş karakter yap hepsi birbirinden farklı olsun, eriyip biten kızları da iyice çıldırt. Ephesus'a çıkardıkları için bu seriyi ve orijinal kapak kullandıkları için kocaman bir alkış diyorum.


"Bugün yapacak işin yok mu?"
"Bir sürü var," diye cevap verdi. "Hepsi de senin bedenini içeriyor."
"Siz rock yıldızlarının hayatı çok zor."


Anlatırken konudan konuya atladım sanırım ama söylenecek çok şey var, hangi birini diyeceğimi bilemiyorum. Mesela yıldızlarımızdan hangisine daha çok bağlandığımı bilemiyorum. Romantik Brian mı, gizemli Jace mi, komik Eric mi, lider Sed mi, kiraz bağımlısı Trey mi? Sesi güzel olan erkeklere bayılırım aslında ama şu an hepsi gözümde eşit, bir sonraki kitabına bakacağım. Neyse, bu kitabı okumakta kararsız kalıp ne yapsam diyenler eğer seks -baya- sahneleri sizi rahatsız etmiyorsa, erotik türü seviyorsanız bence kaçırılmaması gereken bir kitap der konuyu bitiririm.

9 yıl, 7 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

10 numaraydı. Her şey en ince detayına kadar işlenmiş ve merak uyandırıcı. Cidden beğendim ben bu kitabı! Serinin devamını 4 gözle bekliyorum <3

9 yıl, 7 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

''Onu bunu bırakında bu seriyi okuyun <3 ''
Yasal Uyarı : OKURKEN KİTABI TUTAN PARMAKLARINIZIN ALEV ALMAMASINA DİKKAT EDİN :D


Tutkulu Notalar ve Sert Rock İçin Yaptığım Karşılaştırmalı Yorumum

Ephesus’a bu seriyi bizlerle buluşturduğu için binlerce kez teşekkür ediyorum hatta üçüncü kitap için daha da fazla teşekkür edebilirim gerçekten yorulmam yani Ve en harika nokta orjinal kapaklar onlar çok ateşli ve kitabın ruhuna gerçekten uygunlar insanda bağırarak rock söylemek ve başka şeyler yapma isteğini uyandırıyor (bunu kimse inkar edemez )

Yazarımız Olıvıa ilk kitabı olan Tutkulu Notalar’da karşımıza alışkın olmadığımız şeyleri karşımıza çıkarıyor.
Bu seride ya çok sevilecek ya da hiç sevilmeyecek seriler arasında tıpkı Elli Ton serisi gibi ( o seriden on kat daha güzel olduğunu düşünüyorum) arada bir durum hiçbir okuyucu için geçerli olmayacaktır.

Birazcık kitabın içine doğru insek hiçde fena olmaz.Hayır öyle kitabı anlatmayacağım sadece yüzeysel şekilde bir şeyler söylemek istiyorum. Öncelikle adamlar bir metal grubunu oluşturuyorlar ve olaylar Türkiye’de geçmiyor Yani uç noktalar diye nitelendirdiğimiz olaylar bana gayet normal geldi (sonuçta böyle şeyler gerçek hayattada yer alıyor ) hem bir rock grubunun normal olmasını kim beklerki adamlar içip sonra dünyayı unutan cinsten olurlar gerçek hayatta da (ki kitaptada böyleler).

Üstad Sinclair ve Profesör sexs’in aşkı…
Böyle bir gruptan Brian gibi bir adamın çıkmış olmasına her sayfayı çevirişimde çok ama çok şaşırdım.Adam tam bir aşık ve romantik.Yazar her grup üyesi gibi onu da harika bir şekilde betimlemiş.Hepsine ayrı ayrı aşık olmaktan kendimi alamadım.
Myrna onları bir seminer çıkışında görüyor ve Brian’a orada vuruluyor ama bunun öncesinde de ona karşı bir hayranlığı zaten var.Ve her şey hızla ilerliyor (gerçek anlamda her şey , hopp ne yapıyorsunuz demeye varmadan kitap kendisini hissettiriyor). Myrna bir sexs psikoloğu ve rock grubunun ilgisini çekiyor bunun üzerine o da üniversitesinden araştırma için izin alıyor ve onlara katılıyor… İşte kısacası her şey bundan sonra başlıyor… Bizim güçlü ve romantik Brian’ımız ona karşı olan aşkıyla tüm sorunları yeniyor ve sonuç olarak aşk kazanıyor. Ve bitti ama soluk soluğa biten bir kitap olarak aklınızda kalacaktır.
Sert Rock Sed ve Jess
Tutkulu Notalarda bulduğum o ateş basması olayını burada bulamadım. Sed’in hikayesi daha sakindi , aslında o kuralcı ve sakin bir adam her şeyin kontrolünde olmasını istiyor ve işleri bu yüzden berbat ediyor.
Ama iyi yüreğinin herkesi sarması durumu beni de eritmedi değil.

Ilk kitapda size yanlışmış gibi gelen kısımların biri bile bu kitapta yoktu sanırım ilk kitapda yazar okuyucunun ilgisini çekmek için maça 2-0 önde başlamak adına atağa geçmiş Bence iyi de yapmış , ben beni şaşırtan yazarları severim.Sonuçta kitap oku ve zevk al demişler Kim dediyse artık…
Siz hâlâ okumadınız mı böyle bir hata yapmayın sakın yapmayın…
Bu seriye bir şans verin çünkü bu seri her şeye değer dostum!

9 yıl, 4 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Sevdim ben bu günahkarları.. :)

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Bu kitap erotizmin dibi diyorum, kötü çocukların diyarında aykırılıkların sevimli anlatımı. Hem kızıp hem de bir sonraki sayfa için heyecanlanacaksınız.

+18 ifadesi az kalıyor, erotik romans tarzı seviyor yeniliklere açıksanız seversiniz. Kitap akıcı, çeviri düzgün seri hızlı bir şekilde yayınlanıyor eeee daha ne olsun:)

9 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Alışılmadık, bambaşka karakterlerden oluşan bir rock grubu hayal edin... Ve bu rock grubunun peşine takılmış otuzlu yaşlarında psikolog bir kadın... Myrna...

Gruba bayıldım... Herkes başka telden, komik, arsız küçük çocuklar gibiler... Seri tüm grup üyelerinin birer kitabı olmak üzere 5 kitaptan oluşacak. İlk kitap grubun belki de en efendi şahsiyeti, sevgililerini asla aldatmayan, tek eşli, buna rağmen bu kadınları hep grubun solisti çekici Sed'e kaptırıp, dağılan grubun baş gitarist ve bestecisi Brian Sinclair hakkında.
Bakmayın böyle dediğime, söz konusu müzik oldu mu onun parmakları gitar üzerinde dans eder ve o kadar usta çalar ki parmaklarını gitar telleri üzerinde görmek imkansızdır. Harika 'riff'ler yazar. Hatta bu meşhur rifflerini ilham aldığı kadın Myrna'nın vücuduna yazar kitapta...
Sahnede göz kaleminden asla vazgeçmeyen bu ustanın lakabı da Üstad Sinclair'dir. Bir konser sonrası otelde insan cinselliği profesörü Myrna'yla tanışır grup. Myrna bir anda tüm grubun sempatisini kazanır. Ama gözü Brian'dadır. Brian'la yakınlaşan kızımız onlardan ayrılmak istemez ve grubun 3 ay sürecek turnesinde 'hayran kız davranışları' üzerine bir çalışma yapmak üzere grubun peşine takılır... Sonra olaylar olaylar... :)

Kitabın anlatımı çok güzel. Akıcı ve su gibi. O nedenle çok kolay okunuyor ve okurken insanın ağzında çikolata yemiş hissi bırakıyor. Lisede sadece rock müzik dinlemiş, ve hala 'sadece rock dinlerim' şeklinde olmasa da çoğunlukla rock müzik dinlemeye devam eden biri olarak bir rock grubunun arka planını okumak çok keyifliydi. Kitabın orijinal adı gibi tam bir 'Backstage Pass' oldu benim için :) P.S:vet, kitap çok uç nokta, rahatsız edecek sahneler içeriyor ancak bu konudaki bir çok eleştiriyi de malesef haksız buluyorum ben. Bu kitabın ana karakterleri bir "ROCK GRUBU". Buradan çıkarım yapamıyorsanız kapak üstünde bir çok uyarı mevcut. Okuma yazma bilmeyenler içinse kapak resmi yeterince açıklayıcı... O nedenle bunların farkında olup, kitabı alıp okuyup sonra bu sahneleri eleştirenleri anlamıyorum - tabi ki bir kitabın eleştirilmesine lafım yok ama ne dediğimi eminim ki anladınız- Bu konularda hassasiyetiniz varsa, lütfen kitap seçerken dikkatli olunuz...
http://benherneysemo.blogspot.com/2013/08/gunahkarlar-turnede-tutkulu-notalar.html

9 yıl, 2 ay
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
1 puan

tamamen boş bir kitap

9 yıl, 7 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

Bu kitabı Vikitap okurlarının yorumlarını baz alarak satın aldım.Yorumların büyük bir kısmında okurlar ayılıp bayılmışlardı. Sadece bir iki okur oldukça düşük puan verip çok kısa olmak üzere de olumsuz yönde yorumda bulunmuşlardı. İşte o bir iki okura sesleniyorum: SİZİN TAHLİLLERİNİZİ DİKKATE ALMADIĞIM İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM! Bu seriyi harika bir aşk romanı olarak değerlendirip deli gibi puan verenler: EL İNSAF YAHU. Bu romanın neresinde aşk var. Alenen porno romanıydı. Hem de öyle böyle değil. Lütfen ebeveynler çocuklarınız hasbelkader bu romanı okumaya kalkarsa müsaade etmeyin. İki puan niye verdin diyeceksiniz..Çeviri ve transfer sürecinde emek verenlerin hatırına. Romanın içeriğine değinmek bile istemiyorum. Evet bir kadın var. ama sadece bir erkek olmadığını söylesem bilmem yukarıda anlatmak istediğime biraz ışık tutabilir mi?

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
6 puan

http://vemutluson.blogspot.com/2013/07/tutkulu-notalar-oliva-cunnig-kitap.html

9 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Belirli bir dereceye kadar erotik romanlarla sorunum yok. Fakat bu kitapta her ne kadar grup üyeleri(Sed,Brian,Jace,Eric ,Trey) çok sevilesi olsalar da bu cinsel unsurlar beni seriden soğuttu. Yazarın anlatımı, müzik ile alakalı kısımlar falan şahaneydi hiç yalan yok fakat cinsellik kısmını at kitapta kalan kısım 200 sayfayı geçmez üstelik aşırıya kaçan tarafları çoktu. Bir insan sevdiği insanı paylaşabilir mi bunu sorgulatıyor insana. Bu soruyu baş kahramanımız Myrna daha sonra Brian'a Sinners at the Altar(#6) kitabında soruyor zaten fakat alınan cevap orada da burada da beni memnum etmedi desem yeridir. Karakterlere gelince Brian herşeyini yoğun yaşayan bir adam Myr ise kendisini eski kocası yüzünden aşka kapatmış bir kadın. Fakat bu ikisi arasındaki aşk yavaş yavaş ve etkili bir biçimde gelişince Myr'in yapabileceği birşey kalmıyor :) Kısacası bana fazla gelmez olsun ben okurum diyorsanız okuyun gruptaki diyaloglar falan oldukça eğlenceli çünkü.

8 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Başlamadan önce pek çok yorumunu okuduğum için korka korka başladım. Yani rahatsız olduğum yerler oldu ama kitabın bütünü beni o kadar tatmin etti ki fazlagözüme batırmamaya çalıştım. Kitapta en çok beğendiğim ve sizin beğeneceğiniz kısım grup üyelerinin birbirleri ile olan diyalogları.

7 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Günahkarlar beş kişiden oluşan ünlü bir rock grubudur. Brian Sinclair baş gitaristtir. Brian'ın babası ünlü ve zengindir. Trey'in babası ise plastik cerrahıdır. Diğer çocuklar onlardan zengin oldukları için nefret ettiklerinden ikisi gitar çalmaya başlamış ve sekizinci sınıfta bir grup kurmuştur. Grup üyelerinden Eric gitar,piyano,saksafon,keman gibi birçok aleti çalabilir. Üstelik sesi de çok güzeldir. Sed onları bulana kadar şarkı söyleyip bas gitar çalmış sonra da kalıcı olarak bateriye geçmiştir. Sed on altı yaşındayken gelip yeni solistleri olmak için ısrar etmiştir. Önderlik edeceği bir grup aradığını, Eric'e yıldız niteliğine,grubun yüzü olacak görüntüye sahip olmadığını baterinin arkasına saklanmasını söyleyince grup başlamıştır. Daha önce basçı başka bir üyeleri varken daha sonra Jace gruba dahil olmuştur. Sed grubun ismini günahkarlar olarak değiştirmiş ve planı sayesin de başarılı olmuşlardır. Herkes tarafından sevilen başarılı bir grup haline gelmişlerdir.

Myrna Evans Günahkarları sunum için gittiği konferanstan sonra kaldığı otelde görür. Tüm grup üyelerini tanıdığından, müziklerine bayıldığından onların yanına gider. Uzmanlık alanı insan cinselliği olan profesör tüm grubun ilgisini çeker. Ama Myrna o zaman terk edilmiş baş gitarist, besteci Brian'ı ister. Üstad lakaplı Brian Sinclair grubun en romantiğidir. Bu yüzden sürekli terk edilmiştir. Tek kadınla olmasına rağmen sürekli kadınlarını solist Sed'e kaptırmıştır.
Yeni tanıştığı ve çok etkilendiği Myrna ile birlikteyken de Sed'in yanında temkinli olur. Ama Myrna eski eşinden aldatma konusunda çok olay yaşadığı için bu konuda yaralıdır.
Kocası içtiği zaman onun başkaları ile ilişkisi olduğuna dair suçlamıştır. Hep pişman olup sevdiğini söyleyince Myrna kabul etmiştir. Bu yüzden seviyorum kelimesi ona zayıflığını hatırlatır. Bu kelimeyi söylemeye de duymaya da dayanamaz. Kocasından sonunda boşandığında sürekli takip edip, notlar bırakmış hatta kendisini dövmüştür. Ceza evine girince de soy adını değiştirip taşınmıştır.
Eski eşinden dolayı ciddi bir ilişkiye hazır olmasa da Brian'dan uzak kalamaz. Grubun peşinde olan hayran kızlar ile ilgili araştırma yapabilmek için grupla üç aylık bir turneye çıkar. Birbirinden uzak kalamayan ikili iyice yakınlaşır. İkisi içinde yeni olan bir yakınlığa alışmaları hiç kolay olmaz.

Kitap türü nedeniyle bazı sahneleri fazla içeriyor. Bu yüzden okumadan önce dikkate alınmalı bu detay. Kitapta Brian'ın paylaşımcı olması hiç hoş değildi. Bunu sevemiyorum. Olmamasını tercih ederim. Brian dışında Myrna'da oldukça rahat. Bu durumlar onuda kesinlikle etkilemiyor ve fazlasıyla meraklı. Ayrıca otuz beş yaşında ve Brian'dan yedi yaş büyük.
Kitapta ikili hızlı bir giriş yapsa da yoğun duygular yok. Önce aşık olan bu kez kadın değil erkek karakter. Sanırım bu seride önce erkekler aşık oluyor.
Grup üyelerine bayıldım. Hepsi çok komik onları okurken çok eğlendim. Sed ise en çok merak ettiğim neyse ki bir sonra ki kitap onun.

2 yıl, 6 ay

Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski