"dünya edebiyatı" ile etiketlenmiş listeler
geri ileri

19. Yüzyılın En İyi Eserleri

Yeri değişmeyen kitapları Peder Zane, Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books (İlk On: Yazarlar Sevdikleri Kitapları Seçiyor) kitabında derlemiş, hem de ne derlemiş! Norman Mailer, Jonathan Franzen, Michael Chabon, Annie Proulx, Stephen King'in aralarından bulunduğu yaşayan en büyük 125 yazar, dönemlere göre sevdikleri kitap ve yazarları seçmiş. İşte "en'lerin en iyisi" 10 kitap ve yazar!

Yeri değişmeyen kitapları Peder Zane, Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books (İlk On: Yazarlar Sevdikleri Kitapları Seçiyor) kitabında derlemiş, hem de ne derlemiş! Norman Mailer, Jonathan Franzen, Michael Chabon, Annie Proulx, Stephen King'in aralarından ... tümünü göster


Senin Varoluşçu Yazarın Hangisi?

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmış olduğunu öne sürer. Bu akım insan özgürlüğüne inanır ve insanların davranışlarından sorumlu olduğunu öne sürer.

Varoluşçuluk (egzistansiyalizm) deneyimselciliktir. Varoluşçuluk, insanın varoluşuyla doğal nesnelere özgü varlık türü arasındaki karşıtlığı büyük bir güçle vurgulayan, iradesi ve bilinci olan insanların, irade ve bilinçten yoksun nesneler dünyasına fırlatılmı... tümünü göster


En iyi klasikler

Dünya ve Türk Edebiyatı klasikleri

Dünya ve Türk Edebiyatı klasikleri

Listede kitap yok


Liste Etiketleri daha fazla etiket

uçurtma avcısı (3) aynı yıldızın altında (1) amerikan edebiyatı (1) kısa hikaye (3) seyyah (1) tarih (4) gezgin (1) şiir (yerli) (1) vizyon (1) ödüllü kitaplar (1) çok satar (1) hikaye; öykü (1) basit üslup (1) bitmesin dedirten (1) romantik (1) edebiyat (5) cumhuriyet tarihi (1) ejderha dövmeli kız (1) bilim kurg (1) dgfsjetuetj (1) kitapalti (1) ruhlar evi (1) rus edebiyatı (2) kumral ada mavi tuna (1) anna karenina (1) seri (3) baskısı tükenmiş (1) politik (1) hedef (1) okunması (2) çevirmen (1) dublin caddesi (1) anı-günlük-mektup (1) polisiye (4) dünya edebiyatı (4) deniz (1) suskunlar (1) marksizm (1) türk romanı (1) bilim (1) çağdaş roman (2) para-psikoloji (1) mimarlık tarihi (1) ıskender (1) ahlak felsefesi (1) comics (1) hıristiyanlık (1) okumak (1) sayfa (1) bu yıl (1)