Roger Ackroyd Cinayeti (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Kings Abbot Köyündeki sakin yaşam bir anda altüst olur. Dul bir kadının şüpheli intiharı asılsız dedikodulara yol açar. Köy, ilk kocasını öldürdüğünü bilen biri tarafından kadına şantaj yapıldığı ve Roger Ackroydun onun gizli aşığı olduğu söylentileriyle çalkalanmaktadır. Fakat Ackroyd cinayete kurban gidince, tüm şüpheler ev halkının üstüne odaklanır. Kendini emekliye ayıran ve sebze yetiştirmek için Kings Abbot Köyüne yerleşen Hercule Poirot, istemeden de olsa cinayete el koyar. Şeytani bir zekaya sahip katili yakalamaya çalışır.

Kings Abbot Köyündeki sakin yaşam bir anda altüst olur. Dul bir kadının şüpheli intiharı asılsız dedikodulara yol açar. Köy, ilk kocasını öldürdüğünü bilen biri tarafından kadına şantaj yapıldığı ve Roger Ackroydun onun gizli aşığı olduğu söylentileriyle çalkalanmaktadır. Fakat Ackroyd cinayete kurban gidince, tüm şüpheler ev halkının üstüne odaklanır. Kendini emekliye ayıran ve sebze yetiştirmek için Kings Abbot Köyüne yerleşen Hercule Poirot, istemeden de olsa cinayete el koyar. Şeytani bir ze... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 8. Baskı , 286 sayfa

2002 tarihinde , Altın Kitaplar tarafından yayınlandı


ISBN
9789752102965
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.2 puan (47 kişi)
162 okumuş, 33 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (71 kişi)
205 okumuş, 53 okumak istiyor, 1 okuyor

7.0 puan (42 kişi)
151 okumuş, 29 okumak istiyor, 1 okuyor

8.2 puan (218 kişi)
619 okumuş, 106 okumak istiyor, 4 okuyor

7.5 puan (34 kişi)
141 okumuş, 25 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (68 kişi)
217 okumuş, 29 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (26 kişi)
87 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (43 kişi)
131 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (26 kişi)
108 okumuş, 17 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (123 kişi)
320 okumuş, 72 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

168 kitap, 993 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
melikemetin hasan fuat bayrak senay celik cakmakoglu Altınay gulcanko gayrimumeyyiz kirmizikurnaztilki IşılBulut etocarmichael Atalante demrude Almila Selcen cell elifoz gizm_kara StRiDeR Gizem Kara ilkayzgr anormal remi sedeff noxell setenayk Mrw sercan çelik zehra runaway cuburcu TheTurk yzl sibelkinaci umut doganozmurat darqfly RenkliKitap prettyinpink Jace Wayland aphreal drozlemersoy
164 kişi
blogcumuhendis svgfyvz bridella SirEvo entropia ehlifasil purple mucit24 ezgicik louzhijie umursamaz uykucu Selin Esen uğurbocugu ömür dozuarap İzmir kemal buseacilar Hakan olcay kaptankirk beyzaaa efla İzmirr Mine hetine26 Burak Uzun Joseph OnurTrap Tardis Leipeita nuran34 komocotokoful c_atay yaseminsazak bookslover Salih YÜKSEL Dinçer Ulrich
53 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Roger Ackroyd Cinayeti”. İlk olarak şunu söylemeliyim ki romanın zaten daha önceden olmuş (cinayet olduğundan şüpheli) bir ölümle başlaması ve hemen akabinde başka bir cinayet işlenmesi kitaba hemen adapte olmamı sağladı. Agahta Christie bu romanında yarattığı ünlü karakter dedektif Hercule Pairot’a rol vermiş. Romanı çok beğendim, çünkü cinayeti araştıran diğer kişiler sizi belli bir yere yönlendirirken, Hercule Pairot hiç tahmin etmediğiniz başka bir yön sunuyor ve şaşırıyorsunuz.
http://beyazkitaplik.blogspot.com/

7 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Ters köşe :)

7 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

en güzel agatha christie kitaplarından biriydi

6 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

http://kitabisevda.blogspot.com/2013/01/roger-ackroyd-cinayeti-agatha-christie.html
http://bookwormmerve.tumblr.com/post/39510266184/the-murder-of-roger-ackroyd-hercule-poirot-4


Agatha Rocks!!

Bunu dedim rahatladım vallahi. Kitabın sonunu bilmeme rağmen yüreğimi yerinden çıkartabilecek bir hikaye yazmış. Ben böyle polisiyeleri seviyorum işte, son ana kadar kendinizden bile şüphe edecek hale geliyorsunuz. Katilin kim olduğu belli değil, herkes potansiyel suçlu. Kitabın sonunda hadi ama, olabilemez dedirtecek şeyler bunlar. Gidip sonunu söyleyen hocamı boğazlamak istiyorum.

Sakin bir kasaba ilk önce bir intiharla sonra da bir cinayetle sarsılır. O sırada şans eseri kasabada bulunan ünlü dedektif Hercule Poirot olaya dahil edilir, her şeyin inciğini cinciğini araştırır ve kitabın sonunda katili ortaya çıkarır ve sırf bununla da kalmaz ona garip bir teklif sunar.

Nedir bu dedektiflerin tanrıyı oynama merakları, insanların hayatlarını ellerinde tutmaya bayılıyorlar, bende okumaya tabii ki. Sherlock Holmes'ü okuyacağım artık farz oldu. Çok heyecanlıyım.

Kitapta kısada olsa bir aşk hikayesi okuyoruz ona, "Ayy, canım yaaa. Çok sevimliii..." demeden geçemedim. Hala da diyorum.

Bayıldım sanırım bunu bir kez daha dile getirebilirim. Çok akıcı, eğlenceli bir kitap. Bir solukta da bitiyor hani kısacık. Bende bu aralar okuma şevki yok ondan elimde süründü. Bu türü seviyorsanız kaçırmayın!! Kitab-ı Sevda tavsiye robotu listesine eklendi! :D

6 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Gerçekten güzel bir kitaptı polisiye romanlarının kraliçesinin baş yapıtı. Katili bulmak imkansız gibi inanlımaz bir şekilde saklanmış durumda. Okumadan önce katilini öğrenmiş olmama rağmen sıkılmadan okumuştum. Agatha Christie okuyacaksanız bundan başlayabilirsiniz.

6 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Agatha Christie'nin, okuduğum 12. romanı ve ilk defa bu romanında katili, kitabın ortasında doğru tahmin ettim. Ancak kurguyu nasıl bağlayacağını merak ettim ve yine çok iyiydi. Agatha'nın kitaplarını gerçekten beğeniyorum ve bu kitabı da beklentimi karşıladı. Ancak polisiyenin kraliçesi bu sefer beni kandıramadı :)

5 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Bir çok Katil adayının olması hepsinin üzerinde acaba sorularının ve sırlarının olması peki katil kim mi ... İşte o tam bir Sürpriz

4 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kurgusu ve anlatımıyla ilk okuduğum kitabında beni büyüledi..Şaşırttı..
Bu kadın bir harikaymış 😄

4 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

hercule poirot ve onun eşsiz metotları.

3 yıl, 10 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski