"varoluşçuluk" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

favorilerim (1) tavsiye (2) seriler (1) kumral ada mavi tuna (1) ilk (1) bilim felsefesi (1) farklı (1) macera (4) çanakkale (1) tarikatler (1) suhuf (1) berbat (1) dış politika (1) siyasi roman (1) iki dünya arasında (1) kahraman (1) babil (1) akıcı (1) şiirler (1) edebiyet ödülü (1) klasik dünya edebiyatı (1) philippa (1) eğlence (1) garip (1) ceza (1) kurabiye (1) dünya devrimleri (1) şimdi benimsin (1) istanbul (1) cumhuriyet tarihi (1) düşündüren (1) sürükleyici romanlar (1) vizyon (1) sana gül bahçesi vadetmedim (1) ekonomi politik (1) diskdünya (1) 20. yüzyıl (1) gerçek (1) tarihsel materyalizm (1) şairler (1) yerli roman (1) ahmet coşkun (1) museum (1) yeni çıkan (1) bu yıl (1) sevdiklerim (1) ut8ı y6g (1) hayatın anlamı (1) celil oker pınar kür (1) öykü (6)