İçinde Aşk Saklı (Westmoreland, #2) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

People dergisinin Yüreğin Kraliçesi adını verdiği,New York Timesın bir numaralı yazarı Judith McNaught, okurlarıyla yeniden buluşuyor.Beklenen romanı İçinde Aşk Saklı yazarın müthiş kariyerine başlangıç eseri...Whitneyin yanına uzandı Clayton. Başparmağıyla Whitneyin yanağına dokundu ve genç kadının elmacık kemiğinin nazik kıvrımını parmak ucunda hissetti. Clayton bu kadının ruhuna, tazeliğine tapıyordu adeta; Whitneyin tutkusu iç yakıcı ve tahrik ediciydi... Bunu düşündüğünde bile Clayton iliklerine yayılan keskin bir acı hissediyordu. Bu kadın tıpkı onun umduğu gibi, hatta umduğundan da öte bir yaratıktı; inatçıydı, tatlıydı, şehvetliydi, küstahtı ve zekiydi... Heyecan verici bütün zıtlıkları içinde barındıran bir hazineydi. Claytonın hazinesiydi!

People dergisinin Yüreğin Kraliçesi adını verdiği,New York Timesın bir numaralı yazarı Judith McNaught, okurlarıyla yeniden buluşuyor.Beklenen romanı İçinde Aşk Saklı yazarın müthiş kariyerine başlangıç eseri...Whitneyin yanına uzandı Clayton. Başparmağıyla Whitneyin yanağına dokundu ve genç kadının elmacık kemiğinin nazik kıvrımını parmak ucunda hissetti. Clayton bu kadının ruhuna, tazeliğine tapıyordu adeta; Whitneyin tutkusu iç yakıcı ve tahrik ediciydi... Bunu düşündüğünde bile Clayton ilikl... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 679 sayfa

2009 tarihinde , Epsilon Yyaınları tarafından yayınlandı


ISBN
9789944821339
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Clayton Westmoreland

Claymore Dükü Kitabın erkek kahramanı

Whitney Allison

Claymore Düşesi Kitabın kadın kahramanı

İlgili Kitaplar

8.2 puan (175 kişi)
442 okumuş, 79 okumak istiyor, 2 okuyor

8.6 puan (162 kişi)
358 okumuş, 61 okumak istiyor, 1 okuyor

8.4 puan (176 kişi)
381 okumuş, 71 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (176 kişi)
430 okumuş, 84 okumak istiyor, 1 okuyor

8.8 puan (287 kişi)
563 okumuş, 143 okumak istiyor, 2 okuyor

8.7 puan (178 kişi)
394 okumuş, 97 okumak istiyor, 1 okuyor

8.8 puan (169 kişi)
412 okumuş, 82 okumak istiyor, 0 okuyor

8.8 puan (214 kişi)
486 okumuş, 112 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (163 kişi)
362 okumuş, 52 okumak istiyor, 1 okuyor

8.7 puan (231 kişi)
446 okumuş, 136 okumak istiyor, 2 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

295 kitap, 3301 oy
118 kitap, 1715 oy
46 kitap, 190 oy
133 kitap, 524 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

sananeolom
1 kişi
Navy. Okuyan K. book35 ranayıldız misslavinia deryaU Readingisadventure bste Citos cokguluyombenya Merve Akdoğan luthieren mobi00 ebrusner İnciE lleyla Victoria Jason bircan karabağ Mavera CelileKaplan Lady_Avy sheridan filizd ZehraMuhtaroglu EdenViara Ülkü Ciner Bahary Book_Of_Love CANSEL BOLKAŞ seherkis125 nilayçam Zeynepim aryakan gokceturk Özdenak prize123 Karakurt123 Serap_Köksal
579 kişi
dilarakeleser guney SedaaKk ofeLya gmystery gnsonne melanieses banumm özde bucu90 İMKANSIZ Gizem. hatice_ Büşraa Güçlü Sedaslan ebruli kartaliceee1903 Paradisee Seraly uçamayan cadı Funda Keşküs Niente KuroiNamida giosue heybet042 Kitap Perisi S.Gamze anemon aysecelik hatice2386 AABookWorm Kelebeğin Hisleri fatoşnur scheisswelt Kübra Esra ayşenur2008 fatmanur00 fsavi shahane
191 kişi
ojexo
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
8 kişiden, 8 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Unutulmaz Romanım bana kitap okuma sevgimi tekrar kazandıran İçinde Aşk Saklı orjinal adı: Whitney My Love tekrar okudum..Ne kadar özlemişim..Sanki ilk defa okuyormuşum gibi oldum..Her sahneyi okurken kendim yaşamış gibi hissettim..Elime alıp bırakamadım romanı...

Goodreads Puanı 5/4,17 Benim puanım 5/5 Keşke daha yüksek puanlar olabilseydi..
Beni etkileyen o kadar sahne var ki..Birde Küçüğüm kelimesi bu kadar mı güzel yakışır bir erkeğe..İlk karşılaştıkları sahne..Aşkı ve tutkuyu bu kadar derinden hissettirebilen nadir kitaplardan İçinde Aşk Saklı..Yazar bu kitabı ilk 1979 yılında yazmış,kitabın sonunda tekrar yazma güdüsünü anlatıyordu..

Whitbey Stone özgür ruhlu bir genç kadındı annesini küçük yaşta kaybetmişti.Babası ile ilişkisi pek de iyi değildi..Annesi öldükten sonra genç kız bir türlü babası ile arasını düzeltememişti..

Sevgiye açtı Whitney babasına ,arkadaşlarına,öğretmenlerine kendisini sevdirip kabul ettirmek için yanıp tutuşurken kafasına koyduğunu yapacak kadar da gözü kara idi..

Çocukluğundan beri bir sevdiği vardı Paul Savarin,tüm rüyası onunla evlenmekti.Ama genç adam onun ilgisinden çok rahatsızdı..O başka bir genç kız ile evlenmeyi planlamıştı..

Kızının haşarılıklarından rahatsız olan babası onu Fransa'ya teyzesinin yanına göndermesi ile Whitney'in olağanüstü bir genç kadın olmasının yollar açılır..Orada neredeyse üç sene kalır babası tarafından tekrar çağrılana kadar..
Bu yıllar içinde Baba Stone'ın işleri bozulmuş iflasın eşiğine kadar gelmiştir..Whitney ise Paul'den ümidini asla kesmemiş ondan vazgeçmemiştir...Eninde sonunda onunla evlenmeyi kafasına koymuştur ki bununla ilgili yemin bile eder...

Ama onunla ilgili başka planlar vardır..Bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.İlk önce Claymore Dükü Clayton Westmoreland'ı ezip geçmesi gerekecektir..Çünkü genç adam ona sormadan babası ile anlaşıp görücü usulüyle gizlice nişan işini gerçekleştirmiştir..O Paul Savarin ile evlenme hayalleri kurarken Clayton'da onunla ilgili planlar kurup uygulamaya sokmuştur bile..

Kendine güveni o kadar üst sınıra ulaşmıştır ki. Genç bir kız tarafından oldukça zorlanacağını aklının bile ucundan geçirmemektedir..

Ama Whitney'e gerçek kimliğini göstermeyecek kadar da zekidir..İlk karşılaşmalarından itibaren savaş baltaları çıkar..İki tarafın da güçlü ve tutkulu kişiliği bu mücadeleyi çok değişik boyutlara taşıyacaktır..

Kitapta gönlüme kazınan öyle sahneler var ki..Tekrar tekrar okumuşumdur..Birebir yaşamış kadar etkilendim tekrar okuduğum halde..
En başta Whitney'in Clayton'ı Düke benzetemedği sahne..Kumar oynadıkları unutulmaz sahne..Kavga sahneleri ve Klisedeki sahne..Taciz sahnesi..Çok etkilendim..

Bundan sonra tüm okuduğum kitaplarda hep Claymore Dük ve Düşesinin aşkını aradım..Bazen buldum bazen bulamadım..Ama bu roman beni kitaplara tekrar döndüren bir roman..Özellikle bizim yazarlarımızın mahvettiği okuma isteğimi canlandıran roman..Historical türünün kilometre taşlarından İçinde Aşk Saklı..
Hala daha okumadıysanız özellikle historical türünü seviyorsanız kendinizi historical okumuş olarak sakın görmeyin..Judith McNaught'un İçinde Aşk Saklı romanını okumadan historical okumuş sayılmazsınız..Bence...TAVSİYEMDİR...


6 yıl, 10 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Ahh bu nasıl bir kitaptır! İlk başlarda acaba sıkılır mıyım ? düşüncesi ile elime aldım. Çünkü aşk romanları tam bana göre değil diye biliyordum. Ama en baştan öyle bir sardı ki,nasıl geçti anlamadım. Ne çabuk bitti ya ? Cidden nasıl bitti. Claytonn ahh clayton yaktın beni!!! Onu öyle sevdim kiii ah ah. Ama bir o kadar da sinir oldum ! hele ki Whitney'e yaptıkları..Yine de sevilmeyecek gibi değil. Bir insan hem böyle tatlı hem küstah nasıl olabiliyor. Hemde çapkın!!! Ayrıca belirtmeliyim ki Stephen de fena değildii yaniii. Ama ne demişler her erkeğe diz çöktüren bir kadın vardır. Tıpkı koca düke çöktürdükleri gibii.
Judith Mcnaught ile tanıştım. Sanırım devamı da gelecek. Çünkü çok çok çok beğendim. Hiç sıkmayan anlatımıyla,üslubuyla ve o güzel konularıyla!!!

Kesinlikle okunması gereken bir kitap !! Hiç sıkılmayacağınız,zevkle okuyacağınız. Bazı yerlerde kitabın sizi bulutların üstüne çıkaracağını ve bazı yerlerde kızgın boğaya döndüreceğini hissedeceksiniz..

7 yıl, 5 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

Öncelikle bu kitap tam bir sinir bozuculuk abidesi.Hem karakterler bakımından hem de olaylar bakımından.Ciddi ciddi yarım bırakmayı düşündüm.Ama tabi tabularımı yıkamadım daha.Dedim devam başladın bir kere.
Ben aralarındaki sevginin gerçek olduğuna inanmıyorum.Bir yanlış anlamada insan canından çok sevdiği birinden birden nefret etmeye başlayıp onunla konuşmaya ona bakmaya dahi tahammül edemeyebilir mi? Ve en önemlisi canını yakmaya çalışabilir mi? Hadi bunları da geçtim, o kişiye kendini savunma hakkı vermeden bir sonuca varıp onun oyuncu ve düzenbaz biri olduğunu söyleyebilmesine ne demeli? İşte bunlar iki karakterimizin başına da geldi.Aynı saçmalıkları ikisi de yaptı.Evlendikleri halde birbirlerine güvensizlikleri devam etti.İki insan birbirine güvenemezken nasıl evlenebilir?Evlenecekleri gün gelinin onu terk edip kaçacağını bir damat nasıl düşünebilir?Ve gelin bunu nasıl düşündürebilir müstakbel kocasına? Ben söyleyeyim:güvensizlik.İşte bu yüzden belki hikaye mutlu sonla bitmiş olabilir ama yaşamış ve hayatlarına devam ediyor olsalardı şu an , kesinlikle ilerleyen zamanlarda bu ikili boşanırdı ardından tekrar evlenirdi ve bu sürüp giderdi.Anlamış olduğunuz gibi hiçbir şekilde sevemedim bu kitabı.Konu uzatmaya çalışılmış ve uzatılırken de konu bulunmamış bunun yüzünden karakterler bir küstürülüp bir barıştırılmış.😤
Konuyu anlatayım size.Şimdiiii,bir genç kızımız var ama bildiğiniz erkek çocuğu gibi hareketlerde bulunuyor.Ki keşke böyle cesur ve gözü pek kalsaymış Whitney.Her neyse,canına tak eden babası da kızını teyzesi ve eniştesinin yanına yolluyor.Fransa'ya.Kızımız burada çok kültürlü oluyor,güzelleşiyor ve serpiliyor.Birçok davete katılıyor ve etrafı kendisine aşık olan adamlarla dolup taşıyor.Ve bir adam var ki kendisini hiç göstermiyor ama kızımızın arkasından babasıyla anlaşıp para karşılığı Whitney üzerine anlaşma yapıyorlar.Anlaşma şudur:O adamla Whitney evlenecektir.O adam dediğim de bir dük:Claymore Dükü.Çapkın ve adını aşıklarıyla çıkarmış bir dük.Tabi asi kızımız bu olayı sever mi? İşte bundan sonra o çekişmeli sahneler başlıyor.
Galiba bir tek ben bu duyguları hissettim.Genelde çok sevilmiş bir kitap.Ama benim asi tarafım bu kitabı cidden sevmedi.Ne zaman "oh be yoluna girdi her şey!" desem bir olaylar,bir olaylar...Ne okuyorsun diye soranlara bildiğiniz feryat ettim zira 2 haftamı aldı bu kitabı okumak.Tatile de gittiğim için süründü bildiğiniz.Tavsiye edeceğimi sanmıyorum.
Karakterler kendileriyle çeliştiler,yapmayacağım dedikleri şeyleri yaptılar ve bende kayıtsız kalamadım.Clayton'ın yakışıklığı bile kurtaramadı kitabı.Sevmedim ve bir daha da okuyacağımı sanmıyorum.Şu adı çıkmış Türk dizilerinden beterdi bence.😧

4 yıl önce
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

her zaman en çok sevdiğim aşk romanı olarak kalacak

7 yıl, 2 ay önce
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Historical tarzında romanlardan hoşlanıyorsanız,Judith Mcnaught 'un klasikler arasına girmiş 'İçinde Aşk Saklı' kitabını okuyabilirsiniz.Kitabın kalınlığı sizi korkutabilir ama okurken sizi sıkmaması,anlatımının akıcı olması (gerçi ben biraz fazla uzun ve gereksiz buldum) sayesinde 680 sayfayı çabucak okuyacaksınız. Whitney ve Clayton'ının bir araya gelme çabalarını okurken kimi zaman gülecek kimi zaman da sinirleneceksiniz.Kısacası güzel bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız hiç düşünmeyin, hemen okumaya başlayın derim :)

4 yıl, 3 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Okumaya başladığımda:
Kitabı geçtiğimiz c.tesi tekrar okudum. Gayet kalın olmakla beraber sayfaların arasına kendinizi kaybettiğiniz için kalınlığı pekte önemli olmuyor. İnanılmaz güzellikle yazılmış. Her an kendinizi kitabın geçtiği 1820 yıllarında bulabilirsiniz.

Yazar her kitabında olduğu gibi o zamanları adeta yaşatır gibi anlatıyor. Kitabı okurken balo salonlarının anlatım atmosferi beni o kadar büyüledi ki bir an kendimi Whitney ile Clayton'u balo salonunun gölgelerle gizlenmiş köşesinden sessizce ama heyecanla izliyormuşum gibi hissettim. Neredeyse oradaydım.

Okuduktan sonra:
Judith McNaught'un bu kitabını tekrar okuyup arşivimin tozlu rafına kaldırmaktan inanılmaz mutluyum. Nihayetinde Epsilon yayınevi Whitney, My Love kitabını çevirirken İçinde Aşk Saklı demekle iyi yapmış. Clayton'un davranışlarının haksızlığı, Whitney'in vurdum duymazlığı ve hoşumuza gitmeyen detaylar arasında aşkı görmek gerçekten çaba gerektiriyor. Sonuçta kitap AŞK ı anlatmıyor, AŞK a giden yoldaki çetinlikleri anlatıyor. Bize de kitabın İÇİNDEKİ AŞK ı bulmak kalıyor.

Kitapta herşeyden çok hoşuma giden Düşler Krallığı kahramanlarımızdan bahsetmesi oldu.

Tavsiyem:
Bu kitapta aşkı nefreti ve daha birçok duyguyu hissedebiliyorsunuz Bu kitap ayrıca Judith Mcnaught'ın ilk yazdığı ödüllü romanlarından biridir.Daha sonra bu kitabın etkisiyle Westmoreland karakterlerine hayat bulacak olan

Düşler Krallığı
Sen Gelmeden Önce

romanlarını yazdı benim tavsiyem ilk önce eğer okumadıysanız Düşler Krallığını ve daha sonra İçinde Aşk Saklı’yı ve en son olarakda yine okumadıysanız Sen Gelmeden Önce‘yi okuyun bu romanlarda hayat bulan karakterler inanın kendi öyküleriyle sizi başka bir zamana ve başka hikayelere taşıyacaklar.

6 yıl önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Okuduğum en güzel aşk romanı... Benim için unutulmaz...

6 yıl, 7 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Hımmm bu kitaba nasıl bir yorum yazsam :) Öncelikle ben koyu bir anti-clayton cıyım bunu belirtiyim. Bu Clayton ı hiç sevmediğim anlamına gelmez "Bazı" tavırlarından dolayı adamdan soğudum. Neyse kitap benim ikinci historical türünde kitabımda bayıla bayıla, ağlayarak bol bol gülerek okudum. Whitney in saçmalıkları çoğu zaman sınırımı zorladı. Hele o Paul salağı ne diye fuzulü yer kaplıyor anlamadım. Clayton ahh çok savaştı adam çook bizim kız saf hala Paul diye inledi durdu. Clay in birinci hatası kadını satın alarak ona sahip olabileceğini düşünmesiydi. Bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla durumu :d Ama kızı kendine sevdirmek için ne kadar çabaladıysa Whitney kaçtı. Azcık kendini geri çekti bak kız koştura koştura kollarına geldi :) Taktiklerin adamı Clay ya :) Ama bir salak kızın lafına kıza "Tecavüz" etmek Clay e hiç yakışmadı. Bu yüzden kınadım ve soğudum bu karakterden. Hiç bir şey onu bu konuda haklı çıkartmıyor lütfen beni bu konuda ikna etmeye çalışmayın :) Neyse ayrılık düştü aralarına ama gene gururunu kıran Whitney oldu :) Koştu kollarına o salak kendini clay le evlenicek sanan cadolozada ağzının payını bir güzel verdi. Bu kitapta ben Stephan ı pek sevdim kitabı okurken hep içimden geçti onunda kitabı olsa diye :) Şans bu ki varmış çok sevindim.) SOnracığıma evlendiler pek mutlular bu yazar dururmu araya gene entirika sıkıştırdı a dostlar! Çocuğu başkasından sandı be salak oğlum clay! Ahh Ahh Whitney onu tokatlamakla az bile yaptı :D Çekti gittide beynimizin sinirden kıpkırmızı olarak heryeri gördüğü gözleri azıcık açıldıda farkına vardı herşeyin! Bu sormadan hükmü verme huyu berbat bir şey :) Ama adamın o endam tavırlarınıda elbette seviyorum. Davranışlarını tasvip etmiyorum. Neyse benim çooook sevdiğim bir kitap. Elbette Tavsiye Ediyorum :)

8 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Kavuşmaları çok geç olsa da oldukça sürükleyiciydi.

8 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Pek beğendiğim söylenemez. çok çok fazla uzatılmış bir kitaptı. biraz sıkıldım açıkçası.

7 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Judith'in okuduğum en güzel kitabı bence.. Clayton <3 Whitney

7 yıl, 2 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

İçinde gerçekten aşk saklı ,aşkı bulmak için üç günde okuyup bitirdiğim ve günlerce etkisi içimde kalan bir aşk. Biraz acı, bolca tebessüm ederek keyifle okuyabileceğiniz bir aşk romanı...

7 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

bu kitabı bir kez daha okuyabilirim bayıldım resmen

6 yıl, 11 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan


Kitabın baş kahramanları olan Whitney ve Clayton aynı zamanda yazarımızın çocuklarını adı.

Bu kitabı tam 15 yılda toparlamış ve kitabı yayınlamak hiç aklında yokken basılmasına karar vermiş. İyikide vermiş...

Serinin ikinci kitabı,
1- Düşler Krallığı - Kara Kurt
2-İçince aşk saklı - Clayton&Whitney

Müthiş bir aşk, bol bol entrika bittiğinde büyük boşluk hissetmiştim.

Ben çok beğendim, hatta bayıldım. Bilmiyorum bu sülaleye zaafım var sanırım. :) Seri 3 kitap bilgilerinize,

6 yıl, 9 ay önce
2 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

Sıkıcı,gereksiz ve abartılmış yerlerle dolu

6 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Roman okumayı bana sevdiren kitabı Kusursuz ile başlayan maceramın kahramanı, geç bulduğum fakat bulduktan sonra da kitaplarını elimden düşüremediğim muhteşem bir yazar. Diyecek söz bile bulamıyorum ama tarif etmem gerekirse onlarca kez okusam da kesinlikle okumaktan bıkmayacağım nadir kitaplardan. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum eğer romantik roman okumayı gerçekten seven biriyseniz pişman olmayacaksınız.

6 yıl, 6 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Judith McNaught ♥ :) Yazarın İsmi yeter Başka söze gerek yok. Şiddetle okunması gereken bir kitap :)

6 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

okuduklarım arasında en güzel kitabıydı en sevdiğim çift

6 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Harika bir aşk romanı elimde olsa tekrar tekrar ve tekrar okumaktan hiç bıkmayacağım bir kitap :)

6 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Şu ana dek okuduğum en iyi tarihi-aşk romanı.

6 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Bence çok başarılıydı.

6 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

evet bu kitaba kadehimi kaldırıyorumm !

8 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Olsaydı Clayton Westmoreland gibi sevecek gibi düşermiydim bu hallere <3

8 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Clayton beni öldürücekti bu kitapta.. Ahh Clay ahhh

7 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

bu kitap için senelerdir yapılan yorumlara benim yapacağım yorumun ne eksilteceğinin ne çoğaltacağının farkında olarak tek bir söz yazamıyorum.. Aşk romanı okumak isteyenlere hele birde tarihi aşk romanı okumak isteyenlere bence ilk olarak önermek gereken kitap bu kitap..Birinci neden bundan sonra okuyacağı her kitabın bir yerinde mutlaka bu kitaptan bir an bir kelime bir hikaye gözüne takılacaktır..İkinci neden bu kitabı okuduktan sonra pek çok tarihi aşk romanı okuyacak ama en güzel en başarılı en çok satan en beğenilen kitap bile olsa okuduğu mutlaka o kitapta eksik bir tat bulacaktır.. İçinde Aşk Saklı bence birden çok kez okunmaya değer bir roman...

6 yıl, 9 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Seriye Sen Gelmeden Önce ile başlamış biri olarak, Clayton ve Whitney'i burada okuyunca şok geçirdim. Ne Clayton'un Wihtney'e davranışlarını ne de Whitney'in olaylara karşı tutumu hoştu. Clayton ne evlenmeden önce adam gibi davranıyor ne de evlendikten sonra. Ve sonunda yine alttan alan Whitney oluyor. İkisininde davranışları ve kitabın tamamı sinir bozucuydu.

7 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

yüz üzerinden yüz milyon..

7 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

mükemmeldii

7 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Zaten Judith abla dedinmi akan sular duru benim için. Neredeyse her kitabını hatmetmişimdir. Ama bu en en en güzeli. Okumayan herkes pişman olur.

7 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Judith Mc Naught'u çok geç keşfettim.Kitaplarını okurken içinde kayboluyorum.Başka bir boyuta geçiyorum ve normale dönmek sarsıcı oluyor.Çok çok beğendim şiddetle tavsiye ederim.

6 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Mükemmel bir aşk kitabı.Kızdığınız,ağladığınız,sevindiğiniz her türlü sahne var. Seveceksiniz :)

6 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
2 puan

Ucuz bir aşk romanı .

6 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

en iyi romantik eserlerden . favorilerim arasındaki aşk romanıdır. aşk romanları içerisinde tavsiye edeceğim ilklerimin başındadır.

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
5 puan

çok akıcı ve romantik bir kitap. çerez niyetine 2 3 günde btebilecek türden bir şey

6 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Okudugum en guzel judith kitaplarindan biriydi duygulari birebir yasadigim bi kitapdi bir ara yeter ama burda kalpten gidecegim dedim kendi kendime Clayton beni delirtti ama Whitney ile aralarindaki ask cok guzeldi son sahne Jennifer yazdigi mektup resmen duygularimi deldi gecti cok dokunakliydi mutlaka okunmasi gereken super bir roman :)

6 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bir aşk romanı herhalde böyle yazılır,bir aşk ancak böyle güzel anlatılır...okuyun,daha ne diyeyim.

6 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Severek okudum.

6 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

ah calyton ah clayton sen ne hödük bir adamsın .Ama withney duyduğun bu saplantılı aşk olmasa affedilecek değilsin ya neyse.
Girişten de anlaşılacağı üzere kitap müthiş bir judith klasiği historical tarz romanlardan hoşlanıyorsanız bence bu roman bu tazrın YAPI TAŞI

6 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

"Judith yazarda güzel olmaz mı?" dedirten, baştan sona çok beğendiğim bir kitap.

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Çok nadirdir bir kitabı elimde dolaştırıp her yerde okumam ama bu kitap aynen böyle oldu. Serviste, molalarda vakit buldukça. Kesinlikle çok sürükleyici.

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Okuduğum en güzel ve en etkileyici aşk romanıdır. Hala etkisinden kurtulamadım. Arada karakterler aklıma gelir.

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Historial tarzı sevenler okusun derim.Harika bir aşk hikayesi daha.
Tekrar okunacaklarımın arasında...

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Hiçbir kitap asla bu kitabın yerini tutamayacak...

6 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Kitap kesinlikle muhteşem. Tek bir dakika sıkılmadan okunuyor.

6 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

En sevdiğim kitap. Bu kitap sayesinde okumaya başladım, bir kitap ancak bu kadar güzel olabilir ve bir adam ancak bu kadar sevilir.

Whitney Stone küçükken annesini kaybetmiştir. Babası ile yaşıyor ama ilişkileri iyi değil hayatı hep kendini sevdirmeye çalışmak ile geçmiştir. Yaramazlıkları ile ünlü ,dikkat çekmeye çalışan,inatçı biri. Paul ise onun çocukluk aşkı tek istediği onunla evlenebilmek.Dikkatini çekebilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor onun bu umursamaz tavırlarına daha fazla dayanamayan babası teyzesinin yanına Fransa'ya gönderir eğitimini tamamlamadan gelmesini istemez.Üç sene kaldıktan sonra babası çağrınca döner. Tabi bambaşka bir Whitney olarak. Paul'den vazgeçmemiş hala onunla evlenmeye kararlıdır.
Bir de onunla evlenmeye kararlı olan Clayton var.
Fransa'da bir maskeli baloda Whitney Clayton'la tanışır. Kim olduğunu bilmeden aralarında geçen atışmalardan sonra ondan aslında etkilense de nefret ettiğine karar verir.
Clayton ise kendisini istemeyen kızdan fazlasıyla etkilenir ve evlenmek için babası ile anlaşır. Babasının bozulan mali durumu da bunu kolaylaştırmıştır gerçi mali durumu iyi olsa da babası hayır demez çünkü o Cloymore Dükü.

Whitney bir süre Clayton'un gerçek kimliğini öğrenmez Clayton kur yapıp evlenmeye ikna etmeye kararlıdır. Clayton Whitney'in peşinde iken Whitney Paul'un. Whitney uzun süre Paul diye gezdi durdu aşkından öldüğünü söylediği zamanlar Clayton ile yakınlaşmasına engel olmuyor tabi üstelik baya da etkileniyor bu anlarda. Neyse ki sonra Paul'un gerçek yüzünü görüyor da o aşk sandığı olay hemen bitiyor.
Bundan sonra Whitney ve Clayton aşkı başlıyor. Clayton kovalarken öyle sabırlıydı ki dinlemeden üst üste yaptığı hatalar şaşırttı ama ben bunlar için ona kızamıyorum. Clayton kadar aşık,kıskanç bir erkek daha görmedim onun bu hallerine bayılıyorum.
Whitney ise evlendikten sonra resmen bambaşka bir insan oluyor aşk bir insanı bu kadar mı değiştirir. Kitap kaçan kovalanır olayını en güzel anlatan kitap ikili sırayla birbirini kovaladı. Uzun bir kitap ama tek bir sayfasında sıkılmadım ikiliye bayıldım kesinlikle okunması gereken bir kitap.

2 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

Kesinlikle harika ve sürükleyici bir kitap...

6 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

whitney ve clayton kitap o kadar güzeldi ki hiç bitmesin istedim böyle bir aşk yaşamak isterdim

5 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Wihtney'i saymazsak müthişti elbette :P

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Hayatımın ve hayallerimin aşkı Clayton... Nasıl bir adamsın sen. Herkese tavsiye edebileceğim en sevdiğim aşk romanlarından biri.

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Harika ötesiydi :)

5 yıl, 8 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski