"varoluşçuluk" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

okumak (1) fısıltı (1) körleşme (1) polisiye öyküler (1) sağlık (3) kayıp gül (1) yaşam kullanma kılavuzu (1) bilim kurgu (5) öykü (6) süründüren kitaplar :s (1) bencilliğin erdemi (1) romantik (1) orta asya türk tarihi (1) senden önce ben (1) aşk şarkısı (1) türk klasikleri (2) için (1) alevilik (1) 50 (1) philippa (1) fantastik yazar (1) hukuk (3) şair (2) amat (1) cemal süreya (1) sultanı öldürmek (1) sen ve ben (1) uçurtma avcısı (3) motivasyon (1) macera-gerilim-polisiye (3) bora'nın kitabı (1) varoluşçuluk (1) don quijote (1) lolita (1) boleyn mirası (1) romantik-komedi (1) kitap kapağı (1) yolculuk (2) felsefe tarihi (2) çağdaş türk edebiyatı (2) mahkum prenses (1) basit (1) batı felsefesi (1) gerçek (1) kayıp hayaller kitabı (1) uygarlık (1) vampir (1) online kitap al (1) dan brown (1) evrimsel biyoloji (1)