Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar veremiyoruz. Bazen de canımız bir kitap okumak istiyor ama bu kitabın ne olduğuna dair bir fikrimiz olmuyor. İşbu sebeple kurulan bu grupta, okuduğumuz kitaplar hakkında birbirimize yardımcı olabilir, okumak istediğimiz kitaplar hakkında fikir teatisinde* bulunabiliriz diye düşündüm.

* Hep cümle içinde kullanmak istemiştim buraya kısmetmiş.


Tür: Genel | Açılış, 28 Temmuz 2011
<< tüm tartışmalar

sesli Kitaplar

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 8 arası cevap gösteriliyor, toplam 8 cevap.
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

son gunlerde zaman azligindan ve okunacak kitaplar listenin uzamasindan sesli kitap dinlemeye başladım. Bana verimli geldi. Siz ne dersiniz? Böyle bir deneyimi olan var mıdır? Kağıt üzerinden okumanın keyfini vermez mi dusinceleriniz nelerdir?

1 yıl, 5 ay önce     
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Uzun gece yolculuklarında ya da sahilde kitap ıslanacak mı derdi olmadan çok keyifli kitaplar dinledim. Yurt dışında bu kadar yaygınken karşılaştırma yapmak bence yanlış. Kesinlikle sesli kitap alternatifleri olmalı.

1 yıl, 5 ay önce     
5 kişiden 5 kişi beğenmiş.

kitabın kokusunu sayfaların hışırtısını okurken kitabın yüzüme düşüp uyuyakalmayı çok seven biri olarak alternatif hiç bir okuma şeklini seveceğimi zannetmiyorum.

1 yıl, 5 ay önce     
4 kişiden 4 kişi beğenmiş.

Bu tamamen tercih meselesi, sesli kitap seçeneğini herkesin desteklemesi lazım. Görme engelli vatandaşlarımız ve yaşı ilerleyip kitap okumakta zorlanan kişiler için bu alternatif mutlaka olmalı.Kim tercih eder kim etmez orası çok önemli değil.

1 yıl, 5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Tercih edeceğim bir seçenek değil.

1 yıl, 5 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Evet araştırmaya karar verdigimde uygulama bulmam zor oldu. Bence de yayginlasmali. Ben de araba tutan bir birey olarak arabada kitap okuyamazdim. Şimdi böyle bir alternatif olmasi güzel bir şey.

Benim bir arkadaşım da Albino. Bu yüzden görme yetisi gittikçe azalıyor. O da sesli kitap dinledigini söylemişti.

1 yıl, 5 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Yakın arkadaşım görme engelli, onun vesilesiyle öğrenmiştim ben de böyle bir şeyin varlığını. Bunu daha ziyade yabancı dildeki kitaplar için tercih ediyorum, hem kitap okumanın zevkini veriyor, hem de telaffuz konusunda çok yardımcı oluyor. Türkçe kitaplarda sesli kitaba dikkatimi çok fazla veremiyorum ne yazık ki.

1 yıl, 5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Sesli kitap tercih edilebilir tabi ama kitaba dokunmadan yazılanları tam yüreğimle hissedemessem tad da alamam.cok beğendiğim yerlere kalemin ucuyla kiymaya kiymaya dokunurum kitap bittiğinde tekrar dönüp bakmak için..

1 yıl, 2 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar