Sana İhtiyacım Var (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Bir Cuma gecesi, Katienin hayatına çok çekici bir yabancı girdi. Pazar günü hayatı tamamen değişmişti.
Çok güzel bir genç kadın olan Katie Connelly acı dolu geçmişini iyi bir kariyerin, güzel bir evin, özgürlüğün ardına gizliyor, erkeklerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyordu. Hayatındaki en önemli eksikliğin ise farkında değildi; ta ki gururlu, yakışıklı Ramon Galverrayla tanışana kadar.

Bir Cuma gecesi, Katienin hayatına çok çekici bir yabancı girdi. Pazar günü hayatı tamamen değişmişti.
Çok güzel bir genç kadın olan Katie Connelly acı dolu geçmişini iyi bir kariyerin, güzel bir evin, özgürlüğün ardına gizliyor, erkeklerden olabildiğince uzak durmaya çalışıyordu. Hayatındaki en önemli eksikliğin ise farkında değildi; ta ki gururlu, yakışıklı Ramon Galverrayla tanışana kadar.

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 320 sayfa

5 Kasım 2009 tarihinde , Epsilon Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9944822091
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.1 puan (113 kişi)
303 okumuş, 54 okumak istiyor, 1 okuyor

8.2 puan (175 kişi)
442 okumuş, 79 okumak istiyor, 2 okuyor

8.6 puan (162 kişi)
358 okumuş, 61 okumak istiyor, 1 okuyor

8.1 puan (107 kişi)
279 okumuş, 44 okumak istiyor, 1 okuyor

8.4 puan (176 kişi)
381 okumuş, 71 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (176 kişi)
430 okumuş, 84 okumak istiyor, 1 okuyor

8.7 puan (178 kişi)
394 okumuş, 97 okumak istiyor, 1 okuyor

8.8 puan (169 kişi)
411 okumuş, 82 okumak istiyor, 0 okuyor

8.8 puan (214 kişi)
486 okumuş, 112 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (163 kişi)
362 okumuş, 52 okumak istiyor, 1 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

118 kitap, 1715 oy
133 kitap, 524 oy
46 kitap, 190 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

promete partofthebook smlly
3 kişi
Okuyan K. Nisaa deryaU Lulu Marley ebrubkurt ebrusner mobi00 İnciE lleyla aygn_yldz Dilara Korkmaz dolunayozlem LadyMaria hergene54 Book_Of_Love CANSEL BOLKAŞ Zeynepim gokceturk prize123 şahende kubrakaban Canan GLY Füsun keskinek ceyydaa gamze_lee incapita Zekiye deniz# Burçin Sevgi06 Seher bircan KeskinBilik *Elif* cuburcu laliberte dolunay
357 kişi
NuRTeNcE hilalalasan ~Claire İremİvgin. Hikari KitapHazinesi ilayda_i gmystery Only hatice_ Büşraa Güçlü Sedaslan Seraly clemalice ayşenur2008 ehlimana Lady_Avy merve y. yok hatice2386 mir pinar denizim KuroiNamida sarevenüs y_erosal Seda Altınsoy seydakırsac btlkyn tuğçe* Özgenrstt puduhepax FéYzA Geleceğin yazarı GamzeB. Crocus okuyalım gari s.burcu yılmaz Mina
76 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
5 kişiden, 5 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Judith'in historical romanlarına bayılıyorum fakat güncel romanları bana hitap etmiyor.Cennet kitabından sonra yine hayal kırıklığına uğradım.Kitap tabi ki çok kötü değildi ancak yazardan beklentim yüksekti.Üzülerek bu puanı uygun gördüm. :(

2 yıl, 10 ay önce
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Bence Judith 'in en kötü kitaplarından biriydi :((

4 yıl, 2 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kitap benim o kadar da çok beklentilerimi karşılamasada Ramon karakteri birbaşka benim ♥ Queridası olmak istediğim varlık ♥ Zamanında uğruna İspanyolca öğrenmeye çalışmışlığım bile vardır :D E tabi bir dil bana yeter dedim oturdum aşağıya :D Kitabımız kızımız Kate in asalak sülük gibi yapışıp onu bırakmayan sevgilisinin bunu taciz etmesine Ramon un heyt yittim gari ne oluyor bu arada tak ( bu tak kafa geçirme niyetine :D) tipi davranışlarıyla adamı Knockout edip kızı eve götürüp sulanmasıyla başlıyor :lol: Kızı pikniğime, hayvanat bahçesine mi nerelere götürmüyor :D Çok dobra adam vesselam :D Aa en büyük detay bu Ramonumuz bir zamanlar büyük bir şirketin sahibiydi ama battı şirket :) Kızıda tam Mexicaya gitme hazırlıkları yaparken gördü :D Aşık oldu zavallım :D Kate e sende benle gel diyor :D E kavak yelleri efenim bu püfür püfür esmekte :D Katele Ramon verdiler ele ele Mexica için :D ama olaylar burada bitmiyor okuyun görürsünüz ;) Şiddetle önermem ama okuyun derim :)

8 yıl önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Ah Judith ahh... elimdeki son Judith McNught kitabı okumanın hüznüyle doluyum... Henüz okumadığım bir kitabı daha olduğunu düşünerek kendimi mutlu etmeye çalışıyorum.

Açık açık söylemek gerekirse şimdiye kadar okuduğum McNaught kitaplarından en düşük seviyedeki kitabıydı. Bilmem ilk romanı falan mıydı ama diğer kitaplarının yanında biraz sönük geldi. Güzeldi, akıcıydı ve aşk doluydu belki ama bana biraz aşk doluluğu konusunda eksik geldi. Neden böyle hissettim okurken bilmiyorum ama McNaught kitapları okurken aşkı genelde iliklerime kadar hissederken bunda o hissi yakalayamadım...

Ramon'un maço erkek havalarındaki tutumu ve buna rağmen Katie'ye karşı uzlaşmacı ve ımmm... yumuşak... anlayışlı... aslında tam olarak hangi kelime karşılığı olur karar veremedim... çok güzeldi. Sinirlendiğinde, gururu kırıldığında bile öfkesini kontrol edebilmesi iyiydi. Katie'nin de geçmişindeki izleri atamadığı için kendini aşka kapamasını okumak ilginçti... güzeldi diyemiyorum ya da nefes kesici... çünkü sadece okumakta kaldım :( her şey bir anda oldu bitti gibiydi. Yani Ramon, Katie'ye yer sordu, onu adamdan kurtardı ve aşık oldu... Allah aşkına inandırıcılık bile yoktu bunda...

Neyse, McNaught sevgim o kadar güçlü ki onun bir kitabını kötü yönde eleştirmek ihanet ediyormuşum hissi uyandırıyor :))

Her şeye rağmen kitapta kahkaha attığım sohbetler vardı. Her ne kadar duyguları hissettiremese de bazı diyaloglarda oldukça eğlendiriciydi. Bunlardan birini sizinle paylaşmak istiyorum :))

"Biraz yorgunum. Sanırım uyumaya gideceğim."
"Peki yatakta ne düşünüyor olacaksın?" Ramon şaka yapar gibi sormuştu.
"Mutfak için renk düzenini," diye yalan söyledi Katie.
"Ah, gerçekten mi?"
Katie gülerek kafasını salladı. "Sen ne düşünüyorsun?"
"Ananasların toptan fiyatını."

Ve... ve... Söylemeden geçemeyeceğim bir yer daha var. Katie, anne ve babasına Ramon ile evleneceğini söylediği zamanki konuşmalar da çok güzeldi. Hele annesi ile babasının yalnız özel olarak konuştukları zaman çok iyiydi :))

Genel anlamda Judith McNaught kalemine göre sönük olsa da diğer yazarların kalemine göre fena bir kitap sayılmazdı. Kolay okunabilen ve çabucak biten bir kitaptı bu yüzden tavsiye edebilirim. Ancak McNaught kaleminin gücünü biliyorsanız büyük bir beklentiyle okumayın :))

http://illekitap.blogspot.com/2013/04/judith-mcnaught-sana-ihtiyacm-var.html


6 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
2 puan

Sanırım bu tarz şeyler bana göre değil...

6 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Judith McNaught tarihi aşk romanları ile kalbimi fetheden bir yazar. Sanırsam bütün historicallerine sahibim. Sana İhtiyacım Var’ı sahafta görüp bir şans vermek istedim bu yüzden.

Yazarın okuduğum ilk günümüz kitabı.

Beklenti fazla tutulmazsa aslında güzel fakat işlenememiş bir roman kendisi. Ya da çeviriden kaynaklı bilmiyorum ki edit hataları da mevcut kitapta. İşleyiş olarak, uzatılmaması gereken konuların uzatılıp, uzatılması gereken konuların uzatılmaması durumu mevcut. En azından benim için durum bu.

Katie, hayatında neredeyse her şey yolunda giden, bağımsızlığına düşkün bir karakterdir. Aşk hayatı tek düze hanım kızımızın ki yaşadığı bir travmadan ötürü bu işlere direk giremiyor kendisi.

Ramon ise şirketi iflas bayrağını çekmeye yakın İspanyol bir iş adamı. Katie’yi zoraki bir yakınlaşmadan kurtarmasıyla ikisinin tanışması başlıyor. Kendini kadına bir çiftçi olarak tanıtıp ertesi güne randevusunu da alıyor tabi.

Yakınlaşmaları gayet hızlı olup, maceraya Porto Riko da devam ediyoruz gelişen olaylar ile birkaç gün sonrasında.

Ramon karakterini çok sevdim. Güçlü ve baskın bir karakter bunun yanında çok da güzel seven bir adam. Bu adam uğruna neler neler yapılmaz. Herkesin bir gün kendi Ramon Galverra’sını bulması dileğiyle!

Dediğim gibi, bazı şeyler fazla hızlandırılmış gibiydi. Ek olarak yan karakterler hani yan karakter olsun amacıyla konmuşcasına, birkaçı hariç çoğu boşu boşuna yer kaplamışlar. Judith’in tarihi aşk romanlarındaki yazımı bu kitapta da olsaydı ortaya gerçekten çok güzel bir şey çıkardı. Judith McNaught kitaplarına başlamak için yapılacak en kötü seçim olur. Eğer yazarın okuduğunuz tek kitabı buysa, hiç soğumayın ve İçinde Aşk Saklı’yı alın.

2 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Judith'in diğer kitaplarına nazaran biraz sönük kalıyor :)

8 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

harika, harika ve harikaydı... judith mcnaught'tan bundan daha azı kesinlikle beklenemezdi zaten.. duygu yüklü ve bir parçacık da olsa beni ağlatmayı başarabilmiş bir kitaptı... teşekkürler, judith bu kitapları yazıp beni hayali erkeklere alıştırdığın için :D

6 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

çok beğendim,çok sıcak bi aşk hikayesiydi:)

6 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Okuması keyifli bir aşk hikayesi daha.Yazar bu işi biliyor.Keşke başka kitaplarıda ülkemizde yayınlansa...

6 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bir Judith kitabı kötü olabilir mi diyerek başladım kitaba olamayacağını gördüm.

Katie, zengin ve güzeldir, iyi bir işi var ve bağımsızlığına düşkün ama erkeklerden yana çok acı çekmiştir.
Katie barda Ramon tarafından kurtarılır. Böylece tanışmış olan ikili birbirlerinden hemen etkilenirler hızlı bir gelişme olur ikili arasında sık sık buluşmaya başlarlar.
Katie aslında çok etkilense de çiftçilikle uğraştığını sandığı Ramon'dan işinden dolayı arada rahatsız olsa, denk göremese de arkadaşları ailesi ile tanıştırır,başkasına laf söyletmez tabi uzakta duramaz.
Ramon aslında Uluslararası Galverra şirketinin sahibi maddi olarak sıkıntı da bir iş adamı, küllerinden doğmaya çalışıyor bu yüzden kendisi ile ilgili gerçekleri söylemiyor. Ayrıca İspanyol. Katie'den çok etkilendiğinden evlilik teklifi çok gecikmez.
Katie'nin ne kadar korkuları,şüpheleri olsa da yaşadığı yeri bırakıp Ramon ile gider. Katie'nin orada buldukları bir kez daha Ramon'ın maddi olarak kötü durum da olduğunu düşünmesini sağlar. İyilik yapmak için kendince giriştiği işler, Ramon'ın üstüne düşüp her fırsatta sevdiğini dile getirmesine rağmen Katie'nin hala bir adım atmayışı son noktayı koyar. Ramon kendisini sevmeyen bir kadın ile evlenip hem ona hem kendisine haksızlık etmek istemez tahmin edildiği gibi elden kaçınca değeri anlaşılır ve gerçek duygular anlaşılır gerisi tabi ki mutlu son.
Ramon onu sevmemek elde değil sevgisi için yaptıkları o korkuları olan,bir türlü güvenemeyen kızı yola getirişi okunmaya değer. Bu aşkta tüm emek Ramon'ın.
Kitap boyunca süren düğün hazırlıklarından sonra düğünün bir iki cümle ile olup bitmesi bende şok etkisi yarattı bari bir iki sayfa yer verilseydi. Her şeye rağmen yazarı severim bence bu kitabı da çok güzeldi.

2 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Judith Mcnaught'un okuduğum tek kötü kitabı.Karakterler çok yapay ve samimiyetten bir o kadar uzak. Kurgu namına da çok bir şey olduğunu söyleyemem. Yazarın Sonsuza Kadar,Düşler Krallığı,İçinde Aşk Saklı, Kusursuz, Seni Beklerken ve Cennet kitaplarını tavsiye ederim.

2 yıl, 9 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski