"varoluşçuluk" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

diskdünya (1) toplu şiirler (1) popüler polisiye (1) bereketli topraklar üzerinde (1) bütün şiirler (1) çocuk kitapları (1) terry pratchett (1) en çok satanlar (1) tarihi gerilim (1) gezi kitapları (1) psikoloji (5) 3 (1) cehenneme övgü (1) seri kitaplar (1) mezhepler (1) yeni çıkan (1) en beğenilen kitaplar (1) ingiliz edebiyatı-klasikler (1) basit (1) beat kuşağı (1) paul auster (1) tatlı (1) fantastik yazar (1) dehşete düşüren (1) ilyada (1) en iyi kitaplar (1) iktisat (1) kuğulu park cinayeti (1) aranan (1) çocuk kitabı (1) ince (2) klasik (4) bin hüzünlü haz (1) gezgin (1) korkutan (1) düşündüren (1) son otobüs (1) kuantum teorisi (1) politik (1) seriler (1) arsen lüpen (1) kör baykuş (1) ihsan oktay anar (1) evrim (1) miss marple (1) hikaye; öykü (1) hıristiyanlık (1) mimarlık (1) franz (1) od (1)