"varoluşçuluk" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

liste (1) metis (1) halk şiiri (1) seri (3) politik (1) çağdaş türk edebiyatı (2) ödül (1) sultanı öldürmek (1) silinmiş (1) diyalektik (1) bilim (1) ölümü düşünmek (1) piraye (2) bilim kurg (1) ahmet coşkun (1) sevdiklerim (1) sanatçı biyografisi (2) boleyn mirası (1) sen ve ben (1) rus edebiyatı (2) karamazov kardeşler (1) bereketli topraklar üzerinde (1) tanrılar okulu (1) psikoloji (5) göçebe (1) vazgeçilmez (1) trajedi (1) körleşme (1) aynı (1) düşünce (2) göktürk (1) kürk mantolu madonna (6) ilk (1) kısa hikaye (3) tatil (2) az bilinen (1) şii (1) erdem (1) tasavvuf (1) margret weis (1) batı felsefesi (1) poetika (1) mutlaka (1) yıl (1) iktisat tarihi (1) tess gerritsen (1) bin muhteşem güneş (3) binbir gece masalları (1) çocuk kitapları (1) kuğulu park cinayeti (1)