"dünya edebiyatı" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

19. Yüzyılın En İyi Eserleri

Yeri değişmeyen kitapları Peder Zane, Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books (İlk On: Yazarlar Sevdikleri Kitapları Seçiyor) kitabında derlemiş, hem de ne derlemiş! Norman Mailer, Jonathan Franzen, Michael Chabon, Annie Proulx, Stephen King'in aralarından bulunduğu yaşayan en büyük 125 yazar, dönemlere göre sevdikleri kitap ve yazarları seçmiş. İşte "en'lerin en iyisi" 10 kitap ve yazar!

Yeri değişmeyen kitapları Peder Zane, Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books (İlk On: Yazarlar Sevdikleri Kitapları Seçiyor) kitabında derlemiş, hem de ne derlemiş! Norman Mailer, Jonathan Franzen, Michael Chabon, Annie Proulx, Stephen King'in aralarından ... tümünü göster


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


En iyi klasikler

Dünya ve Türk Edebiyatı klasikleri

Dünya ve Türk Edebiyatı klasikleri

Listede kitap yok


Liste Etiketleri daha fazla etiket

halk şiiri (1) sovyet (1) körleşme (1) uygarlık (1) 9 puan üstü kitaplar (1) anlatı (1) ahmet ümit (2) yitik ülke yayınları (1) kraliçenin soytarısı (1) ekonomi politik (1) beslenme (2) osmanlı (3) tatil (2) masumiyet müzesi (1) aylak adam (1) kötü kitaplar (1) seri kitaplar (1) mitoloji (1) yargısız infaz (1) vampir (1) ölümü düşünmek (1) bestseller (1) anı (1) hayatın anlamı (2) ejderha dövmeli kız (1) varoluşçuluk (1) bin muhteşem güneş (3) çevirmen (1) cinayet (1) jane austen (1) 1001 (1) komünizm (2) sanat felsefesi (1) mezhepler (1) ahlak felsefesi (1) bin hüzünlü haz (1) 8 puan üstü alan kitaplar (1) barbarları beklerken (1) eğitim (1) suskunlar (1) toplumsal gerçeklik (1) fantastik öyküler (2) edinmek (1) baskısı yok (1) biyoloji (1) sürükleyici (1) tıp (1) sanat tarihi ve kuramı (1) türk edebiyatı (5) dış politika (1)