"varoluşçuluk" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

siyaset felsefesi (1) türk edebiyatı (5) kültür tarihi (1) 1 (1) kayıp zamanın izinde (1) poetika (1) darren shan (1) liman (1) bütün şiirler (1) psikoterapist (1) halk şiiri (1) bilimkurgu (1) sofra (1) hikaye (6) nehirlerin kadını (1) tilavet (1) ingiliz edebiyatı-klasikler (1) sokratesin savunması (1) bolşevik devrimi (1) vahy (1) popüler kültür savaşları (1) küçük mucizeler dükkanı (1) en iyi (5) türk roman (1) atıştırmalıklar (1) iktisat (1) tarihsel materyalizm (1) kadın sorunu-feminizm (1) ulu hakan (1) pala (1) masumiyet müzesi (1) faruk ulay (1) okuma (3) yıl (1) bereketli topraklar üzerinde (1) iskenderi pala (1) yüreğinin götürdüğü yere git (1) ölmeden önce (1) toplumsal gerçeklik (1) kedili kitaplar (1) mülksüzler (1) ateş güneş ve ada (1) discworld (1) dünya edebiyatı (4) zaman bulutları (1) giriş (1) yeraltı edebiyatı (1) çağdaş roman (2) araştırma-inceleme (1) bestseller (1)