Kemikler Şehri (Ölümcül Oyuncaklar, #1)

Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha
birçok şey. Ölümcül Oyuncaklar hafızanıza kazınacak!
On beş yaşındaki Clary Fray, New Yorkta Pandemonium Kulüpe doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi.

Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha
birçok şey. Ölümcül Oyuncaklar hafızanıza kazınacak!
On beş yaşındaki Clary Fray, New Yorkta Pandemonium Kulüpe doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi.


Değerlendirmeler

değerlendirme
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Harikaaa. Jace'e bayılıyorum :)

10 yıl, 4 ay
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Cassandra Clare ve Ölümcül Oyuncaklar sürekli duyduğum isimlerdi ama kitabın bu kadar mükemmel olacağını bilemezdim doğrusu!
Yeni bir seriye başlamanın verdiği neşe ve Gölgeavcıları'nın cool havası birleşince ortaya kısa sürede yalanıp yutulan bir kitap çıktı.
Şu sıralar kendime ne kadar lanet etsem az; ilk Maximum Ride, sonra Ölümcül Oyuncaklar serisine başladım. Ama daha bitmeyen serilerim var! Kafamı duvarlara vurmak istiyorum.
Neyse, kendi iş savaşımla sizi boğmadan konuya girelim.


Clary Fray (Clarisse Fray), arka kapakta yazıldığı gibi bir bara (Pandemonium Kulüp) gider ve aklının ucundan bile geçmeyecek şeylere tanık olur.
Üç gizemli kişi ile karşılaşan Clary, onların mavi saçlı çocuğu (uuuuu mavi saç *-* ) öldürdüğünü görür. Ancak bu cinayetten geriye bir ceset kalmamıştır. Mavi saçlı ve üç gizemli kişinin "iblis" olduğunu söylediği çocuk sadece... Yok olmuştur.

Ve üç gizemli kişi de kendilerini "Gölgeavcıları" olarak tanıtıyordur. Yani, insanları iblislerden koruyan Nefilimler!
(SHADOW HUNTERS!!!!!)

(Aslında şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Gölgeavcıları'nı anlatmayı düşünüyorum ama o da spoiler ağırlıklı olur...:/ Hadi bakalım)

Gölgeavcıları, insan üstü görü ve yeteneklere sahip kişiler. Yine de insan olmadıklarını düşünmeyin, evet insanlar ama "sıradan" insan değiller.
Onlar, iblisleri görebiliyorlar, Aşağı Dünyalıları. İnsanları bu doğaüstü şeylerden koruyorlar, savaşıyorlar. İnsan bedeninin-insanın kaldıramayacağı mühürler taşıyorlar...( Mühürler: Gölgeavcıları'nın güçlerini arttıran vs. büyülü izler.)Kitap damağımda kaldı. Ne yutkunabildim ne de devamını getirebildim. Kitap alma yasağı olduğu için de Küller Şehri (serinin 2. kitabı) biraz bekleyecek. Ama eminim ki diğer kitapları okurken aklım Ölümcül Oyuncaklar'da kalacak...
Ah Cassandra, ah. Ne yaptın sen böyle? Kadının nasıl bir hayal gücü varsa, kitabı okuduktan sonra bir yutkunmaya çalışıyorsunuz (ama olmuyor.). Her şey o kadar akla yatkın ve derin ki şüphelenmemek elde değil! Benim teorim ise; Cassandra aslında Clary. Yaşadıklarını sanki bu zaman dilimindeymiş gibi anlatarak bizi kekliyor. Gölgeavcıları, Aşağı dünyalılar (yarı iblisler; vampirler, kurtadamlar, zombiler vs.) hepsi gerçek *-*

Kitapta tek rahatsızlık duyduğum nokta vardı; o da olayların çok çabuk başlaması. Bir an baktım kitabın kapağını açıyorum, diğer an baktım bir iblis ile dövüşüyorum. (evet yine karakteri özleştirdim.)" Hoh, ne oluyor? " dedim, "Biz az önce kafede değil miydik?" dedim, "Ne ara?" dedim, "Oha, ne yapıyorsun kızım?" dedim, şekilden şekile girdim.

Karakterleri de tanıtayım:

Clary: Asıl kızımız.Kızıl saçlı, yeşil gözlü, çilli. "Sen bir Weasley olmalısın!" :D Bir sanatçı, ressam. Enerjik bir tip. Minnacık ^.^
Clary'i gerçekten sevdim. Cassandra Clare, Clary'i gerçekten mizah sahibi, espri anlayışı olan atılgan bir genç kız olarak yaratmış. Kişiliği vardı. Gerekten derin bir kişiliği vardı ve bu çok hoşuma gitti.

Size hoşuma giden başka bir şeyi söyleyeyim; Jace.
Jace Wayland! Seni seçtim pikaçuuu! İşte ben buna aşık olunası kötü çocuk derim!

Jace: Gölgeavcısı. Bahsettiğim "üç gizemli kişi"den.Tam benlik, Jace. Alaycı, SARIŞIN, sadık, kötü bir geçmişi var... Tek kelimeyle şaheserdi! Sürekli gülümsememe -bazen neşeden, bazen hüzünden- sebep oldu. elimi sayfanın içine geçirip kitaptan dışarı çıkartasım geldi, çıkarıp sarılasım. Hatta, Jace ile "mühim" gerçeği öğrendiğimde, onu evde beslemeyi ciddi ciddi düşündüm. "Yemini, suyunu veririm, odamda da yatak yaparım uyur." dedim.

Alec: Gölgeavcısı. "Üç gizemli kişi"den biri...Siyah saçlım, mavi gözlüm (al yazmalım... :D ). "Sen de mi Brütüs?" dedirten karakter aklınıza "hain" gibi şeyler gelmesin, o rol başkasına ait (yine spoiler, hep spoiler). Daha çok... kişisel bir seçim. Magnus Bane! ^.^

Isabelle: Yine bir Gölgeavcısı. Ve Izzy ile birlikte "üç gizemli kişi" grubumuz tamamlanıyor. Hiç sevmedim ben bu kızı önce. Sonra boğazlayasım geldi, sonra da alnını öpesim. Ayrıca uzun siyah saçları var! Atlanmaması gereken bir özellik bence.

Simon: Asıl kızımız Clary'nin en yakın arkadaşı. Ah Simon! Zavallı Simon! Bana acayip Vampir Günlükleri'ndeki Matt'i hatırlatıyor. (Vampir Günlükleri demişken; Vampir Günlükleri vol.3 Dönüş: Çöken karanlık yorumu yakında, şu an okumaktayım.) Fell's Cruch'taki neredeyse tek insan Matt'ti (hem kitapta hem dizide). Simon da aynı kaderi paylaşıyor. Bakalım ileride neler olacak?

Anlaşılmaz Spoiler!:

Kitabı okuduktan sonra katıla katıla güleceğiniz ama şimdi bir nane anlamayacağınız spoiler:

Clary ve Jace arasındaki gerçek bağı (ne bağı, ne bağı dediğinizi duyuyorum ^.^) öğrendiğimde aklıma YİNE Yeşilçam geldi. Artık Türkan Şoray filmlerini izlemeyi bırakmalıyım.

"Hayır evlenemezsiniz!...." (puhahahahahahhaha :D )

Not: Hayır! Aklına geldiği gibi bir evlilik söz konusu değil! Sadece kalıtsallaşmış bu cümle duruma çok uyduğu için yazdım, sen de ne acayipsin ha. 15 yaşındaki kız evlenecek?


Ve... "Ben büyücüyüm- Ölüm Yiyen'im, Tribute'yim, Demi-god'ım, Safkan'ım, Dampir'im vs." dedirten bir seriye daha başladık!
"Ben bir Shadow Hunter'ım!!!!!"


Eh, boş boş ekrana baktığıma göre ilhamım bitmiş demektir. O zaman; alıntılar gelsin!
ALINTILAR:

- Sonra her şeyden koparak düşmeye başladı ve Jace'in kolları bile onu düşmesini engellemeye yetecek kadar güçlü değildi. (sayfa 69 -Clary)


- "Yine de, sanırım onunla konuşmayı deneyebiliriz. Kaybedecek neyimiz var mi?"
"Bizim dünyamızda biraz daha zaman geçirdiğinde," dedi Jace, "bu soruyu bir daha sormazsın."
(sayfa 120-Clary ve Jace)

- "Çünkü şeytanın hiç gücü yoktur." dedi Dorethea, eski bir şiiri tekrarlar gibi hafif bir sesle, "Karanlığın dışında." (sayfa 128)

- "Yasa serttir," dedi Jace, "ama Yasa'dır." (sayfa 183)

- Jace ona doğru uzandı ve parmaklarını Clary'nin şakağına hafifçe bastırdı. Clary elinde olmadan kızardı. "Bilmemiz gereken her şey, senin kafanda, o güzel kızıl buklelerinin altında gizli."
(sayfa 192)

- Clary küçük bir çocuk gibi ellerini arkasına koydu. "Bana tepeden bakma."
"Şey, aksini yapmam pek mümkün değil, fazla kısa boylusun." (sayfa 219-Clary ve Jace)


Ve... hem sevimli hem de içinde geçtiğim bir alıntı!!!!! *-*

-Koridora çıktığında şaşkın bir neşeyle yanağına dokundu. Yanağına konan busenin çok fazla anlamı olamazdı ama Simon'dan beklenmeyecek bir şeydi. (sayfa 360 -Clary)

9 yıl, 8 ay
3 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

Nedense diğer herkes gibi kitabı beğenmedim. Belki ben daha çok komik ve güçlü kadın karakterlerden hoşlanıyorum diyedir.İlk olarak ana karakteri çok silik buldum, olaylar çok tahmin edilebilirdi ***spoiler*** jace'in erkek kardeşi çıkması dışında ve Jace'in erkek kardeşi çıkması da pek hoşuma gitmedi açıkcası çünkü kitap boyunca Clary'nin Jace'den hoşlanması anlatılırken birden erkek kardeşi olduğunu öğrenmesi beni rahatsız etti.***spoilerbitti*** Yan karakterler de çok güçsüzdü ve bana ulaşmadılar zaten 6 tane yan karakterden başka karakter yoktu ve gelecek kitaplar için birlikte olabilecek bir kaç çift seçeneğinden başka seçenek yok.

9 yıl, 9 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Konu olarak değişik ve sürükleyici bir kitaptı.Zaman zaman insanın ağzını açık bıraktığı,zaman zaman gülmsettiği bir seri.Okumak hiçbir şey kaybettirmez.

11 yıl, 3 ay
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

pek beğenmedim ama seriyi okumaya devam etmek istiyorum.

9 yıl, 4 ay
2 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Güzel, güzel olmasına da o son neydi öyle. Tarafsız bir bakışla muhteşem ve tahmin edilmeyecek bir son ama taraf tutanlar için resmen ölüm gibiydi. Belki kimse bu olaydan benim kadar etkilenmemiştir ama benim için büyük bir hayal kırıklığıydı. Çünkü ben hep Jace-Clary ilişkisi düşünmüştüm. Böyle olunca tabi Jace Jonathan çıkınca ben kriz geçirdim. Neyse bu durumdan daha da yakınmayacağım. Kitabın sonu ve içeriği gayet de güzeldi. Kafam yatışana kadar bu seriden biraz uzak durmaya karar verdim ama 2. kitabı da yakında alırım gibi geliyor.

9 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

11 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Enfess :) <3

11 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kitap genel itibari ile güzeldi. Klanlara verilen isimler yaratıcıydı. Sıkılmadan okuttu ve sonunda yaptığı şeyle -ki Valentine'nin attığı yalan doğru olsaydı seriyi bırakırdım- biraz yıkım yaşadım ama okunmaya değerdi. Tavsiye ederim. Fantastik kitaplar arasında en iyilerdendi.

10 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kesinlikle ama kesinlikle okunmalı.İkinci kitaba geçmek için sabırsızlanıyorum.Hikaye sürükleyici,karakterler harika.Yazar favorilerim arasındaki yerini aldı,tabii bu seri de öyle.

9 yıl, 3 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Puanım biraz düşük ama yine de güzeldi. Günümüz popilarite kitaplarindan çok daha iyi bir kitap.

8 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

o nasıl bir sondu hala etkisindeyim

9 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Ve harika bir seriye daha adım attım. Pişman değilim. Jace sen dehşet bir adamsın :D
Yazarın hayal dünyasını ayakta değil baş aşağı durarak alkışlayabilirim.


Gerçekten harika bir kurgu.Olaylar kısa zaman dilimleri içerisinde anlatılsada bu insanı sıkmıyor ve kızımız on altı yaşına girecek olsa da kitapta ergensi tavırlara rastlamadım ve buda içimi ferahlattı gerçekten :D

Hadi bakalım şimdi sıradakiler okunacak.

9 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Harika bir kitaptı. kaç defa okuduğumu hatırlamıyorum. her okuyuşumda ilk okuduğum zamanki gibi zevk aldım.

9 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

bu yazarın okduğum ilk kitabıydı açıkçası biraz bazı kitaplardan benzeşmeler geldi okurken ama yine de çok güzeldi heyecalıydı devam etmeyi kesinlikle düşünüyorum fakat konu biraz daha ayrıntulandrılıabilirdi farklı şekilde anlatım tarzı izlenebilirdi olay örgüsü de biraz dağınık giibi geldi bana, hikayenin sonuna doğru hayal kırıklığı yaşadım herşeye rağmen okuyacağım devam edeceğim bir seri olacak. ekstradan dipnot düşeyim ki eğer bilenler varsa lux ve melez serisinin bitmesinin ardından yerlerini dolduracak bir seri olamaz belirtmek istedim:(

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Jace Wayland gel buraya evleniyoruz!

9 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Kitabın kurgusu güzel, karakterleri hoş ama çok yavaş ilerliyor bence. Bilmiyorum çoğu zaman sıkıldım, zar zor bitirdim gibi. Tabii bu benim düşüncem.

9 yıl, 6 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Gerçekten ilginç bir hikaye tek solukta okudum. Hayatımda okuudğum en güzel paranormal kitaplardan biri diyebilirim

9 yıl, 5 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Sonunda "bu bir şaka olmalı" demeyen yoktur heralde.İkinci kitabı okiycak olmamın tek sebebi bu iş nereye varıcak merak etmem.Yoksa ben başarılı bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Jace ne kadar güçlü bir karakterse Clary de o kadar silik bir karakterdi. Ayrıca diğer karakterlerde de öyle ahım şahım hayranı olabileceğimiz birileri yoktu. Jace'le tanışmak isteyen okusun derim :))

9 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Kitapta düşünebildiğim tek olay Jace ve Clary ve Valentine oldu.

9 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

17 yaşındaki baş kahramanlardan fenalık gelmesine rağmen merakla okudum kitabı.ama filmini önceden seyretmeseymişim daha iyi olacakmış..bence her zaman kitaplar filmleri döööveeer:)))

9 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Hayatımda okuduğum en güzel fantastik seri diyebilirim :)

9 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

İki defa okuyup bitirdiğim nadir kitaplardan birisi oldu. Harika bir seri. Bir çok doğaüstü varlığı bir arada bulundurması süper. Ve Jace... Sanırım çekiciliğine kapılmamak imkansız.

9 yıl, 3 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Gerçekten çok sürükleyici kitaptı. Cassandra Clare kitabın içine ipuçları bırakmış. Dikkatli okuyan bir göz sonunu tahmin edebilir.

9 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

HAYATIMDA OKUDUĞUM EN İYİ KİTAPLARDANN!!!

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

İlk başlarda nedense bana sıradan gelmişti ama sonradan bayağı bir açıldı, güzelleşti, çılgına çevirdi... Her bir karakterini ayrı sevdim, kesinlikle tavsiye edilir.

0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Cassandra Clare ile Jace ...

ßu Kitabın öncellikle filmini izlemiştim genel olarak filmi beğenilmemeişti fakat azda olsa içimde merak uyandırmıstı ve kitabı direk alıp okumaya başladım başları hafif sıkıcıydı fakat daha sonra kitap gerçekten akıcı olmaya başladı ve filmden daha güzeldi ... ve daha çekiciydi.. tek ayar oldugum kısım Clare nın çok aşırı olmadık şeylerde inatcı olması ki bunu 2 kitapda daha sık inatcılık edip Jace delirtmesiydi. ama konu 2 kitapda gercekten daha heycan verici oldu... burda konuyu anlatmaktansa kitabı alıp okumanızı ve gerçekten filme takılmamanızı istemekteyım kıtapdaki olaylarla filmdeki olayların cogu örtüşmemekte.

8 yıl, 11 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Vay be... Jace ve Clary... İkisi gerçekten öyleler mi? Halbuki filmde... Konuşamıyorum. Güzeldi yani

8 yıl, 10 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Çok sevdim , herşeyden biraz var , heyecanlı,hareketli,ilginç ve romantik ve ara ara üzen ara ara güldüren çok iyi bir seri.6.kitap Sanırım Mayıs da çıkıcak bekliyorum . Kesinlikle tavsiye ederim.Film izledikten sonra okumak istemeyebilirsiniz ama film kitabın 100 de 1'i ....

8 yıl, 10 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

:D çok iyi

8 yıl, 10 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Fantastik kitap severler için oldukça uygun bir serinin ilk kitabı. Yazarımızın özgünlüğü de akıcılığı kadar iyi durumda. Mutlaka okumalısınız, herkese şiddetle tavsiye ederim. Filmi de kitabı kadar ilgi çekici :)

8 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Fantastik kitap sevenlerin kesinlikle beğeneceği bir kitap. Tabi ki filmi kitabın üzerinde kötü etkiler yaratıyor.

8 yıl, 8 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

kolay okunan bir kitap. vampir akademisi daha iyi bir seriydi bence.

8 yıl, 8 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Çok iyi bir kitap kesinlikle. İçinde sadece kurtadam vampir yok. Hepsi var. Genelleme yapıldığı için bence çok hoş. Ne zaman ne olcağını bilinmiyor bu yüzden oldukça sürükleyici bir kitap bence.

7 yıl, 10 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bu kitabı elime aldığım andan itibaren zamanın nasıl geçtiğini bilemedim.Fantastik-aksiyon seven herkese öneririm.Ayrıca Jace'e vurulmuş olsamda ,çoğu seriye nazaran Cassandra'nın aşkı ikinci planda tutmasını takdir ettim.Kesinlikle okunmayı hak ediyor.

8 yıl, 4 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Artık bir haftada bir kitap okumaya başladığım için kendime söverekten başlıyorum.Gayet akıcı bir kitaptı ama bir türlü vakit denkleştiremedim.Kitapta kalındı biraz ama yaz tatilinde en fazla 3 gün kalırdı elimde o zaman bile elimde süründü derdim ama..

Öncelikle ilk olarak filmini izlemiş biri olarak, kitabı filmden daha çok sevdiğimi belirtmeliyim.Hatta film yüzünden bu seriye hiç başlamayacaktım ya neyse.Sevmemiştim filmi,detayları tam hatırlamıyorum bir sene önce izlemiştim ama bu seriden soğumama,okuma hevesimin kırılmasına yetmişti.Geçen gün serinin son kitabı da eklenince dedim Sanem,başla şu seriye ne kaybedersin ki.Tabi vakit kaybettim o ayrı.

Kitap genel olarak,kurgu bakımında güzeldi.Hatta o dünyayı çok sevdim de.Ortaya karışık olmuş biraz ama olsun.Yazarın hayal gücü takdire şayan.Ama ben yaşları sevemedim.15-16 yaşında bir kızdan açıkçası pek haz alamıyorum,daha çocuk gibi geliyor.Biraz daha olgun düşünceler okumak isterdim.Ek olarak,alfa kadın da olmalı.Böyle pısırık değil.artık Clary'nin pısırıklığını da yaşına veriyorum.

Kitabın son 100 sayfasıydı yanlış hatırlamıyorsam,gerçekten bayağı heyecanladım.Tabi bu arada aklımda karışmadı değil.Çünkü çok fazla geçmişte oyun oynanmış,hep bir şeyler saklanmış.İşte bu sayfalarda yavaştan da olsa gerçek bilgiler -tabi ne kadar doğruysa bu ortaya çıkan bilgiler- gün ışığına çıktı.Daha çözülmemiş çok şey var aslında,kısmet ömür kitaba.

Kitabın sonunu gerçekten ama gerçekten beğenmedim.Spoiler vermek istemiyorum bu yüzden daha fazla üstünde kalmayacağım.Filmini izlediğim halde kitabı okurken o kısımdan bir daha nefret ettim.Ha, bu arada film kitaptan bayağı farklıydı.Filmindeki karakterlerden Jace'i beğenmedim.Bilemiyorum kanım uyuşmadı.Bir de kitabı okurken benim hayal ettiğim Jace'i düşünürken habire bu filmdeki çocuk beliriyordu kafamda.Ne kadar düşünmek istemesem de..

Velhasıl kelam,kitabı sevdim diyebiliriz.Bu kadar sövdüğüme bakmayın,okunur ve okutur kendini bu kitap ;)

Edit:Kitabın üçüncü şahıs değilde birinci şahıs ağzından yazılması daha iyi olurdu benim açımdan.Sevemiyorum üçüncü şahısla yazılan kitapları.

8 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
1 puan

Bu kitabı hiç sevmedim elimde süründü resmen ne jace e bayildim ne clary i sevdim elimde süründü resmen

8 yıl, 3 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kitabı baştan sona soluksuz okumama karşın son bölümlerinde sinir krizi geçirdiğim de doğrudur.

8 yıl, 1 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

çok iyiydi

7 yıl, 8 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Bildiğiniz üzere Shadowhunters dizisi yakında (aslında 2016 başında ama yakın sayılır) başlayacak. Ben de seriyi hatırlamak adına baştan okumaya karar verdim. Serinin ilk kitabını okumamın üzerinden yaklaşık 2 yıl falan geçmiş. E haliyle olayları unutmuşum. Seriyi , yan serisi olan Cehennem Makineleri kadar sevmesem de beğendiğimi hatırlıyorum. Ancak ana karakterleri , başta Clary olmak üzere, sevmiyordum. Ta ki şimdi bir daha okuyana kadar. Çok ilginç bir şekilde en azından ilk kitabı , ilk okuduğumdan daha çok sevdim.

7 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Nerdeyse 600 sayfalık bir kitabı iki günde okutacak kadar sürükleyiciydi. Anlam veremediğim bir şekilde Alec'i çok sevdim. Jade - ya da her kimse artık- ve Clary'nin durumu çok karmaşık oldu. Simon'ın sıçan olduğu sahne çok komik ve eğlenceliydi. Luke'un hikayeyi kendi ağzıyla anlattığı yerden itibaren o kadar fazla şey oldu ki zönk diye kaldım. Eğer filmi olmasaydı filmi yapılsın derdim ama bir yandan da kitapların film yapılmasını istemiyorum. Filmin güzel olmasını umarak, izledikten sonra heyecanla ikinci kitaba başlayacağım.

5 yıl, 2 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Evveeet. Şimdi kitaba söylenebilecek tek söz "mükemmeldi" olurdu. Ancak kitabın sonunda siz de " hadi canım sende... Yok artık. Yok ya doğru değildir." nidaları atabilirsiniz benden uyarı!

6 yıl, 10 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Kesinlikle muhteşem.6 kitaplık serisinin ilk kitabı olan Kemikler Şehri macera ,aksiyon ,aşk ve sırlarla dolu.Nefes kesici bir kurgu ve anlatımı var .Cassandra'nın bu şaheserini herkes okumalı !

6 yıl, 9 ay
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Hayatımda okuduğur en güzel serinin ilk kitabı. Muhteşem

5 yıl, 4 ay

Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski