Obsidian (Lux, #1)

Starting over sucks.

When we moved to West Virginia right before my senior year, I'd pretty much resigned myself to thick accents, dodgy internet access, and a whole lot of boring.... until I spotted my hot neighbor, with his looming height and eerie green eyes. Things were looking up.

And then he opened his mouth.

Daemon is infuriating. Arrogant. Stab-worthy. We do not get along. At all. But when a stranger attacks me and Daemon literally freezes time with a wave of his hand, well, something...unexpected happens.

The hot alien living next door marks me.

You heard me. Alien. Turns out Daemon and his sister have a galaxy of enemies wanting to steal their abilities, and Daemon's touch has me lit up like the Vegas Strip. The only way I'm getting out of this alive is by sticking close to Daemon until my alien mojo fades.

If I don't kill him first, that is.

Starting over sucks.

When we moved to West Virginia right before my senior year, I'd pretty much resigned myself to thick accents, dodgy internet access, and a whole lot of boring.... until I spotted my hot neighbor, with his looming height and eerie green eyes. Things were looking up.

And then he opened his mouth.

Daemon is infuriating. Arrogant. Stab-worthy. We do not get along. At all. But when a stranger attacks me and Daemon literally freezes time with a wave of his hand, well, something...unexpected happens.

The hot alien living next door marks me.

You heard me. Alien. Turns out Daemon and his sister have a galaxy of enemies wanting to steal their abilities, and Daemon's touch has me lit up like the Vegas Strip. The only way I'm getting out of this alive is by sticking close to Daemon until my alien mojo fades.

If I don't kill him first, that is.


Değerlendirmeler

değerlendirme
Profil Resmi
8 puan

http://kitabisevda.blogspot.com/2012/12/obsidiyen-jennifer-l-armentrout.html

Okuyucu testi için linki ziyarte edin :))

Uzun zamandır gerçekten bir kitaba bu kadar büyük bir beklentiyle başlamamıştım, gerek orjinalini okuyan bloglar olsun, gerek DEX'ten paylaşılan bilgiler olsun yaklaşık 1 aydır kitap için meraktan ölüyordum. Eh birde yayınevinin kendisi Deamon'a öküz diye girişince bu merak tavan yapmayı bırakın Nirvanaya kadar ulaştı!

Değdi mi peki? Cheshire kedisi gibi sırıtarak, tatmin olmuş bir şekilde evet diyorum. Size şöyle ifade edeyim; kitabı elime aldım ve bırakamadım, ertesi gün 5 de kalkacağımı bile bile saat 2'ye kadar okudum ve 3 saat uykuyla, bugün, benden daha mutlusu olamazdı.

O bir öküz!
O bir uzaylı!
O gizli bir kahraman!
O bir Adonis!

Kimden mi bahsediyorum? Gönülleri fet eden bir öküzden, Daemon'dan!

O bir Blogger!
O bir kitap kurdu!
O bir vahşi cazibe!
Onun adı Katy :D

Bu iki karakter beni gerçekten çok eğlendirdi. Aralarında geçen her sohbet çok eğlenceli, romantik ve bir şekilde Daemon'un öküzlük yapması ile son buluyordu.

Katy'nin blog bağımlısı olması çok hoş bir ayrıntıydı :D

Obsidiyen beni daha ilk sayfadan içine çeken bir kitap, Florida'dan küçük bir kasabaya taşınmış olan Katy, en yakın marketin yerini sormak için kapı komşusunun zilini çalıyor ve insana dilini yutturacak kadar yakışıklı, yarı çıplak ve bir o kadarda öküz Daemon açıyor kapıyı. Daha ilk karşılaşmada kıvılcımlar kopuyor ama işte Daemon ağzını açtığı an Adonis kılıklı bir canavara dönüşüyor. Ağzından her çıkan söz bir hakaret! Toplanıp dövsek mi, kaçırsak mı?

İşin garip yanı bu öküzün bir o kadar da sevimli bir ikizi var, adı Dee. Kız kardeşi ile Katy hemen arkadaş oluveriyorlar. Ama bu kasabada, ikizlerde garip bir şeyler var.

Bu gariplik Daemon'un Katy'nin hayatını kurtardığı bir gece ortaya çıkıyor. Aslında onlar uzaylılardır. Şok!

Bu Katy için hiçbir şeyi değiştirmiyor tabii. Bir kaç ufak güç gösterisi dışında :D

Kitap bana biraz Alacakanlığı hatırlattı, konu açısından değil, anlatımın ise alakası yok ama büyük şehirden küçük kasabaya taşınan, kendi güzelliğini bilmeyen bir kız; paranormal bir yakışıklıya aşık olur ve onun ailesi ile tanışır. Lise sahneleri, benden, bizden uzak dur sahneleri...

Bunlar dışında tamamiyle farklı, bana kahkaha attırıp umulmadık tepkiler çalan, tutkuyla diğer kitaplarını bekleyeceğim bir kitap.

Kitabı Daemon ile Katy okutuyor bu bir gerçek, aralarındaki çekim muhteşem. Karakterin üzerindeki tehlike geri planda, sonu ise biraz eksik ama boşverin bunu. Daemon! Bende bir uzaylı istiyorum!

Peki bizler bu uzaylı öküzden kendimizede istesek -ki istiyorum-işaretleri nasıl tanırız?

İşte burada devreye Uzaylı Öküz Tanıma Rehberi Giriyor :D

*Nutkunuzu tutturacak kadar yakışıklıysa,
*Yeşil Gözlüyse,
*Üçüz ise ve üçüzlerle geziyorsa,
*Kasları mükemmelse,
*Kapısını çaldığınızda size özürlü muamelesi yapıyorsa,
*Sizi öfkelendirmekten zevk alıyorsa,
*Matematik dersinde sizi kalemle dürtüyorsa,
*Karışık sinyaller veriyorsa,
*Arada sırada ışık topuna dönüşüp, zamanı durdarabiliyorsa,

karşınızda bir uzaylı öküz vardır, dikkat edin ya da üzerine atlayın.

Bu kitabı bir an önce edinip okumalısınız ki birlikte Daemon diye ayılıp bayılalım. Çok sevimli bir öküz, tabii odun ve ayrıca hıyarda.
Sen kızı öpüp sonra nasıl çekip gidersin be adam!

7 puan

Alacakaranlığın uzaylı versiyonu. Ama oğlanın öküzlükleri güzeldi :)

10 puan

Kahkahalara boğan bir kitap! Mutlaka oku! Öküz'ümüzle sen de tanış :D

9 puan

Kitabimiz uzaylilarla ile ilgili:)) Lux gezegeninde yuvalarinda bir yikim yasandigi icin dunyaya siginan bu mukemmel yaratikLar insan formunda yasamlarina devam ediyorlar. Varoluslarinin kaynaklari isik olan bu mukemmel seylerin yasadigi kasabaya tasinan ve herseyden habersi kizimiz Katy oyle muhtesem bır talıhe sahıpkı(kıskanclıgımdan onu oldurebılırım:)) uzaylı,yakısıklı ve seksı seytanımız Daemon'ın yan komsusu olma serefıne erısıyor:))

Daemon, kız kardesı Dee ıle yasamakta ve ınsanlar hıc hazetmemektedır. Onun ıcın ınsanlar kendı turunun öğrenilmesi için bir tehdit ve zayıf tipler. Güvenilmezler olan insan türüyle hiç iritabatı bulunmamakta (Bunun altında yatan sebepleri okudukca ogreneceksınız) Dee ıle Katy oldukca ıyı anlasıp sıkı fıkı olmaya baslayınca, kız kardesını koruma ıcgusudusu zırveye vurmus Daemon ıcın ısler gıttıkce cıkılmaz bır hal almaya baslıyor:)) Cunku bıtanecık Daemon'ım Katy den hoslanmaya baslıyor:))

Hersey bu kadar gulluk gulıstanlık degıl tabı Katy onların ne oldugunu bılmıyor ama suphelerı var. Bu muhtesem uzaylılarımızın pesınde Golgeler var ve yakında hem Daemon ve aılesı ıcın ozellıklede Katy ıcın oldukca buyuk tehlıke olacaklar:))

Kıtapla ılgılı daha cok sey yazabılırım:)) ama yazarın dılı dıyologlar ıtıraf edıyorum bu kadar keyıf alarak ve gülerek uzun zamandır kıtap okumamıstım:))

Kitaptaki muhteşem diyologları içeren yayını taşikardim bitince (Daemon'ı bır kabul etsin, alışşın önce bünyem:)) yapacagım :))

Kesinlikle okuyun arkadaslar, kesinlikle..! Serinin 2. kitabı için nasıl bekleyeceğimi kara kara düşünmeye basladım bıle:)

Sevgılerle...

10 yıl, 9 ay
9 puan

http://kitaphayvaniningunlugu.blogspot.com/2012/09/kitap-yorumu-obsidian-jennifer-l.html

Melez Sözleşmeleri serisinin yazarı Jennifer L. Armentrout yepyeni bir seriyle karşımıza geliyor. Lux serisi, son bilgilere göre 5 kitaptan oluşacak. İlk kitabı Obsidian, tarafımca iki günden daha az bir sürede bitirildi. Hemen söyleyeyim, kendini okutturan bir kitap. Öyle ki tüm gün boyunca okuma isteği içindeydim, dışarı çıkmasaydım büyük ihtimalle bitirene kadar okuyor olacaktım.

Obsidian'da "alien" yani "uzaylı"larla tanışıyoruz. Ama bunlar bizim bildiğimiz yeşil, tuhaf gözlü, bol uzuvlu yaratıklardan değiller.

Kitabın ana karakteri ve anlatıcısı Katy Swartz. Katy bir kitap blogu yazarı. Biraz asosyal ama fedakar bir kız. Örneğin, sırf annesi kanserden ölen babasının hatırasından uzaklaşsın diye yeni bir kasabaya taşınmayı kabul etmiş. Hem de çok sevdiği Florida'dan hiçliğin ortasındaki West Virgina'ya.

Yeni taşındıkları küçük şehirde, Katy, annesinin de tavsiyesiyle, marketin ve çiçek alabileceği bir yerin yol tarifini sormak için kendi yaşlarında bir kız bir de erkek çocukları olan yan komşuya gidiyor. Orada ilk gördüğü kişi kardeşlerden erkek olanı oluyor. Daemon Black. Daemon, Katy'le ilk konuşmasında, onunla bol bol alay ediyor, sinir bozucu tavırlarla kızcağızı çileden çıkarıyor.

Sonraki günlerde Katy, Daemon'un kız kardeşi ve ikizi Dee'yle de tanışıyor. Dee'yle giderek birbirlerine ısınıyorlar. Yalnız hem Dee, hem de Daemon'da tuhaf bir şeyler var. Bu tuhaflıkları fark etmek Katy'nin pek zamanını almıyor.

Katy, yazın geri kalan günleri boyunca bu iki kardeşle hayli çok zaman geçiriyor. Fakat biriyle geçirdiği bu zamanlardan o kadar keyif aldığı söylenemez. Daemon, açıkça söylemek gerekirse tam bir pislik gibi davranıyor. Katy'i Dee'den uzaklaştırmaya çalışıyor, kızı terslemeden durmuyor. Ancak bazen de Katy'le yakınlaştıkları oluyor.

Obsidian'daki Katy & Daemon diyalogları kitabın ilk yarısını götüren etkenlerdendi. Çünkü genel olarak bakıldığında kitabın klasik bir konusu var. İnsan kız ve doğaüstü çocuk. Çocuk kızı kendinden uzak tutmaya çalışıyor falan filan. Tabii Obsidian'ın farkı diğer kitapların aksine Daemon'un insanı sinir eden ama aynı zamanda benim gibi kötü çocuk meraklılarının içinin yağlarını eriten cinsten tavırlar takınması.

Katy'nin, Daemon ve ailesinin ne olduğunu anlaması kitabın yarısına kadar mümkün olmadı. Bundan sonrası ise çok daha eğlenceliydi.

Yukarıda da belirttiğim gibi Daemon, Dee ve diğerleri bizim dünyamızdan değiller. Onlar Lux gezegenindenler. Ve memleketlerinin onlara kazandırdıkları bazı güçlere sahipler. Luxenlar ışığın yaratıkları. Bir de düşmanları var bu uzaylılarımızın. Onlar da gölgenin yaratıkları. Kitabın kötü adamları elbette onlar oluyor.

Obsidian, ilk bakışta tipik bir genç yetişkin romanı gibi görünse de bu kitapta bir şeyler var. Ah, durun ne olduğunu biliyorum: DAEMON! Adı bile tüylerimi diken diken etmeye yetiyor. Daemon. Kibirli, sinir bozucu, ağzına geleni söyleyen, kendini beğenmiş, bir yaptığı bir yaptığını tutmayan, yakışıklı, seksi, Katy'nin deyimiyle "jerk" Daemon. Bu çocukta şeytan tüyü var. Belki de ailen tüyü. Tamam, fazla abartmayacağım. Ama sanırım âşık oldum. Bir kitap karakterine. Yine. Hele bir de kitabın sonunda Daemon'un perspektifiyle anlatılan bir bölüm var ki...

Pekâlâ, belirtmeden geçmeyeyim Katy'i de çok sevdim. Bir kere Melez Sözleşmeleri serisinin anlatıcısı Alex'in aksine beni çileden çıkarmıyor. Kız tam bir kitap müptelası. Aynı zamanda zeki ve cesur.

Evet, Obsidian'a bayıldım! Lanet olsun, Daemon, pisliğin tekisin ama seni seviyorum!

Ve ben de bir Daemon Black istiyorum.

10 puan

Alacakaranligin uzayli versiyonu gibiydi.akiciydi..daemon ve edwardin tek farki daemonin bir okuz olmasi idi... :)

8 puan

kitabı saatler içerisinde bitirdim eşlimden bırakamadım kitabı okurken çığlıklar atrarak kitabı yumruklayarak okudum resmen:)ve hemen diğer kitabı da sipariş ettim:)ilk başlarda alacakaranlıkı anımsattı bana ama yinede sonradan değişti çok çok güzeldi bayıldım bu yazarın diğper serisi olan melez sözleşmeleri de süperdi ilk kitabını okudum onunda çok heyecanlıydı bu tür paranormal kitaplar mesela alacakaranlık, vampir akademisi falan sevenler mutlaka bu iki seriyi severek elinden bırakamayarak okuyacaktır eminim:)))

Profil Resmi
10 puan

en sevdiğim uzaylı fantastik kitabı.ikinci kitabı onyx ve ben hala çevirisinin bitmesini bekliyorum dex yayınlarından :( çok yakışıklı uzaylı kahramanımız öküz deoman.ama bir okadar korumacı ve savaşçi.Kesinlikle okumaniz gereken bir kitap.Askdan cok ihtiras var.Atesli cekismeler,laf sokmalar hepsi o kadar zevk veriyor ki okurken. Katy'e yaptigi her hareket,soyledigi her soz beni bile etkiledi.Jennifer Armentrout inanilmaz bir kitap yazmis.Kitabi okurken hic bir sekilde canınız sıkılmıyor.Siz siz olun hemen bir kitapciya kosun ve obsidiyeni alin ve hemen okumaya baslayin.

7 puan

öküz deamon :)

Profil Resmi
7 puan

Neden benimde arkamdan kalemle dürten bir uzaylım yok?

Şaka bi yana okunabilir bir kitap. Ahım şahım olmasada boş vakitler için.


Baskı Bilgileri

Karton Cilt, 361 sayfa
Mayıs2012 tarihinde, Entangled Teen tarafından yayınlandı


Dil
İngilizce

Diğer baskılar


Benzer Kitaplar

Şu An Okuyanlar

Şu anda kimse okumuyor.

Okumuşlar

Süheyla Darkshadow worminbook gulcanko ahmar
24 kişi

Okumak İsteyenler

AABookWorm smrknd Oznurozt okurkolik kedigozlu
7 kişi

Takas Verenler

Takas veren bulunamadı.
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski