Susuz Yaz (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Edebiyatımızın gerçek büyücüsü Necati Cumalı, bu kitabı avuktalık yaptığı dönemlerde edindiği gözlemlerinden yararlanarak yazmış. Yurdumuzun özellikle kırsal kesimlerinde varolan şiddet yasalarının acımasız görüntülerini bir fotoğraf gerçekliği içinde bu kitabı okurken göreceksiniz. Suyun bölüşülmesinin öneminin altını kalın çizgilerle çizen Cumalının, bu öyküsünün filmleştirildiğini ve filmin konusu gerekçe gösterilerek 1964 Berlin Film Festivali Altın Ayı ödülü ile değerlendirildiğini de unutmayın lütfen. Cumhuriyet Kitapları, daha yıllarca elden ele, gözden göze, gönülden gönüle dolaşacak Susuz Yazıın yeni bir baskısını Türk aydınına haklı bir gurur içinde sunuyor.

Edebiyatımızın gerçek büyücüsü Necati Cumalı, bu kitabı avuktalık yaptığı dönemlerde edindiği gözlemlerinden yararlanarak yazmış. Yurdumuzun özellikle kırsal kesimlerinde varolan şiddet yasalarının acımasız görüntülerini bir fotoğraf gerçekliği içinde bu kitabı okurken göreceksiniz. Suyun bölüşülmesinin öneminin altını kalın çizgilerle çizen Cumalının, bu öyküsünün filmleştirildiğini ve filmin konusu gerekçe gösterilerek 1964 Berlin Film Festivali Altın Ayı ödülü ile değerlendirildiğini de unutm... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

288 sayfa


ISBN
975-6747-05-6

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.0 puan (22 kişi)
86 okumuş, 27 okumak istiyor, 2 okuyor

8.0 puan (52 kişi)
97 okumuş, 58 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (74 kişi)
182 okumuş, 48 okumak istiyor, 0 okuyor

6.8 puan (4 kişi)
8 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

6.8 puan (45 kişi)
147 okumuş, 40 okumak istiyor, 3 okuyor

7.9 puan (36 kişi)
113 okumuş, 42 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (101 kişi)
325 okumuş, 73 okumak istiyor, 5 okuyor

8.0 puan (26 kişi)
73 okumuş, 16 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (12 kişi)
52 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (36 kişi)
84 okumuş, 27 okumak istiyor, 1 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

AhmetErk33 lisbethsalander
2 kişi
adadenizi sedatly MUHARREM KARAKUŞ özgür geleçek onurg Tuche:) thx1982 miyanyedi mrvgzp kargasiz sim Nuray laserna peytonsawyerruhlukiz incapita bunny58 Nesliii ıslakçeltik eplin muju fenman Aslı Aydın lalenergis Memo nurtenten pato07 adincer Violet Zarpandit seda karataş demian doganozmurat parantezıcıgulusmeler Seminaaaaa Sertac eternity.y sandukam exiled Bulut kırmızı şarap ve lacivert gece
93 kişi
rare y_bulut Kareli Büşra059 Dingansich laymor mobydick Göktaşı hitlerjik mvsyrsln armes Zahide DOĞAY Skywalker eminezengin Tuba Akar Kayıp Düşler Bulvarı eburdem Vishnu anagram umursamaz uykucu indiancows queenish ehlimana Emine Hilal Altay Sinemce kucukarabalik Charlotthy deliokurum Minimaxy Kitaplığım melankolimelankoli beyzaaa Zorbeyinoglu AhmetErk33 ezop supertrampt misterred Aslı Kont mezarlarınıza çiş yapacağım
49 kişi
akin
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Anadolu insanımızın duygularını ve yaşantılarını , sık karşılaştığı sorunlarını ve de kanayan yaralarını en derinden; psikolojik , fizyolojik yönlerinden inceleyen pek güzel bi yapıttır.

7 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
6 puan

Filmi de var. Hatta Edebiyat sınavımızda "kitap ile film arasında farklar nelerdir?" diye bir sorunun varlığından son anda vazgeçildi. :) Güzeldi, öneriyorum.

7 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

İlk iki - üç öyküyü çok beğendim, ama sonrakiler gittikçe sıkıcılaşmaya başladı. Buna rağmen öyküler akıcılıklarını korudular. Okunmaya değer.

7 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

İnsanımıza dair yalın mı yalın hikayeler, şahane bir kalem. Her biri defalarca okunacak enfes hikayelerle kesinlikle kapağının kaldırılması gereken kitaplardan.

6 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kişileri çok güzel bir şekilde betimleyip köylülerin problemlerini bu kadar canlı anlatması gerçekten çok büyük bir edebi sanat. Okunması gereken bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.

3 yıl, 7 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski