asau

kütüphaneci
34 takip ettiği ve 75 takip edeni var. 75 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu

maggie

maggie: Merhaba, mesajı dün fark ettim, bunun için üzgünüm. Cidden şu mesaj panoları için de bildirim oluşturmaları lazım.

Sorunuzu cevaplarsam:

Size Rita Hunter'ı önerebilirim. Şu ana kadar okuduğum historicaller arasında en sağlam edebi dile sahip kişi kendisi olur. Yabancılardan romantizm kadar aile dostluk ilişkilerine sıkça yer veren ve size keyif verecek yazarlar Julia Quinn ve Terasa Medeiros'u önerebilirim. Bunun harici Brenda Joyce ve Elizabeth Hoyt oldukça sevdiklerim arasında. Fakat Brenda azıcık sinir bozabilir. Kitaplarında sıkça entrika bulunur fakat sebepleri saçma değildir, diğer historicalcilere göre daha gerçekçi bir dili vardır. Hoyt'un ise gerçekçi ve hafif yumuşak bir dili vardır.

Umarım geç de olsa size yardımcı olabilmişimdir.

11 ay önce gönderildi
SES

SES: kuyucaklı yusuf quizinin doğru yanıtlarını nereden görebilirim ?

2 yıl, 8 ay önce gönderildi
cemre canw

cemre canw: babalar ve oğulların doğru cevaplarını verebilir misiniz

2 yıl, 10 ay önce gönderildi
doganozmurat

doganozmurat: Kitaplara not verme hakkındaki, güzel düşüncelerinden aldığım bu cümle, kalbi duygularını yansıttığı için sana teşekkür ederim.

Derken bu siteyi buldum, doganozmurat adlı üyenin Vadideki Zambak'a (ve pek çok kitaba) yaptığı yorumdu benim aradığım! ... ve siteye üye oldum.

3 yıl, 11 ay önce gönderildi

Son Haberler

asau bir yazarın açıklamasını düzenledi.

23 Ocak 1783’te Fransa’nın Grenoble şehrinde doğdu. Yedi yaşındayken annesini kaybedince babası ve halasıyla yaşamaya başladı. École Centrale’in matematik bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra kuzeninin yardımıyla Harbiye Bakanlığı’nda göreve başladı. Asteğmen olarak İtalya’ya gitti. Askerliğe ısınamayıp bir süre Paris’te başıboş bir hayat yaşadı. Daha sonra Marsilya’da tacirlik, ithalat
gibi işlerle meşgul oldu. Marsilya’dan sonra Paris’e dönüp levazım dairesinde işe başladı. Napoléon’un zafer alayıyla Berlin’e gitti. 1810 yılında sürveyanlığa yükselerek saraya takdim edildi. Polonya, Floransa, Roma, Napoli’yi gezdi. Napoléon’un Büyük Ordusu’yla Moskova’ya gitti. Moskova’nın yanışı ve Büyük Ordu’nun çekilişinden çok etkilendi. Bautzen Savaşları’na katıldı. 1830’da Trieste’ye, 1831’de Roma’nın kuzeyindeki Civitaveccia’ya konsolos tayin edildi. 1834’te Légion d’honneur nişanına layık görüldü. Bir yandan görevi gereği Avrupa’da dolaşırken, bir yandan da edebiyatla ilgilenmeye devam etti. 1815’te Vies de Haydn, de Mozart et de Métastase’ı (Haydn, Mozart ve Metastasio’nun Hayatları) yazdı. Stendhal mahlasını kullandığı ilk kitabı olan Rome, Naples et Florence’ı (Roma, Napoli ve Floransa) 1817’de yayımladı. Napoléon’un hayatını yazmaya başladı. 1819’da babasının ölümünden sonra Grenoble’a dönerek burada karşılıksız aşkı Mathilde Dembowski’ye ithaf ettiği Aşka Dair’i yazdı. 1823’te Romantik akımın ilkelerini ilan eden ve daha sonra Racine et Shakespeare (Racine ve Shakespeare) adıyla birleşecek olan iki eserden ilkini kaleme aldı. Vie de Rossini’yi (Rossini’nin Hayatı) yayımladı. 1827’de ilk romanı olan Restorasyon dönemi hikâyesi Armance’ı yayımladı. 1829’da İtalya’daki tecrübelerini aktardığı Roma’da Gezintiler kitabını yazdı. Ekim ayında Kırmızı ve Siyah’ı yazmaya başladı. Kırmızı ve Siyah 1831 tarihini taşısa da aslında 1830’da yayımlandı. 1834’de yarıda bırakacağı Lucien Leuwen’i yazmaya başladı. Kendi hayat macerasını anlatan Henry Brulard’ın Yaşamı’nı yazmaya başladı, fakat tamamlamadı. 1836’da Mémoires d’un touriste (Bir Turistin Hatıraları) adını taşıyan seyahat kitabını yayımladı. Le rose et le vert (Pembe ve Yeşil) adında tamamlayamayacağı bir romana başladı. 1838’de Parma Dükü Alexandre Farnèse’in gençlik hayatından esinlenerek roman haline getirdiği Parma Manastırı’nı yazdı. 1839’da Lamiel adlı romanı yazmaya başladı ancak bitiremedi. 1841 yılında sağlığı bozulmaya başladı. 22 Mart 1842’de felç geçirdikten bir gün sonra hayatını kaybetti.

23 Ocak 1783’te Fransa’nın Grenoble şehrinde doğdu. Yedi yaşındayken annesini kaybedince babası ve halasıyla yaşamaya başladı. École Centrale’in matematik bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra kuzeninin yardımıyla Harbiye Bakanlığı’nda göreve ... tümünü göster

1 ay önce
asau bir kitabın açıklamasını düzenledi.
Sırrını Derine Göm

Sevgili Cecilia, sen bu satırları okurken, ben çoktan ölmüş olacağım…

Kocanızın, ilk çocuğunuzun doğduğu gün, öldükten sonra açılmak üzere bir mektup yazdığını ve bu mektupta en gizli, en karanlık sırrını paylaştığını hayal edin. Birlikte kurduğunuz mutlu yuvanızı yıkmakla kalmayıp, daha pek çok kişinin dünyasını yerle bir edecek güçte bir sır... Ve o mektubun elinize, kocanız hâlâ hayattayken geçtiğini düşünün.

Yardımsever bir işkadını ve iyi bir anne olan Cecilia için, tavan arasında bulduğu mektupla birlikte zaman bir anda durur. İçini kemiren vicdan belasıyla sevdiklerine karşı sorumlulukları arasında sıkışıp kalan genç kadın, eski mutlu günlerini geri getirmek için doğru kararı vermek zorundadır.

Yeniden Başlamak İçin Güzel Bir Gün'le tanıdığımız Liane Moriarty, kırk ülkede yayınlanan ve bütün dünyada milyonlarca satan Sırrını Derine Göm'le bir kez daha Türk okurlarıyla buluşuyor.

Sevgili Cecilia, sen bu satırları okurken, ben çoktan ölmüş olacağım…

Kocanızın, ilk çocuğunuzun doğduğu gün, öldükten sonra açılmak üzere bir mektup yazdığını ve bu mektupta en gizli, en karanlık sırrını paylaştığını hayal edin. Birlikte kurduğun... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 ay önce
asau, Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi adlı grupta tartışılan konuya bir cevap yazdı.
KİTAP PUANLAMA

Kim bir kitaba gerçekten edebi değer üzerinden puan veriyor ki? Subjektif değerler, kişisel yaşantılar, ideolojik ve sosyal taraftarlık ve anlık duygusallık bir kitaba puan verilmek için kullanılan en önemli kriterler. Bir kitaba puan vermede edebi değer üzerinden, özgünlük üzerinden puan verme kriteri en son düşünülen şeydir. O yüzden bir kitaba farklı zamanlarda, farklı puanlar verilebilir. Örneğin Kürt Mantolu Madonna kitabına bir insan neden 10 puan verir? Açıklaması, edebi değer ve özgünlük üzerinden olmaz tabi. Diğer kriterler üzerinden olacaktır. Bir insan Oz kitabına neden 2 puan verir? İlk akla gelen, yazarın önceki kitabıyla kıyaslama yapmak olduğu içindir genelde. Yani demek istediğim bir kitaba puan vermek tamamen kişisel subjektif bir değerlendirmedir. Onun için verilen puan için yanlış veya doğru, isabetli veya isabetsiz tanımı yapmak doğru değildir. O yüzden bir kitaba 2 de versen doğrudur, 9 da versen doğrudur. Doğru ile gerçeklik arasındaki fark kitaba puan verme konusunda ayırt edilemez.

Kim bir kitaba gerçekten edebi değer üzerinden puan veriyor ki? Subjektif değerler, kişisel yaşantılar, ideolojik ve sosyal taraftarlık ve anlık duygusallık bir kitaba puan verilmek için kullanılan en önemli kriterler. Bir kitaba puan vermede edebi ... tümünü göster

7 ay önce
asau bir yazarın detaylarını düzenledi.
8 ay önce
asau bir yazarın resmini değiştirdi.
10 ay önce
asau bir yazarın resmini değiştirdi.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Ünsür, ulusal TV kanalları ve prodüksiyon firmalarında muhabir, yönetmen & prodüksiyon asistanı, metin yazarı, yardımcı yönetmen, yönetmen ve prodüktör olarak çalıştı, tanıtım filmleri çekti. Kısa filmlerde ortak yapımcı, yürütücü yapımcı, yapım koordinatörü, sanat yönetmeni ve oyuncu olarak görev aldı.

“Lâmia-KAN BAĞI” adlı gotik roman, aynı zamanda ilk kitabıdır. “Aşkın Karanlık Yüzü” adlı kitabın proje yönetmeni ve öykü yazarlarından biri olan Orkide Ünsür, yeni kitabının ve film projelerinin hazırlık çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Ünsür, ulusal TV kanalları ve prodüksiyon firmalarında muhabir, yönetmen & prodüksiyon asistanı, metin yazarı, yardımcı yönetmen, yönetmen ve prodüktör olarak çalıştı, tanıtım filmleri çekti. Kısa f... tümünü göster

10 ay önce
Daha Fazla Göster

asau şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

asau şu anda kitap okumuyor.

Kütüphanesinden Seçmeler

Doğu ve Batı Arasında İslam
Sınırsız Güç
İktisada Giriş
Ekinler Yeşerdikçe
Zorluklara Karşı Kendini Ateşle
Modern Bilimin Oluşumu
Hedefe Yürürken
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı
Yabancı
Kuyucaklı Yusuf
Fareler ve İnsanlar
Pastoral Senfoni
Sevme Sanatı
Dönüşüm
Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
Düşüş
 Robinson Crusoe
Hz. Muhammed'in Hayatı - The Life Of Muhammad
Olasılıksız
Güneşi Uyandıralım (Zeze, #2)
Yüreğinin Götürdüğü Yere Git
Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems

Favori Yazarları (3 yazar)

dan brown
khaled hosseini
fyodor mihailoviç dostoyevski
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (92 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (38 liste)

Takip Ettikleri (34 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (75 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

5 yıl, 8 ay önce üye olmuş.

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar...

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

Kitaplardan En Sevdiğimiz Alıntılar

5 yıl, 8 ay önce üye olmuş.

Bazen öyle bir cümleye rastlarız ki kitapta, o tek cümleden koca bir...

Kütüphaneciler

Kütüphaneciler

3 yıl, 11 ay önce üye olmuş.

Vikitap kütüphaneciler grubu.

Okuma Güncesi (tümü)

Olasılıksız
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Simyacı
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Cesur Yeni Dünya
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ölü Ozanlar Derneği
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
En Son Yürekler Ölür
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Efsane
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz