DarLy OpuS

kütüphaneci
Detayları:  Onur Selamet Erkek
Hakkında: 
Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz: http://www.marsandizfanzin.com/
51 takip ettiği ve 196 takip edeni var. 156 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu

swedish man

swedish man: Sizi bir yerden tanıyorum :)

4 yıl, 6 ay önce gönderildi
çapulcu

çapulcu: uykusuzluk kulesi siteni ziyaret ettiğimden beri takip ediyorum kesinlikle mükemmel

4 yıl, 6 ay önce gönderildi
S.Gamze

S.Gamze: Vay canına 452 kitap süper..!

5 yıl, 1 ay önce gönderildi
Koyu Beyaz

Koyu Beyaz: Kitap görünce dayanamaman benim hatam değil. :P

5 yıl, 6 ay önce gönderildi
Fırtınakıran

Fırtınakıran: Senin kadar da değil ama.

5 yıl, 6 ay önce gönderildi
mit1980

mit1980: Editörüm benim :) Hikaye de yazar ayrıca. Bir de röntgencilik huyu çıktı şimdi başımıza. Ne yapsak bilemiyoruz sayın seyirciler.

6 yıl, 2 ay önce gönderildi

Son Haberler

DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Belki Bir Gün Uçarız

O ağacın altında uzanmaya devam ettim. Yıldızlar aslında nedir size söyleyeyim: Yıldızlar, acıdan delirmiş insanların gökyüzüne sıktıkları kurşunların açtığı deliklerdir. Bilim adamları sürekli yenilerini keşfettiklerini söylüyorlar. Bunda şaşılacak bir şey yok. Yukarısı bir gün dümdüz olacak.
Şehir içinde dünya turu, kalbin içinde kapı zili, aklın içinde sergüzeştler... Kutu gibi evler, ebesinin örekesine çıkan sokaklar, yeteri kadar ölmüş insanlar. Dünya yalan, hatta adaletin bu mu ulan?

Benim abim şampiyon!

“Hayat, kitapta durduğu gibi dursaydı be Allahım.”

Belki Bir Gün Uçarız, yeknesaklığa celalleniyor, huzursuz, şedit ve enerjik... Yeni bir yazarın ilk kitabı... Aylin Balboa, deşeliyor, haykırıyor, söyleniyor... Şah damarı atıyor tıp tıp, sokak taşıyor yanında.

O ağacın altında uzanmaya devam ettim. Yıldızlar aslında nedir size söyleyeyim: Yıldızlar, acıdan delirmiş insanların gökyüzüne sıktıkları kurşunların açtığı deliklerdir. Bilim adamları sürekli yenilerini keşfettiklerini söylüyorlar. Bunda şaşılacak ... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 gün önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Mezarlık Kitabı - Çizgi Roman #1

Benzersiz Bir Yetenek Gösterisi

Mezarlık Kitabı'nın iki ciltlik çizgi roman uyarlamasının bu ilk cildinde, çarpıcı illüstrasyonlar ve eşsiz sanatçılar bir araya geliyor. Alanında önde gelen bu sanatçılar, Neil Gaiman'ın ödüllü romanını kendi tarzlarına göre yorumluyor.

Arkadaşlarının Bod diye hitap ettiği Nobody Owens normal bir çocuktur.

Eğer bir mezarlıkta yaşamasaydı, hayaletler tarafından büyütülüp yetiştirilmeseydi ve yanında ne canlıların ne de ölülerin dünyasına ait olan sadık bir koruyucusu olmasaydı, Bod tamamıyla normal olurdu.

Bir çocuk için mezarlıkta tehlikeler ve maceralar vardır: tepenin altındaki çok yaşlı Çivit Renkli Adam, gulyabanilerin terk edilmiş şehrinin bulunduğu çöle açılan bir geçit, korkunç bir tehdit saçan tuhaf Bekçi...

Ama Bod mezarlıktan ayrılırsa, ailesini de öldürmüş olan Jack denen adamın saldırısına uğrayacaktır...

Mezarlık Kitabı, insanların Neil Gaiman'a dair sevdiği her şeyin birkaç kat fazlasına sahip. Eşsiz anlatısı, benzersiz gerilimi ve her şeyden öte karanlık ama yumuşak mizahıyla güçlü bir eser.
–Joe Hill

Russell, her bir cümledeki dramı ve ince esprileri yakalamayı başarmış. Bu uyarlamanın en büyük başarısı, okuyuculara romanı tekrar okumayı istetecek ve ardından yine çizgi romana dönmelerini sağlayacak olması.
–Kirkus Reviews

Benzersiz Bir Yetenek Gösterisi

Mezarlık Kitabı'nın iki ciltlik çizgi roman uyarlamasının bu ilk cildinde, çarpıcı illüstrasyonlar ve eşsiz sanatçılar bir araya geliyor. Alanında önde gelen bu sanatçılar, Neil Gaiman'ın ödüllü romanını k... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 gün önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Ölümcül Yumurtalar

1917 Rus Sosyalist Devrimini izleyen çalkantılı yıllarda, parlak ve eksantrik zoolog Persikov canlı organizmaların boyutlarını ve üreme hızını artıracak inanılmaz bir ışın keşfeder. Bu sırada da gizemli bir veba Sovyet Cumhuriyetlerinde tüm tavukların ölümüne neden olmaktadır. Hükümet kanatlı hayvan sektörünü yeniden canlandırabilmek için Persikov'un bu denenmemiş buluşunu kamulaştırır; ama korkunç bir karışıklık hızla tüm dünyayı tehdit edebilecek bir felakete yol açacaktır... Kahramanımız Persikov ile Lenin arasında karakteristik benzerliklerin, Stalin'in Bulgakov'u feci bir yalnızlığa itmesinde büyük rolü olduğunu da düşünürsek; "Usta İle Margarita" ve "Köpek Kalbi"nin yazarı tarafından H.G. Wells'in meşhur romanı "The Food of the Gods and How It Came to Earth"den ilham alarak kaleme alınan Ölümcül Yumurtalar, Sovyet Devrimi üzerine parlak bir hiciv, dokunaklı bir roman.

1917 Rus Sosyalist Devrimini izleyen çalkantılı yıllarda, parlak ve eksantrik zoolog Persikov canlı organizmaların boyutlarını ve üreme hızını artıracak inanılmaz bir ışın keşfeder. Bu sırada da gizemli bir veba Sovyet Cumhuriyetlerinde tüm tavukları... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 2 gün önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Hayaletin Kaderi (Wardstone Günlükleri 8.Kitap)

Korku dolu dakikalar

"Artık kılıca aitsin. Ölünceye kadar da öyle kalacaksın."

İngiliz yazar Joseph Delaneyin, tüm dünyada milyonlarca okuru peşinden sürükleyen on kitaplık Wardstone Günlükleri serisi, kısa sürede, fantastik korku edebiyatı klasikleri arasındaki yerini almayı başardı. Ödüllü Rus yönetmen Sergey Bodrov tarafından The Seventh Son adıyla beyazperdeye de uyarlanan eser, 2013 yılının sonbaharında izleyiciyle buluşacak.

Hayaletler, cadılar, hortlaklar, şeytani yaratıklar, karanlık ve dehşet: Wardstone Günlükleri; tüyler ürperten bir efsanenin kapısını aralayarak korkunun soğuk gölgesiyle dans etmeye devam ediyor. Serinin sekizinci kitabında, büyücülere karşı girişeceği tehlikeli macera Tomu Kader Kılıcına götürüyor. Peki, bu karanlık ve kana susamış yeni silah, Toma Şeytanı alt etme şansını verecek mi? Tomun hayatta kalabilmesi için çok çalışması gerek ve bu yolda ona sadece tek bir kişi yardım edebilir: Katil cadı Grimalkin. Yani Karanlık Karanlıka karşı...

Ensenizde bir gölgenin varlığını hissetmek istemiyorsanız, lütfen bu kitabı geç saatlerde okumaktan kaçının!

Korku dolu dakikalar

"Artık kılıca aitsin. Ölünceye kadar da öyle kalacaksın."

İngiliz yazar Joseph Delaneyin, tüm dünyada milyonlarca okuru peşinden sürükleyen on kitaplık Wardstone Günlükleri serisi, kısa sürede, fantastik korku ede... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 6 gün önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Parçalar

Parçalar, usta edebiyatçılarımızdan biri olan Ferit Edgü’nüntaslak metinlerinden yola çıkarak hazırlandı. Edgü’nün Çığlık’ında yer alan bu öykü önerilerinin bazıları tamamlandı, bazıları ise yeniden yazıldı. Aslına bakarsanız, Edgü’nün her yerden duyulabilecek güçlü sesine, dokuz farklı ses eklemlendi. Bu yüzden öykü okurlarının gözden kaçırmaması gereken bir çalışma oldu.

Edebiyatımızın yaşayan en büyük ustalarından biri olan Edgü’ye saygı duruşu niteliğinde olan bu kitaba, genç kuşağın öne çıkan isimleri katkı sağladı. Ortaya çıkan yapıtların, öykü anlayışımıza yeni bir bakış getirdiğini söyleyebiliriz. Açıkçası hayal gücümüzün sınırlarını zorluyor Parçalar.

dedalus Kitap, sınırları zorlayan yapıtların çoğalmasını diler ve Parçalar’ı gururla sunar.

Parçalar, usta edebiyatçılarımızdan biri olan Ferit Edgü’nüntaslak metinlerinden yola çıkarak hazırlandı. Edgü’nün Çığlık’ında yer alan bu öykü önerilerinin bazıları tamamlandı, bazıları ise yeniden yazıldı. Aslına bakarsanız, Edgü’nün her yerden duy... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
DarLy OpuS okumuş bitirmiş.
Masallar Cilt 9-İmparatorluğun Oğulları

İnsan dünyasında yaşayan hür kahramanlar Düşman’a imparatorluğunun merkezindeki en kıymetli varlıklarından birini imha ederek büyük bir darbe indirmiş ve böylece iki dünya arasında patlak verecek topyekûn bir savaşın da yolunu açmışdı. Anadiyarlar’ın hâkimleri yaralarını sarıp kuvvet toplamakla meşgulken Masalkent sakinleri de elde ettikleri zaferin sağladığı bu nadir barış döneminin tadını çıkarmaktadır. Ama herkes bunun fırtına öncesi sessizlik olduğunu bilmektedir –hatta rüzgarların dahi bir taraf seçmekten başka seçeneği kalmayacaktır.

Masallar: İmparatorluğun Oğulları Mark Buckingham, Steve Leialoha,

Andrew Pepoy ve birçok konuk çizerin çizimlerini içeren yazar Bill Willingham’ın ödüllü VERTIGO serisinin 52-59. Sayılarını kapsamaktadır.

(Tanıtım Bülteninden)

İnsan dünyasında yaşayan hür kahramanlar Düşman’a imparatorluğunun merkezindeki en kıymetli varlıklarından birini imha ederek büyük bir darbe indirmiş ve böylece iki dünya arasında patlak verecek topyekûn bir savaşın da yolunu açmışdı. Anadiyarlar’ın... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 hafta önce
Daha Fazla Göster

DarLy OpuS şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Leş - Toplu Öyküler

%25
Sayfa 159.

2017 Okuma Hedefi - DarLy OpuS

%70
DarLy OpuS 40 kitap hedefinden 28 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Bataklık Ülke (Perg Efsaneleri #3)
Hayatı Emen Karanlık
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Harry Potter, #3)
Phil'in Dehşet Verici Kısa Saltanatı
Bir Kurt Bir Kadın Bir Horoz
Zaman Makinesi
Mimoza'da Elli Gram
Allah'ın Garibi
Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık
Kan Kitapları 1
Gümüş Çekirgeler
Amber ve Küller
Kayıp Yıldızın Ejderhaları
Kralların Çarpışması (Buz ve Ateşin Şarkısı, #2, Kısım 1)
Çocukluğun Soğuk Geceleri
Tüm Ders Notları
Şampiyonların Kahvaltısı
Koca Sevimli Dev
Şu Çılgın Türkler
Yitik Öyküler Kitabı
Sanat Nedir?
Evden Uzakta - Zincir (Buffy Vampir Avcısı, #1)
Sözcüklerin Sonsuz Yası
Peri Masalları Üzerine
Bırakılmış Biri
Lanetliler Sirki (Anita Blake Vampir Avcısı, #3)
Gizli Anların Yolcusu
Hacivat Seni Çağırıyor
Yazar Olabilir miyim?
Kelt Şafağı
Perdido Sokağı İstasyonu (Bas-Lag, #1)
Biz Gayet İyiyiz
Metropol Ninnisi
Sürüngen Odası / Talihsiz Serüvenler #2
Tuhaf Şeyler Oluyor

Favori Yazarları (12 yazar)

hasan ali toptaş
neil gaiman
sezgin kaymaz
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (3 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (1 liste)

Takip Ettikleri (51 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (196 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Fantastik Kurgu Severler

Fantastik Kurgu Severler

6 yıl, 1 ay önce üye olmuş.

tüm fantastik kitapseverleri grubumuza bekleriz!

Marşandiz Fanzin

Marşandiz Fanzin

3 yıl önce üye olmuş.

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini.

Kayıp Rıhtım

Kayıp Rıhtım

6 yıl, 2 ay önce üye olmuş.

Fantastik Edebiyat'ta Kaybolanlara... http://www.kayiprihtim.org/

Stephen King Okumayı Sevenler

Stephen King Okumayı Sevenler

6 yıl, 2 ay önce üye olmuş.

Stephen King sevenlerin grubu

Okuma Güncesi (tümü)

Otomatik Portakal
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Gündüz Ölüsü  (Sookie Stackhouse, #1)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ravenloft - Sislerin Vampiri
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Leş - Toplu Öyküler
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Baumhoff Patlayıcısı
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ama Fareler Uyurlar Gece
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Ah'lar Ağacı
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz