Ölüm Kapısı Serisi (7. Kitap): Yedinci Kapı (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Yedinci Kapıda, Margaret Weis ve Tracy Hickman tüm zamanların en büyük fantazya destanlarından birini güçlü ve unutulmaz bir sona eriştiriyorlar...Ölümcül şekilde yaralanan Haplo kendisini, Lord Xarın merhametine kalmış, ölümden de kötü bir kaderle karşı karşıya bulur. Xar, Haployu diriltmeyi planlamaktadır -efsanevi Yedinci Kapının yerini söylemesi için. Haplonun en karanlık saatinde, tek kurtuluş ümidi Marit, Usta Hugh ve Alfreddir.Ama bu üç kişi korkunç bir seçime zorlanmaktadır: Haployu kurtarmak için yasak Yedinci Kapıya girmeleri gereklidir. Ve eğer bunu yaparlarsa, dünyalar üzerinde korkunç bir hükümdarlık kurmak için Haployu kullanmak isteyen Lord Xarın onu bulması tehlikesi artacaktır. Aniden yaşamlarını -ve koparılmış alemlerin kaderini- bıçak sırtında bulurlar.İyi ile kötü arasındaki kıyamet mücadelesinde son perde açılmak üzeredir.

Yedinci Kapıda, Margaret Weis ve Tracy Hickman tüm zamanların en büyük fantazya destanlarından birini güçlü ve unutulmaz bir sona eriştiriyorlar...Ölümcül şekilde yaralanan Haplo kendisini, Lord Xarın merhametine kalmış, ölümden de kötü bir kaderle karşı karşıya bulur. Xar, Haployu diriltmeyi planlamaktadır -efsanevi Yedinci Kapının yerini söylemesi için. Haplonun en karanlık saatinde, tek kurtuluş ümidi Marit, Usta Hugh ve Alfreddir.Ama bu üç kişi korkunç bir seçime zorlanmaktadır: Haployu kurt... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

366 sayfa


ISBN
9789758607822

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.1 puan (44 kişi)
123 okumuş, 36 okumak istiyor, 1 okuyor

8.8 puan (32 kişi)
92 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

8.8 puan (36 kişi)
99 okumuş, 19 okumak istiyor, 1 okuyor

8.6 puan (33 kişi)
91 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (43 kişi)
110 okumuş, 23 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (32 kişi)
95 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

8.3 puan (46 kişi)
123 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (48 kişi)
132 okumuş, 25 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (45 kişi)
122 okumuş, 26 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

47 kitap, 140 oy
162 kitap, 1905 oy
64 kitap, 157 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
hafize Jamela pocker abdullahustundag Kızılaslan elfesya koraysel matruskam asanko onur.ucak harunsena21 einozsule tedirginsazan Redogre zerothh KidnigmeN mukojin que nill35 kingrose elsanin_mecnunu Bora kahlan amnell bruce parkus özde Madcap Malkavian Marius sewwil Aviendha redline musab kalender OZ bfmermer sartan Anarkos Şehzade duygujames Midkema
92 kişi
Auralis Fjordstorm sercan çelik sLn Khelben busesun smrknd Palegreysky KuroiNamida Stenia giizemss Okyanustanbul Melissa Cassandra Jackson ilovebooks grikunduz cazgircadi leonard Didem Semerci smyy. yollarbenibekler Unbroken
20 kişi
HurmaZombi
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bütün seriyi bu son kitabı okumak için okumusum meğer. Sanki bir yazarın basyapitini okumak için önce bir sürü kitap okumak gibi. Tabii sonuç çok da kötü değil. Seri olarak tavsiye edebilirim. İlk kitaplarda biraz kurgu trafik zayıf gibi görünse de sona doğru yazarlar da yazmakta ustalasmislar ve olayların içine kendileri daha çok girmiş. Bu da daha rahat ifadeler kazandırmış ve bir de akıcılık.

3 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Çığlık atarak okuyacaksınız!!!!

8 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Tapıyorum!

8 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Çok çok iyi bir fantastik seriye vasat bir son. Yine de Wies ve Hikcman'ın zekasını duyduğum saygıyı azlatmadı.

8 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Uzuuun bir yolu beraber katettiğiniz dostlarınıza veda zamanı her güzel şey gibi bu da sonlanıyor. (Mızrak okuyucuları için not: Buraya kadar geldiyseniz spoiler olmaz. Fizbanla tekrar karşılamanın keyfi tartışılmaz)

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

İlk fantastik seri deneyimim olduğu için kendisinin yeri her zaman bende ayrıdır. Hatırlarım ; son sayfayı okuduktan sonra kitabı kapattım ve arkama yaslandım. Gözlerimi kısarak hafif sırıttım ve sonunu hazmettim. 7 güne sığdırdığım bu 7 kitabın sonuncusunu da kenara koyduktan sonra göz ucuyla onlara göz attım. Ve ardından derin bir tatmin duygusu yaşadım. Saygıyla anıyorum :)

5 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Diğer kitaplar kadar hareketli değil kitap ama sona doğru giderken yinede heyecan duyuyorsunuz. Benim diğer kitaplarda olduğu gibi Zifnab yine favori karakterim oldu bu serideki. Güzel bir seriydi.

5 yıl, 2 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski