"varoluşçuluk" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

mahkum prenses (1) türk dış politikası (1) evrimsel biyoloji (1) kuğunun son şarkısı (1) yazar (1) ıskender (1) mizah (1) selçuklu (1) ekonomi/iktisat (1) psikolojik gerilim (2) museology (1) deniz (1) paul auster (1) bu yıl (1) ahmet ümit (2) siyaset bilimi (1) en iyi (5) hasan ali yücel klasikler dizisi (1) a dan z ye felsefe (1) istanbul (1) hayvan çiftliği (1) çocuk kitapları (1) psikoterapist (1) halk şiiri (1) gezi (1) bütün şiirler (1) bestseller (1) sinema (2) meal (1) tükenmiş (1) lolita (1) yaşam kullanma kılavuzu (1) dünya edebiyatı (4) popüler polisiye (1) saatleri ayarlama enstitüsü (1) eğlence (1) aylak adam (1) aşk şarkısı (1) ödüllü kitaplar (1) çocuk (1) sayfa (1) dönüşüm (1) kayıp gül (1) mutlaka (1) tanzimat edebiyatı (1) faruk ulay (1) ingiliz edebiyatı-klasikler (1) hayatımın anlamı (1) marksizm (1) bilimkurgu (1)