Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Ölüm Kapısı Serisi (1. Kitap): Ejder Kanadı (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Ölüm Kapısı Serisi Yüzyıllar önce, benzersiz bir güce sahip sihirbazlar dünyayı dört aleme ayırdılar -gök, taş, ateş ve su- ve sonra yok oldular. Zaman içinde, büyücüler yalnızca kendi alemlerinde etkinlik kazanacak büyüler yapmayı öğrendiler, geri kalanlarını ise unuttular. Şimdi sadece, Labirent'te hayatta kalan ve Ölüm Kapısı'nı geçen birkaç kişi dört alemin tümünün varlığından haberdar ama onlar bile koparılmış dünyanın gizemlerini henüz çözmüş değiller. Ölüm Kapısı Serisi'nin Üçüncü Cildi Ateş Denizi Abarrach. Taş Alemi. Burada, eriyik lavdan bir çekirdeğin etrafında inşa edilmiş yeraltı mağaralarından oluşan çıplak bir dünyada, tüm aşağı ırklar -insanlar, elfler ve cücüler- ölüp gitmiş gibi görünmektedir. Burada, bir zamanların güçlü Sartanları hayatta kalmak için mücadele etmeyi sürdürmektedir. Miras aldıkları nefret yüzünden düşman, zorunluluklar sebebiyle ise yol arkadaşı olan Haplo ve Alfred için Abarrach, Sartanların tarihleri ve soylarının geleceği hakkında, ikisinin de keşfetmeye cesaret edebileceğinden daha fazlasını açığa çıkartabilir.

Ölüm Kapısı Serisi Yüzyıllar önce, benzersiz bir güce sahip sihirbazlar dünyayı dört aleme ayırdılar -gök, taş, ateş ve su- ve sonra yok oldular. Zaman içinde, büyücüler yalnızca kendi alemlerinde etkinlik kazanacak büyüler yapmayı öğrendiler, geri kalanlarını ise unuttular. Şimdi sadece, Labirent'te hayatta kalan ve Ölüm Kapısı'nı geçen birkaç kişi dört alemin tümünün varlığından haberdar ama onlar bile koparılmış dünyanın gizemlerini henüz çözmüş değiller. Ölüm Kapısı Serisi'nin Üçüncü Cildi A... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

577 sayfa

İthaki Yayınları tarafından yayınlandı


ISBN
9789758607204

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.8 puan (32 kişi)
92 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

8.8 puan (36 kişi)
99 okumuş, 19 okumak istiyor, 1 okuyor

8.6 puan (33 kişi)
91 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

8.7 puan (31 kişi)
92 okumuş, 20 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (43 kişi)
110 okumuş, 23 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (32 kişi)
95 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

8.3 puan (46 kişi)
123 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (48 kişi)
132 okumuş, 25 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (45 kişi)
122 okumuş, 26 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (62 kişi)
190 okumuş, 27 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

52 kitap, 372 oy
64 kitap, 157 oy
47 kitap, 140 oy
162 kitap, 1905 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Didem Semerci
1 kişi
hafize Jamela pocker abdullahustundag Kızılaslan CelileKaplan nill35 musab kalender matruskam Şehzade asanko Aviendha sLn mit1980 Marius harunsena21 einozsule tedirginsazan DeePScaR Redogre zerothh KidnigmeN mukojin sustuncan pikofarad que hayalperest gurel koraysel onur.ucak redline kingrose Bora bruce parkus özde Madcap Malkavian magicalbronze sewwil
123 kişi
Auralis Fjordstorm sercan çelik bender ea kolik OokuyanKedi dozuarap giizems ZeynepStyles Khelben smrknd Damy KuroiNamida Shahrukh Khan Okyanustanbul BlueRoses Melissa Cassandra Jackson HoRu-ki Tgbd cazgircadi çapulcu inci16 desert_Rain PennyWise hAnAJks Joseph kitabım7 ekhobiaS ommert141 leonard angel_elika giizemss karperisi smyy. simurg45 xtina Unbroken
36 kişi
HurmaZombi
1 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Fantastik-kurguya başlamak için pek de uygun bir kitap olmadığını fantastik-kurguya bu kitapla başladıktan sonra fark ettim. Aşina olmadığım terimleri, kavramları, mantıkları ile kafa karıştırıcı bir deneyimdi. Fakat kurgusu o kadar derin ve kurnazca hazırlanmıştı ki daha ilk kitaptan bile belli oluyordu kurulan evrenin özgünlüğü. Sonuçta tüm seriyi bir ayda bitirdim.

Bu ilk cilde gelince. En sonlara kadar pek sürükleyici değil açıkçası, başlarda sıkılıp bıraktırabilir kendisini. Fakat sabreder ve devam ederseniz insanoğlunun bildiğimiz evrene alternatif bir var oluşu ne kadar güzel hayal edebileceğinin ip uçlarını almaya başlıyorsunuz. Serinin devamında da bu kazanım katlanarak artıyor zaten.

Kitabın en ilgi çekici yanı son kısımdaki notlar. Yazarlar kurdukları evrenin mekaniğini ve özellikle büyünün matematiksel açıklamalarını eklemişler ve okuması gerçekten müthiş zevkli, fantastik hissini doruğa çıkarıyor.

8 yıl, 2 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Tüm seriye veriyorum bu puanı. Weis-Hickman ikilisinin en iyi işlerindendir Ölüm Kapısı Serisi.

8 yıl, 2 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Sürükleyici, dolayısıyla sıkmayan bir kitap. Sadece bazı noktalarda Türk Filmlerinden alışık olduğumuz tezcanlılık söz konusu o kadar:) Serinin başlangıcı için tam kararında bir kitap olmuş.

6 yıl, 1 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Fantastik edebiyatın en başarılı serilerinden biri. Türü sevenler nasıl bittiğini anlamayacaklar bile :D

6 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Çok harika bir başlangıç kitabı. Hiç sıkmadan olayların içinde buluyorsunuz kendinizi. Zaten başlangıcı bile ayrı bir heyecan veriyor =)

* Sadece başlangıç kitabı değil , serinin diğer 6 kitabıda birbirinden harika , soluksuz okutacak türde.

5 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Mükemmel!

8 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

Büyük bir hevesle başladığım fakat okudukça hayal kırıklığına uğradığım bir kitap oldu benim için. Yeni dünyalar, büyü yapımının yeni yolu falan hayli ilginçti. Ama tam baş kahramana ısınmışken olayların beklenmedik yerlere gitmesi, cücelerin pısırıklığı gibi sebepler yüzünden bir türlü ısınamadım kitaba. İkincisi daha iyi diyorlar, okuyup göreceğim.

8 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

Çok özgün bir seri. Seriye başlangıç kitabıdır.

7 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
10 puan

yaratıcılıkta sınır yok ve karakter yaratımı harıka :)

6 yıl, 4 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
8 puan

haployla tanıştığım aksi,ukala,sabit ve bi okadar da onurlu hastasıyım

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Fantastik romana ilk başladığım seridir. Çok uzun zaman önce okumama rağmen, olaylar, karakterler, hala aklımda. Serinin sonuna doğru açıklanan Sartanlar ve Patrynler arasındaki çatışmanın başlangıcı da güzel sürpriz oldu. Okuduğum en iyi serilerden biri.

3 yıl, 11 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski