inci

Detayları:  30 yaşında, Kadın
Sevdiği Kitaplar Türleri:  Fantastik, Tarihi Aşk, Polisiye-Gerilim, Aşk, Biyografi, Chick-Lit,...
34 takip ettiği ve 149 takip edeni var. 736 değerlendirme yapmış.

Mesaj Panosu

doğa ece

doğa ece: her kitapta güzel yorumlarıyla karşılaştığım inci seni takdir ve takip ediyorum :D yorumlarınla kitaplar güzel :)

4 yıl, 6 ay önce gönderildi
sibelbade

sibelbade: debbie kitapları sıralaması veya hangileri tek bilginiz var mı :)

4 yıl, 9 ay önce gönderildi
inci16

inci16: selam profiliniz ve kütüphanneiz ilgimi çekti siz takip etmeyi isterdim ama enfazla 300 kişi takip edebilirmişim:((mümkünse sizin okuduklarınız önerileriniz takip edebilem için beni takip edebilirmsinz teşekkürleer:)

5 yıl, 11 ay önce gönderildi
Veronika

Veronika: Merhabalar, yorumlarınız ilgimi çekiyor, takipteyim :)

6 yıl, 6 ay önce gönderildi
Çiğdem

Çiğdem: Bir nevi hoşgeldin kabul edeyim :D Hoşbuldum ama ben okuduğum kitapların hepsini buraya ekleyene kadar... Eyvah eyvah :D :D

6 yıl, 11 ay önce gönderildi
Emma

Emma: bende takip ediyorum, isim yabancı gelir böyle ama facebook harlequinden biliyorum seni

6 yıl, 11 ay önce gönderildi
S.Gamze

S.Gamze: Takip ediyorum seniiii : )

7 yıl, 2 ay önce gönderildi

Son Haberler

inci bir değerlendirme yaptı.
Melezler

3

https://illekitap.blogspot.com/2019/08/stephen-graham-jones-melezler-karanlk.html

Uzun zamandır İthaki Yayınları'nın Karanlık Kitaplık dizisini okumak istiyordum ve ilk olarak Melezler kitabıyla başladım. Bu diziye karşı beklentim çok yüksekti, isminden dolayı ürpertici, gerilim içerikli bekliyordum ancak bu kitapta ne yazık ki aradığımı bulamadım.

Kitap, bir kurt adamın ergenlik dönemini ve dayısı, teyzesi ve dedesi ile olan ilişkisinden başlayıp hayatını konu alıyordu. Açıkçası kurt adam terimini duyunca aklımıza gelen aşk hikayelerinden olmayacağını biliyordum çünkü adı üzerinde Karanlık Kitaplık aşkın işi ne? Ama böylesine monoton ve tek düze bir hikaye de beklemiyordum.

Kitap benim için akmadı, sürükleyici de değildi. Okurken sıkıldığımı zaman zaman yarım bırakma noktasına gelip de okumaya devam ettiğimi dile getirmeliyim.

Anlayacağınız kitap benim için bir hayal kırıklığıydı ne yazık ki.

Zaten ne anladın veya hatırlıyorsun deseniz hiçbir şey derim. O derecede sevemedim kitabı ve sıkıldım düşünün.

Kitaba dair çok fazla bir şey diyemeyeceğim bu yüzden. Okuyacak olanlara da sabır diliyorum, bence beklentinizi de çok yükseltmeyin diyorum.

Okuyup okumamak sizin tercihiniz okuduğunuzda sizler umarım beğenirsiniz.

https://illekitap.blogspot.com/2019/08/stephen-graham-jones-melezler-karanlk.html

Uzun zamandır İthaki Yayınları'nın Karanlık Kitaplık dizisini okumak istiyordum ve ilk olarak Melezler kitabıyla başladım. Bu diziye karşı beklentim çok yüksekti, is... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 saat önce
inci okumuş bitirmiş.
Melezler

Bram Stoker En İyi Korku Romanı Ödülü Adayı

Shirley Jackson En İyi Korku Romanı Ödülü Adayı

“Stephen Graham Jones’un edebiyatçılığı en az bu kitap içerisindeki canavarlar kadar güçlü.”

- Josh Malerman -

“Melezler ağzımı açık bıraktı. Hatta nefesimi kesti. Son derece zeki, özgün, heyecan verici, korkutucu ve bir o kadar da insani.”

- Paul Tremblay -

“Çavdar Tarlasında Çocuklar’ın, müziklerini Warren Zevon’un yaptığı eski bir korku filmiyle birleşimi gibi.”

- Kirkus -

Korku edebiyatının postmodern yazarı Stephen Graham Jones’tan hayatta kalmak, ait olmak, kimliğini bulmak üzerine yazılmış ve kurtadam literatürüne derin bir çentik atan eşsiz bir büyüme öyküsü.

Tıpkı ailesi gibi o da bir dışarlıklıydı. Zorluklara rağmen katlanılabilir hayatını teyzesi Libby ve dayısı Darren’la birlikte onları anlamayan ve istemeyen bir toplumdan uzakta geçirmek zorundaydı. Melezlerdi onlar, bulanık kanlılar, hiçbir yere ait olamayanlar. Vakti geldiğinde teyzesi ve dayısıyla yollarda geçen bir yaşamı mı yoksa onlardan uzakta, yolun kenarında kalan diğer insanlarla geçen bir yaşamı mı tercih edeceğine kendi karar verecekti. Zira onun da bir kurtadam olup olmadığı yakın zamanda belli olacaktı.

Melezler şimdiki zamanla geçmiş arasında mekik dokuyan ve bu sayede kendini ve dünyadaki yerini anlamaya çalışan bir çocuğun unutulmaz panoramasını gözler önüne seriyor.

Dönüşüm yaklaştı… Ama korkma, içindeki canavar dışarıdan daha ürkütücü değil.

Bram Stoker En İyi Korku Romanı Ödülü Adayı

Shirley Jackson En İyi Korku Romanı Ödülü Adayı

“Stephen Graham Jones’un edebiyatçılığı en az bu kitap içerisindeki canavarlar kadar güçlü.”

- Josh Malerman -

“Melezler ağzımı açık bıraktı. Hat... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 saat önce
inci bir değerlendirme yaptı.
Beren ile Luthien

7

https://illekitap.blogspot.com/2019/08/j-r-r-tolkien-beren-ile-luthien.html

Kitap çıktığından beri ilgimi çekmişti, gerek kapak tasarımı gerekse arka kapak yazısı ile... eee artık beni de tanıyorsunuz içerisinde aşk olan her şeyi severim özellikle de destanlara konu olmuşsa tam benliktir diye düşünerek çıktığı gibi aldım bu kitabı da.

Ancak pek de beklediğim gibi çıkmadı ne yazık ki.

Daha önce J. R. R. Tolkien hiç okumadım belki adamın kendi yazım tarzı, diğer kitapları da böyledir bilemiyorum ama gerek başlangıçta olsun gerek de aralarda hikayenin arasına girip de bilgi amacıyla yazılmış kısımlar beni kitaptan fazlasıyla kopardı. Ah, destan içerikli kitaplarda böyle yazılıyorsa da daha önce okumadığımdan bilemiyorum ama pek tarzım değilmiş onu anladım.

Beren ile Luthien'in hikayelerinin anlatıldığı kısımlar çok güzeldi. Başlarda hızlı bir düz hikaye tarzındaydı anlatım. Sonra şiirsel bir anlatım oldu. Bu destanın farklı bir şekillerde anlatımlarıydı. Bu şekilde kıyaslama ve detaylandırmayı sevdim. Özellikle de şiirsel anlatımı çok sevdim.

Kitabın bölüm başlarındaki resimler, kitabın arasındaki kuşe kağıda sahnelerden esinlenerek yapılmış resimler çok güzeldi.

Destansı bir aşkı destansı bir anlatımla okumak zevk verdi ama dediğim gibi baştaki ve aralardaki bilgilendirmeler biraz sıktı beni.

Sizler nasıl bulursunuz bilemiyorum ama ben gerek yazarın gerekse bu türde okuduğum ilk kitaptı ve tarzım olmadığını keşfettim.

Umarım okumayı planlayanlar beğenirler...

https://illekitap.blogspot.com/2019/08/j-r-r-tolkien-beren-ile-luthien.html

Kitap çıktığından beri ilgimi çekmişti, gerek kapak tasarımı gerekse arka kapak yazısı ile... eee artık beni de tanıyorsunuz içerisinde aşk olan her şeyi severim özellikle... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 gün önce
inci okumuş bitirmiş.
Beren ile Luthien

Tolkien’in yayımlanmayan metinlerinden derlenerek başlı başına bir kitap haline getirilen Beren ile Lúthien’in destansı hikâyesi Hobbit, Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Tolkien’in yarattığı Elfler, İnsanlar, Orklar ve Cücelerle dolu Orta Dünya hayranlarını bir kez daha bir araya getirecek.

J.R.R. Tolkien’in İlk Çağ’daki destanları ve mitleri anlattığı Silmarillion’ın gelişiminde büyük bir rol oynayan Beren ile Lúthien’in hikâyesinin yazım sürecinde pek çok detay değişse de gölgelenen aşkları hep baki kaldı: Beren ölümlü bir İnsandı, Lúthien ise ölümsüz bir Elf. Önemli bir Elf beyi olan babası, kızının Beren’le olmasına karşıydı ve eğer Lúthien’le evlenmek istiyorsa Beren imkânsız bir görevi yerine getirmek zorundaydı. Beren, Lúthien ile birlikte kötülerin en kötüsü, Kara Düşman, Morgoth olarak da bilinen Melkor’dan en değerli mücevher Silmarili çalmaya çalışacaktı.

Bu kitapta Christopher Tolkien, Beren ile Lúthien’in hikâyesinin ilk yazıldığı tarihten, Silmarillion’daki haline kadar geçen süreci adım adım ele alıp Orta Dünya’nın en önemli aşk hikâyesine nasıl dönüştüğünü, bu evrende giderek nasıl daha büyük bir yer kapladığını gözler önüne seriyor. Bunu yaparken de babasının kelimelerine dokunmadan, orijinal hallerini koruyarak destanın hem manzum hem de mensur biçimlerini ilk kez birlikte yayımlıyor.

Tolkien’in yayımlanmayan metinlerinden derlenerek başlı başına bir kitap haline getirilen Beren ile Lúthien’in destansı hikâyesi Hobbit, Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Tolkien’in yarattığı Elfler, İnsanlar, Orklar ve Cücelerle dolu Orta Dünya h... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 1 gün önce
inci bir değerlendirme yaptı.
Thanatos - Mahşerin Dört Atlısı #3

10

https://illekitap.blogspot.com/2019/08/larissa-ione-thanatos-mahserin-dort.html

Mahşerin Dört Atlısı Serisinin 3. kitabı Thanatos'da okundu ve bence serinin en iyi kitabıydı diyebilirim. Bu ay okumayı planladığım kitapların arasında serinin 4. kitabını eklememiştim ama şimdi araya ekleyip okumayı planlıyorum çünkü çok fena bitti ve bu kitabı okuduktan sonra bir sonrakini merak etmemek elde değil.

Larissa Ione, bence muteşem bir fantastik seri yaratmış. Akıcı, sürükleyici ve merak uyandırıcı, romantik, erotik ve aşk dolu bir kurgu oluşturmuştu. Keşke çeviri ve edisyon da birazcık iyi olsaydı. Çünkü ne yazık ki imla hataları ve anlamsız o kadar cümle vardı ki okurken bazen kopukluk yapıyordu bazen de ne demek istemiş anlamaya çalışmak gerekiyordu. Daha iyi bir iş çıkarsalardı şu seri hit olurdu. Öyle bir kurgusu vardı.
________________________________________
Serinin 3. kitabı Thanatos'da, 2. kitabın sonunda bekaretini kaybeden ve bekaretinin mührü olduğunu sanan Thanatos öfkeden ve ihanete uğraşmış olmaktan çılgına dönmesinin yanında mührünün kırılmış olmasının yaratacağı tehlikeden de korkmaktadır. Bu kitapta ise o dönemden sekiz buçuk ay geçmiştir ve Thanatos'u kardeşleri ile Aegis cehennem köpeği zehri ile uyuşturup hapsetmektedirler. Bu sırada da Regan bebeğini karnında büyütüp doğum zamanını beklemektedir. Ancak bilmedikleri bir şey vardır o da doğacak olan bebeğin Thanatos'un agimortusu olduğu ve o bebeğin ölümü Thanatos'un mührünü kıracaktır. Bunu içinde hissetmeye başlayan Thanatos, cehennem köpeği zehrinden kurtulduğu gibi Regan'ı kaldığı yerden kaçırarak kendi evine götürür. Amacı orada hem bebeğini korumak hem de içinde yanan öfkeyi ve intikamı Regan'dan almaktır. Ancak işler hiç de umduğu gibi gitmez çünkü Regan'a aşık olmaya başlar. Onunla beraber bebeğiyle bir aile olarak yaşamayı hayal etmektedir. Tabi eğer bebeği doğuma kadar ölmesini engelleyebilirlerse ve Salgın'dan uzak tutabilirlerse. Bu sürede Salgın boş durmayıp bebeği ölümünü sağlamak için Thanatos'un en güvendiklerini yanına çekerek evi içten vurmaya çalışırken diğer bir taraftan da Aegis kendi içinde parçalanmaya başlamaktadır.
Salgın'ın kazanıp kazanamayacağı bu kitabın sonunda belli oluyor, ancak tüm bu zaman dilimi içerisinde saklanan bütün sırlar ortaya dökülüyor.

Thanatos'un içindeki bütün o öfkeye rağmen oğlu ve Regan'a karşı değişen duyguları ile kendini zapt etmesi ve içindeki öfkeyi onların varlığı ile geçirmeye çalışması çok güzeldi. Regan'ın üzerine titrediği, onun iyiliği ve sağlığı için yaptıkları çok tatlıydı. Tipik bir baba olma heyecanı yaşayan sıradan bir insan gibiydi.

Regan ise oğlunun iyiliği için ondan vazgeçme kararı, onu düşünerek hareket etmesi ama sonrasında ise Thanatos ile her şeyin üstesinden gelebileceği inancıyla sahip çıkması çok güzeldi.

Thanatos ve Regan'ın anne baba olarak bebeklerinin üzerine titremeleri bence kitabın en tatlı sahneleriydi.

Regan'ın oğluna küçük midilli demesi ise süperdi :D eee bir atlının oğlu midilli olur değil mi :D

Salgın'ın bu kitapta diğer iki kitaba nazaran daha ileri derecede yaptığı kötülükler ve savaş sahneleri çok iyi kurgulanmıştı. İlk iki kitapta yüzeysel gibi kalan kötülükleri bu kitapta tam kıyameti yaşattırır cinstendi.

Thanatos'un Regan'ı kıskanması, onu paylaşamaması, onun için her şeyi göze alması ve kendinden, geçmişinden, her şeyden vazgeçecek kadar göze alması çok güzeldi. Onun o çaresiz aşık halleri... ilk kitaptan beri en sevdiğim karakterlerden biriydi ve bence en çok mutluluğu hak eden karakterdi ve bu kitabın sonunda evli, mutlu, çocuklu halleri kitabı kapattığınızda yüzünüzde gülümseme oluşturuyordu.

Bu kitabın son 50 sayfası nefes kesecek şekildeydi çünkü Reseph yani Salgın'ı yok edebilecekleri bir yol bulmuşlardı. Ama buldukları yok Salgın'ı yok edecek ve Reseph geri getirecek bir yoldu. Bunu bilmiyorlardı belki ama onu öldürmek amacıyla yaptıkları şey aslında çok sevdikleri ve hep geri getirmeyi hedefledikleri kardeşleri Reseph'i çok büyük bir acıya götürdü. Bu yüzden 4. kitap Reseph'i çok merak ediyorum.

Kitabın sonunda o hançeri Salgın'ın kalbine sapladıklarında Reseph'in "teşekkür ederim" demesi... Reseph'in cehennemde Hades'in mağarasında yaşadığı acı... bütün kötülüğü hatırlıyor olması... kitabın en yürek burkan sahneleriydi.

Reaver… düşmüş melek... atlıların gözetmeni... her şeyi göze alıp aldığı karar, alacağı cezaya rağmen attığı o adım bence bir gözetmen olarak çok doğru bir adımdı. Kendini hiçe sayarak altılarını kurtardı.

Ayyy anlatmak istediğim çok yer var ama spoiler olur diye susuyorum. Ancak her ne kadar çeviri ve edisyon çok iyi olmasa da okuduğuma memnunum bu kitabı.

Es geçilmemesi gereken bir seri. Mutlaka tavsiye ederim.

https://illekitap.blogspot.com/2019/08/larissa-ione-thanatos-mahserin-dort.html

Mahşerin Dört Atlısı Serisinin 3. kitabı Thanatos'da okundu ve bence serinin en iyi kitabıydı diyebilirim. Bu ay okumayı planladığım kitapların arasında serinin 4. kit... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 gün önce
inci okumuş bitirmiş.
Thanatos - Mahşerin Dört Atlısı #3

Salgın, Kıyamet'i getirmek için çabalarken, Thanatos'un Kıyamet'i durdurmaktan daha önemli bir sorunu vardı artık: Baba olacaktı. Regan, Thanatos'tan hamile kalmayı başarmıştı. Salgın, kendi sonunu hazırlamıştı. Beş bin yıldır yanlış yorumladıkları kehanet, Kıyamet'i durdurmalarına yardım edecekti. Tek sorun doğru anda doğru kalbe hançeri saplamaktı. Larissa Ione, Mahşerin Dört Atlısı serisindeki üçüncü kitabında da aşk, günah, cazibe, kan, ölüm ve Kıyamet ile sayfalarını doldururken, soluksuz okuyacağınız Thanatos'u sizlere sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Salgın, Kıyamet'i getirmek için çabalarken, Thanatos'un Kıyamet'i durdurmaktan daha önemli bir sorunu vardı artık: Baba olacaktı. Regan, Thanatos'tan hamile kalmayı başarmıştı. Salgın, kendi sonunu hazırlamıştı. Beş bin yıldır yan... tümünü göster

İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
· 3 gün önce
Daha Fazla Göster

inci şu an ne okuyor?

tüm güncellemelerine git

Dafnis ile Hloi’nin Aşkı

%0

2019 Okuma Hedefi - inci

%66
inci 90 kitap hedefinden 60 kitap okumuş.

Kütüphanesinden Seçmeler

Darağacında Üç Fidan
Kördüğüm
Benim Uzak Yıldızım (Starbound, #1)
Anlaşma (Off Campus, #1)
Sahte Romeo (Starcrossed, #1)
Ölüm Çemberi (Washington Poe #1)
Sınırları Zorlamak
Kalbimi Salla (Black Falcon #1)
Sensiz Olamam (Kayıp Lordlar Serisi #1)
İki Ateş Arasında (İskoç Muhafız Alayı, #1)
Hüküm (Salvation #4)
Beni Baştan Çıkar (Georgian #3)
Değerli Şeyler (Blackstone, #4)
Gökkuşağını Yakalamak
Acılarla Gelen (MacEgan Brothers, #3)
Kusursuz (Second Opportunities, #2)
Aşk ve Gurur
Aşk-ı Kıyamet
Aşk Yakar (Breathing #3)
Aşkın Kokusunu Aldım (Sancaktarlar Serisi #4)
Morgana'nın Kızları
İlk Defa (Losing It, #1)
İmparatoriçe
Yemin
Yalnız Adam (MacGregor Ailesi, #4)
Gece ile Şafak
Üç
Kelebekler Çizdim Kalbime
Baştan Çıkarılmış
Duvarların Dili Olsa (Cocktail #1)
Gabriel'in Cehennemi (Gabriel's Inferno #1)
Bir Çöküşün Öyküsü
Hilekar - Ateşli Kanatlar Serisi 1
Demir Gül (Dante Pirates #2)
Masumiyetin Tadı (Cynster, #14)

Favori Yazarları (20 yazar)

jennifer royce
julia quinn
tuba atıcı coşar
tüm favori yazarları

Çözdüğü Testler (7 tane)

tüm quiz cevapları

Liste Oyları (10 liste)

Takip Ettikleri (34 kişi)

tüm takip ettikleri

Takip Edenler (149 kişi)

tüm takip edenler

Katıldığı Gruplar (tüm gruplar)

Okuyan Kızlar Kulübü

Okuyan Kızlar Kulübü

6 yıl, 5 ay önce üye olmuş.

Beş kafadarın bir araya gelip kurduğu Blog...

Okuma Güncesi (tümü)

Rome (Dövmeli Adamlar Serisi #3)
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Kutsal Kemikler / Casusluk, Cinayet, Komplo Kutsal Olmayan Üçlü
Okumuş
İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Dafnis ile Hloi’nin Aşkı
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Vampir
Okuyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Fifty Shades Freed (Fifty Shades, #3)
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Geçmişin Ayak İzleri (Pregnancy & Passion #2)
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz
Fısıltı (Fısıltı, #1)
Okumak İstiyor İşlemler için giriş yapınız veya kayıt olunuz