DarLy OpuS

kütüphaneci
Detayları:  Onur Selamet Erkek
Hakkında: 
Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz: http://www.marsandizfanzin.com/
51 takip ettiği ve 196 takip edeni var. 159 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu

swedish man

swedish man: Sizi bir yerden tanıyorum :)

4 yıl, 11 ay önce gönderildi
çapulcu

çapulcu: uykusuzluk kulesi siteni ziyaret ettiğimden beri takip ediyorum kesinlikle mükemmel

4 yıl, 11 ay önce gönderildi
S.Gamze

S.Gamze: Vay canına 452 kitap süper..!

5 yıl, 6 ay önce gönderildi
Koyu Beyaz

Koyu Beyaz: Kitap görünce dayanamaman benim hatam değil. :P

5 yıl, 11 ay önce gönderildi
Fırtınakıran

Fırtınakıran: Senin kadar da değil ama.

5 yıl, 11 ay önce gönderildi
mit1980

mit1980: Editörüm benim :) Hikaye de yazar ayrıca. Bir de röntgencilik huyu çıktı şimdi başımıza. Ne yapsak bilemiyoruz sayın seyirciler.

6 yıl, 7 ay önce gönderildi

Son Haberler

DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Gözlemci Olarak Buradayız

Onlar sustukça okyanusun derinliklerinde yaşayan devasa bir canavarın karnı şişiyor. Denizanaları taş üstünde, sıcak güneşin altında. Sahile kurulmuş antik bir kent. Orada da insanlar yaşıyor, balık tutuyorlardı. Artık yoklar. Yusuf. Derin. Hamza. İlayda. Bu isimlerin hepsi unutulacak. Tarih budur işte, unutulanları öğüterek kendini devam ettiren bir canavar.

Kainattaki her şeyi görebilen fakat hiçbir şeye müdahale edemeyen bir gözlemci…
Nehrin akışını değiştiremeyen bir grup genç…
Bir yere varamayan ilişkiler, geleceğe dair imkânsız beklentiler, filme çekilmeyi bekleyen bir cinayet, çaresizlik, buhranlar, ihtiharlar… Emirhan Burak Aydın bu ilk romanında okuyucuyu, sonunda ışık olmayan bir tünele sokuyor.

Onlar sustukça okyanusun derinliklerinde yaşayan devasa bir canavarın karnı şişiyor. Denizanaları taş üstünde, sıcak güneşin altında. Sahile kurulmuş antik bir kent. Orada da insanlar yaşıyor, balık tutuyorlardı. Artık yoklar. Yusuf. Derin. Hamza. İl... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 gün önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Son Dilek

İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur.

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.
Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve Çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.
Masumların savunucusu Geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

“Mieville ve neil gaiman gibi sapkowski de eskiyi alip yeniliyor… fantastik türde taze bir açilim.”
––Foundation

“Bu kitabi gerçekten, gerçekten çok beğendim... Sapkowski’nin dünyasindaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”
––The Deckled Edge

“Dünyadan bikmişliği ve sayisiz savaşta geliştirilmiş güçleri, geralt’i böylesine ilginç bir karakter yapiyor.”
––Edge

“Sapkowski’nin wıtcher evreni, modern fantastik edebiyat dünyasinin en detaylilarindan biridir ve birçok yenilikçi fikir sunar. Karmaşik karakter ilişkileri bu dünyayi daha da zenginleştirir… fantastik edebiyat hayranlarinin el üstünde tutacaği bir seri.”
—B&N

“Okuduğum en iyi ve en ilginç fantastik edebiyat serilerinden biri. Sapkowski hiç kimseye benzemeyen bir tasarimci.”
—Nerds of a Feather

“Sapkowski’nin romani, karmaşik bir büyü gibi; fantastik malzemeler, entelektüel diskur ve ince bir mizahin karişimi.”
Time

“Artik eskimiş bir türde yeni bir soluk. Sakin kaçirmayin.”
Dreamwatch

“Sapkowski’nin müthiş üslubu, sansasyonel olaylar ve ilgi çekici bir atmosfer yaratmadaki bulunmaz yeteneği, gerilimi ve mizahi usta bir harmanda birleştirebilmesi onu eşsiz kiliyor.”
Polityka

“Sapkowski ilginç ve olağanüstü derinlikte karakterler yaratmakta usta. Son dilek melankoli ve mizah dolu bir roman.”
The wertzone

“Polonyali yazar andrzej Sapkowski’nin karakter bazli muhteşem yazilmiş eseri türünün en önde gelen romanlarindan.”
The Specusphere

“Tanidik hikâyelerin böyle farkli ele alinmasi çok sevindirici. Son dilek’in çoğu bir peri masali gibi.”
Sfx

“Doğu avrupa folkloru ve efsaneleri ile güzel prensesler ve huysuz şeytanlar bir arada. Son dilek’te hiçbir şey göründüğü gibi değil. Başladiğiniz zaman birakamayacaksiniz.”
Waterstones

İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur.

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Bu Kitabı Çalın

ALDIĞI ÖDÜLLER: 2001 Sait Faik Öykü Ödülü Geçtiğimiz yıl yayınlanan ilk öykü kitabı Oysa Herkes Kendisiyle Meşgul ile dikkat çeken Murat Gülsoy, genç kuşak öykücüleri arasında yetkin üslubu, özgün konularıyla, kendisine yer açacağının işaretlerini vermişti. Murat Gülsoyun ikinci kitabı olan Bu Kitabı Çalın, yine birbirinden bağımsız görünen öyküler içerse de, bir bütünlük duygusu yaratıyor. Klasik öykü tadında metinler sunan Murat Gülsoyun öyküleri, olaysız gelişen çağdaş öykünün durgunluğunu taşımıyor; onunkiler tam tersine olay üzerine kuruluyor. Gerçekliğin artık kurgusal bir şeye dönüştüğünü, kurguların da hayatımızın her alanına yayıldığını varsayan yazar, kurgusal alanın sınırlarını zorluyor ve okurdan öyküye aktif olarak katılmasını bekliyor. Pek çok öyküsünde gerçekle kurmaca iç içe geçiyor, yazar elindeki izlekle oyunlar oynuyor, okuru sürekli şaşırtıyor. Öyküler, gerçekten gerçeküstüne, fantastik bir anlatıma açılıyor. Postmodern denebilecek anlatımının izlerini ise yaptığı göndermelerde, öykülerin içine oturttuğu başka metinlerde buluyoruz: örneğin Edip Canseverin şiiri ya da Oğuz Atayın öyküleriyle kurduğu bağlantılarda. Zekice kurgulanmış bu öyküler, bir dolambacın gizemli yollarında dolaştırıyor okuru. İlk kitapta olduğu gibi ‘oyun izleği yine öykülerin pek çoğunda öne çıkıyor. Öykülerinin ortak öğesi olan ironi ve karamizah, öykü kişilerinin ve durumlarının son derece başarılı imgesel betimlemeleri, Murat Gülsoyun öykücülüğünün öne çıkan nitelikleri.

ALDIĞI ÖDÜLLER: 2001 Sait Faik Öykü Ödülü Geçtiğimiz yıl yayınlanan ilk öykü kitabı Oysa Herkes Kendisiyle Meşgul ile dikkat çeken Murat Gülsoy, genç kuşak öykücüleri arasında yetkin üslubu, özgün konularıyla, kendisine yer açacağının işaretlerini ve... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Kelt Şafağı

Bir taraftan Katolik ve Protestan fanatizmi diğer taraftan da Birleşik Krallıkın yoksullaştırdığı İrlandanın isyanı. Bu kurmacanın izleğinde insanların periler, cinler, su atları ve her türden düşsel varlıkla bir arada yaşadığı o kozmik bütünün azameti var. Halk sanatını düşünce aristokrasilerinin en eskisi olarak gördüğünü vurgulayan Yeats, geçmişin köklerinden devşirdiği bir esenlik ve yaşam tasarımıyla görünür gerçeğin sıradanlığına direniyor.

Bir taraftan Katolik ve Protestan fanatizmi diğer taraftan da Birleşik Krallıkın yoksullaştırdığı İrlandanın isyanı. Bu kurmacanın izleğinde insanların periler, cinler, su atları ve her türden düşsel varlıkla bir arada yaşadığı o kozmik bütünün azame... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 hafta önce
DarLy OpuS, 2018 Okuma Hedefi için kendine 55 kitap hedef koydu.

Hedefe doğru 4 kitap okumuş. okuduğu kitaplar

%7
2018 Okuma Hedefi

2018'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

2018'de kaç kitap okumayı hedefliyorsunuz?

2 hafta önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Noel Baba'dan Mektuplar

Noel Babadan MektuplarTolkienin 1920 yılından 1943 yılına kadar, 23 yıl boyunca çocuklarına Noel Baba imzasıyla her Noel öncesi yazdığı mektuplardan ve mektupların konusu olan kendi eliyle yaptığı resimlerden oluşuyor. Ayrıca Tolkienin çocuklarına yazdığı bu mektupların orijinal hali de Türkçe kitapta yer alıyor. Tolkienin bu kitabı yazarın Noel Baba imzasıyla çocuklara yazdığı mektupların yanı sıra kendi eliyle yaptığı resimleri de içeriyor. Noel Babanın titrek bir elle yaptığı resimler kadar güzel mektupları da İngilizce olan orijinal diliyle ve kenar süslemeleriyle verilmiş.Kuzey Kutbundaki hayata dair ilginç hikâyeler var bu mektuplarda: Ren geyiğinin nasıl ipini kopardığı ve kaçarken bütün hediyeleri etrafa saçtığı; sakar Kutup Ayısının Noel Babanın evinin çatısından nasıl içeri düştüğü; onun yüzünden ayın nasıl dört parçaya bölündüğü ve Ay Dedenin arka bahçeye yaptığı inişin yumuşak olup olmadığı; evin altındaki mağaralarda yaşayan gulyabanilerin neden olduğu savaşların nasıl sonuçlandığı!Uzun bir çocuk masalı gibi okunabilecek mektuplarda Noel Babanın Kuzey Kutbundaki evi, maceralı yaşantısı, dostları ve düşmanları sürükleyici bir dille anlatılıyor. Hem küçükler hem büyükler için tam bir Tolkien kitabı.

Noel Babadan MektuplarTolkienin 1920 yılından 1943 yılına kadar, 23 yıl boyunca çocuklarına Noel Baba imzasıyla her Noel öncesi yazdığı mektuplardan ve mektupların konusu olan kendi eliyle yaptığı resimlerden oluşuyor. Ayrıca Tolkienin çocuklarına ya... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 4 hafta önce
Daha Fazla Göster

DarLy OpuS şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Leş - Toplu Öyküler

%25
Sayfa 159.

2018 Okuma Hedefi - DarLy OpuS

%7
DarLy OpuS 55 kitap hedefinden 4 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Efsaneler Üçlemesi 1. Kitap İkizlerin Zamanı
Joker
Sancho'nun Sabah Yürüyüşü
Büyücü Usta (Gedik Savaşları Efsanesi #2)
Sherlock Holmes ve Ölülerin Bilgeliği
Hayatı Emen Karanlık
Rüyalar ve Karabasanlar
Küçük Vampir Tehlikede (Küçük Vampir Dizisi, #6)
Virginia Woolf'tan Yazarlık Dersleri
Aslan Cadı ve Dolap (Narnia Günlükleri #2)
Kedilerin Dili
Babamı İki Japon Balığı ile Değiş Tokuş Ettiğim Gün
Colombre
Küçük Adam Büyürken
Çorak Topraklar (Kara Kule, #3)
Rüyalar ve Karabasanlar II
100 Kurşun - İlk El, Son Şans
Supernatural Bir Daha Asla
Karbon Kopya
Katya'nın Yazı
Huma Destanı
Çöplüğün Generali
Siyah Kan
Bir Yaz Gecesi Rüyası
Bütün Öyküleri / Feyyaz Kayacan
Vahşiler Futbol Takımı 1 - Çalımcı Leon
Şibumi
Ağır Roman
Sihirbazın Tuzağı (Belgariad #3)
Empati
Karartma Geceleri
Suçlu Zevkler (Anita Blake Vampir Avcısı, #1)
Mutlu Kent
Güç Muskası
Küçük Karşılaşmaları Katlanır Kılma Sözlüğü

Favori Yazarları (12 yazar)

hasan ali toptaş
neil gaiman
sezgin kaymaz
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (3 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (1 liste)

Takip Ettikleri (51 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (196 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Marşandiz Fanzin

Marşandiz Fanzin

4 yıl, 5 ay önce üye olmuş.

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini.

Kayıp Rıhtım

Kayıp Rıhtım

6 yıl, 7 ay önce üye olmuş.

Fantastik Edebiyat'ta Kaybolanlara... http://www.kayiprihtim.org/

Stephen King Okumayı Sevenler

Stephen King Okumayı Sevenler

6 yıl, 7 ay önce üye olmuş.

Stephen King sevenlerin grubu

Fantastik Kurgu Severler

Fantastik Kurgu Severler

6 yıl, 6 ay önce üye olmuş.

tüm fantastik kitapseverleri grubumuza bekleriz!

Okuma Güncesi (tümü)

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Hokus Pokus
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Boynu Vurulmuş Ay
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Leş - Toplu Öyküler
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Baumhoff Patlayıcısı
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ama Fareler Uyurlar Gece
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ah'lar Ağacı
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz