"varoluşçuluk" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


Liste Etiketleri daha fazla etiket

poetika (1) eşitlik (1) kanbağı (1) boleyn kızı (2) bdt (1) deneme-inceleme (3) karamazov kardeşler (1) kayıp zamanın izinde (1) yolculukta okunması gereken kitaplar (1) kötü kitaplar (1) seyehatname (1) fantastik edebiyat (3) kısa öykü (3) dünya edebiyatı (4) suhuf (1) morel'in buluşu (1) bulanamayan (1) mülksüzler (1) korku (1) ödüllü kitaplar (1) çocuk kitapları (1) kum kitabı (1) 20. yüzyıl (1) tatlı (1) diskdünya (1) jean-christophe grangé (1) gereken (2) kör baykuş (1) marksizm (1) suç (3) nar ağacı (1) yaşam kullanma kılavuzu (1) ejderha dövmeli kız (1) türk dış politikası (1) ulu hakan (1) düşünce (2) tatlı bela (1) türkçe edebiyat (1) yeni yazarlar (1) ressam (1) dış politika (1) dinler tarihi (1) ilk (1) ulysses (1) poirot (1) yamuk bakmak (1) kitaplar (1) bilim kurgu (5) padişah (1) percy jackson ve olimposlular (1)