IşılBulut, 64 adet değerlendirme yapmış.  (1/10)
« geri  
Neruda'nın Postacısı
Neruda'nın Postacısı

8

Naif, şiirsel ve akıcı bir anlatım.. özellikle postacı Mario ile Neruda’nın dialogları çok hoşuma gitti..

Eylül
Eylül

9

Burada yazılan olumsuz yorumlar çok şaşırtıcı. Kitabı günümüz Türkçesiyle yazılmış olarak okudum ve oldukça akıcı buldum. Karakter çözümlemelerini çok başarılı buldum. İkilemleri, hayatı yorumlayışları, girdikleri çıkmaz hepsi beni çok etkiledi. Son sayfaları merakla okudum ve tüm romanın bütünlüğü içinde final de anlamlıydı. Mehmet Rauf’un fotoğrafına baktım ve kafamda Necip canlandı. Onu görür gibi oldum.. okunması kesinlikle tavsiyemdir..

Yüzyıllık Yalnızlık
Yüzyıllık Yalnızlık

10

İnsanlık tarihini okudum sanki Buendia ailesinde.. her insanın eninde sonunda yalnızlığı ve hayatın bir döngüden ibaret olduğu.. müthiş imgeler, derin anlamlı bir hayal gücü.. bizim değerlendirmemize ihtiyacı olmayan bir başyapıt..

Peter Schlemihl`in Garip Öyküsü
Peter Schlemihl`in Garip Öyküsü

9

Gölgesizlik-vatansızlık yüzünden dışlanan, garipsenen bir adamın, aslında Chamisso’nun gerçek yaşam öyküsü..

Flush Bir Köpeğin Romanı
Flush Bir Köpeğin Romanı

9

Bir çırpıda okuduğum bir kitap oldu. Flush adlı köpeğin ve sahibi İngiliz şair bir kadının bilinç akışı tekniğiyle yazılmış harika romanı.. zengin bir alt metne sahip, geçen tarihlere dikkat ederseniz dünyadaki önemli olayların ve savaşların simgeledikleri olayları izleyebilirsiniz..

Hacı Murat
Hacı Murat

7

4-5 cilt yazılabilecek bir kitapken 160 sayfalık özeti çıkartılmış bir eser okumuş gibi hissettim. Yarıda bırakılan çok hikaye var kitapta bu nedenle verilen bazı detayları anlamsız buldum. Bir de Tolstoy’un yıllarca Shakespeare’i eleştirip, yerden yere vurarak kibrinin doruklarına çıkması, sonra da gidip Shakespearevari bir karakter yaratıp roman yazması ilahi adalet mi desem yoksa hayranlıktan kaynaklanan kibir mi desem bilemedim.. biraz hayalkırıklığına uğradığım doğru...

Mülksüzler
« geri