Portobello Cadısı (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Kendimize karşı her zaman içten olma cesaretini nasıl ediniriz, kim olduğumuzdan emin olmasak da? Paulo Coelho, yeni romanı Potobello Cadısında bu sorunun yanıtını arıyor. Portobello Cadısı, Athena adlı gizemli bir kadının ruhsal ve duygusal yolculuğunun öyküsü. Onu yakından tanıyan, ama belki de hiç tanımayan dostlarının ağzından:İnsanlar bir gerçeklik yaratıyorlar, sonra da kendi yarattıkları gerçekliğin kurbanı oluyorlar. Athena işte buna başkaldırdı ve bedelini ağır ödedi.Heron Ryan, gazeteciAthena, duygularıma hiç aldırmadan kullandı ve yönlendirdi beni. Öğretmenimdi, kutsal sırları aktarmayı, aslında hepimizde var olan o bilinmeyen gücü uyandırmayı üstlenmişti. O yabancı denize atıldığımızda, bize yol gösterenlere körü körüne güveniriz, çünkü bizden daha fazla bildiklerine inanırız.Adrea McCain, tiyatro oyuncusuAthenanın en büyük sorunu, 21. yüzyılda yaşayan bir 22. yüzyıl kadını olması ve bu gerçeği hiç gizlememesiydi. Bir bedel ödedi mi? Kuşkusuz, ödedi. Ama coşkuyla taşan gerçek benliğini bastırsaydı, çok daha büyük bir bedel ödeyecekti.Deidre ONeill, Edda diye biliniyor

Kendimize karşı her zaman içten olma cesaretini nasıl ediniriz, kim olduğumuzdan emin olmasak da? Paulo Coelho, yeni romanı Potobello Cadısında bu sorunun yanıtını arıyor. Portobello Cadısı, Athena adlı gizemli bir kadının ruhsal ve duygusal yolculuğunun öyküsü. Onu yakından tanıyan, ama belki de hiç tanımayan dostlarının ağzından:İnsanlar bir gerçeklik yaratıyorlar, sonra da kendi yarattıkları gerçekliğin kurbanı oluyorlar. Athena işte buna başkaldırdı ve bedelini ağır ödedi.Heron Ryan, gazetec... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 272 sayfa

2008 tarihinde , CAN YAYINLARI tarafından yayınlandı


ISBN
975-07-0879-4
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

5.9 puan (315 kişi)
713 okumuş, 220 okumak istiyor, 9 okuyor

8.0 puan (483 kişi)
1262 okumuş, 439 okumak istiyor, 13 okuyor

7.1 puan (176 kişi)
495 okumuş, 124 okumak istiyor, 10 okuyor

7.0 puan (75 kişi)
205 okumuş, 74 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (124 kişi)
355 okumuş, 74 okumak istiyor, 3 okuyor

7.7 puan (111 kişi)
236 okumuş, 48 okumak istiyor, 2 okuyor

6.7 puan (96 kişi)
239 okumuş, 117 okumak istiyor, 5 okuyor

6.7 puan (230 kişi)
589 okumuş, 169 okumak istiyor, 10 okuyor

7.3 puan (163 kişi)
482 okumuş, 106 okumak istiyor, 7 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

47 kitap, 147 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Çağla Tuğba C dal_elif
3 kişi
Doka Nur Özbalta Senaa2405 Aleesia mlk Çağdaş Özel Mercanism elflady maggie deadman gamzelaa Oya Merve Akdoğan Şah-Rû kirmizikadin gserap Selen GÜNEŞ Pilavüstü Guru tugcaa eylulberna khaleesi gezgin.kuklacı hurinur cansum liz Sinecemis FD Dinçer cangım Büşbüş Gizem Kara alonenes portakalkedi Safiye dreamlike Bet's gulsaht kubrakaban StRiDeR
450 kişi
MuratAras Cessie Çipilin Annesi LuLu Fishy ffeyz herzeleid nrcnn cienañosdesoledad ozgucan HeyHoLou consequenc mnkkrb sukaplumbagasi meczup asya00 pınar kzlhn canmihciyazgan basak pelinaydin hazan35 gulcanko sekerportakali rehuaa SCelestine Charlotthy morje kitapkokusu okuyan umay33 Paradise çöldekipenguen asabibakire seray. merilist KARAMELA pmjude su'nun notu chiviyazisi
172 kişi
efsa Batu2224
2 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
4 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

tam anlamıyla vasat saçma sapan...

7 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Portobello cadısı, kadın dünyası ve sevmenin önemi üstüne bir kitap; tutku, yolculuk, kadınlar, korkular ve simgelerden okurların kolay kolay unutamayacakları bir olay örgüsü oluşturan çağdaş bir portre.

7 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Karmaşık ama yine de her bir kişide kendinizden ufak parçalar bulabiliyorsunuz..

7 yıl, 8 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bu kitabı okurken bile dans etme arzunuzu bastıramayabilirsiniz.Kitabı okuduktan sonra ışığı bulmak istedim, kimin ne dediği, kimin neye inandığı kimseyi ilgilendirmemeli ve bu kitabı okuduktan sonra inancınız kalbinize yerleşebilir.

7 yıl, 6 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kendimize karşı her zaman nasıl samimi davranabiliriz? Bu sorunun cevabını paulo coelho bu kitanında arıyor. Athenanın gizemli ve duygusal yolculuğunun öyküsü. İnsanlar bir şeyler yaratır ve onun kurbanı olurlar. Athena bu gerçeğe başkaldırıyor ve bedelini ödüyor. Bu kadının hayatını okumanızı ve ibret almanızı hepinize tavsiye ederim.

6 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Paulo Coelho'nun kalemine göre biraz zayıf kalsa da anlatılan hikaye güzel.

7 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

Bir kadını, tanındığı çevreli ile anlatan bir kitap.
Başlarda çok ilgi çekici gelse de ilerleyen zamanlarda biraz sıkılmaya başladım. Hep Athena denen kadından ve onun dur durak bilmeyen arayışlarından söz ediyor. Bir arayışını bitiriyor bir arayışına başlıyor.
Kötü değil ama bazı yerlerde sıkıcı olabiliyor.

7 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Bir roman ancak bu kadar sürükleyici olabilir.

7 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Kendimi adayacağım bir hobi verin bana.

6 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
4 puan

6 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Yakın zamanda Brida'yı okuyup tepem atınca şunu bir kez daha okuyayım dedim. Acaba yazar bunu yazdıysa Brida'yı niye yazmış yok ileride Brida'yı yazacaktıysa bunu niye yazmış? Bu "arayış" konusunu işlenebilecek en iyi şekilde Simyacı'da yapmıştı. Ondan sonrakiler bana çok eğreti geliyor. Zamanında kadın dünyasından çok iyi anlıyorsun diye kim gazladıysa artık. Bana kalırsa Coelho'nun kitaplarında yansıttığı bir kadının samimi iç dünyası değil erkek gözüyle görmek istedikleri kadının iç dünyası. Bir de üstüne sürekli aynı konuyu yazıp durunca iyice soğutuyor. Bu konuyu işleyen bilmem kaç tane kitabının arasında yine en iyisi Veronika Ölmek İstiyor bence.

4 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kesinlikle değişik bir kitaptı. Sanki birisi hakkında yazılmış bir hatıra defterini okur gibi hissettim. Athena'yı tanıdıklarının anılarından okurken,farklı kişilerde farklı izler bıraktığını gördüm. Ve ister istemez ''Acaba hepimiz tıpkı kitaptaki gibi;davranışlarımızla farklı insanlarda farklı tepkiler mi uyandırıyoruz?Hafızalarına farklı mı kazınıyoruz?'' diye düşünmeme sebep oldu.
Dolu dolu yaşanmış bir hayatın sıradışı öyküsü...

3 yıl, 6 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski