"dünya edebiyatı" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

19. Yüzyılın En İyi Eserleri

Yeri değişmeyen kitapları Peder Zane, Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books (İlk On: Yazarlar Sevdikleri Kitapları Seçiyor) kitabında derlemiş, hem de ne derlemiş! Norman Mailer, Jonathan Franzen, Michael Chabon, Annie Proulx, Stephen King'in aralarından bulunduğu yaşayan en büyük 125 yazar, dönemlere göre sevdikleri kitap ve yazarları seçmiş. İşte "en'lerin en iyisi" 10 kitap ve yazar!

Yeri değişmeyen kitapları Peder Zane, Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books (İlk On: Yazarlar Sevdikleri Kitapları Seçiyor) kitabında derlemiş, hem de ne derlemiş! Norman Mailer, Jonathan Franzen, Michael Chabon, Annie Proulx, Stephen King'in aralarından ... tümünü göster


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


En iyi klasikler

Dünya ve Türk Edebiyatı klasikleri

Dünya ve Türk Edebiyatı klasikleri

Listede kitap yok


Liste Etiketleri daha fazla etiket

şeker portakalı (2) kaptan (1) düşündüren (1) kitapalti (1) yitik ülke yayınları (1) fantastik kurgu (3) hazırlık kitabı (1) harika (2) ecinniler (1) gezikitabı (1) bitmesin dedirten (1) çevirmen (1) küçük mucizeler dükkanı ve daha kutuphanemde yer alan diğer kitaplar (1) aynı yıldızın altında (1) tilavet (1) tarih (4) çanakkale (1) bin hüzünlü haz (1) ölmeden önce (1) bir garip orhan veli (1) kedi hikayeleri (1) bin dokuz yüz seksen dört (1) psikolojik gerilim (2) mushaf (1) paul auster (1) şii (1) bdt (1) kültür (2) ishak (1) poirot (1) diyalektik (1) baskısı tükenmiş (1) ut8ı y6g (1) faruk ulay (1) en iyi roman (3) en iyiler (1) bereketli topraklar üzerinde (1) binbir gece masalları (1) medeniyet (1) kitle ve iktidar (1) boleyn kızı (2) sofra (1) aksiyon (2) kıpkısa öykü (2) aforizmalar (1) aşk macera (1) mülksüzler (1) kayıp hayaller kitabı (1) kumral ada mavi tuna (1) eşitlik (1)