Gölge Büyüsü (The Cousins O'Dwyer Trilogy - 2) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Nora Roberts imzalı Kara Cadı'dan sonra serinin 2. kitabı GÖLGE BÜYÜSÜ
Onlara verilen hediye değerliydi ve bu hayatlarını sonsuza kadar değiştirdi. Meara Quinn'in başı beladaydı! O her zaman özgür ruhlu olmuştu ve aşkın kendisine göre olmadığına inanırdı.
Bu yüzden en iyi arkadaşının erkek kardeşi Connor O'Dwyer'a âşık olması söz konusu bile olamazdı. Connor, altın gibi kalbi ve büyüleyici gülümseyişiyle çok yakışıklı olabilirdi ama asla ilişkileri ciddiye almazdı.
Bu yüzden ikisi için en güvenlisi arkadaş kalmak ve beraber bira içmeye devam etmekti. Ayrıca Connor'a âşık olmak çok da tehlikeliydi. Connor, kardeşi Branna ve Amerikalı kuzinleri Iona ile birlikte nesilden nesile geçen karanlık bir yeteneğe sahipti.
Bu güçlerini iyilik için kullanıyorlardı ama onlara musallat olmuş kadim bir kötülük vardı. Onları ve önem verdikleri herkesi yok etmek isteyen bir kötülük... İrlanda'nın büyülü ormanlarında, Meara artık en çok korktuğu şey için savaşmak zorundaydı - aşk için.

Nora Roberts imzalı Kara Cadı'dan sonra serinin 2. kitabı GÖLGE BÜYÜSÜ
Onlara verilen hediye değerliydi ve bu hayatlarını sonsuza kadar değiştirdi. Meara Quinn'in başı beladaydı! O her zaman özgür ruhlu olmuştu ve aşkın kendisine göre olmadığına inanırdı.
Bu yüzden en iyi arkadaşının erkek kardeşi Connor O'Dwyer'a âşık olması söz konusu bile olamazdı. Connor, altın gibi kalbi ve büyüleyici gülümseyişiyle çok yakışıklı olabilirdi ama asla ilişkileri ciddiye almazdı.
Bu yü... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 367 sayfa

Şubat 2015 tarihinde , Epsilon Yayıncılık tarafından yayınlandı


ISBN
9944829809
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.8 puan (18 kişi)
32 okumuş, 11 okumak istiyor, 0 okuyor

6.8 puan (19 kişi)
23 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (21 kişi)
31 okumuş, 7 okumak istiyor, 1 okuyor

6.7 puan (13 kişi)
20 okumuş, 5 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (8 kişi)
20 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (11 kişi)
23 okumuş, 7 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (9 kişi)
12 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

8.8 puan (5 kişi)
11 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (3 kişi)
10 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

8.2 puan (6 kişi)
7 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
FatosCetiner İlkind SungYeol Ülkü Ciner mucdem Özdenak muazzez111 cuburcu hafize gizem_mi peresstt mavysu ezgigurr irem.e.k. smkorubaşı
15 kişi
firat Ckmksm persephone. Citos
4 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

İstemeden **spoiler** verilmiştir.
Bu kitapla beraber 33. Nora Roberts romanımı da bitirmiş bulunmaktayım. Daha Eve Dallas Serisine başlamadım henüz üstelik. Nora Roberts ne yazsa okuyabileceğim bir yazar. Fantastik türe çok yakın olmasam da onun kaleminden Anahtar Üçlemesi en sevdiğim kitaplar arasında. Bu seri her kitapta yeteri kadar tatmin sağlamasa da tüm olarak değerlendirildiğinde güzel bulabileceğimi ümit ediyorum.
Öncelikle kitapta anlatım kesinlikle sıkmıyor ama yine de sanki bir şeyler eksik kalıyor. Aslında bu bizim İrlanda kültürüne olan yabancılığımızdan da kaynaklanıyor olabilir.
Yine de kitapta eksikliğini hissetmeyeceğimiz şey dostluk, aşk ve aile kavramını çok güzel işlemiş olması yazarın.
Birinci kitabın (Kara Cadı'nın) son derece yakın zamanda devamı konu alınmış romanda. (Spoiler alarmı) Birinci kitapta Cabhan'ı yenememiş altılımız daha sıkı çalışarak hazırlıklar yapıyor ve Cabhan yine ansızın karşılarına çıkarak onları gafil avlamaya çalışıyor. Tabi bu arada Connor ile yakınlaşan Meara (ne çektin sen Cabhan'dan) saldırların merkezi oluyor.
Connor ve Meara aşkına gelince, zaten onların çift olacakları belliydi. Connor ilk kitapta hayalindeki kadını anlatırken aslında Meara'yı anlatıyordu ve aslında zaten bu altısından ve Cabhan'dan başka karakter de yok kitapta:)
Ve romanda her okuduğumda tırnaklarımı yememe sebep olan bir cümle var ki 190. sayfada başlıyor ve neredeyse 2-3 sayfada bir tekrarlanıyor. "Biz bir halkayız." Tamam anladık siz hepiniz beraber savaşıyorsunuz ama yeter.
Tavsiye eder miyim? Merak edeceğinize okuyun gitsin.

3 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Ne desen bilemedim şimdi. İlk kitap daha merak uyandırıcı olmasına rağmen bu biraz arada kalmış gibi. Umarım 3. kitap beklentilerimi karşılar. Buna rağmen yinede iyiydi.

2 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Gölge Büyücü serinin ilk kitabı kadar iyiydi. Hiç sıkılmadan okudum. Bazı yerlerde bazı şeyler tekrar ediliyor, göze batıyordu ama kitabı o kadar sevdim ki onları kesinlikle görmezlikten geldim. Vaktiniz varsa bir solukta okunabilecek, oldukça akıcı ve güzel bir anlatıma sahip bir kitap. Karakterlerin arasındaki bağ o kadar güçlü ki, bana orada olma, onlardan biri olma hissiyatı uyandırıyor. Ortamları, evleri, işleri, birbirleriyle olan iletişimleri gerçekten de hayran olunacak kadar mükemmel. Kitabı bitirdiğimde ise her ne kadar bu serinin henüz bitmemesini istesem de üçüncü kitabın tekrarlarla serinin büyüsünü bozacağından korku duydum. Umarım öyle olmaz.

2 yıl, 8 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski