Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar veremiyoruz. Bazen de canımız bir kitap okumak istiyor ama bu kitabın ne olduğuna dair bir fikrimiz olmuyor. İşbu sebeple kurulan bu grupta, okuduğumuz kitaplar hakkında birbirimize yardımcı olabilir, okumak istediğimiz kitaplar hakkında fikir teatisinde* bulunabiliriz diye düşündüm.

* Hep cümle içinde kullanmak istemiştim buraya kısmetmiş.


Tür: Genel | Açılış, 28 Temmuz 2011
<< tüm tartışmalar

Vikitap

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 3 arası cevap gösteriliyor, toplam 3 cevap.
5 kişiden 5 kişi beğenmiş.

Öncelikle herkese merhaba:)
Tam 6 senedir aktif bir şekilde bu platformda bulunmaktayım. Burayı en aktif kullanan kullanıcılardan bir tanesiyim, son zamanlarda başlattığım tartışmalarda hiçbir şekilde yanıt alamıyorum. Tartışmaları başlatma amacım az da olsa bir hareket sağlamak ama ne yazık ki başarılı olamıyorum. Sitenin ilk zamanlarını düşününce bu durgunluk beni üzüyor. Kendi kendime de tartışma başlatmak istemiyorum, amaç zaten fikir alışverişi...
Sizlere sorum bu siteye girme amacınız sadece okuduklarınızı eklemek mi ? Cevap verirseniz sevinirim benim için önemli hepinize bol okumalı bir gün diliyorum:))

3 yıl, 7 ay     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Merhabalar.
Ben uzun zamandır maalesef giriş yapamıyorum. Tamamen benden kaynaklı sorunlardan dolayı. Kitap kulübünde bir iki kişi hariç fazla yorum yazan olmuyordu. Tartışmalar da devam ettirilmiyordu. Ama yine de kopamadım buradan. Artık daha aktif katılmayı planlıyorum. Umarım güzel paylaşımlarda buluşuruz.

3 yıl, 5 ay     
5 kişiden 5 kişi beğenmiş.

Merhaba.
Vikitap'a üye olurken ben de düşüncelerimizi geliştirecek tartışmalar yapabileceğimiz bir ortam olmasını umuyordum. Bunun için -sizin kadar olamasa da- ilk zamanlarda elimden geldiğince çabaladım ben de. Gruplardaki konulara cevap yazmaya çalıştım, hatta kitap kulübü grubumuz vardı, onda da sözleştiğimiz her kitabı-öyküyü okuyup elimden geldiğince ciddi bir şekilde yorumumu yazdım ama hem umduğumuz gibi tartışma ortamı olamadı hem de zaten sonunda devam edemedi.

Sonraları sitenin uygulamasında da sorunlar yaşayınca iyice uzaklaştım sanırım. Örneğin telefondan kitap yorumlarını ya da gruplardaki tartışmaları okumak mümkün olmuyordu bir ara, satırlar tam görünmüyordu, uzun zaman sonra şimdi farkettim ki o sorun düzelmiş galiba. Bir de hâlâ yaşadığım bir sorun, bildirimlerle ilgili önizleme yapılamıyor. Özellikle gruplara girip bakmak gerekiyor yeni yazılan şeyleri görmek için, onu da yapmıyorum artık çoğu zaman. Bugün tesadüfen gördüm yazdığınızı.

Sonuç olarak sadece okuduğum ve okumak istediğim kitapları takip etmek için kullanır oldum siteyi. Aslında onun için de başka bir siteye daha kayıt oldum, kullanımı daha kolay görünüyor diye. Yakında ikisinden biriyle devam etmeye karar veririm belki.
Bende durum böyle...

Herkese iyi okumalar diliyorum ben de...3 yıl, 7 ay     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar