Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Ölüm Kapısı Serisi (5. Kitap): Kaosun Eli (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Xar sık sık kendi kendine konuşurdu. Sık sık yalnız kalırdı, çünkü Patrynler yalnız kalmayı tercih ederler. Ve bu yüzden kendi kendine konuşurdu, ama asla gülmez, asla kahkaha atmazdı.

Gülmesi sahteydi, becerikli bir oyundu. Nexus Lordu, yaşlı adamların yaptığı gibi, alacakaranlığın içindeki yalnız nöbetleri sırasında kendi kendine konuşmaya devam etti. Eline gizli bir bakış fırlattı. Derisi yaşını gösteriyordu, tam olarak hesaplayamadığı bir yaş, çünkü yaşamının ne zaman başladığı hakkında kesin bir fikri yoktu. Yalnızca yaşlı olduğunu biliyordu, Labirent'ten çıkan herkesten çok daha yaşlı.

Elinin arkasındaki deri kırışık ve gergindi, sımsıkı gerilmiş, altındaki her tendonun, her kemiğin şeklini açıkça gösteriyordu. Elinin arkasına işlenmiş desenler kıvrımlı, düğümlüydü, ama renkleri koyuydu, zamanın geçişi ile solmamıştı. Ve büyüleri daha güçlüydü.

Bu işlenmiş desenler mavi mavi parlamaya başlamıştı.

Xar Labirent'in içinde uyarı bekleyebilirdi, büyüsü saldırıları savuşturmak için içgüdüyle eyleme geçer, onu tehlikeye karşı uyarırdı. Ama Nexus caddelerinde yürüyordu, her zaman güvenli olduğunu bildiği caddelerde, bir sığınak olan caddelerde. Nexus Lordu yumuşak alacakaranlıkta ürkütücü bir ışıltı ile parlamakta olan mavi ışıltıyı gördü, desenlerin derisini yaktığını, büyüsünün kanını tutuşturduğunu hissetti.

Xar sık sık kendi kendine konuşurdu. Sık sık yalnız kalırdı, çünkü Patrynler yalnız kalmayı tercih ederler. Ve bu yüzden kendi kendine konuşurdu, ama asla gülmez, asla kahkaha atmazdı.

Gülmesi sahteydi, becerikli bir oyundu. Nexus Lordu, yaşlı adamların yaptığı gibi, alacakaranlığın içindeki yalnız nöbetleri sırasında kendi kendine konuşmaya devam etti. Eline gizli bir bakış fırlattı. Derisi yaşını gösteriyordu, tam olarak hesaplayamadığı bir yaş, çünkü yaşamının ne zaman başladığı hakkında k... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

614 sayfa


Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.1 puan (44 kişi)
123 okumuş, 36 okumak istiyor, 1 okuyor

8.8 puan (36 kişi)
99 okumuş, 19 okumak istiyor, 1 okuyor

8.6 puan (33 kişi)
91 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

8.7 puan (31 kişi)
92 okumuş, 20 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (43 kişi)
110 okumuş, 23 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (32 kişi)
95 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

8.3 puan (46 kişi)
123 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (48 kişi)
132 okumuş, 25 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (45 kişi)
122 okumuş, 26 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

47 kitap, 140 oy
162 kitap, 1905 oy
64 kitap, 157 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
hafize Jamela pocker abdullahustundag Kızılaslan elfesya Şehzade koraysel musab kalender harunsena21 bfmermer einozsule tedirginsazan Redogre KidnigmeN mukojin que onur.ucak redline berenice kingrose elsanin_mecnunu Bora kahlan amnell özde Malkavian sewwil Aviendha matruskam bruce parkus Madcap Marius sartan OZ Anarkos asanko duygujames Midkema leuhrall
92 kişi
Auralis Fjordstorm Khelben sercan çelik OokuyanKedi sLn grikunduz busesun smrknd Palegreysky mit1980 KuroiNamida Stenia Okyanustanbul Tgbd cazgircadi kitapaşkı leonard Didem Semerci smyy. yollarbenibekler Unbroken
21 kişi
HurmaZombi
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

İşte serinin açık ara en güzel cildi. Önceki dört cilt boyunca bir türlü birbiriyle ilişkilenmeyen bir sürü olay bu ciltte sonunda bağlanıyor ve sonunda ana konu açığa çıkıyor.

8 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

İşte bu kitapta sonunda düğümün nasıl bir şey olduğunu anlamaya başlıyorsunuz çözmek için biraz daha sabır.

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Olayların çözülmeye başlandığı ve bundan sonrakilerin de akıllarda kalan sorulara tek tek yanıt verdiği beşinci kitap. Burada bir tatmin duygusu yaşayıp olayların artık sadece tek bir yönde ilerleyişine tanık olabiliyorsunuz.

5 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Bu seride favori karakterim Zifnab böyle çatlak bir karakter yok.

5 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

İlk 3 kitabın tadını bu kitapta da alamadım.

3 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Serinin belki de en dikkat çekici cildi. Diğer dört kitap tasvir gibi kalıyor daha çok. Asıl olaylar burada başlıyor ve kim nedir ne değildir yeni yeni oturuyor. Sırf aksiyon değil aslında kitap. Farklı 4 alem uzerinden olaylar anlatılıyor. Ve farklı ırklar: elf, insan, cuce, sartan ve patryn. İlk dört kitap bu alemleri ve ırkların birbiriyle ilişkilerini anlatıyor.

3 yıl, 2 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski