Masum İsa ve Hain Mesih (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Karanlık Cevher dizisi ve Sally Lockhart maceralarıyla tanıdığımız üretken romancı Philip Pullman, bu kez gelmiş geçmiş en etkili hikâyelerden birine can verirken, hem çok tartışma yaratacak bir konuyu ele alıyor hem de bir hikâyenin nasıl "hikâye"ye dönüştüğünü gösteren bir kurguya imza atıyor. Pullman'ın alıştığımız kitaplarından farkıyla dikkat çeken Masum İsa ve Hain Mesih, İsa'nın kimliğine yepyeni bir gözle bakıyor; okurlara kitap bittikten uzun zaman sonra da akıllarından çıkmayacak sorular soruyor.

Karanlık Cevher dizisi ve Sally Lockhart maceralarıyla tanıdığımız üretken romancı Philip Pullman, bu kez gelmiş geçmiş en etkili hikâyelerden birine can verirken, hem çok tartışma yaratacak bir konuyu ele alıyor hem de bir hikâyenin nasıl "hikâye"ye dönüştüğünü gösteren bir kurguya imza atıyor. Pullman'ın alıştığımız kitaplarından farkıyla dikkat çeken Masum İsa ve Hain Mesih, İsa'nın kimliğine yepyeni bir gözle bakıyor; okurlara kitap bittikten uzun zaman sonra da akılların... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 184 sayfa

Mayıs 2014 tarihinde , İthaki Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9786053753773
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

1 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

1 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

9.0 puan (2 kişi)
4 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

6.0 puan (1 kişi)
1 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

1 okumuş, 0 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Giskard gazi-calıskan DarLy OpuS
3 kişi
Burda insan yok
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Masum İsa ve Hain Mesih

Philip Pullman,gerçekten başarılı bir yazar.Özellikle kurgu açısından bakıldığında oldukça farklı işlere imza atıyor.Ki Masum İsa ve Hain Mesih kitabı da buna en iyi örnek.Dini sorgulamalar ve gerçekler hakkında acaba dedirten bir kurgu yaratan yazar belki de büyük tepki çekebileceğini bilerek bu kitabı yazdı.Ancak kitabın arkasında koca puntolarla yazan ‘’BU BİR HİKAYEDİR.’’ cümlesi Pullman’ın gerçeklerden esinlenerek,hayal ürünü bir kurgu ortaya çıkardığını gösteriyor.
Gerçekçi miydi?Kesinlikle evet.İsa ve onun yeniden dirilişi hakkında insanlara benimsetilen görüşü sorgulatacak bir yanı var kitabın ancak Pullman’da eserinin yalnızca kurgu olduğunu kabul ediyor.Yani bir yandan gerçekçiliği,öte yandan gerçek olamayacağı düşünceleri içerisinde okunuyor kitap.Ancak gerçekten hızlı okunan bir kitap çünkü kısa bölümler halinde ve temposu yüksek bir şekilde ilerliyor.Yazarın olduğu kadar çevirmenin de etkisiyle kitap okunması keyifli bir kitap oluyor.
Konusu kadar öğretileriyle de dikkat çekiyor insanın hayatta yaptıkları ve sonuçları hakkında da çeşitli sorgulamalara yol açıyor.Beğendiğim ve bitirdikten sonra iyi ki okumuşum dediğim bir kitap oldu.
Her ne kadar sarsıcı bir temele sahip olan kurgusuyla belli bir kesimin tepkisini çekecek olsa da sonuçta BU BİR HİKAYEDİR…

4 yıl, 1 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski